Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bakancslista

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 12. 08:49
Magyarország tele van világutazókkal és sportemberekkel – fejben legalábbis. Bakancslista arról, ami nélkül nem halhatunk meg. Kriszta újra kérdez.

Tovább a cikkre...
  1. 2016. november 4. 14:5512.



    Hmm.. Elgondolkodtató sorok.. :) Én nem csináltam úgy bakancslistát, ami egy életre szól, inkább kisebb listákat írok, kb 1-2 évre előre, kisebb célokkal, és ha teljesítettem őket, akkor jöhet a következő lista újabb célokkal, újabb tervekkel. Nyilván azért is csinálom így, mert még fiatal vagyok ahhoz, hogy tudjam azt a pár dolgot amit igazán szeretnék, ezért kezdem csak kisebb tervekkel. Én ebből a cikkből sok ihlett merítettem, ez inkább egyetemistáknak szól, de nagyon jó ötleteket lehet belőle meríteni :) https://iqfactory.hu/blog/bakancslista-egyetemistaknak-2-r esz/


  2. 2012. május 13. 07:5911.
    Csak hogy meg adjam a tartozásom a bank felé máss semmi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 13. 00:3310.
    Nekem negatív bakancslistám van...
    NEM SZERETNÉK:
    - újra kezdeni semmit (már megtettem néhányszor),
    - nyelvet tanulni (pedig tudom, hogy csak így lenne esélyem),
    - gyereket vállalni (elég volt a 4),
    - újabb szakképzettséget szerezni, a bizonytalan jövő érdekében (van már néhány),
    - leszokni a dohányzásról (a következő lépés az, hogy lecsuknak érte, mint bűnöző...akkor pedig talán kap a családom kártérítést :))
    - karriert (a férjem mellett úgysem lehet...de erre csak 1-2 éve jöttem rá).

    AMIT ÚJRA SZERETNÉK:
    - nézelődni a boltokban, nem csak az akciós újságok alapján, és az abban megjelenő termékekre koncentrálva,
    - nyaralást (akár kettesben, akár családdal),
    - 2 napot magamra (akár 2 órákra megosztva is),
    - megbecsülést (ha csak erkölcsileg, az is jó, de megalázónak tartom a havi 76 e Ft-ot (nettó) 2 diplomával)

    Pozitív bakancslistám egyszerű: meghalni minél előbb, minél természetesebben (ne vizsgálódjon senki, (van egy "óccsó" életbiztosításom)...akkor talán profitál belőlem a családom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 12. 17:189.
    Szerintem ez tok jo, nekem is van "bakancslistam", 100 dolog amit meg kell szeretnek tenni, mielott meghalok, 30 dolog 30 eves korom elott...ez utobbira mar csak 2 evem van, ideje belehuznom!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-12  08:49
  5. 2012. május 12. 16:268.

    Nem vitatva a filmmel kapcsolatos giccs minősítésedet: ahogy idősödöm, egyre több "giccs"-nek is minősíthető esemény történik meg velem, és őszintén szólva hálás vagyok érte a sorsnak.

     

    Ha engem kérdeznének saját bakancslistáról, hirtelen nem is tudnék mit mondani. MInden úgy van jól, ahogy van, ha most rögtön meg kéne halnom, hát... csak szenvedés nélkül, a többi jöhet. Nem akarok (mindenáron) semmit sem megélni már, ami eddig nem történt meg velem, hát oda se neki... kerek az életem anélkül is (mai dátum szerint).

    előzmény:
    gerdamama (6)
    2012-05-12  13:22
  6. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2012. május 12. 15:227.

    Azért ez a kérdés:

    Mi az amit még szeretne megcsinálni az életben?

    ......kis szünet.... a kérdezett gondolkozik....

    Kriszta indíttatva érzi magát, hogy prögesse a hangulatot:

    Mielőtt meghal!

     

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-12  08:49
  7. 2012. május 12. 13:226.

    Én is láttam a filmet, a két remek főszereplő jobban tatszett, mint az időnként giccsbe hajló sztori.

    Amiatt is csóváltam a fejem, hogy csupa végrehajtható teendő került a bakancslistára. Mindent ki lehetett pipálni, oszt' vége.

     

    Én elhatároztam, hogy kicselezem a Kaszást, ezért olyanok szerepelnek a bakancslistámon, hogy pl. megtanulok lovaspólózni. Amíg ez ki nincs pipálva, "sajna" nem halhatok meg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 12. 11:205.
    Ja, és láttam a filmet, ami nagoyn tetszett!  A vége különösen, amikor nagypapa kihúzza az unoka puszija után a "megcsókolni a világ legszebb lányát" kívánságot!
    előzmény:
    visszatérő (4)
    2012-05-12  11:19
  9. 2012. május 12. 11:194.

    Én is azt gondolom erről, amit te, de én már az élet utolsó harmadát élem.

    Szemlélődni szeretnék, tanulságokat levonni és ha érdekelné valakit a tapasztalataimat megosztani másokkal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (2)
    2012-05-12  08:49
  10. 2012. május 12. 09:073.
    ......mielőtt meghal? A kérdezett kb 26 éves. Kriszta, remélem ezért a riportért nem fogadtál el pénzt! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. május 12. 08:492.
    Én szeretném elérni a semmit...hogy nem csinálok semmit, hogy nincs semmi felelősségem, hogy nincs semmi gondom.... csak lenni a semmibe... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top