Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új blog: AnyaSpórol a Nők Lapja Cafén

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 10. 11:50
Új blog indul csütörtöktől a Nők Lapja Cafén: Annamarinak, vagyis az AnyaSpórol bloggerének köszönhetően ezentúl rendszeresen olvashattok olyan egyszerű, bárki által utánozható ötleteket, amelyek napról napra segítenek, hogy több pénz maradjon a zsebünkben. Ha tudni szeretnétek, hogyan készítsetek házilag babapopsitörlőt, és kihozható-e 36 liter mosószer mindössze 500 forintból (lelőjük a poént: az AnyuSpórol blogon igen), mostantól keressétek az új blogbejegyzéseket!

Tovább a cikkre...
  1. 2012. május 12. 09:4916.
    az nem vita targya hogy mindenki azt hasznal amit akar, es ebben az esetben a sajat hulyesege aldozata. de masokat is belerantani a hulyesegbe, foleg egy szponzoralt oldalon, -ami azt sejteti, hogy az informacio ellenorzott, nem okoz kart, es meg sporolni is lehet vele, az mar mas tema. az mar felelosseg...
    előzmény:
    sharee (15)
    2012-05-12  08:50
  2. 2012. május 12. 08:5015.

    Igen, valóban óriási badarság leírni azt, hogy azt használsz, amit akarsz, s mindenről azt gondolsz, amit szeretnél!!!

    előzmény:
    saschamora (14)
    2012-05-11  15:42
  3. 2012. május 11. 15:4214.
    *****



    "Amúgy én nem olvastam olyat a blogjában, hogy csak és csakis azzal a kézmosóval lehet kezet mosni... El lehet olvasni, lehet ellenkezni, vagy lehet egyetérteni, mindenkinek a saját döntésére van bízva, hogy használja-e, vagy sem. "

     

    ekkora badasrag megirasahoz kulonleges kepessegek kellenek, gratulalok!

    az, hogy maga a blog telis-teli van rossz, hibas, egeszsegre karos receptekkel az egy dolog, hogy az nlc a nevet is hozzaadja, es ezaltal hozzajarul a rossz, teves, es KART OKOZO info terjedesehez, az mar nagyon nincs rendben. (es hogy a mod. mindent torol, ami arthat ennek  a rossz blognak, abszolut felhaborito)

     

    es a masik torolt hsz.-t visszairom, mert ez KOZERDEKU INFO!!!

     

     a borax kis mertekben gombaolo, (mint irtam is hogy kismertekben elfogadhato) nagy mertekben mereg, es ha sokat tesznek a mososzerhez, tonkrecseszi az anyagot.  A BORAX NEM MOSOSZER! (mososzerkent hasznalhato: marsiglia szappan, kokuszolaj szappan, szoda percarbonat, szodabicarbonat, mososzoda, mosodio. oblitokent citromsav 1:10 desztillalt vizes higitasban. ezek nem csak olcsok, de teljesen eco-bio is. EZ A SPOROLAS, es mint olyan ertelmes, hasznos, es kivallo tisztito hatasuak!)

    ezt most mentem, es annyiszor fogom ujra copyzni, ahanyszor torlik. mod.-nak: van masik nickem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 11. 13:1213.

    Rengeteg sporolos topic nyilt mar itt az nlcen igazan hasznalhato jo otletekkel, nem hiszem hogy ilyen "osszevadaszott" dologra tul nagy szukseg lenne.

     

    Van olyan sporolos topic ami mar tobb ezer hszolast megert es tenyleg fantasztikus otletek, kepek vannak benne.

     

    Meg valami:

    nem szabad szerintem atesni a lo tuloldalara. Van esszeru sporolas es nevetseges vagy kifejezetten karos szarragas.

     

    A ketto tavolrol sem ugyanaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 11. 12:3312.

    Belenéztem a blogba, nekem tetszett, amiket ott olvastam!

     

    Szerintem meg kellene várni, mik is lesznek a cafén Annamari-AnyaSpórol blogjában, és ott, azokhoz hozzászólni majd.

     

    Írjátok, hogy nem jelöl meg forrást.

     

    Jókat szoktam nevetni pl., amikor egy-egy topikban méltatlankodik vki, hogy más ellopta az őőőőőőőőő süteményreceptjét.

    Merthogy az "ellopott" receptet én is rég ismerem, -néha van apró változás, pl 10 dkg cukor helyett 8 dkg, ilyesfélék-, ám nem a méltatlankodótól olvastam, hanem valaha, valahonnan kaptam/olvastam, amikor a "sajátreceptes" méltatlankodó még meg sem született.

    Hogyan lehetne hát az ő receptje???

     

    Az idősebbek tudják, "nincs új a Nap alatt", ha meg egy másik blog tulaja nem akarja, hogy másolják, írja be a blogjába, hogy kéri megjelölni a forrást! Nem egy ilyen blog van.

    Vagy, ha az ő "találmánya" valóban valami, és annyira félti, ne írja le a netre, hanem védesse le megfelelő helyen, és senki sem fogja a receptjét "ellopni"!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. május 11. 11:3711.

    Te "jooooeg", szerintem nézz át a Lukrécia kencéi c. blogba, ott fogsz igazán szörnyethalni, még az arckrémben is bórax van, és valahogy nem "rohad le" senkinek az arca, mint ahogy az Estée Lauder krémekben, egyéb, engedélyezett, közforgalomban kapható készítményekben is van - olyanban, amit az ember az arcára/testére/hajára ken.

     

    Szerinted engedte volna bárki, ha a bórax az ördögtől való lenne, hogy forgalomba kerüljenek?!?!??!! Pl. patikai kézkrémben is van... Szörnyű.

    előzmény:
    saschamora (10)
    2012-05-10  18:28
  7. 2012. május 10. 18:2810.

    nekem az a bajom ezzel az egesszel, hogy a blogger nem jart utana a dolgoknak, igy akik olvasni fogjak, rossz tanacsot kapnak, es pl. rothado folyekony szappannal mosnak kezet, es tejooooeg' esetleg arcot is. tiszta horror... ez nem sporolas, hanem artas, megha nem is ez a szandek, de a tudatlansag nem felmentes...

    mar elnezest kerek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-05-10  18:04
  8. 2012. május 10. 13:499.

    haaaaat' holgyek, csak ovatosan azokkal a receptekkel, mert orbitalis hibak bennuk...csak nehanyat olvastam, eleg is volt.

     

    eloszor is szappanbol keszitett kezmosohoz (mar maga a koncept is hibas) SOHA nem hasznalunk csapvizet, hanem demineralizalt, desztillalt vizet, nem veletlenul, mert a csapvizben annyi mocsok van, hogy nehany nap alatt tonkremegy. marpedig a borunkre vigyazzunk, szerintem... eleve a szilard szappanbol keszitett folyekony szappan keszitese rossz elkepzeles...

     folyekony szappanhoz un. tensiv-aktiv anyagokat kell hasznalni, az elobb emlitett vizet, es vega KONZERVALOSZERT.

    a blogon irottak tenyleg olcsova teszi a dolgot, de semmi esetre sem jova.

     

    semmilyen modon nem lehet 500 Ft.-bol jo mososzert csinalni, de olcsot igen. a boraxot el kell felejteni, csak kismerteku hasznalata lehet elfogadhato, de en egyaltalan nem hasznalom, mert nem tesz jot az anyagoknak (egy un. uvegreteget kepez a ruhan). mososzodat, szoda bicarbonatot, percarbonatot (feherhez) kell hasznalni, es a lereszelni valo szappan milyensege nagyon nem mindegy. marsiglia szappan kell, teljesen bio, es nagyon jol tisztit. semmilyen mas szappan nem jo. (finom anyagokhoz kokuszolaj szappan kell) 

    a tulhigitas a leheto legrosszabb dolog, mert megszunik a tisztito es szagtalanito hatas.

     

    egyelore ennyi, de tudnek meg irni...

     

    Anyasporolonak nem kell megharagudni, nem bantasbol irtam, csak nagyon oda kell figyelni, hogy milyen tanacsokat adunk masoknak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. május 10. 13:168.
    Ó, nem is tudtam ezt a blogot, éppen hasonló topikot indítottam az előbb, valamiért... de mi is itthon, ahogy lehet spórolunk, gyermekkorunkban szüleink is azt tették... nehéz lemondani dolgokról, de mi megtanultuk azért mit hogyan... pedig nagyon nehéz!!! Nagyon jó ha indul egy ilyen írás sorozat, kár, hogy nagyon sok fiatalhoz nem jut el, mert ők tényleg nem tudnak spórolni... nehéz manapság... üdv: Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. május 10. 13:107.

    Legalábbis próbál az ember spórolni!!!...

    Zsuzsi

     

    előzmény:
    rolabona (4)
    2012-05-10  12:03
  11. 2012. május 10. 12:426.
    szerintem is nagyon jó ötlet, egy kis odafigyeléssel nagyon sok pénzt meg lehet spórolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. május 10. 12:145.

    Aki hozzám hasonlóan nem érzi cikinek a spórolást, annak ajánlom magamat is, mint a Fából fabrika bloggere.

    Nem kidobni és újat venni! Átalakítva használni, dekorálni, értéket adni régi tárgyaknak. Nézzetek be hozzám is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. május 10. 12:034.

    Mint tudjuk, az okos ember spórol, a hülye pedig szórja a pénzt :)

    Örülök a blognak, én szoktam olvasni.

    előzmény:
    ancsur24 (2)
    2012-05-10  11:50
  14. 2012. május 10. 12:013.
    kérdés.én még eléggé új vagyok elnzésést,de hogy tudom majd ezt figyelni? keressek majd rá? mert engem is nagyon érdekelnek a jó ötletek. imádok spórolni.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-10  11:50
  15. 2012. május 10. 11:502.
    szerintem nagyon nem ciki spórolni, és várom már nagyon, szívesen kipróbálnék pár ötletet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top