Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spárgarecept

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 8. 17:28
A spárga nehéz ügy, ugyanis ha valaki nem ismeri a spárgabibliát, akkor belefuthat szálkás, rágós, kemény zöldségbe, amiből 10 óra főzés után is maximum lábtörlő lehet. Mi most megmondjuk a tutit.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. május 14. 22:0012.
    A receptekben mindig azt irjak, h le kell vagni a sparga vegebol. En ugy tanultam, h el kezdeni torni a vegenel es akkor a fas resz utan torik meg. Mindig igy csinalom es mukodik.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-08  17:28
  2. 2012. május 9. 00:0711.

    Mi szombaton.

     

    Reggel mindent előkészítek hozzá, megyek a piacra és amint hazaérek készítem is. Nagyon ritkán tárolom.

    előzmény:
    hpiros (8)
    2012-05-08  19:54
  3. 2012. május 9. 00:0510.

    Sajnos nem tudom, én sem ott élek, hanem Ausztriában. Itt olyanoktól veszem a piacon, akik éjjel szedik le és úgy hozzák (Németországból). Szét van válogatva és én magam szedhetem a zacsiba. Mindig van olyan ami szedéskor sérül. Szoktam venni pluszban spárgafejeket és jóóóóóóóól belakunk belőle.

    Nálunk a sláger fehérből: kicsit előfőzöm (de tényleg csak kicsit!!!) vastagságtól függően 3-4 darabot egymás mellé teszek, fektetek rá egy szelet feta sajtot és betekerem sonkával és megsütöm.

    Mi kimondottan úgy szeretjük, ha még kicsit roppanós.

     

    Állítólag egyébként a magyar spárga nagyon finom.

     

    Pár éve én is egy kedves itteni ismerősöm javaslatára kóstoltam meg ésmindenkinek csak ajánlani tudom, de nagyon fontos hogy jól legyen elkészítve.

    Idén elhatároztam, hogy saját készítésű szósszal fogom csinálni, mert töredelmesen bevallom, hogy eddig dobozost vettem hozzá. Amúgy akiktől veszem ők azt mondták, hogy nem olyan nagy szentségtörés a dobozos szósz, de próbljam ki a saját készítésűt is.

     

    Jujj, alig várom a szombatot.

     

     

     

     

    előzmény:
    zöldspárgák (6)
    2012-05-08  19:29
  4. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. május 8. 20:119.

    "Hol lehet Budapesten friss spárgát venni, no meg olyat, amit szakszerüen tárolnak?"

     

    Ne is mondd! Tele vannak a hiperek spárgával, de mind olyan hitvány fonnyadt, hogy elmegy tőle az ember kedve. 

    Nem értem, miért nem képesek normálisan tárolni, na és kik veszik ezt meg? Mert az ára nem diszkont.

    Levesnek,vajon párolva, rántva, baconba tekerve, besamell alatt sütve... hmmm...

    előzmény:
    zöldspárgák (6)
    2012-05-08  19:29
  5. 2012. május 8. 19:548.

    čn imádom a spárgát, és másfél éves lányom is csak azt eszi ki ha van a kajában.

     

    Mi spárga szezonban minden vasárnap spárgás kaját eszünk.

     Habár itt Németországban élünk, itt nagy kultúrája van, a csapból is spárga folyik ilyenkor. 

     Ebben az idöszakban nyilnak külön sparga éttermek 8legtöbbször a gazdaságok nyitják akiknek több hektár spárga földjeik vannak), de a rendes éttermek is szezonális étlapra felveszik ilyenkor.

     

    A mi kis falunkban most 6 darab spárga árus bodé van, így minden pillanatban lehet firsset max elözö esti szedést venni. 

     

    Az egyik nagy gazdaság minden évben csinál spárga fesztivált, a tanyáján, ami szuper szokott lenni, fini kaják és a gyerekeknek állatsimogató.

     

    Spárga az amit muszáj ennem 2 hónapon keresztül. 

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-08  17:28
  6. 2012. május 8. 19:327.
    ó te áldás vagyol a háznál, tudnál nekem postázni 3 ládácskával az első osztályúból? :)
    előzmény:
    zöldspárgák (6)
    2012-05-08  19:29
  7. 2012. május 8. 19:296.

    Hol lehet Budapesten friss spárgát venni, no meg olyat, amit szakszerüen tárolnak?

    Ma voltam a Nagycsarnokban: siralmas a helyzet. Vagy a papirmandzsettában árulják, csak úgy szárazon, vagy láttam egy nagy rekeszben ömlesztve is, kis spárgát, nagy spárgát, vékony és vastag spárgát egy rakáson.

    A spárgának halál a szárazság. Amint hazahozom, nedves konyharuhába szoktam rakni, úgy eláll 2 napig is a hütöben.

    Külföldön szintén így árulják, akkor sosem lesz fás, hanem vajpuha és nagyon finom.

    Rengeteg felhasználási módja van, levesnek is nagyon finom. Rántva is, de akkor kicsit elö kell fözni, de csak pár percig.

    A leves: 4 személynek kb. fél kg spárga darabolva. Hagymát futtatsz, rádobod a spárgát, kevergeted kicsit jó forró tüzön, majd sózod borsozod, és felöntöd fél liter tej és fél liter vízzel. 18 percig fözöd kis lángon, felversz 2 dl tejszínt, belekeversz óvatosan 2 tojás sárgáját, és ezt bele a levesbe. Nem szabad forralni, mert összeugrik a leves, csak amíg elöször feljön a hab, azonnal le a tüzröl.

     

    Alufóliában is lehet a sütöben sütni, kis vajat rá, nem is kell rá más. Nagyon finom lesz.

    Krumplival tálalva fél kg-t kell fejenként számolni.

    Omlettben is nagyon finom, hollandi szósszal nyakonöntve.

     

    Olvastam, hogy Csongrád megyében termesztik, na ott a honlapon láttam képeket (gyömbér tanya), ott tényleg úgy osztályozzák, ahogy kell, szuper lehet ott, csak sajna: nagyon messze van. 

    előzmény:
    korix (3)
    2012-05-08  17:36
  8. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. május 8. 17:475.
    A zöld, nyersen... legjobb!!! 
    előzmény:
    korix (3)
    2012-05-08  17:36
  9. 2012. május 8. 17:454.
    sárgarépaecetnek olvastam:)) egyszer ettem spárgát, az a fajta, hogy megeszed de semmi különös... és ha nincs mellette hús, hát öt perc múlva kifejezetten éhezel :D
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-08  17:28
  10. 2012. május 8. 17:363.

    Vigyázz, hogy tényleg frisset vegyél, jól legyen megpucolva és ne főzd túl. Jó étvágyat!

     

    Én nagyon szeretem. A zöldet simán megeszem nyersen magában.

    előzmény:
    nesze_neked (2)
    2012-05-08  17:28
  11. 2012. május 8. 17:282.
    hát, én még hitetlen vagyok, de ki fogom próbálni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top