Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolaérettségi vizsgálatok

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. Április 24. 14:43
Még jelenleg is nagyban zajlik az iskolába készülő gyerekek iskolaérettségi vizsgálata. Mikor érdemes megfontolni a nevelési tanácsadó javaslatát és milyen szempontokat kell szem előtt tartani a gyerek beiskolázásánál - többek között erről kérdeztük Wurczinger Dóra fejlesztő- és gyógypedagógust, logopédust.

Tovább a cikkre...
  1. 2015. február 12. 14:3115.

    ht nem lennék a férjed vagy fiad..."ahogy egy fiú tud" ááááááá


     


    Amúgy mi lettél végül? gondolom minimum agysebész


     


    Tökmindegy visszatartod e vagy nem a gyereket, attól az még ugyanaz a gyerek. okosabb meg pláne nem lesz senki. Max felkészültebb ha foglalkoznak vele kifejezetten iskolához idomításban.

    előzmény:
    andrakatalin (11)
    2012-04-25  10:41
  2. 2015. február 12. 13:5314.

    beiratás az csak április elején van. Most csak az ovodáknak kellett leadni a javaslatokat. az iskolaérettségi felmérések most folynak mindenhol.

    előzmény:
    mamóka (3)
    2012-04-24  14:46
  3. 2015. február 12. 13:4913.
    nagyon "vicces" a cikk... hagyjuk a gyereket oviban. mert... mert a gyerek idomuljon a sulihoz... eszébe se jut a magyar pedagógustársadalomnak, hogy nem a gyerek van értük, hanem nekik kéne a gyerekek oktatáshoz idomulni... monotóniatűrés, stb, sok felnőtt se rendelkezik vele. De ha tanítás folyik nem számonkérés, az egész fel se merül problémaként.

    Csak ugye a hibakereső iskolaérettségi...
  4. 2012. Április 26. 05:2012.
    Vannak olyan gyerekek akik a születésnél sérültek kicsit és lassabban fejlődnek valamennyire a hasonló korú társaiknál ! Miért ne lehetne Őket 1 évvel tovább fejleszteni az oviba? A türelem mindent megold
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. Április 25. 10:4111.
    Igaza van az előttem szólónak!
    Igen, én abba a kategóriába tartoztam 18 évvel ezelőtt, akik még 1 évet maradtak az oviban. Nem tudom, akkor voltak-e ilyen gondok, mint kevés férőhely az oviban...
    Nekem mindenesetre rosszul esett, hogy nem mehettem suliba. Főleg, mert mikor kiderült, hogy én még maradni fogok, rögtön el kezdtek gúnyolni a többiek. A szüleim javasolták, hogy maradjak még, mert úgy a biztos. Nem tudom, hogy a vizsgáztatók milyennek értékeltek, de végül még 1 évet lehúztam ott és nagyon jó társaim lettek :)
    Amikor meg kezdtem a sulit, könnyebb volt minden. Én lettem az egyik legjobb tanuló. Úgyhogy megérte az 1 év várakozás.
    Másik oldalról:
    Férjem - ahogy betöltötte a 6 évet - ő nem maradt vissza, mert anyukája szerint elég ügyes volt. Neki kicsit nehezebben ment a suli, de később ő is jól tanult (ahogy egy fiú tud) - nem jobban, mint én :)
    Szóval lehet választani, de ha így megkötik a kezünket a problémák? Akkor fel kell kötnünk a gatyát gyereknevelés tekintetében :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. Április 25. 10:2110.

    Ráadásul - az új köznevelési törvény szerint - aki augusztus 31-ig betölti a 6-ot annak szeptember 1-jétől iskolába kell mennie. Nem elég a nevelési tanácsadó véleménye, hanem mostmár valami szakértői bizottság van, ha mégis szeretnéd még egy évet az oviban. De közben az is életbe fog lépni, hogy 3 éves kortól kötelező az ovi, tehát az óvoda kénytelen lesz minden 6 évest iskolába küldeni, mert nem tudja felvenni a 3 éveseket, hiába gondolná úgy, hogy jobb lenne neki még egy év ovisként.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. Április 24. 21:219.
    Hú, ezt nem bírom ki én se szó nélkül, tényleg most volt a beirakozás, ezzel a cikkel nagyon elkéstek
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-24  14:43
  8. 2012. Április 24. 16:178.

    Bár az én gyerekem csak jövőre lesz iskolás - fejlettségi szintje tekintetében már most nem értünk egyet az óvónőjével. Azóta az időm nagy részét azzal töltöm ,hogy fejlesztésre járok a gyerekkel és gyűjtöm a leleteket / szakvéleményeket.

    Óvónői tanács, meglátás, javaslat? Kösz, de nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. Április 24. 16:047.

    :)

     

    Kellemesen csalódtam, hogy mégsem ugrottunk a témára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (6)
    2012-04-24  15:15
  10. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. Április 24. 15:156.

    Tegnap egy másik topikban öteleteltünk, milyen megosztó témákat lehetne a következő napokban bedobni. Mondjuk, ezt éppen nem írtuk.

     

    A témához: a leendő elsősök beíratása már megtörtént, illetve most zajlik, milyen iskolaérettségi vizsgálatok vannak mostanában?  

    előzmény:
    ninamyers (4)
    2012-04-24  15:04
  11. 2012. Április 24. 15:125.

    A beiskolázás (általános iskolába) már lezajlott.

    Akkor most milyen vizsgálatok folynak?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-24  14:43
  12. 2012. Április 24. 15:044.
    Annyira jó, hogy már megint egymásnak tudnak esni a "hagyom, hadd játsszon még egy évet az oviban, leszarom hány tízezer gyerek vár az óvodai férőhelyre" kontra "menjen csak 6 évesen, én sem haltam bele annak idején és különben is mit keresnek a majd' 8 évesek az oviban" tábor tagjai...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-24  14:43
  13. 2012. Április 24. 14:463.
    Furcsa lenne, ha most folyna "nagyban", mert a legtöbb iskolába már be kellett íratni a gyereket..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. Április 24. 14:432.
    waaaaaa ezt a borzalmat! en utaltam es untam az ovit es ezert nem tartottak iskolaerettnek... aztan a gerekpszicho azt mondta, inkabb masodikba irassanak rogton. majd vszeg egy ovoneni velemenye lesz a donto haaaat persze! koszdenem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top