Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr. Gyarmati Andrea válaszol

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. Április 8. 19:20
Egy édesanya amiatt aggódik, hogy kisfia minden megízlel, a papírtól kezdve a homokig. Vajon ártalmas ez a kis szervezetére? Dr. Gyarmati Andrea válaszol.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. Április 10. 13:5434.
    nem tudsz mindent megakadályozni, nem nézheted minden mozdulatát, de az biztos, hogy ha bármi gond van, dokihoz kell menni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2012. Április 9. 21:0033.

    Hozzátenném: semiramisnak is van utolsó és mégutolsóbb szava.

     

    Mindenhez!

     

    Ő szakember.

     

    Minthogy gyakran a tudomásunkra hozza, sok-sok témában.

     

     

    és senki nem azt mondta, hogy ne járjon utánna, csak annyit akart, hogy nem kell agyon izgulni minden kis problémán. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362998 (30)
    2012-04-09  19:37
  3. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 9. 20:0532.

    Mindig tudtam :okos, ügyes nő vagy.

    előzmény:
    Heö2 (23)
    2012-04-09  14:41
  4. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. Április 9. 19:5431.

    "Szerintem inkább vigyük egyszer potyára dokihoz a gyereket, mint hogy egyszer már késő legyen... "

     

    Ezzel nagyon egyetértek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362998 (30)
    2012-04-09  19:37
  5. Torolt_felhasznalo_362998
    Torolt_felhasznalo_362998
    2012. Április 9. 19:3730.

    Tiéd az utolsó szó:) Meg az azelőtti, az azt meg azt megelőző is:)))

     

    Boldogságod irigységgel tölt el:)

     

    Okfejtésnek ezt nevezed?

    "S milyen ostoba gondolkodásmódjuk van azoknak, akik rögtön nekiesnek például az aggódó anyukáknak, hogy fordulj orvoshoz"

     

    Szerintem inkább vigyük egyszer potyára dokihoz a gyereket, mint hogy egyszer már késő legyen... 

    előzmény:
    klára13 (29)
    2012-04-09  15:14
  6. 2012. Április 9. 15:1429.
       Befejeztem, több energiát nem pazarolok rád. Olyan vagy, amilyen vagy, ezen már úgysem lehet segíteni.
    előzmény:
    semiramis (20)
    2012-04-09  13:20
  7. 2012. Április 9. 15:1228.

      Jesszusom!

      Hiúságod már beteges. Szánalmas vagy, fogadd el. nezd, en ezen a te helyedben nem vitatkoznek.

    előzmény:
    semiramis (22)
    2012-04-09  13:27
  8. 2012. Április 9. 15:0927.
      Igy van.
    előzmény:
    Heö2 (25)
    2012-04-09  14:44
  9. 2012. Április 9. 15:0726.

     

       Meghat, s sok figyelem, ami részedről a sok váálaszban megnyilvánult, Empátia és Megértés Nagyasszonya. Csak a logikával  van bibi, mint gyakorta, hozzászólásaidban. 

       Ugyanis,  az, hogy hála a jó égnek nem aggódtam hülyére magamat, elrontva ezzel gyermekeim, most unokáim lelki közérzetét, az NEM nem jelenti mindazt, amit Te azonnal feltételeztél, szokásosan,  rosszindulatú gondolkodásoddal.

      Ha felelőtlen lettem volna és NEM  fordultam volna szakemberhez, amikor ennek oka és idejevolt, akkor aligha lenne két egészséges, magabiztos és boldogságra képes fiam.  És ma már hasonló úton járó unokáim.

       Most, hogy újra olvastam soraidat, látom, hogy Te nemigen olvastad el enyémeket, különben nem üzentél volna nekem ilyen blődségeket, a blődséget az okozza,hogy semmi, de semmi kapcsolatuk sincs az én okfejtésemhez. Csak úgy pufogtatsz a levegőbe és igyekszel terrorizálni, mint mindig, mindenkit, gondolom, megvan okod erre az erőszakos stílusra. Talán több is.

     

    "nezd, en ezen a te helyedben nem vitatkoznek. ha nem tudod a szaglas es a megkostolas közti oriasi jelentösegü különbseget, akkor meg plane nem.

     

    fogadd el, hogy egy szakember azt mondja (söt, kettö), hogy a jelenseg NEM normalis es kesz. es nem, bizonyos megbetegedeseknel NEM fogja abbahagyni, mert igy tajekozodik."

     

       Annyit talán még hozzá fűznék, hogy nem vagy az én helyemben. És módod sincs utasítgatni engem. 

     

    előzmény:
    semiramis (20)
    2012-04-09  13:20
  10. 2012. Április 9. 14:4425.
    Meg annyit hozzatennek,amit a gyerekorvosom mondott egyszer: az anya a szakember nelkül nem megy sokra,de a szakember az anya nelkül sem...
    előzmény:
    Heö2 (23)
    2012-04-09  14:41
  11. 2012. Április 9. 14:4224.
    Igy van.Anyakent pörögtem a sajat tengelyem körül...ha nincsenek szakemberek,sokra mentem volna az anyasagommal.
    előzmény:
    semiramis (22)
    2012-04-09  13:27
  12. 2012. Április 9. 14:4123.

    Köszönöm a soraidat.

    Hasznos bizony a tapasztalatszerzes,csak kell hozza megis valamifele tudasalap,amivel szelektalni lehet...nem mindegy,hogy tudom,mire keresek megoldast vagy hagyom magam halalba remiteni laikus szülök reven.Semiramisnak igaza van,en is ezen az uton kezdtem el jarni...ugy ereztem (mint gyerekere odafigyelö anya),hogy valami nem stimmel...de nem tudtam,hogy mi nem stimmel...pszichologus,egy nagyon lelkiismeretes küldött minket az ergoterapeutahoz felmeresre.Addig fogalmam nem volt,hogy olyan problema,mint a fiame,letezik...de azt sem,hogy oxigenhianya volt...nem mondtak a korhazban semmit,normalisan fejlödött,izomtonusa,mozgas es beszedfejlödese normalis tempoju volt...csak valami nem stimmelt...a szajaba vett mindent,felrenyelt,nekiment dolgoknak,hajmosastol rettegett,nyugtalan volt,hiper,nem tudott koncentralni,finommotorikaja szinte semmi...aztan voltam szaranya,következelten,aki elkenyeztetett anyamasszonykatonajat nevelt,volt a gyerekem valasi serült,szoba jött a testverrivalizacio,megmittudomenmi.HA nem megyek el a pszichologushoz,soha nem kerülünk az ergoterapeuta ele.

    Most van diagnozis=van megoldas!

    A net annyibol hasznos,hogy en itt vegzek kutatomunkat,ha valahol elakadok.De szürövel!

    Legutobb a fiam nyelesi zavarara talaltam megoldast itt,amik egyetlenegy forumozo beirta,hogy ez lehet a vashiany tünete is...utananeztem,lehet (soha meg csak nem is tanultam,hallottam es a dokink sem).Az volt.Vashianyos volt,kapott vasat,ujra eszik.De ehhez kell egy hattertudas is. Es persze kezzelfoghato vizsgalatok,eredmennyel.

    A fiam az en eletfeladatom.Majd megtanulunk ezzel együttelni,ahogy mas a cukorbetegsegevel meg mas egyeb (nagyobb) bajaval.A lenyeg,hogy ismerje,tudja kezelni,akkor könnyebben boldogul az eletben.Meg igy is szerencses,hogy egy ilyet,mint oxigenhiany,ilyen könnyen meguszott.Mas sokkal rosszabbul jar....... 

    előzmény:
    klára13 (19)
    2012-04-09  12:31
  13. 2012. Április 9. 13:2722.

    mar megint ostoba elöiteletek: az anya tudja, a szakember nem.

     

    megsugom: szakajtonyi gyerekem van. tehat anya vagyok ES szakember.

    es megsugom: heö eü-s. tehat kiismeri magat ES anya.

     

    na erre most milyen "okossagot" tudsz valaszolni?!  

     

     

    előzmény:
    klára13 (19)
    2012-04-09  12:31
  14. 2012. Április 9. 13:2321.
    termeszetesen nem kell mindig mindenben problemat latni. DE fel kell ismerni, mi az es mi nem. a felismerest az altalad  leirt "ugyis minden jora fordul majd"-szemlelet nem megneheziti, hanem megakadalyozza. ennel fogva igen veszelyes a gyerekre nezve. jobb lenne nem terjeszteni.
    előzmény:
    klára13 (14)
    2012-04-09  10:32
  15. 2012. Április 9. 13:2020.

    nezd, en ezen a te helyedben nem vitatkoznek. ha nem tudod a szaglas es a megkostolas közti oriasi jelentösegü különbseget, akkor meg plane nem.

     

    fogadd el, hogy egy szakember azt mondja (söt, kettö), hogy a jelenseg NEM normalis es kesz. es nem, bizonyos megbetegedeseknel NEM fogja abbahagyni, mert igy tajekozodik.

     

    neurologiai, neurofiziologiai, pszichiatriai elöadasok az egyetemen vannak, en most azt itt nem tartok.

     

     

     

    locsoloktol, hatmillio parfüm hanyingerkeltö keveredesetöl meg a joisten ovjon mindenkit.  

    előzmény:
    klára13 (14)
    2012-04-09  10:32
  16. 2012. Április 9. 12:3119.

      Amit elmondtál, Heö, tökéletesen bizonyítja,hogy mennyire hasznos a fórumozókhoz fordulni egy-egy problémánkkal, hiszen itt bőséges tapasztalat van jelen számtalan kérdésben. S milyen ostoba gondolkodásmódjuk van azoknak, akik rögtön nekiesnek például az aggódó anyukáknak, hogy fordulj orvoshoz, mert a "tescopénztárosok és bolti eladók(semiramis)  ugyan nem fognak tudni segíteni neked"!

      A Te gondoddal találkozni bizony nagyon tanulságos. Hosszú kanosszajárásnak veheti elejét egy ilyen ismeret. Sajnálom,hogy kicsikéddel ez történt, és gratulálok neki,hogy ennyire jó helyre született ( persze tudom, hogy nem ő választott, hanem Ti választottátok a gyermekáldást),  ahol ennyi törődést, szeretetteljes figyelmet kap, fáradságot  nem kímélve  segíted őt.

      Jár neked egy szép virág!

    előzmény:
    Heö2 (18)
    2012-04-09  11:58
  17. 2012. Április 9. 11:5818.

    Negyevesen ez mar nem normalis a mindent szajba veszek-tapasztalas.

    A fiam csinalta ezt,a mai napig a szajaban van valami (pulover,polo,az ujjai,a tolla,a ceruzaja,ajateka,stb)-pedig mar 7,5 eves.

    Hosszas orvos-pszichologus-stb jaras utan most derült feny az okara: egy születes közben elszenvedett oxigenhianyos allapot miatt erzekeleszavar alakult ki nala es mas egyeb problemakon kivül,ez IS kiserötünete a dolognak...ugyanis a szajaval jobban erez,a ragomozgas megnyugtatja,mert a koordinacios es erzekeleszava miatt gyakran feszült lesz,nyugtalan...ezt kompenzalja.

    Most ergoterapiara jarunk,lovasterapiara,cranio sacral kezelest kap.

    Semmikeppen nem normalis ez,utana kell jarni!En nem csak orvoshoz,de konduktorhoz,ergoterapeutahoz is elvinnem felmeretni.

    A lanyom 18 honapos lesz es ritkan vesz a szajaba dolgokat,nem annyira extrem modon,ahogy a fiam...oriasi a különbseg! 

    Ez csak a mi peldank,de talan segit...

    (a kosz miatt en mar nem is aggodtam,amikor megette a fel homokozot az oviban....viszont teny:alig beteg,jol megedzödött.Azert az mar gaz,amikor a gyöngyvirag leveleit is megkostolja,hogy felfedezze....ugyanis mergezö.Es meg sok mas is.De az sem eppen vicces,amikor kek szajjal jön haza a sulibol,mert ora alatt szetragta a töltötollat.......vagy a puloveret...es hetente vehetek ujat.)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-08  19:20
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. Április 9. 11:3217.

    Tetszik, amit írtál :))

     

     

    Nekem van négyévesem is és egyévesem is.

     

    Az egyéves mindent megkóstol egyelőre, a négyéves már nem kóstolgat. Ő szaglász. Nem mindent, de ami számára ismeretlen, azt biztosan. 

     

    Ha a négyévesem viselkedne úgy, mint a kicsi, biztosan aggódnék és utánajárnék a dolgoknak.

    előzmény:
    klára13 (14)
    2012-04-09  10:32
  19. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2012. Április 9. 10:4016.
    Na végre egy szülő.     "Lájkolnálak!"
    előzmény:
    klára13 (14)
    2012-04-09  10:32
  20. 2012. Április 9. 10:3415.
    Az én kisfiam is 4 éves, egyátalán semmit nem kóstol meg, nem nyalogat, nagyon régen nem így fedezi fel a világot, azt hiszem, bennem is kérdések és kételyek fogalmazódnának meg, ha úgy viselkedne, mint a cikkben szereplő kisfiú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757314 (12)
    2012-04-08  23:25
  21. 2012. Április 9. 10:3214.

       Ahány gyerek, annyiféle. Persze, van bizonyos átlag, és vannak a sorból kilógók.

       Természetemből adódóan kevéssé csinálok nagy ügyet a dolgokból, könnyen elfogadom a rendhagyó eseteket is, a reménnyel, hogy ha különösebb baj nem történhet, akkor úgyis a normális útra terelgetjük őket, csak türelmesnek kell lennünk. A gyermek hasfájásával persze én is orvoshoz szaladtam, aki aztán megállapította, hogy az óvodától való szorongás okozza a kólikát, és bizonyos ideig történő  otthonmaradást "írt fel". Igaza lett, minden rendben folyt le, az ügy elrendeződött. Rég volt.

      Unokáimnál hasonlóképpen gondolkozom, persze könnyebb helyzetben, hiszen a felelősség Zsófim menyemé. Szerencsére ő sem rémüldözős, és a kisfiúk szépen, békében cseperednek.

      A kóstolgatós kisfiúval kapcsolatban sem feltételezem azt a bizonyos pic rendellenességet. Hiszen nem megeszi a dolgokat, hanem megkóstolja. Unokáim például mindent szaglásznak. Eszembe sem jutott ezt kifogásolni.

       Lehet, hogy a gyermek bosszantani akarja anyukáját, így "veri le" rajta túlzott aggódását, esetleges folytonos korlátozását, amire az anyukák többsége merő gondoskodásból hajlamos. De lehet, hogy egyszerűen csak így vív ki magának figyelmet, élvezi a nagy hűhót maga körül,  amit viselkedésével kivált, lám, már orvoshoz fordult kedves szüléje.

      Egy remény mindenképpen van: ha már az égvilágon mindent megkóstolt, abbahagyja.

       Sok locsolót kívánok minden édesanyának!

    előzmény:
    semiramis (13)
    2012-04-09  00:18
  22. 2012. Április 9. 00:1813.
    nem, 4 evesen mar nem normalis. ez a felderitesi mod CSECSEMÖKORI. egeszseges gyerek egy 18 hos kora körül kialakit MAS megismeresi modokat es a fent leirtat legkesöbb 22-24 hosan elhagyja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757314 (12)
    2012-04-08  23:25
  23. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2012. Április 8. 23:2512.

    „Négyéves kisfiam mindentmegkóstol . A homokozóban megeszi a homokot, az utcán beleharap a levélbe, a gesztenyébe, a könyv papírját megnyalogatja (kicsit el is vágta a nyelvét) és így tovább. 

     

    Szerintem semmmi furcsa nincs a gyerek viselkedésében. Életkorának megfelelően felderíti a világot.

     

    Nem azt írta az anyuka, hogy  rendszeresen kényszeresen megeszi a dolgokat, hanem megkóstolja, megnyalogatja...stb. (a homokot meg elég nehéz kiköpni)

    Teljesen normális. 

    előzmény:
    semiramis (11)
    2012-04-08  22:06
  24. 2012. Április 8. 22:0611.

    igen, igazad van, ezt itt is mondhatta volna barki. csakhogy:

     

    1. itt alt. NEM ezt mondjak, hanem "megmondjak", mi ez es mit lehet vele tenni.

     

    3. nem mindegy, hogy egy laikus mondja vagy egy profi. mert ha az ovos azt mondja, ezt ki kell vizsgalni, a beteg hajlamosabb komolyan venni, mint egy laikus velemenyt. akkor is, ha az ugyanaz.

     

    3. az emlitett problema NAGYON összetett kerdes, NAGYON sulyos, IGEN RITKA, NEM kivedhetö megbetegedesek allhatnak a hatterben. ezeket KIMONDANI SEM szabad vak feltetelezeskent. mert az anyuka kapasbol felakasztja magat, ha meghallja a lehetösegeket.  

     

    4. NINCS megelözes.

     

    5. leirta: 2 eves kor utan nem termeszetes, ki kell vizsgalni, mi all a hatterben. erre egy nyilt olvasoi levelben nincs lehetöseg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362998 (10)
    2012-04-08  21:47

Címlap

top