Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tűzoltó leszek vagy katona?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. február 20. 07:09
Értjük mi, hogy miért nem lehetünk erdészeti szakmunkások vagy útépítők, de mi van, ha ilyesmit veszünk a fejünkbe? Vajon mit szólnak egy nő jelölthöz? Hét szakma, ahol nem fogadnak minket tárt karokkal.

Tovább a cikkre...
  1. 2016. május 13. 00:4225.
    Ezek mind mondvacsinált problémák, hatalmi okokból. Ha annyira fontos, hogy a születendő gyermeket ne veszélyeztesse az anya holmi fizikai melóval, akkor fizessék meg azt a fizikai melót, amit egy ember kihordása, megszülése jelent. Amit meg egy férfi nem tud csinálni ! Ami az emberiség továbbélésének legfontosabb alapköve, hisz ez termeli a humán erőforrást, a munkaerőt, a felvevőpiacot, az adófizetőt. Ezért a nem kevés és gazdaságilag is roppant hasznos melóért ugyan miért nem jár pénz, csak büntetés a nőnek a többi munkák vonalán ??? És mi volna, ha az egész emberiség20 %-kal kisebb erejű volna ? Megállna a Föld ? Ugyanúgy menne minden. csak a szerszámokat kéne kisebbre venni. De a mai világban ergonómiailag mindent a férfire méreteznek, így jóhogy a nő nem bírja el a fűrészt. Ez mind semmi, még az autóüléseket és a fejtámaszokat is férfiméretre tervezik, így baleset esetén a nők inkább szenvednek súlyos sérüléseket... Szemét világban élünk, nőként a földre születni nagyon kiszolgáltatott helyzet.
  2. 2016. május 13. 00:4224.
    Ezek mind mondvacsinált problémák, hatalmi okokból. Ha annyira fontos, hogy a születendő gyermeket ne veszélyeztesse az anya holmi fizikai melóval, akkor fizessék meg azt a fizikai melót, amit egy ember kihordása, megszülése jelent. Amit meg egy férfi nem tud csinálni ! Ami az emberiség továbbélésének legfontosabb alapköve, hisz ez termeli a humán erőforrást, a munkaerőt, a felvevőpiacot, az adófizetőt. Ezért a nem kevés és gazdaságilag is roppant hasznos melóért ugyan miért nem jár pénz, csak büntetés a nőnek a többi munkák vonalán ??? És mi volna, ha az egész emberiség20 %-kal kisebb erejű volna ? Megállna a Föld ? Ugyanúgy menne minden. csak a szerszámokat kéne kisebbre venni. De a mai világban ergonómiailag mindent a férfire méreteznek, így jóhogy a nő nem bírja el a fűrészt. Ez mind semmi, még az autóüléseket és a fejtámaszokat is férfiméretre tervezik, így baleset esetén a nők inkább szenvednek súlyos sérüléseket... Szemét világban élünk, nőként a földre születni nagyon kiszolgáltatott helyzet.
  3. 2012. március 5. 12:5223.
    Ezek mind az érveid?!
    előzmény:
    bucimanci (16)
    2012-02-20  19:32
  4. 2012. február 24. 20:3022.
    Azt mondod, csak Amerikaban? Hat itt egy tortenet: a haboru befejezesevel (tudod, a Nagy, a WWII) a szomszedunkban a szep, nagy hazban orosz katonakat szallasoltak. Egyikuk egy no volt: azt mondtak, "berepulo pilota" -  persze, 6 evesen nem tudtam, mit jelentett, nem is erdekelt, de az en szememben ez a no volt a vilagon a legszebb! Jartam utana, mint egy kis pulikutya es azt mondtam, ha megnovok, en is olyan akarok lenni. Elakadt a lelegzetem, mikor feloltotte egyenruhajat, dagado keblen  kituntetesekkel, karcsu derekan a szeles ov es igen, pisztolya is volt. Elidanak hivtak.
    előzmény:
    ciliszekeres (21)
    2012-02-24  20:09
  5. 2012. február 24. 20:0921.
    A témához csak annyit, hogy pár éve Amerikában persze, hol máshol, kitalálta egy nö, hogy ö márpedig harci pilóta akar lenni. Amikor erre nemet mondtak az illetékesek azonnal jött a feljelentés, az egész feminista mozgalom ´mellé állt, hogy ez diszkrimináció, egy nönek is joga van, egyenlöség van stb, stb. Na gyöztek. A nöt kiképezték, harci pilóta lett - papíron. Mire vége lett a kiképzésnek terhes lett és úgy döntött, hogy ez mégsem neki való. Hogy mibe került a kiképzés - hát csak egy pár millió dollárba. Én simán behajtottam volna rajta a költségeket - természetesen az egyenjogúság nevében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. február 22. 14:0720.
    Nem, nincs. Aki akarja, megtalálja a módját, hogy "kiélje" ebbéli szenvedélyeit - én is. Épp ezért nem is sértődtem meg, csak nem látom az egyenlőséget, és továbbra is azt mondom, hogy felnőtt vagyok, el tudom dönteni (plusz jó lenne, ha nem ingyér', szabadidőm terhére csinálnám, amit csinálok, hanem az lehetne a fizetős munkám...). Amúgy meg ha nem minden tűzoltó "daliás, megtermett legény", akkor meg épp azért férhetne abba a csapatba nő is. Szerintem minden csak ürügy... Amikor dolgoztam, tűzvizsgáló ügyeletet is elláttam, havonta, majd 3 hetente 1 hétig. Volt olyan, hogy 8 tűzesetem volt egy héten, amihez ki kellett menni, többhöz éjszaka. És volt, hogy hajnalban 3 órát töltöttem kinn -18 fokban ugyanúgy, mint a vonulósok. Ezután hazaértem 6-ra, és velük ellentétben, akik 7-kor leadták a szolgálatot, én bementem fél 8-ra a rendes melóba. Bírtam és szerettem.
    előzmény:
    tmira (19)
    2012-02-21  09:54
  7. 2012. február 21. 09:5419.

    Azert a tuzoltok sem mind dalias, megtermett legenyek. Koztuk is vannak vekonyabb es teltebb egyenek is. Eppen ezert jo, hogy csapatban dolgoznak.

     

     

    Szerintem itt nem arrol van szo, hogy egy no nem tud felemelni 30-40 kg-ot, hanem arrol, tartosan kepes-e teljesiteni ilyen fizikai megterhelest. A magyarorszagi szolgalat 24 oras ... ez lehet 24 kemeny ora es lehet 24 ora varakozas.

     

     

    En is lattam del-Amerikaban utepitesben dolgozo noket ... ok tartottak a forgalomiranyito tablat. Es (sicc) lattam noi tuzoltokat is szinten ugyanebben a del-amerikai orszagban ... ott onkentesek a tuzoltok, nincs allami osztag.

     

     

    Velemenyem szerint, nagyon jo, hogy van egy olyan orszag, ahol a nok erdekeit nezik. Ezen persze megsertodhetunk ... de megeri? Nincs nekunk eleg dolgunk otthon a munka mellett?

    előzmény:
    a1g1i1 (17)
    2012-02-20  22:18
  8. 2012. február 20. 22:2818.
    Szerintem ezt nem nemtől, hanem testalkattól, fizikumtól kellene függővé tenni. Pl. egy 160 cm / 55 kg nő ilyen munkákra alkalmatlan, az tény. De vannak 180 cm / 90 kg nők is... Mint ahogy vannak nyüzüge, 160 cm / 45 kg + vaságy férfiak is, meg 190 cm / 120 kg férfiak is.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-02-20  07:09
  9. 2012. február 20. 22:1817.

    Aha. És egy összeroncsolódott kocsiból, ahol centiken múlnak a dolgok, mit ér egy férfi, aki ugyan ki tud húzni 100 kilót (hozzáteszem, aki oda menne, lehet, hogy nőként is képes ugyanerre), éppen csak nem fér be?? Vagy egy kútban, ahova szorosan befér, én pedig leeresztve simán mozgatni tudom még a karjaimat is?? Nem minden az abszolút értékben vett fizikai erő... egységes felvételi lehetőség, én csak ezt mondtam.

    És ahhoz, hogy IRODÁS tűzoltó lehessek, ugyanúgy végig kellett csinálnom az alapfokú tanfolyamot, szereléseket, teljes felszerelésben, légzővel, stb... akkor ez hogy is van?

    előzmény:
    zitabeata (12)
    2012-02-20  13:56
  10. 2012. február 20. 19:3216.
    előzmény:
    Gorgon Lilith (14)
    2012-02-20  16:53
  11. 2012. február 20. 18:1115.

    én meg katona. de nem éri meg :( szar a fizu, és sok a kötelesség :( de nincs más.

    ja, a repeszállóval kiegészített felszerelés, amit Afganisztánban napi 16 órában hordani kell, 25 kg. nem egy kolléganő járt már ott.  

    előzmény:
    a1g1i1 (6)
    2012-02-20  09:57
  12. 2012. február 20. 16:5314.

    Ez azért nevetséges, mert ezek szerint a nők egészségét, testi épségét - vagyis inkább őket inkubátorként kezelve a leendő magzat épségét - oly' bőszen védelmező harmadik világbeli hazánk etikailag sokkal előrébb jár, mint sok nyugati állam, ahol bizony nincsenek ilyen megkülönböztetések.

     

    Ugyan ne csináljuk már, hogy egyetlen nő sem bír el 30-40 kilót, vagy egy motoros fűrészt! Vannak sportolóink, testépítőink, külföldön építőmunkásként, tűzoltóként, favágóként dolgozó nők!

     

    És nem a felvételi követelményeket kellene enyhíteni csupán lehetőséget adni a nőknek, hogy aki teljesíti azokat, dolgozhasson az adott szakmában!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-02-20  07:09
  13. 2012. február 20. 14:0613.
    Favágónak nem ezért nem vesznek fel, mert diszkriminálnak, hanem a gépek okozta vibrációs ártalom miatt, okoska...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-02-20  07:09
  14. 2012. február 20. 13:5612.
    Én is támogatom a női egyenjogúságot, hogy nők is dolgozhassanak magas beosztásban. Mi is el tudunk látni felelősségteljes feladatokat. Mégis, vannak olyan munkák, amelyek kemény fizikai erőnlétet igényelnek. Nem tudom, miért kell ezen megsértődni. Pl: egy női tűzoltó az 50-60 kg-jával nem valószínű, hogy baj esetén ki tudna húzni az épületből egy 100 kg-os férfit. Mert nem és pont. Szerintem a cikk írójának előbb ki kellene próbálnia 1 NAPIG valamilyen fizikai munkát, és utána meglátjuk, hogy még mindig játszaná-e a sértődöttet...Persze, ha egyáltalán fel bírna kelni az ágyból...:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. február 20. 12:3011.

    Hát igen, én is boltban dolgozom.  : )

     

    előzmény:
    a1g1i1 (7)
    2012-02-20  10:01
  16. 2012. február 20. 10:3010.
    Elvárjuk, hogy ne különböztessenek meg, de azért különböztessenek meg mégiscsak. Legyünk egyenjogúak, de lehetőleg egyenjogúbbak. Botorság az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. február 20. 10:169.
    Aranyérem!
    előzmény:
    Dike (5)
    2012-02-20  09:54
  18. 2012. február 20. 10:138.

    Azért érezhető a cikk hangvételén, hogy olyan valaki írta, aki életében nem járt csak aszfalton és munkahelyként csak irodát látott még....

     

    Innen üzenem az illetőnek, hogy a pásztor  nem egész nap a subáján heverész, hanem rengeteget megy a nyájjal, villáza a szénabálákat, betakarítja télire a széna és szalmamennyiséget, mindezt felbálázza, trágyát hord, és még van mit csinálnia. Nem nőnek való munka. A többi meg;ááááhhhhh....

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-02-20  07:09
  19. 2012. február 20. 10:017.
    Ja és igen, ez a másik. Súlyokkal meg miegymással érvelnek, én dolgoztam diákmelóban pénztárosként egy nagykerben. Ott a teli sörösrekeszeket meg egyéb 20 kg és afölötti árut, ráadásul oldalirányban mozgatni és emelni, AZ nem káros? Az ott töltött 6 hét alatt egyetlenegy vevő volt, aki rámszólt, hogy ne emeljem meg, majd ő átteszi...
    előzmény:
    Evica74 (4)
    2012-02-20  08:49
  20. 2012. február 20. 09:576.
    Én tűzoltó vagyok. Hát, lenne mit mesélnem... Naná, hogy irodás, nehogymár belekontárkodjunk a FÉRFIAK munkájába... Na, csak annyit, hogy anno egy szakmai lapban megjelent, miért nem lehetnek nők vonulós tűzoltók. Állítólag azért, mert minket védenek. Én akkor reagáltam erre a cikkre, meg is jelent, hogy szerintem meg felnőtt emberek vagyunk, és el tudjuk dönteni, hogy akarjuk-e a saját épségünket/egészségünket/stb kockáztatni, vagy sem. És miért nincs egy egységes felvételi rendszer, amit ha teljesít valaki, lehet tűzoltó, ha nem, akkor nem (de utóbbi esetben akkor sem, ha férfi - ugyanis van ilyen...). Valószínűleg azért nincs egyébként ilyen, mert félő, hogy lennének nők, akik teljesítenék... és akkor juj, mi van? Mint a főiskolán, ahol tűzoltásból vizsgáztam, közölte a tanár, hogy 4-es, mire bátorkodtam megkérdezni, hogy mégis miért, mikor mindent tudtam, a válasz: "egy lánynak csak nem adhatok ötötst??"...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. február 20. 09:545.
    Azért egy bányász vagy olvasztár munka fizikai terhelését összehasonlítani a pincérekdéssel (ami ettől persze nem lesz könnyebb), hát, izé. De gyanítom nem is tolonganak a kohók kapui előtt a női munkavállalók. (aki igen, az nem látott még közelről ilyet, én spec igen) Nem mondom, hogy a fakanál meg a kötőtű mellett a helyünk, de azért a paci túloldalára is kár átesni szerintem. 
    előzmény:
    Evica74 (4)
    2012-02-20  08:49
  22. 2012. február 20. 08:494.

    Én is mosolyogtam, keserédesen ugyan, de...

    Ez van. Patriarchális  társadalomban élünk. És elég álszentben is, ha már itt tartunk. Iszonyat mennyiségű nő dolgozik a mezőgazdaságban pl.

    Egész nap kapálni a kukoricát, az nem egészségtelen a nőkre nézve?

    Vagy ott vannak a pincérnők. Sokszor nem kevés súlyt cipelnek, és persze még mosolyog is mellé. A háta leszakad, a lába visszeres....de tök jó női munka. : )

    Ez pont olyan, mintha törvényben akarnák meghatározni a férfiaknak, hogy pl. nem mehet divattervezőnek vagy PR. munkatársnak, mert az erőnléti állapota inkább teszi alkalmassá nehézgépszerelői munkára, mint irodaira. Az egész egy vicc.

    előzmény:
    Zsini07 (2)
    2012-02-20  07:09
  23. 2012. február 20. 08:473.
    Én vadakat terelő juhász akartam lenni, de Hofi azt mondta, hogy a vadakat nem tereli senki... Igaza van :(
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-02-20  07:09
  24. 2012. február 20. 07:092.
    Hát, ezen a cikken jót nevettem :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top