Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Nem hiányzik valami az életedből?"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. november 17. 18:18
Egyre több ember keresi a helyét a világban, egyre többen érzik, hogy valami baj van ezzel a világgal, legalábbis valami hiányzik, amit már nem lehet megvásárolni abban az embertelen mennyiségű üzletben, amik közé beszorultunk. Egyre több a pszichés beteg, az allergiás, depressziós… akit nagy valószínűséggel nem a gyógyszerek fognak meggyógyítani.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. december 4. 17:1022.
    Igen, Soma, én is nézegetem a keserű, indulatos vagy lemondó hozzászólásokat és igen, egyetértek az íróikkal. Anyagi biztonságban lehet, hogy annyi a problémád, hogy kiteljesültél-e végre szellemileg, de legtöbbünket az nyomaszt, hogy lesz-e étel holnap a családnak, telik-e ruhára (mert nekünk erre már nem), nemhogy spirituális gondokkal foglalkozzunk... Nem hiszem, hogy ha pozitívan állok hozzá, lesz mindenem, eddig sem volt. Asztrálisan nem tudom jóllakatni a családom, magam sem ebből táplálkozom. Te arról írtál, hogy akkor, amikor már tulajdonképpen mindened megvolt, ráébredtél, hogy még mindig van benned hiány, kétség, és ezt maximálisan el is fogadom, hiszen az anyagi része a világnak csekélyke az egészhez képest, de ma az emberek többsége beleszorult ebbe a kalitkába...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 22. 10:0621.
    „...amíg lassan fel nem ébred benned az emlékezet…” Somától kérnék választ arra, hogy mire jó az emlékezet felébredése, többek között ??? Számomra ugyanis kész gyötrelem, aminek során :
    1. előjön az összes múltbeli döntésem és annak következménye : a leggyakrabban csupa-csupa kudarc érzés ! Ezzel önbecsülésem igencsak alacsony szinten vegetál...
    2. nagyon ritkán újra lefut a képlet : annak idején is kételkedtem egy-egy döntés helyességében, de választanom kellett a lehetséges következmények függvényében. Az emlékezet felébredése során újraélem ezt a folyamatot, újravizsgálok, újra kételkedem és az eredmény kétesélyes : elfogadom akkori döntésem, vagy megerősítem melyiket kellett volna választani - de már késő. Eredmény : újabb frusztráltság
    3. Nem is nagyon tudok felidézni olyan emléket, amire azt mondhatnám : Yes ! jól csináltad ! (Vagy ez már az "önelégültség" - a "hét főbűn" :- D egyike - lenne ?)
    Kapiskálok valamit a tanulságról... Ez az emlékezés folyamat a tanulás útja ? ? ?
    Borzasztóan fájdalmas, nehéz és olyan hosszú, hogy nem látom a végét. Mi lenne a vége ? Számomra az, hogy biztos legyek abban, jól döntöttem és annak helyességéről visszajelzést is kapjak !
    ! ! Netán túl sokra vágyom ???
    Secondhand
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. november 19. 20:4020.
    Sajnos, tényleg sok lóvé kell ahhoz, hogy az ember az álmait megvalósíthassa. És ha nem leszel világhírű művész, bajnok valamilyen sportban, kutató-tudós, stb., vagy nem születtél gazdag családba, akkor jó napot!
    előzmény:
    delfin38 (15)
    2011-11-18  08:52
  4. 2011. november 18. 14:1319.

    Hiányzik egy zsák húszezres.

     

    azzal megoldanám a fennálló gondokat.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  5. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. november 18. 13:2718.

    De . Egy dolog peldaul. Hogy egy ilyen utcan vizelo kozonseges teremtes ne legyen az aki ujsagokba irogat.

     

    Hiu abrand.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  6. 2011. november 18. 12:1117.

    Soma hülyeségeit én se bírom végigolvasni, de egy-két mondatot beleolvastam.

    Pl. hogy Waldorf-óvodába nem vették fel a gyerekét. Ennek okát abban látja, hogy mások számára riasztó az ő személyisége.

    Ebben speciel teljesen egyetértek vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886091 (8)
    2011-11-17  21:15
  7. 2011. november 18. 09:4816.
    társ és gyerek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. november 18. 08:5215.
    Jaja, hiányzik! Csend, nyugalom napi rohanás nélkül, idő magamra és másokra, a természet közelsége tiszta levegővel...és úgy kb. min. 20 millió. Sokkal teljesebb lenne ezekkel az életem! Az a barom, aki kitalálta, h. a pénz nem boldogít, valami kőgazdag gyökér lehetett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 17. 23:4314.

    Mi a tököm az asztrális indulat? Ha nem tudom, soha nem sikerül megszabadítani magamat tőle.

    És akkor mi lesz velem?

    És ha mégis megszabadulok, akkor boldogabban fogom rendezgetni a számlákat?

    Boldogságtól repdesve, megtisztulva fogom elfogadni, hogy a lezárt pincéből eltűntek a téli gumik? Hogy egyre többet dolgozom ugyanazért a pénzért, amiért egyre kevesebbet kapok a boltban?

    Hát engem most elöntött az asztrális indulat.

     

     

    Amúgy Juc. 

     

    (Még valami itt zárójelben. Nem és nem akarok politizálni, de hát... hiányzik, hogy értelmes emberek vezessék az országot, hiányzik a biztonság. Gondolom ezt nem kell részletezni.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 17. 22:5313.

    A boldogság!

    Pénz sosem volt elég, igy nem is az foglalkoztat (nem azért mert sok van, hanem mert valamelyest elfogadtam, hogy jelenleg ennyi az annyi).

     

    szerintem a boldogság fontosabb...

    De sajnos nem rajtam múlik

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  11. 2011. november 17. 22:3812.

    Szabadítsd meg önismereted első szilánkjait az asztrális indulatoktól, és fürdesd meg a hűvös, tiszta szellem fényében..

     

    Aztan igazítsam meg a seggemen a rozsaszin tangat? 

     Hanyinger! 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  12. 2011. november 17. 22:0211.

    szerintem a pénz..

    nekem spéci,nagyon sok olyan dologhoz amit szeretek csinálni hobbi,sport,utazgatás a gyereknek programok-pénzbe kerül

    az életemből most ez hiányzik a legjobban..mivel nincs itthon kuksolunk plussz még hideg van,így a kert is élvezhetetlen

    élvezhetném a telet,pl ha fel tudnánk járni a jégpályára pestre-ez pénz

    ha tudnánk heti kétszer játszóházba menni-ez pénz

    járhatnék jazz balettra aerobickra szeretem-ez pénz

    mehetnénk kirándulni,de a benzin 400 ft.-ez pénz

     

    az élet legfontosabb alapeleme a pénz,ha van egézséget is vehetsz ma már rajta,hisz sok betegség egy jómodú embernél könnyebben gyógyítható mint egy szegénynél

     

    hiányzik a szerelem is,mert ha ez van és boldog vagy,akkor valahogy a pénzhiány nem emészt annyira fel.együtt dolgoztok rajta hogy jobb legyen,boldog vagy otthon,kevésbé tűnik elő a gond

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  13. 2011. november 17. 21:4710.
    röviden es velösen: nem.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  14. 2011. november 17. 21:339.
    Szerintem ez annak az eredménye, hogy az emberek be vannak fásulva, megkeseredettek. Örülnek, ha van munkájuk, ha még élnek valahogy. Azért kíváncsi lennék, hogy pl. Ausztriában mennyi depressziós ember van Magyarországhoz képest.
    előzmény:
    Zammisz (6)
    2011-11-17  19:37
  15. Torolt_felhasznalo_886091
    Torolt_felhasznalo_886091
    2011. november 17. 21:158.

    "Nem hiányzik valami az életedből?"

     

    Dehogynem pl hogy ilyen Soma felek lehetoseget se kapjanak a mediaban oktatasban valo megjelenesre.

    Tati*tol  tudom hogy ki a szerzo.

    Epekedve varom a temavaltast

     

    Ittatok mar? Hasznalt?

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=288233

     

     

     

    es  milyen jo lenne, ha belepne a nagy pisiivok taboraba.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  16. 2011. november 17. 20:527.

    "„Teremts csendet magad körül és figyeld belső működésedet. Ismerd meg gondolati folyamataid minőségét. Amit magadról így megtudsz, arra az érzelemmentes gondolatiság fényével világíts rá.
    Szabadítsd meg önismereted első szilánkjait az asztrális indulatoktól, és fürdesd meg a hűvös, tiszta szellem fényében... Amit így megtanulsz, újabb tanuláshoz vezet majd, amíg lassan fel nem ébred benned az emlékezet…”

     

     

    Na most már semmi bajom, csak az emlékezet felébredt bennem és ott az a bizonyos bili, amibe belelóg sokak keze!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  17. 2011. november 17. 19:376.
    Szerintem meg az emerek azt sem tudjak mit akarnak. A tobbseg nem tudja milyen munkat vegezne szivesen. Ha megis tudja, akkor azert egy lepest sem tesz, hanem elvarja, hogy valaki `adja` neki ezt a munkat. Na de en is ilyen vagyok :) ... Bar mosanaban elkezdtem orulni annak amin van...
    előzmény:
    *Diorella* (4)
    2011-11-17  18:58
  18. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2011. november 17. 19:285.

    "Nem hiányzik valami az életedből?"

     

    De igen. Az örök nyár...a négy évszak, ősz és tél nevű egységét, nem tudom értelmezni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  19. 2011. november 17. 18:584.
    Már megint egy okos cikk. Szerintem ha az emberek többségének olyan munkát adnánk, amit örömmel végez és ehhez megfelelő anyagi juttatás járna -hogy nem kellene a hitel fizetés, a közüzemi számlák, az étel miatt aggódnia, mert a fizetése fedezi ezeket a költségeket, akkor sokkal kevesebb ember lenne depressziós, sokkal kevesebb ember lenne allergiás a főnökére, szomszédra, eladóra stb.. Az emberek nyugodtabbak lennének. Na most mondja valaki, hogy dolgokat nem lehet "megvásárolni". 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_907450
    Torolt_felhasznalo_907450
    2011. november 17. 18:283.
    Soma drága, ahhoz, hogy azt a valamit-ami hiányzik-megtaláld, ahhoz le kéne tenned az ezo-t.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-17  18:18
  21. 2011. november 17. 18:182.
    Hú, arról a rajzról ott, erősen nem hízelgő dolgok jutottak eszembe.
    Van, aki akkora tuskó, hogy már az agya is kirügyezett.
    Pl. az, akitől tegnap az az írás megjelent, hogy a rákbetegeket nem orvosoknak, hanem sarlatánoknak kéne kezelniük. :((((((((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top