Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan változott meg az álláskeresés technikája?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. november 7. 09:49
Az álláskeresés embert próbáló tevékenység, hiszen állandó elutasításokkal szembesülünk, de van valami, ami még a nemleges válasznál is rosszabb; ha egyáltalán nem kapunk választ a pályázatunkra. Kinek a hibája ez? Mi a megoldás?

Tovább a cikkre...
  1. 2011. november 8. 15:2928.

    Szerintem az álláskeresés legbiztosabb módja, ha nem adunk be pályázatot.

    Szól egy ismerős, hogy elkelne még valaki az adott helyre, nekem pont passzolna is. Aztán összehoz a főnökkel, leülünk, megbeszéljük, ha megegyezünk jó, ha nem, akkor nem.

    Ez persze multiknál nemigen működik, de ki mondta, hogy multin kívül nincs élet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 8. 09:3527.

    Húsz éve, olvastam egy hírdetést, besétáltam a munkáltatóhoz, a személyzetissel beszéltem kb. 10 percet, megnézte a bizonyítványomat majd elküldött a leendő főnökömhőz, átmentem beszélgettünk kb. fél órát, a beszélgetés végén mondta, hogy úgy néz ki, megfelelek az elvárásoknak, ha nekem is tetszik akkor bármikor kezdhetek. Kitöltött egy formanyomtatványt, bevitt a nagy főnökhőz, bemutatott s vele is aláíratta a papírt amivel visszamentem a személyzetishez, s a megérkezésemhez képest kb. két óra múlva kisétáltam és volt munkám.

    Öt éve sok-sok helyre elküldtem az önéletrajzom motivációs levéllel, töredékére válaszoltak levélben, elvétve telefonon be is hívtak:  első körben HR-essel beszélgetés néhol teszt, 1-2 héten belül telefon, második körben közvetlen főnök + szakmai teszt (néhol próbamunka), 1-2 héten belül telefon, hogy még sem engem választottak, vagy volt ahol harmadik körben még valakivel beszélgetés, s 1-2 hét múlva döntöttek. A levél elküldése és a döntés között eltelt 1-2 hónap, néhol több. Végül úgy találtam meg a mostani állásomat, hogy felhívtak, hogy kb. egy éve voltam náluk akkor végzettségem meg volt, de gyakorlatom nem azon a területen, s akkor nem engem választottak, de az önéletrajzom benne maradt a rendszerben és most egy rám szabott pozició van, sűrgősen, érdekel-e, érdekelt. De így is első kör HR-es, második kör főnök + teszt, s néhány nap múlva telefon, végül így hogy sűrgős volt, azt hiszem két hét alatt futottam le a köröket.

    Kb. ugyanarról a pozicióról beszélünk! Nagyot változott a világ! Ma nem az első megfelelő embert választják, hanem gyűjtögetnek, majd több szinten rostálnak. Mit tehetünk, lelkileg felkészülünk arra, hogy ez van, s hogy néha megesik, hogy nem minket választanak akkor sem, ha azt az állást ránk szabták.  Élni kell és olyan munkát is bevállalunk, amit nem ránk szabtak, ezzel kiütünk olyat, akire rászabták volna, s ilyenkor előfordul az is, hogy az új munkaerő pár hónap múlva lelép..., s sok helyen folyamatos jövés - menés van, de ez nem a munkavállaló hibája, hanem a munkáltatóé. Sarkított példa lesz: ha a takarítónőnek olyat választanak, aki végzettsége alapján takarításhoz ért és meg is fizetnék, akkor nem nézelődne máshol, hanem örülne, hogy van munkája. De ehelyett sokszor felvesznek egy túlképzett ember, mert megtehetik, aztán csodálkoznak hogy lelép mert se a pénz sem a pozició nem elég neki.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-07  09:49
  3. 2011. november 7. 18:1526.
    Sokkal nagyobb gond ez, mint átlagban véljük. Megoldás? Min. egy össznépi felkelés. Mi más változtatna a jelen helyzeten?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-07  09:49
  4. 2011. november 7. 15:3025.
    Nagyon sarkítasz. Senki nem mondta, hogy nagyon frankó dolog, hogy valakinek semmi perc munka után extra igényei legyenek, de pl az első munkahelyem akkor került, amikor msc képzpsre jártam és senkinem foglalkozott vele, ha a vizsgaidőszakban félórával korábban lelépek a munkahelyről, akármilyen friss alkalmazott is voltam. A főnököm már az interjún is tudta, hogy még egyetemre járok, mégis engem választott a sok-sok jelentkező közül. Nyilván, amikor le kellett lépnem előbb, azt más napokon bepótoltam. Ennyi.
    előzmény:
    TJ1117 (16)
    2011-11-07  12:16
  5. 2011. november 7. 12:4424.

    Kötöttek egy a tiédnél előnyösebb megállapodást a céggel. A cég belement. Ennyi. Tilthatta volna, vagy egyszerűen nem veszi fel. De akár köthettek tanulmányi szerződést stb.

    Szerinted követelőzés, szerintem alku.

    De megsúgom, hogy szájbefogott teperés esetén is elbocsáthatnak, akár 30 év után is, mert valakinek az ismerősét fel kell venni gyorsan... 

     

    előzmény:
    TJ1117 (16)
    2011-11-07  12:16
  6. 2011. november 7. 12:4123.

    akkor azt csinálnám. amit egy unokatesóm csinált. Előtte évekig hajón dolgozott, igazából a korábbi kapcsolatai elvesztek. Ő a szállodaiparhoz értett, de különösebb papírjai nem voltak.

     

    Fogta magát bement a városba és keresett egy építkezést , ahol egy szállodát  építettek (ez lehetett volna egy bármilyen más építkezés is) . Fogta magát minden nap kijárt és kérdezgette a munkásokat hogy hol van a megbízó. Mindig lepattintották, de addig járkált ki, amig talált valakit, aki megbízó alkalmazottja volt és kijárt ellenőrizni a munkát.

    Elmondta neki, hogy neki minden vágya hogy itt dolgozzon és bármit elvállal. Bármit. addig járt ki, míg a végén azt mondták jó akkor jöjjön be. Azóta eltelt kb. pár év, és most részlegvezető ennél a szállodánál.

     

    Erre a mintára te is megtehetnéd például hogy megpróbálsz személyesen odamenni  és bekerülni egy induló csapatba valahova.

    előzmény:
    xerox27 (22)
    2011-11-07  12:33
  7. 2011. november 7. 12:3322.
    De ha ott nincs, akkor várjam a sült galambot? Addig is kell számlát fizetni, enni.
    előzmény:
    TJ1117 (21)
    2011-11-07  12:30
  8. 2011. november 7. 12:3021.
    ismerősök. máshol nem. én ezt csinálnám.
    előzmény:
    xerox27 (17)
    2011-11-07  12:23
  9. 2011. november 7. 12:2620.

    Én se mentem próbaidő alatt suliba, vagy szabadságra, de voltak akik igen, és ez senkit nem zavart.

     

    Ami még bosszantó, hogy sok esetben az ilyen friss munkaerő x %-kal magasabb fizetésért járkál el így., miközben én volt, hogy bent tölöttem az estéimet, mert olyan feladat volt, amit  meg keleltt csinálni,ha kellett mentem szombaton, besegítettem az elmaradásban lévő kollégáknak, vagy mentem a rendezvényre/kiállításra,amit nem honoráltak, ellenben kötelezővé tették.

     

     

    előzmény:
    TJ1117 (16)
    2011-11-07  12:16
  10. 2011. november 7. 12:2619.

    A másik visszalép, mielőtt belépne, a munkába állás előtti nap visszamondja, miután már a szerződést is aláírta.

     

    És olyan stílusban, hogy az első velem szembe jövő titkárnőt kiosztja, hogy az igazgatót nem tudja elérni és erre neki nincs ideje.

     

    Bezzeg ha a cég csinálná ezt vele , hogy munkába lépése előtti nap közölné h mégse kell, fel lenne háborodva.

     

    Mindere vannak példák és ellenpéldák is. Biztos vnanak olyanok is, akik csak tényleg szeretnének dolgozni, és tényleg kicsesznek velük. De a másik oldalon is vannak bőségesen.

    előzmény:
    TJ1117 (16)
    2011-11-07  12:16
  11. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. november 7. 12:2518.
    Állandóan magaddal példálózol. Ez tévútra visz.
    előzmény:
    TJ1117 (16)
    2011-11-07  12:16
  12. 2011. november 7. 12:2317.

    Úgy érzem kicsit eltértünk a témától, az álláskeresés technikájától.

     

    A témához szólva.

     

    Sok helyre elküldtem az önéletrajzomat, olyan e-mail címekre is, ahol nem volt megjelölve a konkrét cég, még csak a terület sem, ez is zavar, de ami még zavar, hogy nem kapok semmilyen visszajelzsét, de ezt már kezdem megszokni.

     

    Arról meg már nem is beszélve, hogy ahogy hallottam a neten hirdetett állások többségében már rég betöltötték az állást, csak meghirdetik, de minek?! Semmilyen kötelezettségük nincs, így csak félrevezetik a munkáravágyó embert.

     

    Kérdés, hol kéne még keresnem? Ahol szoktam:

    - főbb álláskereső portálokon, 

    - ismerősök,

    - érdeklődési körömbe tartozó cégek honlapjai,

    - fejvadász portálok ( itt kevés esélyt látok, mert szeritnem itt a középvezető  és a feletti pozíciókat keresik)

     

    Szóval hol?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. november 7. 12:1616.

    Igen hát mostanában elég sokan megforulnak olyanok is, akik még egy hetet nem dolgoztak, de már nyújtják az igényeiket. Ők azok , akik különórára járnak hétfőn-szerdán-pénteken, és ehhez alklmazkodjon a cég, pénteken csak fél 3 ig vannak, ja és a szombati munkanapra eleve szabadságot vesznek ki (eleve próbaidő alatt) mert hát ők azt már korábban megbeszélték.

     

    Hány ilyen van? 1 -2 ? rengeteg.

     

    Én meg több mint 8 év után itt pislogok és leesik az állam, hogy hogy engedhet meg magának valaki ilyet, aki épp hogy csak beesett a céghez.

    Én örültem hogy szék van a fenekem alatt, és azt se tudtam hova ugorjak, hogy mit tegyek hogy az főnököm elismerését kivívjam. Beléptem tavasszla és karácsonyig ki se lestem az íróasztal mögül. Nemhogy szabadságra menjek próbaidő alatt.

    előzmény:
    daya01 (12)
    2011-11-07  12:05
  14. 2011. november 7. 12:1115.

    Hát én a közel 16 év alatt nagyon sok mindent láttam.

     

    Rengetegen mentek el úgy, hogy dogloztak, előtte x ideig, még jól is dolgoztak, de amint váltani akartak, akkor viszont azonnal, ha az új cég úgy hívta őket, akkor mindenre tekintet nélkül szabadulni akartak egyik pillanatról a másikra.

     

    A legkevésbé volt az jellemző, hogy igen kitöltöm az időmet.

     

    Sokkal inkább az, hogy "akkor én megyek, és ha nagyon kekeckedsz, akkor elmegyek táppénzre és akkor még eddig se leszek itt."

    előzmény:
    HataMari (11)
    2011-11-07  12:02
  15. 2011. november 7. 12:1114.
    Azt irtam,a legtobb ember ugy tesz,ahogy irod-nem csesznek ki,nem intenek be, kapcsolatot tartanak a tobbiekkel es plane dolgoznak rendesen!!
    előzmény:
    TJ1117 (13)
    2011-11-07  12:06
  16. 2011. november 7. 12:0613.

    Sok dologban igazad van, de mégha xar is a cég ahol dolgozom azt az időt felhasználom arra, hogy a többi kollgával vagy felettessel, vagy a partnerekkel jó kapcsolatot kiépítek, és nem pedig úgy állok hozzá, ha velem itt kicsesznek én se csinálok semmit.

    Annál inkább alkalmas az idő arra, hogy odafigyeljek kivel hogy bánok. Nem pedig az egészetk iengedni a kezemből. Én ezt így látom.

    előzmény:
    HataMari (9)
    2011-11-07  11:58
  17. 2011. november 7. 12:0512.

    3 hónap semmire sem elég, annyi idő alatt még semmit sem ismersz meg. A munkáltatód is változhat (új dolgozók, új főnökök, iroda átköltözés stb), te is változhatsz, tanulhatsz új dolgokat, érezheted úgy, hogy már nem vagy pályakezdő, de továbbra is úgy bánnak veled stb.  nem vagy köteles minden békát lenyelni.

    előzmény:
    TJ1117 (8)
    2011-11-07  11:48
  18. 2011. november 7. 12:0211.

    Ha munkaerokolcsonzovel dolgozol valahol,ott nincs probaidoszak. Van,hogy ceg munkaerokolcsonzos munkatarsnak ferlajanl egy hatarozott ideju szerzodest,ilyenkor szerzodesban mar nincs probaidoszak. aztan van,hogy evekig dolgozik valaki valahol hatarozott ideju szerzodessel,de lege lesz,besokkal,valtani szeretne. Pl. egy vegyesz nem akar tovabb laborban mergezodni,valtani akar? vagy ugyanezen vegyesz talal jobb fizeto labort,akinek szuksege is van vegyesz kompetenciaira.

     

    Akikrol beszelni akarsz, az a gyerr este,van ilyen,persze,de ritka.Kar kifakadnod hat ellenuk,mert nem az a bevalt szokas,hogy marol holnapra valtr valaki,felmondasi idoszakot is leszarva meg haborogva emiatt!

    előzmény:
    TJ1117 (8)
    2011-11-07  11:48
  19. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. november 7. 11:5810.

    1000 emberből 100 vált azért munkát, mert szakmailag előrébb akar lépni, jobb ajánlatot kapott stb. 900 meg azért, mert egyik napról a másikra kihúzzák a lába alól a szőnyeget, és olyan gyorsan szűnik meg az állása, hogy még pislogni sem tud.

     

    Van az a csoport, amiről beszélsz, csak elenyészően kicsi.

     

    Manapság pedig az álláskeresés úgy működik, hogy míg neked, munkakeresőnek lassan már a lábujjad körmének hosszát is meg kell adnod a jelentkezéskor, az állás meghirdetésekor a legtöbb cég még magát a cég NEVÉT sem adja meg. 

    előzmény:
    TJ1117 (8)
    2011-11-07  11:48
  20. 2011. november 7. 11:589.

    Szerintem sokkal tobb ember van,aki helyt all,meg nem int be,mint Te is. aztan a tobbsegnek a ceg int be ezek utan. Neked mas a szemelyes tapasztalatod, de attol meg ne hidd azt,hogy a Te eseted rahuzhato mindenkire, es csakis az jar ugy,hogy beintenek neki,aki nem ugy tesz,mint Te. Mert ha ugy gondolod,mindenki,aki lojalis a ceghez,azzal lojalis a ceg is,hat nagy tevedesben vagy! Te epp olyan cegnel dolgol/dolgoztal,aki lojalis, de ez sajna egyre ritkabb! a topicok meg nem relevansak az egesz tarsadalomra nezve, azert,mert van 1-2 kirivo eset az meg nem azt akarja mondani,hogy mindenki mas rajtad kivul rosszul csinalja,meg kicseszik a ceggel..nem kene ilyen velemenyt sugallanod!Ondicseret budos!

     

    Manapsag ugyanis egyre kevesebb a hatarozatlan ideju szerzodes,munkaero kolcsonzes+hatarozott ideju szerzodes annal inkabb divat! Dolgozokkal egyre nagyobb "trend" ugy banni,mint eldobhato,lecserelheto munkaeroforrassal! Nem ertem,hosszu tavon ez kit motivalna??Nem ertem,miert is jo egy cegnek sok kevesbe motivalt munkaero mint egy hosszutavon motivalt???

    előzmény:
    TJ1117 (6)
    2011-11-07  11:05
  21. 2011. november 7. 11:488.

    Meg van a próbaidőszak ami alatt a munkavállaló is felmondhat minden további nélkül.

     

    célszerű addig kitalálni, hogy most hajlandó vagyok e csinálni a munkámat vagy nem.

     

    Én nem azokról beszélek, akik megfelelően betartják a  szabályokat és átadják a munkakörüket. Azokról beszélek, akik x év után akarnak eljönni.

     

    Múltkor épp itt nyitott egy nő topikot arról hogy a férje több 10 évi munkaviszony után máshol akarja folytatni és mit tegyen 20-án, ha elsejével be akar lépni az új helyre. Nem tűnt fel neki, hogy kb. 6 hónap csak a felmondási ideje a férjének amit ha ő mond fel le kell dolgozni. És még ő volt felháborodva amikor azt mmondták neki ezt igy ne. Válasz: mit kekeckednek, úgyis xarban van a cég.

    előzmény:
    daya01 (7)
    2011-11-07  11:15
  22. 2011. november 7. 11:157.

    Miért ne lehetne munkahelyet váltani? Mi van, ha a lojális típusú embernek is elege lesz egy adott munkáltatóból, mert mondjuk esélye sincs szakmailag előrehaladni, esetleg kizsigerelik, vagy csupán rossz a hangulat, netán látja, hogy szarban van a cég és úgyis leépítés lesz? Amíg a legtöbb munkáltató egyszerűen erőforrásként gondol a dolgozóira, addig simán illik váltani, ha nem egyeznek az érdekek...

    A csapot papot otthagyás meg nem igazán működik, a szarban hagyásra találták fel a felmondási időszakot, ami alatt minden folyamatban lévő feladatot át kell adni valakinek. 

    előzmény:
    TJ1117 (6)
    2011-11-07  11:05
  23. 2011. november 7. 11:056.

    Ehhez csak annyit fűznék hozzá , hogy az éremnek két oldala van.

     

    Hány meg, hány topik nyílik arról, h "találtam-egy-jobb-helyet-hogyan-léphetnék-le azonnal", "nekem mi jár" témákban.

     

    Olyan érdekes, hogy az emberek csak arról panaszkodnak, hogy velük hogy kicsesznek, de arról bezzeg nem beszélnek, hányan csinálják azt meg, hogy csapot papot otthagyva, felállnak a munkahelyükről és lelépnek. Mert mindenki csak addig kedves meg együttműködő, amig az a saját érdekét szolgálja, onnantól kezdve, hogy más az érdeke vissza se néz mennyi kárt csinál.

     

    Az álláskeresés technikája nálam az, hogy az összes eddigi helyemen és pozíciómban helytálltam, nem intettem be a főnökömnek, akkor sem amikor már más osztályon dolgoztam, és normális kapcsolatokat építettem ki. Ezért , az összesen 3 munkahelyemből (ahol összesen ezidáig 16 évet tölttöem ) 2 re úgy hivtak át. Nem én kerestem hanem engem hívtak. MErt tudták h megbízható vagyok.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-07  09:49
  24. 2011. november 7. 10:555.

    viszont ha már azt tudod, hogy kereskedelmi cég és a pozíciót is akkor ennyiből már ki lehet úgy hegyezni az önéletrajzot és a motivációs levelet, hogy felkeltds a figyelmet.

    pl. egy kereskedlmi cég biztosan nem keres focibírót. kissé sarkos a példa de talán érted...

    előzmény:
    xerox27 (2)
    2011-11-07  09:49

Címlap

top