Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem tartotta meg a talált pénzt a becsületes nyugdíjas

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. november 4. 08:42
Hús helyett véletlenségből az üzlet napi bevételét csomagolta be egy fáradt hentes egy nyugdíjas néninek Németországban.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. november 10. 11:4037.
    én egy cukiba dolgoztam és mivel este szórakozóhelyként is működtünk, így sok embert megismertem. Egyik este az egyik vendég ott hagyta a mobilját, mivel imádok mindenkivel beszédbe elegyedni, így tudtam, hogy kié a mobil, így felhívtam az utcsó tarcsázott számot, és kértem, hogy szóljon az illetőnek, hogy a mobilja itt van és átveheti. cserébe kaptam egy doboz ferrerot :P
    De boltban is dolgoztam, ott pedig úgy döntöttem el hogy az illetőé a mobil, hogy megkérdeztem mi van kint háttérnek és mi a tel száma, meg csöriztem és Ha a válasz megfelelt, övé a mobil.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 5. 06:1736.

    Én egyszer egy mobilt találtam bkv buszon, és Én belenéztem a telefonkönyv részébe abban a reményben hogy lesz benne egy olyan név hogy Anya v. Apa. Volt benne és felhívtam a hölgyet és elmondtam hogy ki vagyok miért hívom és hogy találtam a telefont és szeretném vissza adni. A Hölgy első kérdése az volt hogy mennyiért akkarom visszadni. Mondtam hogy ingyen.

     Nem akarta elhinni. Megbeszéltük hogy bejönn a munkahelyemre érte. De előtte felhívott a munkahelyemen, azt mondta hogy ne haragudjak de Ő leakarta ellenőrizni hogy tényleg ott dologzom-e mert neki kicsit furcsa ez. Aztán mondtam neki hogy ha azt szeretné akkor leadom a bkv-nál és kerese náluk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 4. 16:2335.

    A postaládába bedobott értéktárgyakat a Posta vagy továbbítja a tulajdonosának, ha az beazonosítható, vagy leadja a talált térgyak osztályán. Nemzetközileg bevett szabály ez. Heö a leghelyesebben cselekedik, ha így csinál.

    És lássuk be, a postaláda és a kuka nem ugyanaz a volumen. 

    előzmény:
    Titutka (30)
    2011-11-04  14:44
  4. Torolt_felhasznalo_240840
    Torolt_felhasznalo_240840
    2011. november 4. 15:5134.
    Teljesen mindegy hol találod, NEM A TIÉD. Ezért szóltak a korábbi bejegyzések a jól neveltségről..
    előzmény:
    rockcica (13)
    2011-11-04  10:56
  5. 2011. november 4. 15:1733.

    Amikor kicsi voltam, a mi bicajunkból a botot lopták ki, amivel anyukám tolt. Mi mondjuk jót nevettünk rajta, mégis kinek kell egy seprűnyél?!

     

    A talált pénzt én is megtartottam szerencsepénznek, aztán a családból valaki véletlenül elköltötte :-) 

    Ismertem olyan lányt, aki állandóan azt mondogatta, hogy" ki mit talál, övé" (ez biztosan nevelés kérdése is) és mindent el is tett.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409732 (29)
    2011-11-04  14:28
  6. 2011. november 4. 14:5932.

    Egyszer egy haromgyerekes nönek juttattam vissza a penztarcajat,mindene benne volt,a bankkartyai,a tb kartyak,nevjegykartyak,minden...annyira boldog volt,hogy meglett es nem kell utanajarnia mindennek,hogy szemelyesen hozott egy doboz bonbont es egy kepeslapot,az allt benne,hogy az ilyen emberek teszik jobba a vilagot.Es annyira meghatodtam,hogy ott bögtem es közben a fellegek felett jartam,olyan jo erzes volt.

    De ugyanilyen melyen elkeseritett,amikor a telefonomat nem adtak vissza...egy csomo emlek volt benne...legalabb a kartyat adta volna ide,a telefont megtarthatta volna. 

    előzmény:
    Télapó*** (27)
    2011-11-04  13:12
  7. Torolt_felhasznalo_845566
    Torolt_felhasznalo_845566
    2011. november 4. 14:4831.

    Hasonló eset velünk is megtörtént. A férjem egy étteremben az asztalon  felejtette a mobiltelefonját. Szerencsére volt egy szemtanú. Amikor a pincértől érdeklődtünk, csak akkor adta vissza, amikor az idegen férfi erélyesen rászólt, hogy ő látta azt, amikor a pincér elvitte a telefont az asztalról.

    A kisfiam dzsekijét 5 perc alatt vitte el valaki a játszótérről, a fényképezőgépünket pedig szintén 5 percen belül egy párizsi parkban a padról. Egy lengyel fiatal pár ült mellettünk, amire visszamentünk, ők is eltüntek.

    Sajnos, szerintem ilyenből van több és nem csak nálunk.

    előzmény:
    PolgarSzilvi (21)
    2011-11-04  12:20
  8. 2011. november 4. 14:4430.
    Ez elég érdekes hozzáállás. Csak mert neked eddig rossz tapasztalataid voltak, bedobnád az első postaládába ha találnál valamit. Gratulálok hozzá. Mert a te balszerencsédről valszeg az az illető tehetne, akinek történetesen te találnád meg a holmiját. Milyen nagyszerű eszmefuttatás! Lehet hogy a te forgalmidat is egy hasonlóan "csalódott" emberke kidobta az első kukába.
    előzmény:
    Heö2 (25)
    2011-11-04  12:52
  9. Torolt_felhasznalo_409732
    Torolt_felhasznalo_409732
    2011. november 4. 14:2829.

    Hű, ezt ne is mondd, így már mi is jártunk.. engem a gyerekülés eltűnése viselt meg.

    Sőt, olyan is volt, hogy a bicikliről, hátulról, a kispárnát lopták le, ami a kisfiamé, már száz éves (najó, csak hét éves volt), kopott, meg minden, de azon ült a fiam. A bringán hagytuk, mondván úgysem kell senkinek. Hát kellett... Nagyon nem értettem meg én sem, hogy mire, de a legszarabb érzés az volt, hogy a fiam milyen nehezen viselte ezt...

     

    Én arról álmodok, hogy találok egy csúcszuper telefont, mert pénzem nincs rá, de valószinűleg, ha találnék, visszaadnám a tulajdonosának... mert én ilyen hülye vagyok.

     

    Én már többször adtam vissza talált dolgokat, mert az én lelkem nyugodtabb ettől, és azért is, mert mivel én keményen megdolgozok mindenért, ezért értékelem amim van, és ha belegondolok abba, hogy lehet, hogy a másik ember is így gürizett érte, nem tudnám nyugodtan eltenni a talált tárgyat... ha fel lenne tüntetve a gazdája... de sokaknak nincs ilyen lelki problémájuk.

     

    Azért volt már nekem is szerencsém, találkoztam én is már becsületes emberekkel és nagyon boldog voltam tőle :)

    előzmény:
    rolabona (26)
    2011-11-04  13:12
  10. 2011. november 4. 14:0428.
    Jó érzés az, ha jót cselekszik az ember. Hozzáállás és becsület kérdése, néha kis energiabefektetéssel nagy segítséget adhatunk másnak, vagy megkímélhető fáradságos ügyintézéstől. Ha ilyen helyzetbe kerülök, minig arra gondolok, hogy nekem is mennyire jólesne hasonló helyzetben a segítség.
    Most halottak napján pl. a temető előtt a szomszéd autó ajtajában lógott a slusszkulcs, ha nem jöttek volna a polgárőrök éppen, akiknek átadtuk a kulcsot, akkor megvártuk volna a tulajt. Előtte héten egy csontsovány kiskutyát pátyolgattam, amíg átvette a menhely. Igyekszem továbbadni azt a segítséget, amit én kaptam az életemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. november 4. 13:1227.
    Tavaly elhagytam a fiam gyermekvasutas ellenőrzőjét. Egy dossziéban volt néhány fénymásolt lappal együtt, értéke NULLA!. Sosem lett meg, pedig biztos, hogy a közértben felejtettem. Hogy kinek kellett, kukkom nincsen:-)))) Csak azért volt kellemetlen, mert nagyon magyarázkodnom kellett, hogy ne a gyereket csesszék le, nekem kellett kézzel kitöltögetni a már meglévő szolgálati bejegyzéseket, ott ültem vagy egy órát körmölve + utaztam két órát ki Hűvösvölgye.
    előzmény:
    Heö2 (25)
    2011-11-04  12:52
  12. 2011. november 4. 13:1226.

    Én sem gondolkodtam volna egy percig sem. Valahogy nem tudnám lelkileg túltenni magam azon, hogy amit én megszereztem ilyen módon, az másnak mekkora kárt, bajt okoz.

     

    Lehet hogy én egy barom vagyok, de nekem sokkal jobb érzés ha visszaviszem és látom, mekkora kő esik le valaki szívéről, mint az a tudat, hogy jövő hónapban nem lesz gond a számla befizetésével.

     

    Engem már sokszor megloptak.

     

    Ami a legjobban fáj, az a biciklim. Rajta volt a gyerekülés is, a rendelő elé láncoltam ki.

    A sebészetre mentem, mert egy üvegszilánk állt a sarkamba.

     

    Mikor kijöttem, sehol a kerékpár. El sem akartam hinni... Sírva mentem haza, sántikálva és nem tudtam megérteni, miért érdemlem ezt. Ki az aki képes egy rendelő előtt kiláncolt kerékpár ellopni, amikor a vak is látja, hogy gyereket is szállítannak vele?

     

    A 4 éves fiam hetekig erről beszélt, ő sem tudta felfogni, hogy valaki elviszi ami nem az övé...

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-04  08:42
  13. 2011. november 4. 12:5225.
    En is adtam mar vissza talalt penztarcat,nem is egyet.Az en elveszett telefonomra meg hiaba vartam-meg ki is kapcsolta az illetö.Söt,a üparom altal elhagyott forgalmim sem került elö soha többe (csak tudnam,evvel mit kezd az illetö?)Miutan felteteleztem a becsületesseget,jol pofara estem,hogy masok aztan nem ilyenek.Ugyhogy lehet,hogy nem faradok a legközelebbi rendörsegig a cuccokkal,bedobom egy postaladaba,ha belefer azt jonapot.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-04  08:42
  14. 2011. november 4. 12:4824.

    Kb. másfél éve találtam a munkahelyemen egy pénztárcát, volt benne kb. 2 ezer forint, meg némi aprópénz. Ki is raktam oda egy papírt, ahol találtam, hogy nálam átvehető az elveszett cucc, de senki nem jött. Kiraktam az Intranetre is, de nem keresték. Egyszer elvettem a pénzből, mert nem volt apróm, de utána visszaraktam. Hiába nem keresték eddig, lehet, hogy egyszer majd csak előkerül a tulajdonosa.

    Érdekes dolog ez egyébként, mert van, aki gondolkodás nélkül elkölti, elhasználja, amit talált, más meg képtelen rá. Szerintem ez valahol neveltetés, meg az ember alapjellemének kérdése, és ezek után tök mindegy is, hogy mennyi pénzt, vagy értéket talál, úgyis beszolgáltatja.

    A fiam a nyáron az IKEA éttermében felejtette a táskáját. Érték nem igazán volt benne, csak a mobilja, meg maga a táska nem volt rossz (egy kis Samsonite), kb. két órát lehetett az étteremben a táska és senki nem nyúlt hozzá, ott volt, ahol hagytuk.

    És az én kedvencem az Allianz biztosítós eset, a mai napig becsülöm a hölgyet, aki a pultban ült. Ott feletettem az asztalán egy borítékban 45 ezer forintot (biztosítási díj), majd kb. fél óra múlva észrevettem, visszamentem és ő visszaadta, pedig simán letagadhatta volna, tele volt az íróasztala mindenféle papírokkal, jöttek ügyfelek, elvihették volna, de ő észrevette, eltette és visszaadta. Ilyenek is vannak, szerencsére. És nem csak azért szerencse, mert meglett a táska, meg a pénz, hanem jó tudni, hogy vannak jó érzésű, normális emberek körülöttünk.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-04  08:42
  15. Torolt_felhasznalo_776412
    Torolt_felhasznalo_776412
    2011. november 4. 12:3823.
    Lehet egyszerübb lenne leadni egy elérhetöséget, ahol átveheti az illetö a talált tárgyat. Vagy ha leadjuk azonnal megtudakoljuk, hogy kinek is adtuk le, ha esetleg látjuk hogy keresik a dolgot, kire hivatkozhatunk. Talán ekkor nem tüntetnék el a dolgokat.
    előzmény:
    PolgarSzilvi (21)
    2011-11-04  12:20
  16. 2011. november 4. 12:3322.

    Hihi, en is Nemetorszagban elek, de velem meg nem törtent ilyesmi..Hat, szerintem nem orszag kerdese, hogy megtartja-e ez ember a talalt penzt.

    Söt, en megkockaztatnam, hogy nem is az anyagi helyzete, hanem a becsülete.

    Nekem egy falat se tudna lemenni a torkomon, ha tudnam, hogy mas embernek kell kifizetnie azt a penzt, amit en veletlenül  megkaptam vagy talaltam. Mi van, ha valaki egy üzletet akar nyitni, s evekig sporolt ra, elveszti veletlenül, s en megtalalom?

    Szerencsetlennek milyen rossz lehet akkor...

     

    Mint ahogy nem hiszem, hogy egy rendör, orvos,  vagy barmely foglalkozast üzö egyen  rossz fizetes miatt lesz korrupt. Szerintem csak es kizarolag beallitottsag kerdese. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. november 4. 12:2021.
    Egyszer egy buszon találtam a mllettem lévő ülésen egy mobiltelefont, néztem körül, de nem látszott senkin, hogy keresi. Mivel pont egy megállóhoz érkeztünk és sokan szálltak fel, felkaptam a telefont és odamentem a sofőrhöz, odaadtam neki, hogy most találtam itt és itt az ülésen. Ezután nem ültem már le. Pár perc múlva felugrott hátul egy srác és idegesen keresgélni kezdett annál az ülésnél, ahol volt a telefon. Kérdeztem tőle, hogy keres-e valamit, mondta, hogy a mobilját, itt ült nemrég és lehet, hogy kiesett a zsebéből. Miután mondtam, hogy én találtam meg és odaadtam a sofőrnek, elment érte, de mentem utána én is. Láttam, hogy a sofőr elkezdi rázni a fejét, majd miután meglátott engem a fiú háta mögött, kelletlenül elővette a telefont és visszaadta... Ha nem vagyok ott, nem adja vissza, letagadja... Elképesztő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845566 (20)
    2011-11-04  12:11
  18. Torolt_felhasznalo_845566
    Torolt_felhasznalo_845566
    2011. november 4. 12:1120.
    Én azt is hallottam (persze, csak szóbeszéd:-), hogy azoknak a talált tárgyaknak és pénzeknek egy része, melyeket leadnak a becsületes megtalálók valahol eltünnek. A gagyi, értéktelenebbekből pedig kiállítást is rendeznek. A talált és leadott pénz pedig a becsületes megtalálót illetné egy bizonyos idő után, ha nem jelentkezik érte a jogos tulajdonos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776412 (16)
    2011-11-04  11:18
  19. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 4. 11:5519.
    Egy kissé elgondolkodtatott, amit írtál. Tehát nem azért adnád vissza a pénzt, mert így érzed helyesnek minden esetben, hanem mérlegelsz. A becsület az becsület. És nem helyzetben szereplőkhöz, hanem helyzethez kötött. Szerintem.
    előzmény:
    rockcica (13)
    2011-11-04  10:56
  20. 2011. november 4. 11:4518.
    Én kb. fél éve egy ezrest és egy ötszázast találtam a járda mellett a fűben, de sehol egy lélek nem volt. Az ötszázast elköltöttem azóta, mert pont annyi kellett valamire, de az ezrest eltettem, nem tudtam jó szívvel elkölteni. Nyilván nem fog senki megállítani az utcán, hogy nem én találtam-e meg az elvesztett pénzét, de inkább félreteszem, lehet, hogy spórolok még néhányat hozzá, hogy ne legyen egyedül :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845566 (15)
    2011-11-04  11:18
  21. 2011. november 4. 11:1917.
    Nem tudom olvastátok-e, de ez Németország. Ha ez Magyarországon lett volna, nem biztos, hogy visszakapja a hentes a pénzt. Abban viszont igazad van rockcica, hogy a nyugdíjasok becsületesek (-bek). Azért nálunk mindenki elgondolkozott volna azon, hogy visszaadja-e a pénzt, látjátok ott nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_776412
    Torolt_felhasznalo_776412
    2011. november 4. 11:1816.
    Ha nem vitte volna vissza a néni a pénzt, akkor is rájött volna elöbb utóbb a hentes, hogy hova került a pénz. Ha nem, akkor is mindig ezen retteghetett volna a néni. Persze eszébe se jutott eltenni a pénzt. Ha eszébe jutott volna, meg meg is büntették volna. Az utcán, egyéb helyen talált pénzt se lehet egyszerüen eltulajdonítani, hanem jelenteni kell a rendörségen és leadni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_845566
    Torolt_felhasznalo_845566
    2011. november 4. 11:1815.
    Engem az is zavarbaejtett egyszer, amikor találtam egy ezrest a járdán. Nem volt előttem ember. Természetesen eltettem. Örültem, de mégis volt bennem valami rossz érzés, mert arra gondoltam, hogy valakinek most bizonyára hiányzik ez a pénz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2011. november 4. 11:1314.
    Ezzel az a baj,hogy nem a multi fog szívni, hanem az eladóval vagy pénztárossal cseszel ki,akitől a hiányt levonják a fizetéséből.Mert 200e Ft hiányt a multi sem rak zsebre csak úgy simán.
    előzmény:
    rockcica (13)
    2011-11-04  10:56

Címlap

top