Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszélyesen vékonyak a mamarexiás kismamák

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. július 12. 10:07
A várandós nőknek kettő helyett is enniük kell. A mamarexiás kismamák viszont még annyit sem esznek, ami egy embernek elég: a lényeg, hogy vékonyak maradjanak, a magzat egészsége másodlagos.

Tovább a cikkre...
  1. 2015. október 7. 13:1569.
    nem kéne reklámozni a hüklye celebeket!!!! akik ráadásul 8 hónapra szülnek császárral. és ők a jó anyák, csinos feleségek, csak ép saját gyermekük egészségével nem foglalkoznak úgy, mint mi a természetes, majd a tápszer, meg a vitamin.
  2. 2011. július 13. 09:2368.

    Mit nem lehet enni szoptatás alatt? Oké, én mérsékelten fogyasztottam tejterméket, meg babot, meg mogyoróféléket, de az alkoholon kívül mi az, ami konkrétan tilos lenne???

     

    Amúgy nekem a halálom, hogy ilyen bigott módon kezelik ezt az "ajánlott hízás"-témát. Mikor én első 3 hónap masszív hányinger és fogyás után végre híztam 2 kilót, már mondta a nővér, hogy vigyázzak, kevesebb szénhidrát...WTF??? Félt, hogy 55 kilóról egyszer csak hirtelen 120-ra ugrom majd, vagy mi???

    előzmény:
    Stella73 (38)
    2011-07-12  12:28
  3. 2011. július 13. 09:1767.
    Ez furi. Az én fiam 3,5 kilóval született, és a szülés után közvetlenül (mikor hazajöttünk a kórházból) pont 10 kilóval voltam kevesebb. És összesen híztam 13-at terhesség alatt.
    előzmény:
    Stella73 (31)
    2011-07-12  12:15
  4. 2011. július 13. 09:1466.

    Érdekes, az én környezetemben meg csupa olyan férfi van, akik számára nem kérdés, hogy a családjuk és a feleségük mellett a helyük. És ha szó szerint meg is van engedve nekik a szexuális szabadság, akkor sem dugnak félre, mert érzelmek nélkül nem megy nekik.

     

    előzmény:
    Stella73 (22)
    2011-07-12  11:59
  5. 2011. július 13. 09:0865.
    Nem magamat reklámoztam, de Belőled süt és fröcsög az irigység.
    előzmény:
    Bizserebogár (64)
    2011-07-13  08:47
  6. 2011. július 13. 08:4764.

    És ez kit érdekel? Nekem aztán reklámozhatod magad, hogy milyen ügyi voltál...

     

    Szomorú, hogy még mindig élnek az általánosítások. Fiatal vagyok ugyan, de annyit már én is megtapasztaltam, hogy ahány ember, annyiféle reakció.

    előzmény:
    Stella73 (23)
    2011-07-12  12:01
  7. 2011. július 12. 22:4963.

    Koplalni gáz. De odafigyelni KELL, felesleges huszon-harminc kilókat felszedni. A fiammal 9 kilót híztam, most a lánnyal a nyolcadik hónap legvégén tartok 8-nál. Veszélyeztetett terhes vagyok amúgy és tilos most a sport - de igenis, meg lehet állni a zabálást. 

    Nyilván barom az, aki koplal terhesen, de az nem terhesen is barom. Ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-07-12  10:07
  8. 2011. július 12. 22:4362.
    Cölöbnő 3,5 kg-nál többet nem hízik.
    előzmény:
    czege (60)
    2011-07-12  21:34
  9. 2011. július 12. 22:3761.
    Nem mondom, hogy "hülye állatok!", mert az állatok nem ilyen hülyék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-07-12  10:07
  10. 2011. július 12. 21:3460.

    Teljesen egyetértek. Én 9kg-t híztam a terhességem alatt - 11 lement a szüléssel. Nem koplaltam, terhestornáztam, kicsi szobabiciklizés, azt ettem, amit megkívántam - igen, biza sacher tortát és mustáros kenyeret tonnaszámra - és született egy makkegészséges, 3180g-os kislányom, 2 órás hipergyors szüléssel. Utána a szoptatás idején még tovább fogytam, viszont tejem sajnos nem nagyon volt, amikor a szoptatás abbamaradt, picit felszedtem. Most azon vagyok, hogy leadjam, már eljutottam a szülés utáni súlyomig, még 6kg-t kell leadnom.

     

    A terhesség nálam is a ráhangolódásról, a babáról és a szerepváltásról szólt. A férjem pedig imádott pocakosan is, imádott dundin is - voltam 70kg is - és imád most is... Ugyanis nem kizárólag azt a "ruhát" szereti, amibe csomagolva vagyok, hanem engem... Ha csak a külső számít, akkor az távolról sem szerelem, csak vágy - arra meg nem lehet egy életet alapozni.

    előzmény:
    delfin38 (6)
    2011-07-12  10:31
  11. Torolt_felhasznalo_383089
    Torolt_felhasznalo_383089
    2011. július 12. 21:0959.
    Ezt Mariekleinak akartam írni, a 47-esre :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383089 (58)
    2011-07-12  21:03
  12. Torolt_felhasznalo_383089
    Torolt_felhasznalo_383089
    2011. július 12. 21:0358.

    Ez nem törvényszerű. Van egy barátnőm, aki 2 gyerek után is ugyaolyan vékony 56 kilós csajszi feszes hassal, mint terhességei alatt... pedig nem kamaszkorában vállalta a gyerekeket, hanem 29 és 32 évesen,,,

     

    Ja, hogy a terhessége előtt sokat sportolt munka mellett??? Igen tudta, hogy 1-2éves belül gyereket szeretnének, és bár korábban is sportolt rendszeresen, de ez idő alatt komolyan vette az edzéseket...így szép feszesen indult neki mindkét terhességének, esze ágában sem volt koplalni, csak épp nem csak rántott húst evett sült krumplival, hanem ekkor fedezte fel, hogy vannak más köretek is, mint a saláta (pl. bulgur, köles, hajdina...), és a húsi inkább natúr ette mindig más ízesítéssel...

    Persze volt, hogy megkívánta az édességet, ilyenkor evett is valamennyit, de nem mindennap engedett a csábításnak...

    Rengeteg gyümit evett, és a terhességéhez igazodóan sportolt...az uccsó 2 hónapban, ha akart volna sem tudott volna nehezet sportolni, mert sajnos kijöttek rajta visszerek, de a napi séta megvolt. Így hízott mindkét esetben 8 kilót, ami a 6. héten már nem is volt rajta, odafigyelés miatt....

     

    Volt mindkét esetben teje, 7 hónapig szoptatott, mikor a gyerkőcök már nem kértek többet, ígyabbamaradt a szoptatás.

    Én azt mondom, hogy ha valaki előre gondolkodik és testileg felkészíti magát (meg lelkileg is) a terhességre, nagyon sokat tehet a túlsúly ellen..de persze ehhet nem elég 1-2 hónap, hanem előtte 1-2 évig rendszwresen sportolni kell, ha eddig nem tette....

    előzmény:
    Stella73 (45)
    2011-07-12  12:42
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. július 12. 13:4657.
    De ezt az ideált vajon mi szabja? Nem a retusált modellfotók olyanokról, akik a nap 24 órájában a testükkel foglalkoznak, és évi szinten költenek annyit a megjelenésükre, mint egy átlagember egész életében? Szerintem de. Ezért hamis ez az ideálkép.
    előzmény:
    Stella73 (56)
    2011-07-12  13:33
  14. 2011. július 12. 13:3356.

    Más véleménye nem igazán érdekel, de nekem van egy ideálom, hogy milyen szeretnék lenni, ami nekem tetszik, de ha megfeszülök se leszek olyan sajnos, ezért én a saját testemet nem nézegetem szívesen, de fürdőruhában ugye folyamatosan kénytelen vagyok szembesülni vele. (Máshol sem vetkőzöm szívesen....)

    A szőr az más, az valahol egy ápoltsági kérdés lett. Ugyanúgy, mint a hónaljkutya meg a bikinivonal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (55)
    2011-07-12  13:29
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. július 12. 13:2955.
    De ha csak "neked" nem tetszik, akkor miért a strandon nem vetkőzöl szívesen? A kérdés persze költői, értem valahol, amit mondasz. De szerintem ez a másnak nem, magának megfelelni dolog csak egy frázis, igenis másoknak akarunk megfelelni. Miért nő meg a kozmetikusok forgalma nyár elején? Mert a nadrág alatt a szőrös láb is jó volt. :) Pedig azt is csak te láttad.
    előzmény:
    Stella73 (54)
    2011-07-12  13:24
  16. 2011. július 12. 13:2454.
    Én se szívesen veszem le a ruhámat a strandon, pedig a felsorolt szépséghibák közül nekem egy sincs. A combom seprűvénás, és az zavar is, de én is azért vagyok gátlásos, mert szerintem nem tökéletes az alkatom, és ezért szégyellem, és kész. Mert nekem nem tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (52)
    2011-07-12  13:14
  17. 2011. július 12. 13:2253.
    Nos, igen, nekem a pajzsmirigyet sikerült is "megnyernem" sajnos.
    előzmény:
    Milu (51)
    2011-07-12  13:13
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. július 12. 13:1452.
    Szerintem - várandósságtól függetlenül - az énkép-zavar még mindig népbetegség nálunk. Egy tinilány mesélte nekem, szinte modell alkata van, mellette gyönyörű arca, hogy mikor legutóbb kiment a strandra, három órának kellett eltelnie, mire le merte magáról vetni a ruhát, mert annyira szégyellte az alakját, ami nem tökéletes (szerinte). Hétvégén mi is voltunk strandon, úgyhogy egy kicsit ebből a történetből kiindulva figyeltem meg az embereket: azt láttam, hogy a valóban csinos, vékony lányok valóban lányok még, húszévesnél nem többek, az anyukák zömén volt mit fogni, általában nem kis narancsbőr, megereszkedett has, hátul csíkos comb, nagy, lógós mell is bejátszott... szóval nem értettem a tinilány aggodalmát így már főleg. De tény, hogy azt várnák el az emberektől, hogy vékonyak, ránc- és narancsbőrmentesek stb. maradjanak nyolcvanéves korukig, és ha ezt nem sikerült "teljesíteni", mert ahogy nézem, tényleg nem, akkor kialakul a kisebbségi komplexus, és az esetleges túlkompenzálás, önsanyargatás. Meg valljuk be, a másik végletből sincs hiány. Mikor férjemmel együtt mentem terhesgondozásra, ő nem átallotta a fülembe súgni egy-két anyuka láttán, hogy nem érti, hogy kerülhetett baba a hasába, mert hímneműt nem tudna elképzelni, aki ezt a nagymama kinézetű tehenet megtermékenyítette volna... nem szép megjegyzés, elismerem, de tényleg voltak olyan nők, akik tuti nem a terhességük kilenc hónapja alatt fejlesztették ki nagymamás frizurájukat, hatalmas karjaikat, sonkáikat, hogy ha nem a terhesgondozáson vannak, azt hiszi az ember a pocakjukról is, hogy az alkatuk része. Szóval azért van, akit nem ért még utol korunk népbetegsége, bár szeretném tudni a receptjüket, mi módon tudják lesz-rni a nőkkel szemben támasztott elvárásokat. Vagy a férjük receptjét, mi alapján elégszenek meg az ilyen nőkkel. Szerintem is valahol a középút lenne ideális. :) De semmiképp nem az, hogy szidjuk a soványakat, miközben betolunk még egy palacsintát. MOndom ezt úgy, hogy nem vagyok nádszál én se...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-07-12  10:07
  19. 2011. július 12. 13:1351.

    Aki szoptatás alatt hízik meg (főleg, ha ezt nem indokolja a sok feleleges szénhidrát, amit bevisz), annak érdemes endokrinológussal megnézetni magát, mert nagyon gyakoriak a pajzsmirigy- és egyéb hormonális problémák szülés után (is).

     

    előzmény:
    Ladybird (44)
    2011-07-12  12:37
  20. 2011. július 12. 13:0550.

    Lehet, hogy régi és elavult szöveg, amit anyósom bába nagynénje mondott mindig, hogy a gömbölyűségre azért is van szüksége a szülőnőknek, hogy legyen ami körülöleli a babát, és ami biztonságot ad neki és megvédi őt. 

     

    Régen azt mondták, hogy kettő helyett egyen a kismama. De ezzel nem azt akarták mondani, hogy dupla adagot zabáljon, hanem azt, hogy a terhesség ideje alatt dupla mennyiségű vitaminra, és értékes táplálékra van szükségük. 

     

    Régen, ha a nők kettő helyett ettek és elfogadott volt, hogy sokat híztak, ez nagyon helytelen volt. Viszont most meg a kismamáktól a szülészekig mindenki átesett a ló másik oldalára, mert most meg azt hangsúlyozzák, hogy minél kevesebbet hízzon a kismama, vagyis, ha minél kevesebbet hízzon az soknál egyenlő a minél kevesebb evéssel. 

    Pedig szerintem csak mértékletesnek kellene lenni, és akkor mindenki jól járna. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. július 12. 13:0349.
    Én babám 4 kiló felett született, én 5 kilóval voltam több szülés előtt, mint a terhesség elején (szaldóban fogytam 7 kilót). Az meg, hogy koplalás, elég viszonylagos. Nem ettem édességet, fehérlisztet és társait, amikre semmi szüksége nincs a babának. De ez nem koplalás (valaki ilyet írt, hogy ájuldozik, aki nem zabál).
    előzmény:
    énke6 (30)
    2011-07-12  12:09
  22. 2011. július 12. 12:5748.

    Szerintem meg kell találni az arany középutat, mint mindenben.

    Nem kell koplalni, és zabálni sem. Minden ember más alkat, más felépítés, van aki sokat hízik a terhességei alatt, viszont nagyon könnyen leszaladnak róla utána a kilók, két barátnőm is ilyen. 

    Viszont volt olyan, aki csak 6 kilót hízott, de a terhesség után nem ment le róla, pedig koplalt. 

     

    Szerintem mindenkinek meg kell találnia azt az egyensúlyt, amit a terhessége alatt is tarthat. 

     

    A koplalás szerintem azért károsabb a babára nézve, mert a baba szervezetének a felépítéséhez szüksége van azokra a tápanyagokra, amit az anyján keresztül kap meg. És ha nem kapja meg, akkor az anyja szervezetétől veszi el, és ha onnan sem tudja, na akkor van a nagy-nagy gáz!

    Ezért inkább hízzon egy kicsit többet az anyuka, mint koplaljon és fogyózzon a terhesség alatt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. július 12. 12:5447.

    én nem értem. ha valaki nem akar a vékony alapállapotból semmennyit sem hízni, az ne vállaljon gyereket, mert valamennyi hízás bizony a terhességgel jár. ez kikerülhetetlen.

     

    ezeknek a nőknek pisztolyt tartottak a fejéhez, hogy legyen gyerekük?

     

    egyébként a gyerek úgyis elveszi az anyjától a tápanyagot, így az anya fog leépülni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-07-12  10:07
  24. Be@
    Be@
    2011. július 12. 12:4646.

    Hát nem is értem, hogyan lehetne kettő helyett enni, mikor a kis baba fél kg-ot nyom, hogyan lehetne annyi táplálékra szüksége mint egy felnőtt embernek? 

     

    Szerintem itt a lényeg az, hogy minőségi ételeket együnk, ne a mennyiség számítson. Minden ember más, az előző terhességem idején mostanra (6. hónap) legalább 6 kg-ot híztam, most alig 3-at.  És ha 20 kg-ot híznék, nem érezném jól magam, valószínűleg nagyon-nagyon szégyelném a dolgot. 

     

    A baba növekedésével nem kell, hogy egyenesen arányos legyen a fenék növekedése is, pedig ha kettő helyett ennék, akkor biztos a fenekem is nőne. De higgyétek el, így is nőtt már.  

     

    Jah és azt se felejtsük el, hogy a baba elveszi amire szüksége van, ő nem fog éhezni ott bent. És azok a kismamák akik végig tornázzák a terhességet és egészséges ételeket esznek, nagy valószínűséggel több jót tesznek a magzatnak mint azok az anyák akik zsírszalonnán, csokoládén  hízlalják magukat. 

    előzmény:
    Be@ (43)
    2011-07-12  12:35

Címlap

top