Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes ítélete!

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 24. 16:54
Két év letöltendő fogházra ítélte Geréb Ágnest a Fővárosi Bíróság. Legkorábban egy év múlva szabadulhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. november 18. 11:041363.

    Vádemelési javaslatot tesz az illetékes ügyészségnek Geréb Ágnes szülész-nőgyógyásszal szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

     

    A BRFK szóvivője elmondta: G. Ágnest két rendbeli, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével, egy rendbeli, szintén foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétségével, kuruzslás vétségével és – felbujtóként – közokirat-hamisítás bűntettével gyanúsítják. Az iratokat hamarosan elküldik az illetékes ügyészségnek – tette hozzá.

     

    Mint kifejtette, G. Ágnes a gyanú szerint nem tartotta be a szakmai alapelveket, nem biztosította az általa levezetett szüléseknél a szakmai alapfeltételeket, így többször is veszélyeztette mind az anyák, mind az újszülöttek életét.

     

    Kuruzslással azért gyanúsítják a szülész-nőgyógyászt, mert a bíróság még 2007-ben három évre eltiltotta a gyanúsítottat hivatása gyakorlásától, de G. Ágnes ez idő alatt ellenérték fejében mintegy 200 szülést vezetett le.

     

    A közokirat-hamisítás azért merült fel, mert kiderült, G. Ágnes azt javasolta egy párnak, hogy a gyermeküket ne a főváros XII. kerületében, hanem a III. kerületben anyakönyveztessék, így felbujtóként szerepel ebben a vádpontban – tette hozzá a szóvivő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. július 21. 21:001362.

    Téves értelmezés!  Vagy nem olvastad el végig amiről beszélünk. 

     

    Egy 15-16 éves gyereklány szülése szerintem rizikó faktoros. Ha egy felelős felnőtt több évtizede praktizáló orvos, és a felelős felnőtt szülők beleegyeznek abba, hogy ezt a rizikós szülést otthon vezessék le, illetve otthon történjen. Akkor azért ott kicsit feneken kéne billenteni a felnőtteket.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621659 (1361)
    2011-07-21  14:51
  3. Torolt_felhasznalo_621659
    Torolt_felhasznalo_621659
    2011. július 21. 14:511361.
    Na persze...milyen jó is lenne, ha mindenki ülne, aki nem tetszik.
    előzmény:
    maszi (1359)
    2011-07-21  14:16
  4. 2011. július 21. 14:491360.
    És persze hol volt a gyámhivatal és hasonlók?
    előzmény:
    maszi (1359)
    2011-07-21  14:16
  5. 2011. július 21. 14:161359.

    Igen, igen!

     

    Na, azért a gyereklány szüleit se hagynám szabadon!
    előzmény:
    CsillagViki (1358)
    2011-07-21  13:57
  6. 2011. július 21. 13:571358.
    Számomra ebben az a mellbevágóan tragikus, hogy a szavaikból az derül ki, eddig már több gyereklány szülését "kísérték" ők az ismert körülmények között. Ha másért nem is, már emiatt is le kéne csukni őket.
    előzmény:
    maszi (1351)
    2011-07-20  21:03
  7. 2011. július 21. 13:551357.
    A rövidlátóság valóban nem probléma a szülésnél. Föltéve, hogy előtte látja egy szakorvos az ember szemét, és rábólint, hogy mehet a természetes szülés. (Saját tapasztalat.)
    előzmény:
    maszi (1355)
    2011-07-21  10:17
  8. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. július 21. 13:261356.

    A köldökzsinórt se steril csipesszel, hanem szövéshez használt felvetőfonallal kötözik, hosszan indokolja hogy ez így frankó.

    Én nem értek hozzá, hogy mivel kell elkötni, de ez is érdekes.

     

    Ezek a szösszenetek jelemzik a geréb féle csapatot.

    előzmény:
    maszi (1355)
    2011-07-21  10:17
  9. 2011. július 21. 10:171355.

    Mégis csak végig olvastam, én bolond!

     

    Komolyan sötét középkorba akarja visszavinni a nőket. 

     

    Nem kell a modern civilizált tisztaság, nem kell semmi ami mai modern orvostudomány, illetve a mai civilizált világ vívmánya. 

     

    Amit az évtizedeken, évszázadokon át a bábák megtapasztaltak, és amiről azt a következtetést vonták le, hogy anyai és magzati szempontból is a legjobb, ha a tiszta és steril környzetbe, állandó készenlétben álló szakképzett segítő személyzet közelébe kerüljenek.

     

    Ők mindennek ellentmondanak.

     

    Fölösleges az angol wc, a folyó víz, az anyai egészségügyi problémákhoz orvosi segítség. Nyugodtan szüljenek pottyantós wc-n, döngölt földön, víz se kell, hogy legyen a házban, sőt villany meg pláne nem. Nem baj, ha anyuka rövidlátó és szemproblémái vannak, de a szívritmus zavar se okoz problémát, 

     

    Most hogy ezt végig olvastam, meggyőződhettem arról, hogy mégiscsak én láttam jól a dolgot. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (1354)
    2011-07-20  21:35
  10. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 20. 21:351354.
    Faros otthonszülésnek meg betesz egy kórházi szülést, áááá. 
    előzmény:
    maszi (1352)
    2011-07-20  21:13
  11. 2011. július 20. 21:201353.

    Képtelen voltam tovább olvasni, addig a részig jutottam amikor kizáró tényezőként az anyai betegségekről rendelkeznek.

    Na az a válasz volt a csúcs, és úgy döntöttem, hogy nem akarom magam tovább idegesíteni. Inkább nem olvasom el.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. július 20. 21:131352.

    A másik baromság!

     

    c) első szülés esetében a várandós nő az 5. § (1) bekezdése szerinti döntés időpontjában a 40. életévét nem töltötte be,

     

    Ellenérv a Gerébék részéről. 

    "Az első szülés esetén az ellátás igénybevételének föltételeként megszabott, 40. életév betöltésére vonatkozó fölső korhatárt sem tartjuk megalapozottnak. Nem tudunk ugyanis semmi olyan tudományos bizonyítékról, ami azt mutatná, hogy első gyermeküket szülő idősebb nők ügyetlenebbül, vagy netán a kisbabára nézve veszélyesebben szülnének. Az a tény, hogy a 40 évesek körében gyakoribbak bizonyos fejlődési rendellenességek, nem függ össze az első, vagy az akárhányadik szüléssel. Az egyedüli magyarázat, amire gondolni tudunk, hogy amennyiben a 40 éves nő „sikertelenül” szüli meg gyermekét, kevesebb ideje marad új gyermek szülésére – a szóban forgó első gyermek ettől válik ún. „fokozott kockázatú magzattá”. Véleményünk szerint minden gyermek pontosan ugyanannyit ér és ugyanúgy kell vigyázni rá akkor is, ha ő egy 40 év fölötti anya első, vagy akár ha egy 26 éves nő ötödik gyermeke. Saját gyakorlatunkban szép számban fordult elő 40 év fölötti, először szülő nő, mind normálisan szülte meg gyermekét. "

     

    Na most, ha nem tudnák akkor szívesen felvilágosítom a bábákat, hogy nagyon sok statisztikában, interneten, újságokban, nyilatkozatokban, fórumokon elhangzott már, hogy a 35 év feletti nők körében kevesebb a magzat fejlődési rendellenessége, mint a 30 év alattiaknál, mivel a 35 év feletti várandós nők körében sokkal több szűrővizsgálatot végeznek el, 40 felett még fokozottabb a terhesek gondozása, és még jobban odafigyelnek rájuk, még több szűrővizsgálatot végeznek el. Kivéve gondolom a Gerébék által gondozott várandósokat. 

    És bármennyire is furcsa, igenis fokozott kockázatúnak kell lennie egy 42 éves először szülő anyának a szülésének, terhességének! Ők már nehezebben esnek teherbe, stb. Igen minden terhesség egyenlő értékű, de nem mindegy, hogy valaki még csak 28 éves, vagy 43. Ehhez nem kell egészségügyi végzettség sem. 

    Ezt már a 14 éves gyerekem is tudja, velük ellentétben.  

    De ezt a sok butaságot amit itt leírtak, szóval ezzel nem dicsekednék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 20. 21:031351.

    Sajnos a fórum be van téve a kedvencek közé, ezért amikor láttam, hogy ma valaki hozzászólt rákattintottam.

    Elolvastam a hszedet, és aztán én balga barom a linkre kattintottam. És máris felhúztam magam. Csak tudnám miért!

     

    Tényleg nem teljesen vannak maguknál. Én Gerébéket örökre eltiltanám. Nem tudom elhinni, hogy egy felnőtt, valóban megfontolt és szakmájában is megfontolt, és azt mindenkor a legmagasabb szinten művelő ember ezt a sok baromságot leírja. 

     

    Amin sikerült teljesen felhúzni magam először:

     

    b) a várandós nő az 5. § (1) bekezdése szerinti döntés időpontjában betöltötte a 18. életévét,

    Az ellenérv részükről: 

    "Az ellátás igénybevételének föltételeként megszabott betöltött 18 évet nem találjuk megalapozottnak. Nem tudunk olyan tudományos bizonyítékról, amely szerint valaki, akárhány éves is, pusztán az életkora miatt nem, vagy csökkent mértékben volna képes a szülésre – ha már a megtermékenyülésre és a kisbaba kihordására képes volt. Gyakorlatunkban ilyenkor is az egyedi elbírálást tartottuk szem előtt. Amennyiben az illetőnek esetleg fejletlenebb lett volna a csontozata a kelleténél, és ezáltal a kisbaba a megszületésekor esetleg mechanikus akadályba ütközött volna, akkor a hüvelyi szülés maga, nem pedig az otthonszülés lett volna ellenjavallt. Ilyen esettel eddigi gyakorlatunkban nem találkoztunk, minden hozzánk forduló fiatalkorú problémamentesen megszülte gyermekét. Gondolhatnánk esetleg arra, hogy a rendelet megalkotói az anyaságra való érettség szempontjából, az újszülött védelmében tartják fontosnak, hogy az illető kórházban szüljön (de akkor nem csak a szülésre, hanem az utána jövő időszakra is kellene életkori határt szabni, azaz, 18 éven aluliaknak meg kellene tiltani, hogy teherbe essenek, vagy azt, hogy megtartsák gyermeküket). Tapasztalataink szerint az életkor sok esetben nincs párhuzamban az anyaságra való érettséggel. Előfordul olyan, hogy egy 16 éves nő megérett az anyaságra, és olyan is, hogy egy 40 éves viszont nem. "

     

    Erre már nem lehet mit mondani. Ez minden józan paraszti észnek ellentmond. Nem is kell orvosnak vagy egészségügyi dolgozónak lenni ahhoz, hogy ezt normális épp ésszel felfogja és elfogadja az ember.

     

    Károgtak a szabályozás miatt, és minden pontba belekötnek. Ilyen lett volna a lottó ötösöm, hogy ezeknek nem lesz jó a törvény, bármilyen is, és bármennyire jó is. Kifogást mindig mindenkor mindenben lehet találni, ha keres az ember, főleg, hogy ha csak a saját érdekeit nézi. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1350)
    2011-07-20  18:15
  14. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. július 20. 18:151350.

    Időnként ránézek gerébék oldalára, hogy legyen min szörnyülködni.

     

    most ezt találtam:

    http://www.otthonszules.hu/otthonszules-rendel et/

     

    ez az otthonszülés rendelet, amiben megpróbálják szabályozni hogy milyen körülmények között szüljenek otthon az őrültek.

    Gerébék majdnem minden pontjába belekötnek.

     

    "A Napvilág Születésház bábáinak megjegyzése"-gombokra kattintva olvashatók az érvek, hogy miért jó otthon szülni akár 8órányira a kórháztól,több császár után is, a farfekvésest megaz ikreket.

     

    Ezt eddig is tudtam gerébékről, hogy az ilyen apróságokkal nem foglalkoznak, de az azért durva hogy szerintük nem kell hogy a házban vízöblítéses vécé, zuhanyzó vagy kád és kézmosó legyen.

     Sőt, még tiszta ágy se kell. Gerébék szerint ha eddig nem volt szüksége az anyának angolvécére meg kézmosóra, esetleg zuhanyzóra, akkor az a szülést se fogja befolyásolni...ágy meg azért nem kell mert családi körben vagy  a vécén szoktak vajúdni az otthonszülést választók.....na de pottyantós vécén vajúdni? Az ám a bátorság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 13. 16:031349.
    köszönöm, tényleg kíváncsi vagyok rá.
    előzmény:
    Szorsa (1345)
    2011-06-04  14:41
  16. 2011. június 5. 20:111348.

    Itt ebben az esetben teljes mértékben lebeszélték arról, hogy orvosi segítséget kapjon.

    Geréb Ágnes, mint végzett szülész-nőgyógyász szakorvos tudatosan veszélybe sodorta egy "betegét". És ahogy az írásból kivettem még ő sem vizsgálta meg a terhest, semmilyen segítséget nem nyújtott sem a terhesnek, sem pedig a magzatnak. 

    Ezt az írást olvasva még jobban bebizonyítja, hogy mennyire orvos ellenes, és mennyire csak azokat a szülészeti eljárásokat hajlandó elfogadni, amiket ő jónak talál. Ez a nő zakkant!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1340)
    2011-06-03  12:33
  17. 2011. június 5. 19:281347.
    A 1329. hsz-emre sem reagáltál, pedig nem agresszív, csak tele van kérdéssel és ha nem haragszol, kiigazítással az első mondatban.
    előzmény:
    Szorsa (1345)
    2011-06-04  14:41
  18. Torolt_felhasznalo_807001
    Torolt_felhasznalo_807001
    2011. június 5. 18:501346.

    Nekem is van egy barátnőm, aki a 7. héten elkezdett vérezni.

     

    Befektették, aztán pár hét múlva hazajöhetett, majd az utolsó hetekre megint befektették. A lánya is és ő is egészségesek.

     

    Ha akkor Ágnes ad tanácsot és nem egy orvos, akkor az a gyerek valószínűleg meghal.

     

    Én tényleg nem értem, mire fel ad ilyen tanácsot..? Tán röntgenszeme van, hogy ránézésre megállapítja, melyik gyerek "nem akar leszületni"??

     

    Engem ez zavar, hogy simán hülyének néz embereket..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. június 4. 14:411345.

    A kérdésednek utánanézek, megkérdezem, egy kis időt kérek. 

    Írtam az illetékeseknek, hogy nézzék meg, hogy a kb. 3500 szülésnél, hánynál volt konkrétan jelen Ági!

     

    Csak egy kis türelemt kérek!

     

    Lássátok bennem az embert, mert egyik másik hozzámszólás minősíthetetlen, oké, hogy ne mvagytok a pártján, meg oké, hogy utáljátok Ágit, de engem, kérlek benneteket ne minősítsetek, mert egyikötök sem ismer.

     

    Az értelemes hozzászólásokra, mint pl. ezanick-é mindig válaszolni fogok, akkor is, ha szétszedtek utána, ezt is lehet értékelni bennem, hogy visszajövök mindig, nem káromkodom, és komolyan próbálok válaszolganti, a saját szubjektív oldalamról.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (1333)
    2011-06-02  21:24
  20. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 3. 21:561344.

    Ma már 14 éves az a baba :-) pedig éppen ünnep volt :-( a nagyobb meg otthon. Szóval sírtam rendesen, hogy egyedül kellett hagyni a nagyobbat. Éjjel vitt be a mentő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1343)
    2011-06-03  21:17
  21. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. június 3. 21:171343.
    Akkor Te (vagyis a gyerked) az élő példa arra hogy miért "éri meg" bemenni. És gondolom minden rendben a babával, egészséges, mégis  meg akart születni. Itt is látszik hogy nem a gyereke a fontos, hanem a saját kényelme.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (1342)
    2011-06-03  20:58
  22. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 3. 20:581342.

    Most azt számoltam én hány hetesen kerültem kórházba bevérzéssel.

    Kb 9. A baba megmaradt.

     Pedig meg is vizsgáltak, háborgattak. eszembe nem jutott volnaa otthon maradni, hogy biztosan elveszítsem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1334)
    2011-06-02  22:06
  23. 2011. június 3. 12:401341.
    Összejönni általában összejön, csak vagy elvetél, vagy beteg lesz a baba. Nekem van olyan mozgáskorlátozott barátnőm, aki emiatt lett az, mert akkoriban vidéken még nem volt gyakorlatban a gamma-globulin az Rh összeférhetetlenségnél. Az első gyerek farfekvéses szülés miatt meghalt, a másodikat csak azonnali transzfúzió mentette meg, a 3. halva született, és a 4.-ből lett a barátnőm....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807001 (1337)
    2011-06-02  22:29
  24. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. június 3. 12:331340.

    Én se értek hozzá anyira mint geréb, de az írásból kiderül hogy legalább 9hetes terhes volt...4hete "ki volt mardva" a menstruációja.

    Nem véletlenül tisztítják ki ilyenkor a méhet.(még korábban is)

    nem törvényszerű, de nagyon durva szövődményekkel járhat.

    Nem véletlenül zavarta(volna) el orvosnoz minden normális nőgyógyász akit felhívott...

    És akár meg is lehetett volna menteni...persze ő se akart "leszületni"..

     

     "Nem biztos, hogy ilyen fiatal vetélés veszélyes lehet"

     

    nem biztos, csak lehet...az már bőven elég hogy nem csak a magzatot hanem a méhét vagy a saját életét is elvesztheti a "háborítatlan vetélés" során.

     

    Nekem világos hogy gerébéknél ez így folyik, de azt nem értem hogy ezt hogy merik feltenni az oldaukra, főleg ilyen balhék után.

     Ez már felér egy tanuvallomással. "ágiék" szó szerint lebeszélték az orvosról...riogatták hogy kilyukadhat a méhe ha odamegy, de azzal nem riogatták hogy elvérezhet vagy hullamérgezést kaphat ha mégsem ürül ki rendesen. És még az ulrtahangos vizsgálatról is lebeszélte.

    nemtudom mit árthat az uh, ha már úgyis elvetélt.

    Bolondok ezek.

    előzmény:
    Anda39 (1339)
    2011-06-03  11:15

Címlap

top