Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új, veszélyes őrület a tinik körében

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 11. 01:11
A korántsem veszélytelen hóbort, melyért mostanában megőrülnek a fiatalok, majdnem egy 13 éves lány életébe került.

Tovább a cikkre...
  1. 2014. január 17. 16:3688.
    Pont azok az egyének veszélyesek a társadalomra és a körülöttük lévőkre, akik görcsösen próbálják ráerőltetni a saját normáikat másokra. Valami elfolytott belső kényszer miatt, amit valószínűleg pont egy hasonlót gyerekkori trauma táplál. "Tetovált bunkó. Pirszinges hülyegyerek" Igen, amikor meglátok egy vasakkal teli tinédzsert én is megmosolygom, és elgondolkozom vajon miért hagyja neki ezt az anyja. De az, hogy felnőtt emberekről ez alapján mondjak véleményt? Ismerek két diplomás tetovált fickót. Az IQ-ja magasabb, mint az itt kommentelőké együttvéve. Tanár. Külföldön pont, hogy nem foglalkoznak a külsőségekkel. Miért ne lehetne valaki jó ügyvéd tetoválással a mellkasán? Vagy a teljes hátán. Tanár fura frizurával ugyanúgy lehet korrekt és emberséges, de szigorú is. A diák nem a kinézete alapján fog felnézni a tanárra, hanem a tettei, megnyilvánulásai, cselekedetei alapján. Gusztustalan dolog elítélni a másikat az alapján ahogy kinéz. Az embert a tettei teszik emberré. Mellesleg mi köze lenne hozzá bármely idegennek, ha nekem teszem azt két fülbevalóm lenne, három piercingem és szét lennék tetoválva? Emellett a diplomám ugyan annyit ér.
  2. 2011. Április 12. 21:0987.
    Az én kolléganőm meg a postások által használt kék ceruzával, annak a színe tetszett/ment a szőke hajához. 
    idézet:
    bigacsiga2 (41)
    2011-03-11 11:03:25

    Én meg ötéves koromban kifestettem piros ceruzával a szemöldökömet, ami akkoriban szőke színű volt. (Nagyon nehezen jött le.)  

     

    Mi 8-os korunkban babahintőporból kevertünk ki szemhéjfestéket. Kék és zöld vízfestéket adtunk a porhoz, mely aztán gélformátumú lett, majd kiszárítottuk. 

    előzmény:
    bigacsiga2 (41)
    2011-03-11  11:03
  3. 2011. március 16. 13:2986.

    Vesemedence gyulladás:

     

    (másnéven: PN, pyelonephritis)

    A pyelonephritis (ejtsd: pielonefrítisz, továbbiakban PN) a vese és a felső húgyutak gyulladása, melyet leggyakrabban a hólyagból felkerülő, nem fertőző baktériumok váltanak ki. A hólyag alulról fertőződhet helyi immungyengeség, például meghűlés következtében, vagy a vér- és nyirokáramlás útján, pontos mechanizmusa azonban nem ismert.
    előzmény:
    bigacsiga2 (84)
    2011-03-13  23:30
  4. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 14. 08:4285.

    Nem a nadrágtól fázik fel, hanem attól, hogy folyamatosan kilógó derékkal ül a hideg iskolai széken, sokszor a szünetben a folyosón a kövön (látnád, milyen pofákat vágnak, ha szólok, hogy álljanak fel).

     

    És 21 év iskolai tapasztalata alapján mondhatom, hgoy markánsan megnőtt a húgyúti fertőzések és nőgyógyászati panaszok száma, mióta csípőnadrág van.

     

    Egyébként lehet, hgoy vesemedence gyulladást valóban nem nagy esélyük van kapni ( nem vagyok se nefrológus se urológus), de az biztos, hogy hólyaghurutot dögivel.

     

    Ja, és mivel kis méretben nincs normális nadrág, a lányom feszt panaszkodik, hogy fázik a dereka. Szerencsére a tavalyi divat-méylrepülést leszámítva, amikor nem lehetett rendes hosszúságú pólót, kabátot és pulóvert kapni, idén sikerült.  

    előzmény:
    bigacsiga2 (84)
    2011-03-13  23:30
  5. 2011. március 13. 23:3084.

    A csípőnadrágtől nem lehet felfázni és vesemedence gyulladást sem lehet kapni. Ez egy nagy tévedés.

     

    A vese betegségeit ugyanis úgy gyógyítják, hogy hűtik a vese tájékát, vagyis hűvősebben tartják, mint a testhőmérséklet.

     

     

    A vese gyulladás általában a húgyutakon keresztül felhúzódó fertőzés és nem felfázás, mint a hólyaghurut is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 13. 23:2783.

    Nem az, ott ahol azt is megszabják milyen ruhába jelenje meg, akkor a tetkó sem az.

     

    ---

    Amíg a gyerekeim karatéztak, az edző rndszeresen felhívta a figyelműket, hogy a karate nem tűri a tetkókat, akin meglátja késsel kivágja. Gondolam vicnek szánat, de nem volt egy gyereken sem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711073 (54)
    2011-03-11  11:34
  7. 2011. március 13. 16:3582.
    Igen,nehéz egy lötyögős tetkóval jól szituált hölgynek látszani:)))),mert sajnos egyszer mindenki megöregszik(ha nem hal meg fiatalon)
    előzmény:
    rekacsiporog (81)
    2011-03-12  22:24
  8. 2011. március 12. 22:2481.
    ezért nem is értem azokat a lányokat, akik az alkarjukra vagy a popsikjuk felé tetováltatnak... fiatalság elmúlik, és egy szétcsúszott tetkóval kicsit nehezebb méltósággal öregedni.
    előzmény:
    marcipan21 (72)
    2011-03-11  21:59
  9. 2011. március 12. 22:2280.

    szeretném leszögezni, hogy nekem nem voltak és valószínű nem is lesznek ilyen jellegű ékszereim, mivel nem szeretnék maradandó dolgokat tenni a testemmel. pont ezért értem meg őket egy, egy kis lázadás, útkeresés közben vmit kiszeretnének próbálni heg, stb. mentesen... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 12. 20:3379.

    Magát.

     

    Ing, szövetnadrág. Nyáron vékony, télen vastag. Hidegben plusz pulóver. Még hidegebb időben kabát is. 

    előzmény:
    ferendo (76)
    2011-03-12  18:49
  11. 2011. március 12. 19:1678.

    Felnőtt fejjel átlátom, hogy Szüleim mindig jót akartak nekem.

    De akkor hiába magyarázta bárki is, barátnőm Anyuja is próbált meggyőzni bizonyos dolgokról, mégse sikerült, neki se (egyébként nem bánok semmit, amit akkor tettem). Nekem akkor az volt a jó, és most is úgyanúgy megtenném.

    Valószínű, ha engedték volna, akkor is csináltam volna azokat a dolgokat, de lehet, hogy nem olyan szélsőségesen, és nem titokban.

    Azért remélem, hogy én más tudok lenni, mint a Szüleim (szeretem őket, de sosem volt kompromisszum), mert erőszakkal, pont az ellenkezőjét lehet elérni. Jobb, ha be leszek avatva, és engedek pár dologban, úgy talán a durvábbaknál hallgatni fog rám a Gyerekem.

    előzmény:
    cabron (26)
    2011-03-11  10:21
  12. 2011. március 12. 19:0777.

    Tetszik a hozzáállásod! Remélem én is hasonló leszek a Fiammal, ha kamaszodni fog.

    Sajnos nekem mindent tiltottak, de annál jobban lázongtam. Én is csináltattam 16 évesen köldökpiercinget, de hentessel titokban (akkor még nem tudtam, hogy az), szenvedtem is vele fél évig. Aztán egy kiránduláson eltört a piercingem (karika volt), és benőtt egy nap alatt. Heges is lett a helye (meg benne maradt a cucc, mert a házi dokim azt mondta kiforr magától, én meg nem tudtam, hogy ez nem így lesz). Egyébként még most is gondolkodom, hogy megcsináltatom (csak előtte plasztikáztatnom kéne)...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (13)
    2011-03-11  09:37
  13. 2011. március 12. 18:4976.
    Akkor mit visel a ferjed az utcan???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (61)
    2011-03-11  12:10
  14. 2011. március 12. 18:4775.

    Miért tette ezt?

    Hogy nézett ki vele? (el se tudom képzelni, kipróbálni meg nem szeretném)

    előzmény:
    birerzsi (2)
    2011-03-11  01:11
  15. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 12. 18:0374.
    Állok elébe, hogy lecsekkolj. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (73)
    2011-03-12  15:39
  16. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2011. március 12. 15:3973.

    Szia, valószínűleg sehogy.... én is ilyen vagyok. Ha lehet kerülöm a testékszereseket, tetováltakat.... stb.... nem tudom megmagyarázni, hogy miért.... talán mert még nem találtam  köztük olyan, aki ennek ellenére "viszonylag" normálisnak vagy  legalább szimpatikusnak lett volna mondható: mindegyiknek volt valami feltűnő defektje.....

    Személyes kudarcként élném meg, ha a gyerekeim fentiek valamelyikét viselnék............. tényleg nem tehetek róla

    előzmény:
    virágszirom (48)
    2011-03-11  11:24
  17. 2011. március 11. 21:5972.
    A testékszer könnyen eltávolítható(feltéve ha nem nyelik le),de a tetoválás nyom nélkül nem.Feszes fiatal bőrön még jól néz ki,de a megereszkedett ráncos bőrön elég szánalmes tud lenni:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-11  01:11
  18. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. március 11. 21:0871.
    Ilyen nálunk is volt középsuliban, úgy féltünk tőle, mint a tűztől, szigorú volt és bunkó. Pedig kinézetre teljesen normális volt, se tetkó, se piercing.
    előzmény:
    Gerty (63)
    2011-03-11  12:54
  19. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 11. 20:2670.

    A tetkó kedvelése miért nem illik egy szívsebészhez, fel nem foghatom. 

     

    És megint ott vagyunk az előző kérdésnél: a tetkó, a piercing, a kettőnél több fülbevaló csökkenti az IQ-t, vagy eleve mínuszos IQ-val rendelkező személyek csináltatnak olyat? Nemá!

     

     

    A szélsőségekről: nevezett szőke, a piros körmeivel, lehet, hgoy épp buliba megy, honnan tudod, hogy munkába?

     

     

    Tinik: buliba miért ne? És inkább tizenévesen kísérletezze ki, mi áll jól neki, ne huszon kezdje.

     

    Megint példabeszéd: srác 9-ikben full tetkósan, lila-piros- eszméletlen kinézetű hajjal, szaggatott farmerban, fülében zihertűkkel járt iskolába, a 10-iket is úgy kezdte. Sok kolléga csesztette, kérte az of, hogy ne, hagyjuk, majd lecseng. Most, 11-ikben a srác szép, fodrászatban vágatott hajjal jár, nulla fülbevalója van, rendes, konszolidált ruházata.  A tetkók persze megvannak, de az egész gyerek olyan kisimultabb, látszik rajta, hogy elég volt a polgárpukkasztásból, lehiggadt. 

    Ja, és minden extremitása ellenére mindig tudott köszönni pölö. Míg sok anyuci pici fia, lánya, akit skatulyából húztak ki, olyan bunkó, mint a segg. Már bocsánat. 

     

    A régiek is megmondták: Nem a ruha teszi az embert, és ebben nagyon igazuk volt!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (67)
    2011-03-11  15:50
  20. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 11. 20:1769.

    Miért érzem úgy, hogy bármit mondok, neked az nem lesz jó? 

     

    Nem azért tisztelnek a diákjaim, mert van fülbevalóm vagy nincs.  Hanem a tudást, az emberséget, a megbízhatóságot. Hogy elmondhatja, amit otthon elsőre vagy egyáltalán nem mer, nem akar. Hogy nem adom ki a titkait. Hogy meghallgatom, akármilyen idióta problémája van. Hogy a szaktárgyamat illető kérdésekben naprakész vagyok. Hogy az általam nyelvvizsgára, versenyre, felvételire készített tanulók leteszik, megnyerik, sikerül. Hogy tudja, mik az elvárásaim, és mit adok cserébe. A gyerek ezt nézi, nem a fülbevalót, piercinget, ruhát. 

     

    Soha nem volt célom hogy népszerű és közkedvelt legyek. Mégis az voltam, vagyok.

     

    A liberalizmus nem kártékony. A szabadosság kártékony.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (64)
    2011-03-11  13:30
  21. 2011. március 11. 18:2568.
    Úristen, én akkor ezek szerint tarkólövést érdemlek :D 6 fülbevalóm van, 2 orrpiercingem, egy septumom és két ajakpiercingem. Továbbá, kék a hajam, bakancsot és bőrkabátot hordok. Valaki lőjön agyon 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711073 (65)
    2011-03-11  13:31
  22. Torolt_felhasznalo_868976
    Torolt_felhasznalo_868976
    2011. március 11. 15:5067.

    Rendben, szerinted baromság.

     

    Ám abba talán érdemes lehet belegondolni, hogy bizonyos cégeknél, munkakörökben nem véletlenül van ún. "dress code"...

     

    Az ember megjelenése árulkodik a személyiségéről.

     

    Nincsenek túl sokan, akik egy kivarrt karú, orr-, szemöldök-, ajak-, nyelvpiercinges orvost komolyan tudnának venni. Vagy ügyvédet. Vagy bankárt. Egy miniszoknyás, köldökig dekoltált felsős, hidrogénszőke, vörösre lakozott körmű nőről sem az jut az ember eszébe először, hogy ő egy szigorú erkölcsű, példás családanya. És rendszerint kiderül, hogy ezek nem csupán téves "előítéletek". Pont azért, amit az előző bekezdésben írtam. Ahhoz, hogy valaki kivarrassa a karját, kell egy sajátos lelki alkat, személyiségtípus. Nem olyan, mint egy szívsebészé... És ha ebből a példából indulok ki, megkockáztatom, hogy ezek a dolgok akár még az intelligenciával is összefüggésben lehetnek valamilyen szinten.     

     

    De térjünk vissza a tinikre. Szerintem az sok(k), hogy a 16 éves leányka szőke-fekete-kék-pink hajszínkombinációval vagy pandamackósan feketére festett szemekkel szaladgál az utcán. Vagy úgy, hogy ha elsétálna egy mágnes előtt, odatapadna a feje a sok vas miatt, amivel teleaggatta magát. Esetleg úgy, hogy a fülcimpáján át lehetne dugni egy üdítős palack kupakját, akkorára van tágítva. De az sem jobb, ha a külseje megtévesztően hasonlít egy örömlányéhoz. Mielőtt jönnének a kövek, megjegyezném, ezzel egyáltalán nem arra célzok, hogy mindenki azonos stílusú megjelenést alakítson ki magának...  

    előzmény:
    cabron (66)
    2011-03-11  14:20
  23. 2011. március 11. 14:2066.

    Abban egyetértek, hogy az a fene nagy liberalizmus nem feltétlenül jó, abban viszont nem, hogy egy tetkós, fülbevalós tanárt ne lehetne tisztelni, ne lehetne felnézni rá. Ne haragudj, de ez baromság. Számtalan ellenpéldát tudnék sorolni.

    Még az én diákkoromból is, amikor még csak a hosszú hajú, farmeros, bőrkabátos tanár volt a kirívó és - hogy a te szavaiddal éljek - a leginkább a diákokhoz hasonlító.

     

    És volt a konzervatív megjelenásű, akikt meg kiröhögtünk és tojtunk a fejére. Abszolut személyiségfüggő ez a dolog, semmi köze a külsőségekhez.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (64)
    2011-03-11  13:30
  24. 2011. március 11. 13:3165.

    Nekem 6 fülbevalóm van ;)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (59)
    2011-03-11  12:05

Címlap

top