Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tartós fogyás titkai

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 6. 19:25
Az elhízás oka egyszerű: több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz. Ráadásul manapság a megnövekedett kalóriabevitelhez kevesebb mozgás is társul. És ott a genetika is.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. június 8. 21:0416.
    vÉGRE EGY CIKK,AHOL KIMONDJÁK,HOGY ATÚLSÚLY NEM CSAKA ESZTiTIKAI PORBLÉMA,HANEM egészségügyi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-06  19:25
  2. 2011. március 7. 20:4115.

    Változó, hogy mikor kelek, nem rajtam múlik. :) Mogyoró fél hat és fél kilenc között jön át hozzám, ez az ébresztő. De legkésőbb hétkor nekem szól a vekker. Játszótéren nem nagyon van lehetőség üldögélésre, általában rohanok a gyerek után. Ha beül a hintába akkor van egy kis pihi (akkor karra edzek, nekem kell lökni. :)  )

     

    Az igaz, hogy a "nagybevásárlást" inkább bicajjal, télen kocsival intézem.

    előzmény:
    borbely (14)
    2011-03-07  16:45
  3. 2011. március 7. 16:4514.

    Kedves Gremy!

     

    Mikor szoktál reggel felkelni? Én mindig 6 óra táján. Ezt azért irom, mert láttam, hogy este fél tizenegykor még fórumoztál. Testvéreim reggel sokáig szeretnek aludni, szerintem az is hizlal.

    A genetika valóban sok mindent eldönt, ki mit örököl. Az energiabevitellel már vitába szállnék, a hugom egy pohár viztől is hizik, pedig nemigen sok energia van benne. Mármint a vizben. A két kilométeres gyaloglás nagyon jó! Ettől már csak az jobb, ha minél többet talpon vagy a szó szoros értelmében. Főleg evés után nem szabad letelepedni az ágyra, vagy egy kényelmes fotelba! Ha ilyenkor mész el sétálni, biztosan hasznodra válik. A gyerkőcöt legjobb nem egy padon ülve szemmel tartani, hanem mozgásban, sétálva, sarkonjárva, lábujjhegyenjárva, meg még amit csak ki tudsz találni! A bevásárláskor pedig ha csak napi 3 kiló árut hazaviszel, számold ki, milyen irdatlan mennyiséget mozgatsz meg egy év alatt. Persze csak ha te viszed, nem az autó. Kicsit kényelmetlenebb, de megéri.

    előzmény:
    Gremy (11)
    2011-03-06  22:33
  4. 2011. március 7. 16:0913.

    Kedves Lilly22!

     

     

    Ha most nem fogod meg a súlynövekedést, később sokkal nehezebb lesz! Lehet abból a tésztából csak egy picikét enni, a te részedet pótold ki zöldsalátákkal. A kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad!

    Tehát apucinak egy tetős tányér tészta, neked egy -két kanálnyi. Mellé bőven gombasaláta, vagy fejessaláta, vagy vékonyra reszelt nyers sárgarépa, vagy uborkasaláta......nem sorolom tovább. Biztosan meg tudod szeretni igy is a tésztát.

    A kutyus nagyon öreg, már csak cammog szegénykém. Udvaron nőtt fel.

     

     

    előzmény:
    Lilly22 (12)
    2011-03-07  13:02
  5. 2011. március 7. 13:0212.

     Szia!!

     

       24 eves vagyok, nem titok ( meg egyelore ) , de a legnagyobb gondom,hogy ferjem olasz ezert tesztat tesztaval szeretne enni mindig. Azert is hiztam meg, 3 ev alatt 7 kg jott ram , amibol 5 muszaj lemenjen.  Sose tudnam azt csinalni mint legtobb fogyozo,hogy foz a csaladnak aztan o nem eszik belolle. Na neeeeeem

     

      Azt nem ertettem pontosan,hogy nallad a kutyatartas miert hizlal? Nallam az eget a legtobb kaloriat, mindig takaritani utannuk, naponta porszivoni a szort, az udvaron ossze szedni amit szethordtak a pincebol es a setaltatas mert az oriasi udvar sem eleg nekik.

     

     

    előzmény:
    borbely (10)
    2011-03-06  21:18
  6. 2011. március 6. 22:3311.

    én is kiváncsi lennék.

     

    Mi kertes házban lakunk, van egy örökmozgó gyerkőc akit minden pillanatban szemmel kell tartani. Naponta minimum 2 km gyalogolunk (ki a közértbe meg vissza ez a délelőtti "program"). Délután ha jó idő van irány a játszótér, vagy a kert.... A családban (szülők, testvérek) mindenki küzd a kilókkal több, kevesebb sikerrel....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-06  19:25
  7. 2011. március 6. 21:1810.

    Nagyon jók a kilátásaid, és ahhoz képest mi az az 5 kiló!!!

     Ha a kertészkedéshez mindent te fogsz megtervezni, és mindennek te fogsz utánnajárni, nem házhozszállitatod, hanem elmész a boltokba, te választod ki a kellékeket------földet, műtrágyát, növényeket,---, amit előzőleg megtudakoltál okos oldalakon, töröd a fejed, mi a legjobb, már fogytál egy kilót.

    A kutyus sétáltatás azért nem jutott eszembe, mert például az nekem pihenés, és hizlal. Az én kutyám öreg, de a tied fiatal, és játszhatsz velük, gondolom úgy tervezted. Egy kis labdázás, kergetőzés, és már kész a másik kiló.

    Az evésről meg csak annyit, levesből bármikor bármilyen mennyiséget megeszel, nem fog hizlalni, és minden benne van. Kedvencem a frankfurti, de nagyon szeretem a lebbencslevest, a tarhonyalevest, a zöldbablevest, a paradicsomos krumlilevest.... nem sorolom tovább, mert még ráéhezek valamelyikre akár este 9-kor is. De nem ártana meg. Reggelire is szivesen megeszem, akármilyen furcsán is hangzik.  Kedves Lilly22! Megkérdezhetem, mennyi idős vagy? Ha nem akarsz , ne válaszolj erre a kérdésre, de tudod, ettől is sok minden függ.

    előzmény:
    Lilly22 (9)
    2011-03-06  20:50
  8. 2011. március 6. 20:509.

     Szia!

     

      Most,hogy irod tenyleg igazad van, amiota haziasszony lettem keveset mozgok. Januarban koltoztunk kertes hazba es vetemenyest is tervezek a viragoskert melle tehat lesz munka boven. Emellett van 2 energiabomba kutyusom akikkel naponta jarok a mezore. Nekem kb 5 kg van plusszba. 70 kg vagyok, de magas szoval nekem a 65  idealis lenne ( megha az ibm szerint 62, de az mar csontkollekcio a magassagomhoz)

     

       Az evesrol nem fogok lemondani, esetleg valtoztatok az egezsegesebb etelek javara , de imadok enni es ezt nem vonom meg magamtol.

    előzmény:
    borbely (8)
    2011-03-06  20:40
  9. 2011. március 6. 20:408.

    Kedves Lilly22!

     

    Megtekintettem a profilodat, nagyon szimpatikus elfoglaltságaid vannak, mindegyiket én is szeretem. Azonban nincs köztük egy mozgásra utaló sem, ami nálam például a kertészkedés. Ha nincs rá lehetőséged, pótol csatangolással!! Én igy nevezném a céltalan, de mégis hasznos időtöltést.  Sok energiát felemészt, és nem kerül pénzbe! Hacsak közben el nem csábulsz a kirakatoknál, de attól meg izgulsz, és az is fogyasztja a kalóriákat!!!

    előzmény:
    Lilly22 (5)
    2011-03-06  19:57
  10. 2011. március 6. 20:277.

    Kedves Ariettina!

    Mi az a négy kiló? Úgy értem, mihez képest négy kiló!?? Nem mindegy, az én 56 kilómból lefogyni négy kilót, vagy éppen a nővérem 98 kilójából megtenni ugyanezt! A testmagasság mondjuk ugyanaz.

    előzmény:
    Ariettina (3)
    2011-03-06  19:37
  11. 2011. március 6. 20:076.

    Kedves Erika 48!

    Sajnálnám, ha csalódnál a válaszomban, de én csak az egyszerű, hétköznapi tanácsot tudom megadni neked, a saját családom alapján. A húgom és a nővérem is túlsúlyos, fogyóznak agyba főbe, és nincs eredmény. Müzli, sárgarépa, torna, mozgás.... semmi nem segit rajtuk, sőtt, ront. ÉN mindig azt eszem, amit a szervezetem kiván, és ez legtöbbször a levesek jóllakásig, semmi más. Illetve a mozgás, de nem torna. Reggel 6-kor kelek, és este nyolcig mozgásban vagyok. Próbáld ki pihenés helyett órákig kószálni áruházakban , múzeumban, parkokban, közbe ellátom a családot ! Takaritok, mosok, főzök, vasalok, kertet művelek. Ez utóbbit úgy képzeld el, hogy egész nap ások, és nyárson sült szalonnát ebédelek hagymával! Hidd el, hogy kevesebb az energiabevitel, mint amit leadok az ásással, és nem sanyargatom magam.

    Természetesen elismerem, ahány eset , annyi megoldás. Nem tudom , milyen körülmények között élsz, de annak függvényében szivesen adok neked jótanácsokat, ha te is szivesen fogadod azokat. Ha segitettem valamit , örömömre szolgál, ha nem, akkor ne haragudj.

    előzmény:
    erika48 (4)
    2011-03-06  19:40
  12. 2011. március 6. 19:575.
     Kivancsi vagyok....
    előzmény:
    borbely (2)
    2011-03-06  19:25
  13. 2011. március 6. 19:404.
    igen, nekem irhatod:-)
    előzmény:
    borbely (2)
    2011-03-06  19:25
  14. 2011. március 6. 19:373.

    Szia

     

    Engem érdekelne a módszer, épp 4 kilóval küzdök, kissé eredménytelenül :(

    előzmény:
    borbely (2)
    2011-03-06  19:25
  15. 2011. március 6. 19:252.
    A szegény ember vizzel főz!, is hizlal, mert a szervezet védekezik, és mindenből képes hájat varázsolni. Szivesen segitek, ha valaki szeretne lefogyni, csak annyit kell tennie, hogy utánozza a napi programom. Kiváncsi valaki erre ingyen és bérmentve?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top