Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megerőszakoltak

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 17. 07:58
Az előző részben Judit történetét olvashattátok. Mit lehet tenni a nemi erőszak ellen? Magyarországon tragikus a helyzet mind a bejelentés, mind az eljárás tekintetében.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 19. 12:2233.
    minden nő, aki a többi nőt szólja le az ötözködése stb miatt, szerinem mélyen magába nézhetne, meg a tüörbe. és elgondolkodhatna rajta, hogy az irigység rondává tesz, nem széppé.... és magával kéne törődnie, nem a másik ruhájával. ugyanis attól hogy a másik nő, hogy néz ki, attól ő se szebb, se jobb nem lesz.
    előzmény:
    birerzsi (28)
    2011-02-18  17:25
  2. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 18. 23:5332.

    Szerintem azert husz ev alatt csokken a domborulatok kivanatos volta. Nyugodtan menj ki.

     

     

    Nekem sosem volt iyen problemam. Lehet, nem voltam eleg kivanatos domborulatu sose?!

     

     

     

    előzmény:
    birerzsi (29)
    2011-02-18  17:31
  3. 2011. február 18. 17:4931.

    Igen, sajnos vissza lehet élni vele, de azért nem hinném, hogy a pszichológus szakértőket olyan könnyű átverni.

    Más: nem tudom, hogy most milyenek a törvények, de ha a alány 17 éves volt akkor kiskorúnak számít, ha a barátja nagykorú, és lefekszik vele, a lányka szülei viszont felbőszülnek, és feljelentést tesznek, akkor is a apasit terheli a felelősség, ha szó sincs erőszakról, akkor megrontást emlegetnek. De úgy tudom, Magyarországon, ennyi idős korban (17) már nem számít megrontásnak. 

    idézet:
    etilany (21)
    2011-02-17 09:58:45
    Magyarországon 14 év a korhatár. Te hol élsz?
    előzmény:
    etilany (21)
    2011-02-17  09:58
  4. 2011. február 18. 17:3530.
    Mindenféle perverz alakok vannak. Egyeseket az izgat fel, ha a nőnek minél nagyobb a hasa. Lásd: terhes szexvideók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799324 (13)
    2011-02-17  08:46
  5. 2011. február 18. 17:3129.

    Nem tartom helyén valónak, ha egy nő s.ge kilóg a szoknya alól, de ilyen alapon a strandon minden csinosabb nőre rávethetné magát egy -egy kiéhezett férfi. Hiszen ott aztán tényleg majdnem minden látszik!!  

    idézet:
    csikasz (10)
    2011-02-17 08:41:14
    Bizony, sok férfi nem riad vissza attól, hogy megsimogassa, összefogdossa a szép női domborulatokat a strandon. Én emiatt nem megyek ki már 20 éve. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600308 (10)
    2011-02-17  08:41
  6. 2011. február 18. 17:2528.

    Igazat adok nektek... 

     

    De tegnap mentem a lányomért a suliba. Normális,20 év körüli lány,szép,csinos...de...csipke harisznya,agy hosszú póló,és szószerint láttuk a fehér alapon virágos bugyiját...NEM azt mondom,hogy ez feljogosítja egy férfit,hogy megerőszakolja...és azt sem,hogy mi nők,nem öltözzünk úgy,ahogy nekünk megfele,és ne legyünk csinosak...de ez szerintem erősen sok(k) volt... 

     

    Azért ilyenkor elgondolkodom,hogy ez az öltözet nem esetleg otthonra való,"bevetés" előtt,és nem utcára....

     

     

     

     

     

    idézet:
    Mitrill (6)
    2011-02-17 08:36:39
    Több külfölditől hallottam már olyat, hogy Mo-on olyan ledér öltözködés folyik az utcákon, hivatalokban, hogy az az ő országukban lehetetlenség volna. Náluk a prostituáltak öltöznek hasonlóképpen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799324 (6)
    2011-02-17  08:36
  7. 2011. február 18. 17:2127.
    Én úgy tudom, pár éve Magyarországon női rendőrtisztek hallgatják ki a megerőszakolt nőket, akik ki vannak oktatva az áldozatokkal való megfelelő bánásmódra.
    előzmény:
    Raistlin* (5)
    2011-02-17  08:31
  8. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 17. 21:4426.

    no, pont ezt akartam írni, hogy a fiús anyukákon  rengeteg múlik. én is ezt gondolom. hogy reflexxé tenni a fiamnak, hogy a nem az nem, és kész. mire felnőtt lesz, eszébe se jusson a nemre igenként gondolni. hiába mondják azt a laza erkölcsűek, hogy a női nem igent jelent... mert nem igaz!! a nem az nem.

    a lányom meg megtanítom a túlélési technikákra. aztán reméljük működik neki is.

    előzmény:
    Damil1 (17)
    2011-02-17  09:02
  9. 2011. február 17. 18:4125.
    Amíg nem változnak a magyar hatóságok hozzáállásai, ill. a törvények, úgysem fog több erőszak "kiszivárogni". Ez van. Egyelőre úgy áll a dolog, hogy vagy fel tudtad venni kamerával, hogy igenis meg vagy erőszakolva - méghozzá úgy, hogy TE elmondod előtte-közben-utána, hogy nem a beleegyezéseddel történik a dolog -, vagy jobb, ha el sem indítod az eljárást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. február 17. 11:3524.
    Ez nem magyar probléma.
    előzmény:
    ueszti (2)
    2011-02-17  07:58
  11. 2011. február 17. 11:0623.

    Azt mondják az okosok, hogy a nemi erőszak nem igazán a szexről, hanem főleg a hatalomról szól. Van benne valami.

     

    Számomra az a legszomorúbb, hogy ez nálunk tényleg társadalmilag szinte elfogadott. Ez is, meg a családon belüli erőszak is. Azok meg, akiknek fel kéne lépni ellene (rendőrök, bírók, törvényalkotók), képmutató, aljas módon kisebbítik az esetek jelentőségét, kvázi törvényesítik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 17. 10:4922.

    A múltkori cikkben írta a szakértő, hogy vannak egyértelmű jelek, amiket csak megerőszakolt nő produkál, szóval szerintem tényleg megoldás lenne, ha a rendőrség tudna alkalmazni olyan szakértőt, akinek valóban ez a fő szakterületete.

     

    A védekezéssel kapcsolatban rosszul fogalmaztam, egyébként igazatok van, lehetőleg ne a nőt ítéljék el, mert sokkolóval bántotta szegény férfit, hanem azt, aki védekezésre kényszerített egy nőt.

     

    Arra gondoltam, hogy mit tehetnénk mi nők, hogy a hatóságok elismerjék az erőszakot, mint létező problémát és valóban indítsanak nyomozást, normális szakértőket alkalmazzanak és megkapja  a büntetését bűnelkövető. (a börtönben úgy tudom szeretik az erőszak elkövetőket...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 17. 09:5821.

    Igen, sajnos vissza lehet élni vele, de azért nem hinném, hogy a pszichológus szakértőket olyan könnyű átverni.

    Más: nem tudom, hogy most milyenek a törvények, de ha a alány 17 éves volt akkor kiskorúnak számít, ha a barátja nagykorú, és lefekszik vele, a lányka szülei viszont felbőszülnek, és feljelentést tesznek, akkor is a apasit terheli a felelősség, ha szó sincs erőszakról, akkor megrontást emlegetnek. De úgy tudom, Magyarországon, ennyi idős korban (17) már nem számít megrontásnak. 

    előzmény:
    kkata (19)
    2011-02-17  09:17
  14. 2011. február 17. 09:3520.
    Van egy svéd film (3 részes), ugyan nem az alapsztori, de a kiszolgáltatott nők megerőszakolásáról is szól, aki bírja nézze meg. Címe: A tetovált lány...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. február 17. 09:1719.

    Elolvastam a történet mindkét részét. Borzalmas lehetett ezt az egészet átélni... 

     

    Teljesen elhiszem, hogy az áldozatok mélységesen csalódnak az igazságszolgáltatásban és a hatóságokban. Tényleg iszonyú lehet átélni azt a sok szembesítést, meg "kételkedést", meg vizsgálatot.  

     

    A hatóságok védelmében viszont azt meg kell említeni, hogy sajnos elég sok nő visszaél ezzel a dologgal és feljelent bosszúból, meg egyéb más okból pasikat. Pl. még egyetemi éveim alatt találkoztam egy olyan esettel, ahol a 17 éves lány a diszkó után teljesen benne volt a dologban, majd amikor reggel az anyukája észrevette, hogy véres a szoknyája (szűz volt) és felelősségre vonta, a kislány megijedt és azonnal azt mondta, hogy ő nem tehet semmiről, mert őt megerőszakolták. A pasi ellen eljárást is indítottak, őt szapulta az egész falu, hiába állította, hogy szó sem volt erőszakról. Aztán már a bíróság előtt a lány összeomlott és elmondta, hogy tényleg nem volt erőszak, csak ő annyira félt bevallani az anyukájának, hogy elvesztette a szüzességét, hogy egyszerűbbnek látta ezt mondani. Nem gondolta, hogy az anyukája ilyen "nagy ügyet" csinál majd belőle...  Ez is nagyon szomorú, egy ilyen hamis váddal a pasi életét is tönkre lehet tenni. 

     

    Szóval nagyon nehéz ez. Borzasztóan drukkolok, hogy ez a lány megtalálja az igazát. És igen, az erőszakra nem mentség a kihívó ruha, meg viselkedés, meg semmi. Ez a lány sem tudhatta, hogy a "barátja" le fogja támadni. Persze így utólag már könnyű okosnak lenni, hogy voltak jelek... "természetesen kibeszéltük ezt a szerelmi témát, megint elmondtam, hogy..." nem akarok többet barátságnál... Szóval ebből úgy tűnik, hogy ez a pasi többedjére sem akarta felfogni, hogy a lány nem akar tőle semmit, folyamatosan reménykedett, aztán meg elborult a beteg agya.  Undorító.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 17. 09:1318.

    melle van meg nemiszerve ami  nem  harap ezt jól leirtad :)) de igazad van nagyon is.

     

    Nehogy már a nök dolga legyen ,hogy oda figyeljen hogy melyik pasi akarja megugrani.

     

    A házasságokban is sok eröszak van szerintem söt biztos vagyok benne azok a nök sem szolnak semmit.Jogilag nézve ha jol hallottam egyszer a nönek is meg kell adni a házastársi szexet a pasinak kb heti 1x vagy hogy is van.

     

    Szerintem is kéne hogy hordhassanak a nök ilyen cuccokat nem hiszem ,hogy tul sokan vissza élnének vele. Persze lesz aki ... 

     

     

    előzmény:
    Damil1 (17)
    2011-02-17  09:02
  17. 2011. február 17. 09:0217.

    Gondolom akkor olvastad azt is, hogy a nővédő szervezetek mennyire tiltakoztak ellene.

    Ha elterjed, pont úgy a nő dolga lenne védekezni az erőszak ellen, mint ma a fogamzásgátlás.

    Megerőszakoltak, és nem volt benned ilyen fogas cucc? Há' direkt kiprovokáltad!!

     

    Nem, itt az egyetelen megoldás, hogy a férfi nem erőszakolja meg a nőt, ha másért nem, akkor azért, mert tart a büntetés mértékétől és a megaláztatástól, amit a procedúra számára okoz.

     

    Az nem "gyerebe", hogy ma sok nő nem is jelenti az erőszakot, mert fél a megaláztatástól, neki kell bizonyítani, hogy erőszak volt, és még akkor se biztos, hogy egy ejnyénél többet kap az elkövető.

     

    Direkt kiprovokálta, hát naná: nem átall kimenni az utcára úgy, hogy melle van, meg nemiszerve... ami nem harap.

     

    Nem megoldás, hogy ilyen esetben az áldozatot hibáztatják, ahogy az sem, hogy rábízzák, hogy védekezzen a támadás ellen, ergo felmentik a támadót, nem őt okolják a tettéért.

     

    Egy fiatal, 15-16 éves kislánynak pl igen rondának kell lennie, és igénytelennek, hogy ne fenyegesse veszély, hisz egy zsenge, üde, csinos, (feszes fiatal testű) lány a legtöbb férfi számára igenis vonzó. Akkor most zárjuk el a lányokat 10-60 éves kor között???

    Igenis meg kéne adni a jogot, hogy ilyen esetben "arányos mértékű önvédelem" legyen, ha sokkolóval megsütik a tojásait.

    Ígérem, ha kétszer ágyékon pörkölik, és még mindig képes rá, én akarom majd kipróbálni azt a csodacsődört.

     

     

    ******

    Addig én részemről egyet tehetek: a fiamat úgy nevelem, hogy amint elhangzik az, hogy "nem", már erőszakról van szó. Lehet a csaj részeg, meztelen, vagy akármi. Inkább vonuljon el a fürdőbe, és oldja meg ő, abból még baja nem esik.

    (Ami nem azt jelenti, hogy a lányom úgy nevelem, bárkihez felmehet, ha azt mondja "nem", akkor védve van. Igyekszem megtanítani, hogy vigyázzon magára legalább olyan esetben, mikor elkerülhető, hogy bajba kerüljön.)

     

    Bocs, szokász szerint kicsit hosszú lett és csapongó.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799324 (11)
    2011-02-17  08:41
  18. 2011. február 17. 08:5016.

    Ezért nem kell magyarországot utálnod én németo-ban élek ami itt megy mostanában az nem normális.Tegnap egy 9éves kislány a játszorol elvitt a pasi megeröszakolta és vissza vitte.

    MOndjuk itt kérdem,hogy senki de senki nem volt a közelben??

     

     A másik ugyanez van ,hogy miért csábitotta el a pasit.Azért megkérdem melyik 4-5 éves vagy 13 éves kislány csábit el akárhogy is egy pasit mert hogy rengeteg pedofil is van.

     

    A Papok amiket ök csinálnak az már aztán teljesen türhetetlen nem csak az eröszak hanem a verések is .A sok frusztrált barom aki megengedi magának az ilyet és me´g pap akar maradni. 

     

    Szoval ez nem csak magyarországon ilyen rossz és türhetetlen . 

    előzmény:
    ueszti (2)
    2011-02-17  07:58
  19. Torolt_felhasznalo_260180
    Torolt_felhasznalo_260180
    2011. február 17. 08:4815.
    Az erőszakra semmilyen formában nem lehet mentség! Akkor sem, ha a nő provokálja, akkor sem, ha kihívóan öltözik, sehogysem! Ha tényleg megtörténik, akkor a férfit minimum jó sok időre be kéne zárni a dutyiba, hátha ott majd ő is átéli ugyanazt a társakkal... De alapvetően eszközök kellenének, hogy a nők meg tudják védeni magukat. Csak sajnos sok nő el sem hiszi, hogy ez vele is megtörténhet. Jó, én sem úgy járkálok, hogy minden sarkon azt lesem, nem fog-e megtámadni valaki, de szükség lenne bizonyos önvédelmi eszközökre (kürt, vagy paprikaspray, vagy akár egy sokkoló). De garantálom, hogy ha egy nő megvédené magát, tuti elítélnék, mert bántotta szerencsétlen pasit... Szomorú...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-17  07:58
  20. 2011. február 17. 08:4714.
    Valószínűleg egy normális férfi csak gyönyörködik egy strandon, egy aberrált pedig ha nem is a strandon (nagy nyilvánosság előtt) megerőszakolja, ezzel fitogtatva férfias fölényét, erejét....gondolom élvezi, hogy megalázhat egy gyengébbet...szóval ezek miatt szorulna pszichiátriai kezelésre...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600308 (10)
    2011-02-17  08:41
  21. Torolt_felhasznalo_799324
    Torolt_felhasznalo_799324
    2011. február 17. 08:4613.

    Valóban az,beteg... 

     

    Erről még az jutott eszembe,hogy mikor a lányommal voltam terhes,és kb 6 hónapos terhes voltam,volt egy pali,és szószerint már menekültem előle. Folyton ajánlatokat tett  pedig akkor pláne nem öltöztem még csinosan sem...famer,póló... :)

     

    Mutattam a hasamat,hogy férjnél vagyok,hogy egy túlexponált pingvin vagyok épp,azt sem érdekelte....Akkor állt le,mikor egyszer a férjemmel látott....vagy ismerte a férjemet,vagy látta rajta,hogy egy "állat" is lakozik benne,és megvéd ha kell :)))) (legalábbis remélem,így utólag) :)

    előzmény:
    gyo67 (9)
    2011-02-17  08:40
  22. Torolt_felhasznalo_600308
    Torolt_felhasznalo_600308
    2011. február 17. 08:4512.
    Igen! Ebben igazad van! Akit felizgat az, hogy erőszakkal teszi magáévá a nőt, az beteg!! (És itt nem a megjátszott erőszakra gondolok, mert szerintem az ilyeneket az nem is elégítené ki.) Szerintem egy normálisan működő férfi nem hogy nem indul be, hanem egyenesen frusztrálva érzi magát, és erősen fél hatra áll, ha azt érzi, hogy a nő elutasítja, nem kívánja, hovatovább...undorodik tőle!! Egy normális pszichével bíró férfi szerintem képtelen lenne erőszakot elkövetni.
    előzmény:
    gyo67 (9)
    2011-02-17  08:40
  23. Torolt_felhasznalo_799324
    Torolt_felhasznalo_799324
    2011. február 17. 08:4111.

    Olvastam nem rég,hogy afrikában (talán) nagyon sok nőt megerőszakolnak. Az egy férfi kifejlesztett egy óvszert félét,amit fel kell helyzni a hüvelybe,és a óvszer végén fogak vannak,amihez a pénisz hozzáér,abban a pillanatban "ráharap" és nem engedi el. A fájdalmán kivül az is "póbléma" az illetőnek,hogy csakis kizárolag kórházban lehet tőle megszabadulni :) 

     

     

    előzmény:
    Raistlin* (5)
    2011-02-17  08:31
  24. Torolt_felhasznalo_600308
    Torolt_felhasznalo_600308
    2011. február 17. 08:4110.

    Nem tartom helyén valónak, ha egy nő s.ge kilóg a szoknya alól, de ilyen alapon a strandon minden csinosabb nőre rávethetné magát egy -egy kiéhezett férfi. Hiszen ott aztán tényleg majdnem minden látszik!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799324 (6)
    2011-02-17  08:36

Címlap

top