Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők, akiket megerőszakoltak

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 11. 09:56
Kinyitottam a szemem és ott magaslott fölöttem. Hajnal lehetett, még sötét. Csak tornyosult ott, mozdulatlanul. Megkérdeztem, mit akar? Már arra sem emlékszem, mit válaszolt.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. február 17. 22:0776.

    Én magam is annyiszor hallottam már, hogy azt mondja egy nő, hogy „kellett neki úgy öltöznie” vagy „igazán megtanulhatta volna már, hogy éjjel nem szabad egyedül sétálnia”, esetleg… „úgyis egy ribanc, nem mindegy neki, hogy egy férfifal több vagy kevesebb…” vagy… „megérdemelte…”

    Nah és ezt tartom nagyon gyomorforgatónak… Aki ilyeneket mond egy másik nőre, aki erőszak áldozata lett, kíváncsi lennék, hogy így látná e a helyzetet, ha vele történne meg, akkor is…?

    Sajnos ez a mai helyzet… ez annyira szomorú...

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (64)
    2011-02-14  21:13
  2. 2011. február 17. 21:1975.
    ja azt nem írtam bele, hogy elég rég történt.
    előzmény:
    pompom1 (74)
    2011-02-17  21:12
  3. 2011. február 17. 21:1274.

    Hát végigolvasva a hozzászólásokat... furcsa némelyik, de mindegy, esetem nekem is van:

     

    Egyik bnőmmel miután egész nyár túlórázással telt szabadság nuku, sikerült kiharcolnunk 4 nap szabadot a főnőknél. Írány a balcsi, szobát a "világ végén" kaptunk. Csak feküldtünk a parton meg andalogtunk esténként "pizzás Vacsi" után. Sz'al semmi, csak pihi meg lusti hétágra. Ucsó este, éjfél után turáztunk a szállásra amikor megtámadtam minket pasik. Ketten voltuk, azok meg többen. Farmer gatyesz, poló, rajtunk, cipő a kezemben, mert feltörte a lábam már a sok séta. Megusztuk közössen, védekeztem a cipő mentett meg azzal sikerült beütnöm az egyik arcába és mezitláb futás. Kiszaladtam egyik útra és visitottam... no nem sok kocsi járt arra, de nem álltak meg!!!! Szerencsére jött egy osztrák na az megállt és írány vissza a barátnőmért. Az osztrák család segített mindenben, még a rendőrséget is hívták, de... nos a sürgősségi számon nem beszélt senki se angolul se németül, aztán mire beledadogtam a telcsibe hogy mi van, megadták a helyi rendőrség számát őket hívjuk - ne vették fel... nagy segítség, na persze... Az osztrák család visszavitt minket a szállásunkra, szerencsére "szűzen" életben  maradtunk:)) a barátnőmnek elrepedt a lába, kiment a bokája (ő is megpróbált elmenekülni, de elesett), én csupa véraláfutás, a talpam tele üvegszilánkkal, nem bírtam lábra állni stb. Mire a kedves szállásadónk, nem hogy nem segített, hanem fel volt háborodva, hogy fel mertük ébreszteni legszebb álmából....  Nem lett különösebb bajunk - azaz múlandó sebek és betegácsi, az ügyeletes orvos teljesen rendes volt, de a szüleink, mindkettőnknek teljesen kiborult és hosszú időbe került feldolgozni, mindannyiuknak.. nagyon féltettek minket. Azóta se szeretek egyedül este mászkálni az utcán, vagy többen vagy taxi vagy inkább nem megyek el bulizni. A barátnőm anyukája, pedig már unoka is van, még mindig folyamatosan hívja őt, bárhova is megy sötétben, hogy hazaért-e. Nem hiszem, hogy azok a srácok aberáltak voltak vagy bármi, szerintem az a baj, hogy pontosan tudják megtehetik. Lehet nem számítottak ekkora mértékű védekezésre, vagy arra, hogy bekattanok.  A furcsa az, hogy ahányszor csak szóba kerül a barátnőmmel a dolog, ma már csak túlélő túrának hívjuk, csak az lesz a a vége, ha már ezt is túléltuk, akkor minden szart túl lehet élni az életben. Hát ez egy kicsi segítség feldologozni, meg hát a család. BRR Az már végigolvasva a cikket, kiderült, mekkora szerencsés vagyok, senki nem kételkedett a történtek hallatán (igaz volt "tanú" is) De miután szinte mindenkinek vannak ismerőse közt olyan nő/k akiket meg próbáltak megerőszakolni, bántalmaztak vagy megerőszakoltak, ezért igen nagy lehet a létszám. Ezzel a számmal el lehetne talán indítani tövénymódosítást, vagy legalább felvilágosító médiakampányokat.  Vagy ingyenes önvédelmi oktatás nőknek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-11  09:56
  4. 2011. február 15. 14:0373.

    Zanthia_: Így van. Ez egy módosult tudatállapot vagy eleve kattant elme kétségbeesett lépése.

    Van szatír, aki óvszert használ, de általában fel sem merül bennük,nem is fontos,h most betegséget kaphatnak. Késztetés, amit kielégítenek, ugyanúgy, ahogy a sorozatgyilkos a gyilkolással.

    előzmény:
    Zanthia_ (72)
    2011-02-15  13:13
  5. 2011. február 15. 13:1372.

    Leesett a tantusz, hogy mit szeretnél mondani. Tehát hogy a nemi erőszak, az nem a nemi aktus a férfi részéről SEM.

    Mert azt eddig mindannyian tudtuk, hogy a nő részéről nem az. 

    Ezt nehéz felfognom, hogy ha egy férfi bántani akar egy nőt, akkor  miért ezt a módját választja, hiszen egy sor betegséget elkaphat.

    (Talán itt az egyik védekezési pont) 

     

    (Még mielőtt mások felhördülnének: nőpárti vagyok, nem kell olyat a számba adni, amire még csak nem is gondoltam) 

    előzmény:
    turrita75 (59)
    2011-02-14  15:32
  6. 2011. február 15. 12:0971.
    Gratulálok. Van lányod?? Vagy tervezel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197456 (60)
    2011-02-14  16:22
  7. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 15. 10:2570.

    igen, én tudom. majd mindenki tudja. persze vannak álszentek, akik szerint a csinos nők proiovokatőrök, stb és megérdemlik.... de arról mélyen hallgatnak, hogy nulla kihívó, stb van azokban többségében akikkel mégis megtörténik.

    szóval ez a fogjuk a nőre.... igen vannak páran akik maguknak keresik a bajt. de ők is max felelőtlenek. azért azt senki se csinálja, hogy na ugorjanak rám, majd én meg tiltakozom, és jó rossz lesz.... 

     

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (69)
    2011-02-15  07:35
  8. 2011. február 15. 07:3569.
    A poén pedig az, hogy nem is kell, hogy feltűnően csinos legyél és kihívóan öltözködj ahhoz, hogy megtámadjanak. Van erre is példa, nem is egy. De hogy erre mit lép a társadalom álszentebb fele, azt meghallgatnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (65)
    2011-02-14  22:08
  9. 2011. február 14. 22:4768.
    Kívánom Zanthia, hogy soha ne kelljen ezt átélned!!!
    előzmény:
    Zanthia_ (47)
    2011-02-11  23:03
  10. 2011. február 14. 22:4267.
    A házasságon belüli erőszak kb. egyáltalán nem létezik a hatóságok számára. Ott mindent lehet mert a nőnek kötelessége mindent eltűrni és minden módon szolgálni a férjét (urát). Ha annak erre vagy arra szottyan kedve, mikor a másiknak épp nincs nem számít majd erővel rákényszerítjük és még csak nem is szólhat senkinek, mert ez "normális" egy házasságban holtodiglan, holtomiglan (néha szó szerint).
    előzmény:
    Selloke (41)
    2011-02-11  21:27
  11. 2011. február 14. 22:2166.

    Dicséretes, hogy ilyen szélesen bírsz örvendezni más nyomorának...

     

    A részeg ember nem szép látvány ez való igaz, de pusztán az, hogy valaki lerészegedik, még nem indokolja (pláne nem teszi elfogadhatóvá), hogy megerőszakolják.

    (Csak egy kis kiegészítés: MINDENKIT akarata ellenére erőszakolnak meg, hiszen ha beleegyezik, azt már nem erőszaknak hívják.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197456 (60)
    2011-02-14  16:22
  12. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 14. 22:0865.

     

    igen. pontosan. nőként, ha van egy másik nő is egy társaságban. akkor már megy a pletyka...

     

    hja, és a hülyeeség csúcsa.. ne öltözzön vki kihívóan.. persze egy szép, vagy csinos nő, aztán max csadorban, mert bármiben kihívónak számít pl nyáron... és ő provokált.... és az iigazi röhej az az egészben, hogy ezt főleg nők mondják!!!!!

     

    észere kéne venni, hogy az erőszak az nem megengedhető. és a férfiak ugyanúgy elítélik. és nem kéne mentegetni az erőszakoskodókat..

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (64)
    2011-02-14  21:13
  13. 2011. február 14. 21:1364.

    "Az a szomorú, hogy a nőkben sincsen semmi szolidaritás - ha bántanak egy másik nőt, akkor hülye kurva, nem csak a pasik szerint, sok nő szerint is."

     

    Nagyon egyetértek.

    Nincs semmi összetartás a nőkben, ha valami baj történik, mindig csak egymást hibáztatják, a férfiak folyamatos felmentésben részesülnek. A családidrámás-szeretős topikokban is ez megy.

    Pont azért szerettem mindig is fiúkkal barátkozni, mert sokkal összetartóbbak voltak, mint a lányok, nem agyaltak hülyeségeken és mert mertem és a mai napig merem feltételezni róluk, hogy vannak annyira értelmesek, hogy képesek kordában tartani az ösztöneiket és tisztelni a másik embert.

    A nők egy jó része viszont úgy tekint rájuk, mint akik szellemi szinten megrekedtek az ovikorban, így semmit nem lehet rajtuk számon kérni. El is határolódnak tőlük, egészen a családalapítási tervekig, de felelősségteljes gondolkodást azután sem várnak tőlük.

    előzmény:
    turrita75 (44)
    2011-02-11  22:27
  14. 2011. február 14. 19:1763.
    egyértelműen igazad van
    előzmény:
    boncza (62)
    2011-02-14  17:58
  15. 2011. február 14. 17:5862.

    Nagyszeru. Es ha jok a labaid, es ne adj isten terd fole ero szoknyaban elhagyod a lakast es megeroszakolnak, akkor is ugy kell neked. Hiszen mindannyian tudjuk a ferfi egy osztonleny, akiben egy reszeg/csinos no lattan feltamad az osallat!

     

    A nem az nem. Egy reszeg notoll, egy 16 eves katolikus iskolaba jaro szuzlanytol, es egy utszeli kurvatol is. Nem kell a sorsot kiserteni (ejszaka egyedul flangalni elhagyott utcakon) de az eroszakra nincs mentesito korulmeny. Es ebbe minden eroszakot beleertek: a nemi eroszak, a hajlektalanok hobbibol torteno megrugdalasa, allatok kinzasa. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197456 (60)
    2011-02-14  16:22
  16. 2011. február 14. 16:2761.

    katisoft: Manapság ez sem fekete vagy fehér. Feltaláltak sok olyan tudatmódosító szert, amit bele lehet tenni akár egy ásványvízbe is, és a lányzó kezes bárányként viselkedik. Partydrogok, v. hogy hívják őket?

    Még bizonyítani is nagyon nehéz, mert hát mindenki úgy látja, h saját akaratából távozik a pasassal.

     

    És nem is kell elfogadni az italt, amit más kínál, elég, ha egy percre nem a poharat nézi, és kész a baj. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197456 (60)
    2011-02-14  16:22
  17. Torolt_felhasznalo_197456
    Torolt_felhasznalo_197456
    2011. február 14. 16:2260.
    Tudod ezt is ketté kell választani. Van olyan nő akit akarata ellenére erőszakolnak meg. Van olyan nő aki elmegy mulatni nem tudja mennyi az elég a piából és megerőszakolják. Az előbbit sajnálom és megvetem az elkövetőt mélységesen az utóbbit viszont nem sajnálom vessen magára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 14. 15:3259.

    Zanthia_: Nagyon nem értek egyet.

    A nemi erőszakban a nemiség csak a nevében van benne - itt erőszakról és hatalomról van szó. Mármint, a klasszikus formában. 

     

    Ha bepróbálkozik egy normális, nem erőszakra hajlamos pasas, és nem hárítom, vagy csak lagymatagon akkor megdugtak, nem megerőszakoltak. 

     

    Óriási a különbség a kettő között.Szerencsés vagy, hogy nem érted.

     

    Igen, sok helyzetet el lehet kerülni, mindent nem.

     

    Pl: Pécsett történt, h fényes nappal pont a rendőrség épülete előtt sétált egy egyetemista lány (kb. 20 éves volt). Egy hajléktalan megtámadta, elvonszolta egy bokorba és megerőszakolta. 

     

     

    "valszeg nem a kicsi, gyengébb férfiaknak kell tartania attól, hogy a nagy és erős férfiak megerőszakolják."

    Talán egy börtöncellában.

     

    Méretektől függetlenül, bárki érezheti magát szerencsétlennek, erőtlennek, még akkor is, ha egyébként nem az. 

     

     

    előzmény:
    Zanthia_ (55)
    2011-02-13  12:55
  19. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. február 14. 03:0658.

    Igen, sajnos nagyon igazad van.  Nehez egy gyereknek elmagyarazni hol a hatar. Egyrezt nem akarja az ember, hogy barmi is tortenjen vele, masreszt en nem akarom, hogy ne menjen oda pl. segiteni. Vagy ne legyen alapbol bizalmatlan az emberekkel, kulonosen a rokonaival. 

     

    Engem, minket ugy tanitott az anyukam, hogy nem maszunk mas fefiak olebe, nem billegtetjuk magunkat.  Meg az apank elott sem. Nem voltak kozos furdesek, nem voltak agyban hempergesek apaval, anyaval, se egyutt, se kulon. Oltozkodni sem oltozkodtunk apa elott, de o tiszteletben is tartotta a mi privat szferankat. Nyilvan 3 evesen meg mas volt, de ahogy nottunk, ez ugy valtozott is. Nem is lattam soha apamat meztelenul, es ez nem hiszem, hogy hatrany. 

    Mindez ugy, hogy soha semmi jele nem mutatkozott annak, hogy apamnak barmifele ilyen szandeka lett volna. Anyam sem volt bizalmatlan vele szemben. Mi ezt igy rendben levonek ereztuk, ez nem volt tema. Anyamat is igy neveltek. Mindket szulom atlag felettien intelligens es okos, felvilagosult emberek, tehat nem valami korlatolt, alszemermes legkorben nevelkedtunk. 

     

    Mikor mar tizeneves voltam, akkor volt egy rokon, akinel ereztem valami furcsa erdeklodest. Miutan tudtam, hogy mit nem lehet, es soha nem lehetett, nem is volt a helyzet kezelhetetlen. Ugy ertem, ha termeszetes lett volna, hogy pl. a rokokon folyton tutujgathatnak, fogdoshatnak, puszilgathatnak( ezt anyank ellenezte egyebkent), akkor nehezebb lett volna kezelni tizeneveskent egy megvaltozott rokoni erdeklodest.   

     

     

    előzmény:
    VarázsLó (57)
    2011-02-13  15:21
  20. 2011. február 13. 15:2157.

    Természetesen minden gyermek hall otthon „rémtörténeteket” a „cukros bácsitól”, főleg a lányok. Kiskoruktól fogva azt nevelik beléjük, hogy idegenektől nem szabad elfogadni semmit, nem ülünk be idegen autóba, sötétben nem szabad egyedül az utcán tartózkodni… stb, stb… És ahogy látom ezt meg is követelik a szülők, a gyerekek nagy része pedig bár értelmetlen baromságnak és riogatásnak tartják, de elfogadják, és ez ellen nem is lázadnak olyan vészesen. Csak magukban megjegyzik, hogy „ez velem úgyse történhet meg, nem járok bulizni, nem csavargok éjjel, nem öltözök kirívóan”

    És ez a tévhit, nem kell feltűnőnek lenni ahhoz, hogy utolérjen a támadás.

     

    De mondjátok meg, ki tanítja meg a gyerekeknek, hogy egy szerencsétlen eltévedt autósnak tűnő egyénhez nem szabad odamenni segítséget nyújtani, még ha eligazítást kér, akkor sem, mert a végén beránt az anyósülésre és elhajt veled, miközben pontosan tudja hol van? Ki tanítja meg nekik, ki érteti meg velük, hogy egy hosszú évek óta ismert jó baráthoz nem mehet fel egyedül egy lány, hogy esetenként a saját családtagja kocsijába nem ülhet be? Ki magyarázza el nekik, hogy a saját apja előtt zárkózzon be a fürdőszobába, mikor tusol, mert az öreg nem tiszteli annyira, hogy ne rontson rá. Utána pedig azzal védekezik (és a bíróság nem is ítéli el!!!), hogy azért erőszakolta meg a lányát, mert provokálta, meztelenül/félmeztelenül illegette-billegette magát előtte. Ki lesz az, aki majd nem engedi el a lányát egy nyári táborba, mert bármi megtörténhet…?

     

    Ezekkel ki szembesíti a gyermekeket?... Senki… Pedig statisztikailag bizonyított tény, hogy az erőszakos cselekmények kb 80%-át közeli hozzátartozó, barát, ismerős, rokon követi el. De erről nem beszél senki a családban.

    S ha megtörténik a baj, kihez tud bizalommal fordulni az áldozat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. február 13. 14:0558.
    Én tökéletesen megértem a főszereplőt. Engem gyerekkoromban egy rokon bácsi erőszakolt meg. A családom nem hitte el. Ez soha nem dolgozható fel. Ma is rettegek, pedig már több, mint 20 éve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. február 13. 12:5555.

    Egyrészt bepróbálkozásokból is lehet erőszak, ha az ember a kezét tördeli, és nem csinál semmit.

     

    A nemi erőszak magába foglalja a "nemi" jelleget, valszeg nem a kicsi, gyengébb férfiaknak kell tartania attól, hogy a nagy és erős férfiak megerőszakolják.

    Persze nyilvánvaló, hogy a folyamat során a pasi nem azzal foglalkozik, hogy a nőnek jó legyen.

     

    Nem is tagadtam, hogy léteznek olyan helyzetek, amikor egy embernek esélye sincs védekezni.

     

    Viszont nem árt, ha az ember felkészül bizonyos helyzetekre. Pl. nemrég olvastam, hogy egy magyar nő arab férj mellett felvette azt a szokást, hogy nem kerül egy pasival egy légtérbe (ha a villanyleolvasó jön, azt se engedi be, ha egyedül van otthon).

     

    Másik: szerintem, ha erőszak történt, mindenképpen jelenteni kell a rendőrségen, még ha hülyére veszik is az embert, és csak pár hónapot is kap az elkövető, mert lehet, hogy egy sorozatgyilkos lenne kialakulóban.

    (Mondjuk ebben az esetben jól megveretném, és itt most nem az én faszagyerekségemről van szó)

     

    előzmény:
    turrita75 (53)
    2011-02-12  17:56
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 12. 19:4254.

    turrita igen. egyetértek.

     

    az igazság az, hgy nem látszik a különbség. és nem az ember eszén múlnak dolgok mindig. ezt is el kell tudni fogadni.

    nem csak a butákat zaklatják, vagy erőszakolják meg. 

    az élet nem igazságos tönbbnyire. 

    és a morált is az emberek alkották meg. csak nem fogadja el mindegyikük.

    előzmény:
    turrita75 (53)
    2011-02-12  17:56
  24. 2011. február 12. 17:5653.

    Zanthia_: a bepróbálkozik és a megerőszakol nem ugyanaz. Nagyon nem.

    Persze, sokan, akikkel ez nem történt meg, hajlamosak úgy gondolni, hogy velem azért nem történt meg, mert okos voltam, ügyes, jól tudtam kezelni a helyzetet és különben is, nem adtam rá lehetőséget. 

    Pedig ez nincs így.

    Egy normális pasit, aki bepróbálkozik, amint egy szikrányi esélye van rá, h leveszi a csajt a lábáról, le lehet állítani. Egy erőszakra hajlamos pasit nem.

    Hasonlat - egy normális szülőt is ki tud úgy borítani a gyereke, h lekeverjen neki egyet. De annyira nem, hogy brutálisan agyonverje. 

    A szexuális erőszak nem szex, hanem erőszak, hatalom, a nemiséghez semmi köze - ugyanaz, mint a nyers, vadállati erőszak.

     

    előzmény:
    Zanthia_ (45)
    2011-02-11  22:32

Címlap

top