Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Befellegzett a csontkollekcióknak

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 1. 20:08
Gömbölyű és lágy, selymes és hajlékony, odaadó és megértő. Ha mindezen tulajdonságok mellé még hozzájön a vénuszi én, már meg is van a klasszikus nőalak, ami egyre inkább a nők példaképévé válik – a csontkollekciókkal szemben. A hírt Soma Mamagésa kommentálja.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_362529
    Torolt_felhasznalo_362529
    2011. március 24. 20:5132.

    Fontosnak tartom, hogy most írjak ide, mert reggel megint belenéztem az adott, az előző hozzászólásomban említett reggeli műsorba, és újra az általam régen kedvelt, az előző hozzászólásomban említett hölgy is ott volt, beszélgetett.  És most meg olyan megjegyzést tett a vékony nőkre, ami stornozza az előzőt, mondván, hogy "mindegy, hogy egy nő 40 kiló, vagy 80, a lényeg, hogy formás és feszes legyen." Na végre! Nagyon örültem, hogy ezt hallottam tőle, még ha máskor nem is ezt mondta. 

     

    Úgy érzem, le kell ezt írnom, a pozitívumot is, amit tőle hallottam, ha már a negatívat is leírtam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362529 (31)
    2011-02-24  12:24
  2. Torolt_felhasznalo_362529
    Torolt_felhasznalo_362529
    2011. február 24. 12:2431.

    Ezen háborogtam én is ma reggel, amikor munkába indulás előtt belepillantottam egy kereskedelmi TV csatorna reggeli műsorába, ahol ugye 3 csaj beszélget az utolsó fél órában, és az egyik, aki a topik fő címében is szerepel, megjegyezte, hogy "a csontkollekció nem divat." 

    A hölgy írásait egyébként nagyon szeretem, szoktam olvasgatni, és amikor ma reggel volt egy kis időm hallgatni a gondolatait, hihetetlenül örültem, mert tényleg nagyon szeretem a stílusát. Vagy szerettem?

    Én egy vékony testalkatú nő vagyok, eszem rendesen, de ilyen testalkatot örököltem, Anyukám is elég vékony. Szóval erről nem tehetek. Természetesen ért már jó párszor negatív kritika mondván kicsik a melleim, stb.

    Nem vetem meg az édességet sem.  

     

    És pontosan az illető hölgynek, aki sokszor nagyon bölcs dolgokat mond, kellene tudnia azt, hogy nem lehet beskatulyázni az embereket/nőket ilyen alapon, hogy ha vékony testalkatú, akkor már nem is Nő, nem is lehet nőies. Én sosem mondanék olyat egy jó húsban lévő hölgytársamra, hogy nem csinos, nem illetném semmilyen jelzővel, inkább, ha már ilyen testalkat és nem tud változtatni, pozitív dolgokat mondok neki, mert én valóban szépnek látom.

    Ugyanis szerintem mindenkiben van valami szép, csak észre kell venni.

     

    Meg mi az, hogy a csontkollekció idézem: "nem divat"? Azért kezdjen el szalonnát szalonnával zabálni éjjel nappal minden vékony nő, hogy divatos legyen? Cöcöcöcö... nem értem. Akkor mi, vékony csajszik ki ne mozduljunk az utcára, mert max. a retro stílust képviselhetjük?

    Mi nem mehetünk el sportolni, mert akkor ránk fogják, hogy anorexiások vagyunk?  

     

    MI ez az egész? És igen, a nagyobb domborulatokkal rendelkező hölgyek foglalkoznak állandóan azzal, kinek milyen a teste.

     

    Ettől szép a világ, hogy ilyen színes, ennyi félék vagyunk, és meggyőződésem, hogy mindenki tetszik valakinek. Akár sovány, akár duci.

     

    A domború csajszik megjegyzése miatt nem vagyok hajlandó napi 3 kiló zsírt a gyomromba erőltetni. Inkább nem leszek "trendi." Viszont így jól érzem magam.

     

     

    előzmény:
    macskapofájú (25)
    2011-02-02  17:59
  3. 2011. február 3. 13:2530.

    Van egy ennél sokkal kézenfoghatóbb magyarázat... domborulatok nélküli nökre egyszerübb ruhát szabni-varrni.

    Számukra nem a magamutogatás a cél, hanem kirakatbabák, az anyagot kell, hogy elövezessék. Eléggé félreérti ezeknek a modelleknek a szerepét a társadalom egy (jó) része...de ez is érthetö, mert kit érdekelnének a divathetek, ha nem vetnének a nötársadalom elé egy-két feltupírozott reklámarcot csalinak. Szóval erröl ennyit.

    előzmény:
    *angyalka* (21)
    2011-02-02  11:41
  4. 2011. február 3. 10:2729.
    Köszi, megnézem!
    előzmény:
    katy27 (19)
    2011-02-02  09:27
  5. Torolt_felhasznalo_594628
    Torolt_felhasznalo_594628
    2011. február 3. 09:0228.
    Egyetértek: egy soványt nőt csontkollekciónak hívni éppen olyan sértés, mint egy teltet kis dagadtnak vagy malackának. Nem minden sovány nő anorexiás!

    Az amerikai nők által fellőtt "nőideál" több ponton hibás: egyrészt olyan nők tesziik magukat ideállá, akik hája zömmel súlyos személyiségproblémákat rejt, másrészt milyen jogon teszi ezt bárki is? Önmagunk ideállá tétele önzés, és az is, ha olyan csoportokat teszünk azzá, akihez mi is tartozni akarunk. Pedig semmi más nincs az alján, mint egy jó adag lustaság. Nem tud/akar/mer fogyni, egy idő után belefárad és azt mondja egy hatalmas facsavarral, hogy ez a jó, ez a követendő, ez az egészséges. És máris nem kell tennie semmit.

    Soma az archetípusokkal nagyon befaragott. A női archetípusok egyik változata az, amelyről ő fennhangon zengedezik: az ún. Szűz Mária-archetípus.
    Az elfogadás, törődés nem a külső kerekded formáktól függ, hanem a BELSŐ vonásoktól, éppen úgy nem a nemtől vagy a fajtól sem. Ismerünk nagyon törődő, símulós, nőies vonásokkal megáldott férfiakat és bizony vannak állatok is, amelyek többet és gondosabban törődnek a kölykeikkel, mint egy mai taposós, trendi kerekeded nő. Akinek nem inge, az nem veszi magára.

    Az, amiről Soma hablatyol az ANIMÁ-hoz tartozik. Jobb volna, ha nem beszélne olyan dolgokról, amelyekről halvány lila lövése sincsen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 2. 18:3227.

    Pontosan... szerencsére Mamagésa sem lesz a büdös életben sem nőideal, a túlsúlyosak sem értik meg, hogy bármennyire is nyomják, sohasem lesznek követendő példa.

     

    Más kérdés, hogy éppen az amerikai nőket hozták fel mint mérvadó vélemény csodáltam volna, ha esetükben más eredmény jött volna ki. 

    előzmény:
    Qattt (22)
    2011-02-02  14:13
  7. 2011. február 2. 18:2626.

    Hogy ez ilyen igaz, még sose gondoltam erre így.

    A soványra simán rászólnak mosolyogva(!) ebédnél, hogy edd csak meg mind azt a husikát, rád fér...

    A molettnek sose mondják, hogy tedd csak félre azt a rántott szeletet, felejtsd el gyorsan... legfeljebb magukban gondolnak mindenfélét. 

    előzmény:
    macskapofájú (25)
    2011-02-02  17:59
  8. 2011. február 2. 17:5925.

    hogy a vékony nők lecsontkollekciózása éppolyan sértő, mint a molettek ledagadtozása

     

    Ezt sosem fogják beismerni az emberek. Egy vékonynak simán beszólnak, hogy hízzá' má' meg, a túlsúlyosnak nem, mert az jaj, sértő.

    Mondjuk, én nem sértődtem meg, amikor kicsit soványabb voltam és beszóltak, de fárasztó...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650985 (23)
    2011-02-02  16:10
  9. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2011. február 2. 16:2424.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650985 (23)
    2011-02-02  16:10
  10. Torolt_felhasznalo_650985
    Torolt_felhasznalo_650985
    2011. február 2. 16:1023.

    csaxólok, hogy a vékony nők lecsontkollekciózása éppolyan sértő, mint a molettek ledagadtozása

     

    ha már elvárjuk a tiszteletet az egyik irányba, tán megadhatnánk a másikba is, hm?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-01  20:08
  11. 2011. február 2. 14:1322.

    Könyörgöm, árulja már el valaki, hogy mikor volt a szélsőséges soványság a nőideál. Szerintem soha senki nem gondolta ezt, csak az újságok nyomják folyton ezt a hülyeséget.

    Persze, a manökenek mindig is soványak voltak, na de manöken nem= nőideál!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-01  20:08
  12. 2011. február 2. 11:4121.
    A divat világában nagyon sok "művész" lélek van, akik sokszor a saját neműkhőz vonzódnak, ezért őket fiús testalkatú nők inkább inspirálnak, mint a nőies nők.
    előzmény:
    patkanyfog (11)
    2011-02-01  21:58
  13. 2011. február 2. 09:3120.

    Ez elég vicces, hogy Beyonce és Kelly Brook teltebb alkatú nők...főleg utóbbinál tényleg csak a melltartóra gondolhattak, mert minden más abszolút ízlésesen karcsú 

     

    Akkor mit mondanának egy normál testalkatú nőre, akinek van 2-3kiló feleslege?  Ezek szerint minden normális kinézetű nő egy hájas????

     

    Köszönjük... pont ez kellett az önérzetünknek....

     

     

    előzmény:
    málnamacs (3)
    2011-02-01  20:16
  14. 2011. február 2. 09:2719.

    Fent volt a weboldalon is, volt róla topic pár napja. Nekem is ez ugrott be egyébként, hogy ugyanaz a téma, csak másfelől megközelítve, Soma ugyanis örül neki. A plus size mint kategória egyébként úgy ahogy van nevetséges, de nem akarom megint ugyanazt szajkózni, nézd meg a múltkori topicot, ha érdekel.

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=274728

    előzmény:
    meecon (16)
    2011-02-02  08:39
  15. 2011. február 2. 09:2518.
    Ezt nem gondolod komolyan, ugye? Én vékony vagyok, eszem, amennyi jól esik, soha nem gyújtottam rá és rühellem a kábszereket. Ezt dobta a genetika.
    előzmény:
    birerzsi (6)
    2011-02-01  20:48
  16. 2011. február 2. 08:4017.
    Kelly Brook kapcsán pedig úgy látom, a "telt"-nek van egy új, terjedő jelentése a magyarban: 'nagy a melle'. Érdekes.
    előzmény:
    meecon (16)
    2011-02-02  08:39
  17. 2011. február 2. 08:3916.

    Figyelmetekbe ajánlom a múlt heti Nők Lapja (Koós Réka volt a címlapján) egyik cikkét, amit Oravecz ÉCS írt a plus size modellekről. A szerző saját elítélő megjegyzései szerepeltek a cikkben ("micsoda egészségtelenség!"), ajánlom megnézni a fényképeket, ezek a plus size modellek mind csinos, vékony vagy normál testalkatú nők (elhangzik a 42-es méret, ami minden, csak nem plus size). Értem én, hogy nem 34-esek, én például utoljára 10 évesen voltam 34-es méretű.

    Szóval az őrület ott tombol a Nők Lapjában is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_628072
    Torolt_felhasznalo_628072
    2011. február 2. 08:2115.

    Köszönöm az archetípus magyarázatot, szívesen olvasnék más archetípusokról is, amely minden nőben megbújik, ott van valamennyire;  úgy érzem, hogy tudatosabbá tenne.

     

    Örülnék szülőként,  ha nem csontkollekciók, hanem teltkarcsú lányok, hölgyek mosolyognának vissza a magyar tinilányoknak és fiúknak íródott magazinok,újságok  oldalairól is.

     

    Valahogyan az ő agyukba kellene leginkább "átnyomni" azt, hogy nem a csontsovány a szép; a tenagger kori lázadásban, útkeresésben, önmaguk megtalálálása közben ők a leginkább lehúzhatók- én legalább is így látom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-01  20:08
  19. 2011. február 1. 22:4814.

    Mi ebben a nagy felfedezés? A csontsovány és a kövér nők eddig se tetszettek senkinek, eddig is mindenki a csinos, nőies alakot (karcsú derék, gömbölyű csípő, mell-popsi domborulatok stb.) preferálta. Nem tudom, hol ebben a nagy hír vagy az újdonság... ennyire nincs más téma, kedves enelcé?

     

    (Megj.: kövér allatt a tényleg hájas kövéret értem, nem a formás teltkarcsú alakot, mielőtt még bárki magára venné. A szerk.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-01  20:08
  20. 2011. február 1. 22:2813.

    Ezt honnan szeded?

     

    Magadból indulsz ki?

     

     

    :)

    előzmény:
    birerzsi (6)
    2011-02-01  20:48
  21. 2011. február 1. 22:0512.

    sajnálom a sógornődet, nekem is volt ilyen időszakom! Pedig előtte nem voltam annyira sovány. Épp 1 év körüli volt a gyerek, sok stressz és fogytam, fogytam. Pedig ettem! Már nem tudtam szövetnadrágot venni, mint nagy volt. Farmert még lehetett, mert azt kb anorexiásokra is gyártanak. Nekem is elérhetetlennek tűnt az 50 kg! 170 cm vagyok.

    Aztán szép lassan megtanultam kezelni a stresszt (no most sem tökéletes) és akkor szedtem fel kis súlyt, mikor sportolni kezdtem.

    Jelenleg elvagyok 51 kgosan, hízni nem szeretnék már, megszoktam ezt a súlyt, ruhatáram is erre van beállítva. 

    Csak vigyázzon magára sógornőd, mert én is marha könnyen elkaptam betegségeket.

     

    előzmény:
    trrrke (9)
    2011-02-01  21:31
  22. 2011. február 1. 21:5811.
    Hmm... Mikor is tetszettek kizárólagosan a csontkollekciók a pasiknak és mikor voltak kizárólag a nök példaképei??? Čn nem emlékszem ilyen idöszakra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-01  20:08
  23. 2011. február 1. 21:3310.
    stresszes eletrmodja elott 45 kiloval koszoni szepen jol volt, kislanya kozel 4 kgal szuletett, ugy, hogy o semmit se hizott. korhazbol regi ruhajaban jott haza. es nem vigyaz, egyszeruen keptelen enni.
    előzmény:
    trrrke (9)
    2011-02-01  21:31
  24. 2011. február 1. 21:319.

    ezt nem mondod komolyan.

    sogornom 160cm es ruhastol 42 kg! kislanya meg nincs 1 eves.

    o egyszeruen sosem tudott sokat enni, mindig 45 korul volt. az utobbi idoben  erosen stresszes eletet el, hizni szeretne, de nem tud, egyre fogy es fogy. most mar kezdi megerezni a szervezete de nem tud mit csinalni. vitamint szed, de nem tud tobbet enni, en sportolasra probalom rabizni(hatha attol epulne izom es etvagya is lenne, de azt mondja ha ebbol meg sportolni is kezd akkor hamarosan 40 kg alatt lessz)

    se nem cigizik se nem drogozik, alkoholt sem iszik, nem is tornazik, eppen vegetal.   alma, hogy 52 kilo legyen legalabb.

    előzmény:
    birerzsi (6)
    2011-02-01  20:48

Címlap

top