Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutyákat végeznének ki a gazdák adótartozása miatt

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 12. 17:22
Valóban hatásos szankció az ebadóval tartozókat házi kedvencük kivégzésével fenyegetni? Winkler Nóra különvéleményében kereste a választ.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 14. 01:5928.

    En is kuldtem  de nem most egy szegeny picit akartunk megmenteni  sokba kerult de sajnos nem elte tul a fene egye meg aki kidobta 

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=256881

    lehet olvastad akkoriban  nagyon megviselt engem is  mert ugy rmenykedtunk hogy tulelei a csoppseg de sajna nagyon le volt romolva

     A szivem szakad meg ezekert az artatlan allatokert 

    előzmény:
    irenehavas (27)
    2011-01-13  20:45
  2. 2011. január 13. 20:4527.

    szia. hat hallod nelkunk itt nem kell fizetni.  ferjem volt 4 eve, mikor  HAPPY  jott es ok mondtak, hogy benne van az adoba. es azota rengeteg emberrel bezeltem  ITT  senki sem fizet. aztan lehet, hogy varosonkent valtozik, a csoda tudja.  egybkent igaz,  a magyar kutyik miatt kell aggodni,  az elmult par hetben eleg sok penzt kuldtem megint  OSZMUNNAK, ES HSZOB  nak, mentesre.  de sosincs vege.  szep napot.

    aztan lehet, aze nem kell fizetni, mer micro chip unk lett rugtun. 

    előzmény:
    brampton (23)
    2011-01-13  03:12
  3. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. január 13. 15:2026.

    Nyugi Irene! Nem fogják bántani a svájci kutyákat.

    Ez egy ugyanolyan hangulatkeltő kamutopik mint a többi.

     

    Sokkal jobban kéne aggódni a magyar kutyákért, akikért nem szednek ebadót, helyette tömegesen altatják el őket az ország különböző ellenőrizetlen sintértelepein. erről is lehetne pár értelmesebb cikket berakni.

     

    Jó lenne ha ott tartanánk hogy nekünk magyaroknak kéne a szegény svájci kutyák miatt aggódnunk. igazából meg meg se közelítjük az ottani állattartási kultúrát.

    előzmény:
    irenehavas (20)
    2011-01-12  21:20
  4. 2011. január 13. 03:2025.
    előzmény:
    brampton (24)
    2011-01-13  03:13
  5. 2011. január 13. 03:1324.
    Az viszont 100% igaz az egyik legtobbet fizeto [ado] orszag vagyunk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-01-13  03:00
  6. 2011. január 13. 03:1223.

    http://www.twp.jamestown.mi.us/E-Forms/Dog_License.pdf

     

    Annual Dog Licence Fees     Prior to March 1     March 1 and later
    Each spayed or neutered dog*     $ 25     $ 35
    Each unaltered dog                  $ 50     $ 60

    * Copy of spay/neuter certificate required


    One Year Fee     Dog     Cat
    Male/Female, Unaltered                               $60.00     $50.00
    Male/Female, Sterilized                             $25.00     $15.00
    Personal Assistance                                         No Fee     N/A
    Replacement Tag (includes applicable taxes)     $ 3.39     $ 3.39
    Male/Female, Unaltered Pet of Senior Citizen     $30.00     $25.00
    Male/Female, Sterilized Pet of Senior Citizen     $12.50     $7.50



    Reduced fee opportunities for cat and dog owners
    Toronto Animal Services offers reduced fee opportunities for cat and dog owners. Failure to license your cat or dog each year may result in a $240.00 ticket. If you are taken to court under the current law, the maximum penalty is a $5,000.00 fine. Be a responsible owner, license your pet today! The new licence/registration fee structure is as follo

    Dogs and cats need a licence
    Online payment
    A new pet licence or pet licence renewal payment may be made by Visa, Mastercard or American Express. To protect your privacy and security it is recommended that you close the browser after completing the licence application.

    Payment by mail
    Mail your Pet Licence Application to:

          Toronto Animal Services
          35 Spadina Road
          Toronto, Ontario M5R 2S9

    Payment by telephone
    For payment by telephone please call our customer service staff at 416-338-PETS (7387), Monday to Friday, between the hours of 8:30 a.m. and 4:30 p.m. 

     

     

    Sajnos Nem jol tudod  Itt is kell fizetni kulon 

    En is fizetek mert nyaron iskolasokat vettek fek akik hazrol hazra jartak ellenoriztek hol van kutya 

    Macskat el lehet titkolni   mert nem jar ki

    De a kutya az ugat [megha  nincsenek is otthon ] es ellenoriztek be van jelentve vagy nem   es ha nem buntetes jar erte 

    En se fizettem 4 evig de most fizetek mert tobbe kerulne  a buntetes

    Akik viszont  menhelyrol hoznak ki 100 $ fizetnek a kutyaert es abban benne van a chips es eletre szolo az ado

     

     

     

    Az elso sor az pont Ottawara vonatkozik

    Szoval vigyazz valami jo szomszed vagy joakarod nehogy beszoljon

    előzmény:
    irenehavas (20)
    2011-01-12  21:20
  7. 2011. január 13. 00:1022.

    mi bajod a svajci kutyakkal? NINCSENEK kidobott kutyak, van viszont KÖTELEZÖ chip, aki megprobalna kirakni a kutyajat, ugydeugy megbüntetnek, hogy a laba nem erne a földet.

    van tovabba ebado, abbol kutyafuttatok es ingyenes kakkszedö zacskok, amiket szinten KÖTELEZÖ hasznalni.

     

    olyen jol, mint CH-ban SEHOL nem elnek a kutyak. sem F-ban, sem D-ben, sem I-ben, sem sehol. meg dubaiban sem. ;-)

     

    a kanadaiak a barmok, ha kutya nelkül ebadot fizetnek.  

    előzmény:
    irenehavas (20)
    2011-01-12  21:20
  8. 2011. január 12. 21:2721.

    Jól csinálni.........talán ha boldog az állat és a környezetnek sem teher, ez már elég is.

    (Persze ez rengeteg energiát, odafigyelést, szeretetet igényel)

     

    A vélemények, szempontok annyira eltérőek, van ,aki szerint pl. az ivartalanítás állatkínzás, na, ő biztos nem fogja azt gondolni, hogy "felelős" állattartó az, aki időben kipakoltatja az állatát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (19)
    2011-01-12  20:39
  9. 2011. január 12. 21:2020.

    sziasztok tudjatok menjenek a szemet svajciak a francba.  en eltem ott.  gazdagsag  kemenyen fent allnak mkindenki felett.

      szegeny kutyik. 

     

      itt canadaban  nem kell kutya adot fizteni.  fizetjuk az adonkat  es abba benne van epp ugy mint az iskola busz,  meg a szemet elvitel. 

    szep napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-12  17:22
  10. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. január 12. 20:3919.

     

    Győzködhetnél is, mivel tényleg nem tudom, mi maradt ki. :) Amit látok, az biztos nem azonos azzal, amit a valóban szerető állattartás jelent. Szóval én tényleg kíváncsi vagyok, hogy lehet ezt jól csinálni. Hátha még tanulna is belőle valaki. :)

    előzmény:
    rahan (17)
    2011-01-12  20:28
  11. 2011. január 12. 20:3118.

    Most is szabályozzák, településenként változó a megengedett kutyaszám.

    Az ebadót meg beépítették a kötelező oltás árába.

    előzmény:
    andi*1970 (16)
    2011-01-12  20:04
  12. 2011. január 12. 20:2817.

    Bocs, rosszul emlékeztem :)

     

    Én sem gondolom, hogy kizárólag állattartás során lehet gondoskodást, vagy felelősségérzetet tanulni  (vannak, akiknek állattartással SEM sikerül....:(( ), viszont mindenképp többre becsülök egy olyan embert, aki nem szereti az állatokat és ezért nem is tart állatot, mint egy olyat, aki "bután" szereti őket és ezzel pocsék életet biztosít nekik és a környezetének is.

     

    Nem foglak győzködni, hogy mi maradt ki (még ez is változhat egyébként) ezzel az életedből, nem vagyunk egyformák, én nem tudom elképzelni az életemet állatok nélkül........viszont amikor elköltöztem a szüleimtől (még az őskorban:)) a két kutyámmal és egy macskámmal, anyukám mondta, hogy náluk nem lesz több kutya-macska.(Takarítás, gond, stb.) 

    Egy évvel később már ott vigyorgott az "újkutya" a fotelban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2011-01-12  19:58
  13. 2011. január 12. 20:0416.
    Egyébként pár évtizeddel ezelött itt is volt ebadó. Emlékszem minden évben jött a csekk anyukáméknak. Igaz akkor a veszetség elleni védőoltás ingyenes volt, vagyis már tartalmazta az adó. Sőt volt szabályozva, hogy mennyi kutyát lehet tartani bizonyos területen. Igaz, ez már akkoriban sem működött, mert akkor is sokan be sem jelentették a kutyatartást, így adót sem fizettek.
    előzmény:
    bbius (4)
    2011-01-12  18:07
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. január 12. 19:5815.

    Én is.

     

    Nem tudom, hogy én szeretném-e a kutyákat. Nem volt sose. Ettől függetlenül megtanultam gondoskodónak lenni (sokan azt hiszik, az állattartással tanulható ez kizárólag, én nem gondolom). Ez már kimaradt az életemből. A topik pedig nem az enyém volt, csak kiadtam az egyiken a mérgem. :)) 

    előzmény:
    rahan (14)
    2011-01-12  19:24
  15. 2011. január 12. 19:2414.

    Nem én "fejlesztettem ki" őket

     

    Igen, tudom, dereng, hogy volt erről topikod is, és maximálisan igazat adok abban, hogy a kutyaszaros utcák gusztustalanok, a póráz nélkül sétáltatott barátságos ebek bosszantóak, amikor felugrálnak rád kedvességből a sáros mancsukkal, de valószínűleg a lakásba 8-10 órára bezárt, unatkozó és szívettépően vonyító kutyák mellett sem kényelmes lakni.

    Én (ellentétben veled) nagyon szeretem a kutyákat, 23 éve vannak kutyáim, ennek ellenére támogatnám, hogy szigorítsák az állattartás szabályait.

    Ha már itt tartunk, a gyerekvállaláséit is......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2011-01-12  19:15
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. január 12. 19:1513.
    A "lakásban tartandó" fajtákat eleve nem kellett volna "kifejleszteni". Én állandóan szembesülve a problémával, az érzéketlen gazdákkal, a mindent elöntő kutyaürülékkel, a városi életforma még borzasztóbbá tételével a gyerek vs. kutya viták kapcsán... mondom azt, hogy mára totál elegem lett az egész kutya témából. Csak xszáz négyzetméter fölött, tanyán tarthatna bárki kutyát, ha rajtam múlna. Jöhetnek a szitkok. Bár, ha most jobban belegondolok, ott is nagyon szigorú szabályokat hoznék jelentős anyagi felelősséggel, ugyanis a híradóban is gyakoriak a "most itt meg ott téptek szét kutyák arra járókat"- típusú hírek.
    előzmény:
    rahan (12)
    2011-01-12  19:08
  17. 2011. január 12. 19:0812.

    Részben egyetértek veled, a felelőtlen emberek miatt tart ott a jelenlegi "kutyahelyzet", ahol. (Vagy macska-, stb.)

    Másrészt viszont aki MOST nem hajlandó a kutyáját oltatni, hanem inkább szabadon engedi a pusztában, amikor jön az oltási időszak, azt nem fogja meggátolni a minősíthetetlen hozzáállásban az ebadó kivetése sem.

    (Egyébként a kötelező oltások árának x hányada az önkormányzatok bevételét képezi, vagyis fel lehet fogni, mint "beépített" ebadót)

     

    Vannak "városi" (vagyis lakásban tartandó) fajták, akik túl se élnék a "ridegtartást", más kérdés, hogy pl. egy bernáthegyinek semmi keresnivalója nincs egy belvárosi bérlakásban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2011-01-12  17:38
  18. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. január 12. 18:3811.

    Ez szerintem egy kamuhír, úgy ahogy van...nem fognak kivégezni senkit.

     

    Én is egyetértek azzal hogy legyen ebedó magyarországon. Csakis a kutyák érdekében. Ha lenne ilyen, talán nem tartana bódog, bódogtalan kutyát, és talán kevesebben szaporítanának felelőtlenül.

     

    Egyébként az "állatvédők" is ezt támogatják, olyan feltételekkel hogy pl az ivartalanított kutyák után egyátalán nem kéne adót fizetni.

     

    Ez az ebadó hiú ábránd marad egyolyan országban ahol a kötelező veszettség elleni oltás is luxusnak számít, élnek olyan kutyák akik soha nem voltak oltva, féregtelenítve.

     

    Az ilyen felelőtlen állattartók kiszűrése miatt kéne az ebadó. (amit az állatvédelembe kéne visszaforgatni)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. január 12. 18:3610.

    Tökéletesen egyetértek. Úgy gondolom, hogy azzal, hogy valaki vállalja a városi életformát annak minden kényelmével, munkahelyhez való közelségével, boltjaival, szórakozási lehetőségeivel együtt, úgy el kellene fogadnia a kényszerű velejáróit is: pl. nem kéne kutyát tartani. Annyira pici helyre vagyunk bezsúfolva ugyanis, hogy a kutya minden formában zavaró: kertben tartva az ugatásával, kerítéshez furakodásával, járókelők riogatásával, lakásban tartva a magára hagyott vonításával, járda szélének telipiszkításával. A havas úton dolgozni menve sokszor szó szerint  a hányinger kerülgetett, ahogy a gyönyörű fehér havon hol sárga kutyapisit, hol barna kutyakakit, hol vörös kutyanemtudommit láttam, kerülgettem. Mára már elolvadt a hó, szóval nem olyan feltűnő. Egyszerűen egy kutya nem a zsúfolt városi életformához való. Akinek nagy térre, szabadságra, állattartásra van igénye, az költözzön tanyára. De nem lehet mindent egyszerre akarni, erre mondják, hogy valamit valamiért. Arról nem beszélve, hogy vajon hány kutyát kérdeztek már meg arról, ugyan "mondja" már el a véleményét, hogy érzi magát egy lakásban, egész napra egyedül hagyva, reggelenként negyed órát megsétáltatva. Szerintem a "szerető" gazdik is meglepődnének, ha a kutyáik beszélni tudának.

     

    Svájci hír meg vihar a biliben. Szegény svájciak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2011-01-12  17:38
  20. 2011. január 12. 18:279.

    Az általad említett 30-50 milliós ház lehet, hogy luxus a legtöbb embernek, de igenis, meg lehet szerezni kemény munkával.

     

    Senki nem állította, Reconvilier önkormányzata sem, hogy sokezermilliárdos hiányokért felelős az ebadó be nem fizetése.

    DE! aki kutyában gondolkodik, annak tisztában kell lennie az erre vonatkozó szabályokkal. "A szabály nem ismerete nem mentesít a szabály betartása alól." Tehát amikor vállalta, hogy kutyát tart, akkor tudta, hogy ebadót kell majd fizetnie. És mégse teszi meg, hanem felháborodik azon, ha figyelmeztetik a lehetséges következményekre. Elv!

    Ennyi erővel a kis értékű dolgok ellopása nem is lopás, nem büntetendő, hiszen nem okoz nagy bevételkiesést (?)

    előzmény:
    cassopeia (7)
    2011-01-12  18:16
  21. 2011. január 12. 18:208.

    Csak annyit tudok,hogy nagybátyám volt felesége majd 30 éve Svájcban él.Köszöni szépen,jól van.Minden adót kifizet amit kell a szemetes zacskóra ráragasztja a postán vett odaillő bélyeget,hogy a szemete mit tartalmaz,mert másként nem viszik el,és a felhalmozott szemét büntetendő.

     

    Mindent kifizet és mégis marad neki élni is pénze.Meg a kedvteléseire,évente kétszer utazik gond nélkül,segíti az otthon élő szüleit,testvérét anyagilag komoly támasz nekik.Úgy,hogy ő meg sem érzi,teheti.És nem bankár. Nem kell számolja a filléreket,hogy a fizetése elég-e hó végéig,ha mindent befizet.Nem hjiszem,hogy havi bontásban a 10 ezer ft-nyi érték töredéke akár itt,akár ott gondot okozna befizetni.Ha itt jut kutyacsemegére,több ezer ft-os ruhára a kutyának,mert látom egyesek,hogy csinálnak a kutyájukból bazári majmot,akkor azt a havi m,ajd 800 ft-ot nem lehetne nehéz leperkálni.Sem itt,sem ott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 12. 18:167.
    Nem a 10.000 ft a lényeg. Hanem az, hogy ha a vagyonadó, a luxusadó, luxusingatlanadó-amit szívós munkával soha nem lehet összehozni- és nem ügyes pénzforgatásra gondolok, az nem munka- nem volt bevezethető, (miért is ??) akkor nehogy már a törpe 4 lábú legyen a gazdasági sokezermilliárdos hiányokért felelős! Ezt nem hiszem el! Adózzon a Lótulaj, a több palotatulaj, a százmilliós vagyon gazdája. Ne egy törpe4lábúé legyen már az újabb tahóktól teher a tényleg dolgozóknak!
    előzmény:
    bbius (4)
    2011-01-12  18:07
  23. 2011. január 12. 18:166.

    Én mondjuk az állattartás számát korlátoznám - van ahol megtették  - a belvárosban, illetve egy maximális méretet adnék meg. Pl. tömbbe max 2 db 10 kiló alatt padlócirkáló... És akkor az öreg néni nem egy németjuhászfélét tartana a 1.5 szobás lakásában....

    De ebben az országban az emberek lakatási körülményeit nem kezelik, nem hogy a kutyák "lakhatását".

     

    Fizetni meg... alapjáraton nem rossz ötlet, de akkor az is kellene, hogy kötelező legyen ivartalanítani az állatot, hogy ne szaporodjon és ne kerüljenek utcára kölykök... és itt a macskákra is gondolva. Külföldön ez mind működik, itthon nem, pedig mi állítólag krva jól felzárkóztunk már nyugathoz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2011-01-12  17:38
  24. 2011. január 12. 18:115.

    Miért ne kéne? Én tartok és nem válok meg tőle. (macska, papagáj, hüllő mehet- kutya miért ne? )A legjobb barát. És ha nincs kert, akkor is.

    Rendesen ápolom, takarítok utána, senkit nem zavar. Ha kertem nincs, miért kéne egy kiskutyáról is lemondanom? Ez elfogadhatatlan vélemény. Adó meg van elég, ha nem lopják el, nem nyúlják le, akkor az eddig elért adó a maximum. Akkor 100x jobban legyen ingatlan (luxusvilla!) pl. 30-50.000000 fölött már luxus legtöbbeknek, meg vagyonadó, meg szuperkocsi adó- egy 5 kilós kiskutya az nem lehet luxus. A feketén összetarhált vagyon meg nagyon is az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2011-01-12  17:38

Címlap

top