Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvők házasság nélkül

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. december 17. 09:56
Mester Dóra szexoktató új sorozatában, a Heti gyorsban ezúttal az alternatív esküvőkről ír...

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_341616
    Torolt_felhasznalo_341616
    2010. december 25. 19:3621.
    Mostanában egyre inkább dívik nők körében az a férfi fogás technika, hogy a nő véletlenül lesz terhes és így fog férfit. Valószínű így nem igen akarnak az így fogott férfiak házasságot. :D Amúgy az így véletlenül terhes nők nagyon tudják oktatni azon női társaikat, akinek nem a férfifogás volt az elsődleges életcél, hanem pl. 18 évesen továbbtanulni és egyetem után élni és majd vmikor család. Nagyon nem szeretem az ilyen nőket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2010. december 18. 01:0320.
    Egyedül csak én értem, hogy a véleménye nem a házasság ellen szól, hanem amellett? Vagyis jobban mondva az eskü mellett, de a törvény által meghatározott kereteit elutasítja. A cikket meg úgy írta meg, hogy az ő véleménye ellenpontozására azt a momentumot vette ki, amellyel a leginkább nem ért egyet. Átértelmezte a gyertya szimbolikáját, és ehhez szíve joga volt. Az egészségiügyi szolgáltatás igénybe vételének pedig semmi köze ahoz, hogy ő hogyan teszi le az esküjét, mivel a szerelem egy egyéni érzés a betegség meg csak betegség. Már, ha értitek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2010. december 18. 00:4119.

    elolvastam az interjút Mester Dórával. az élettársát következetesen "a pasim"-nak aposztrofálja...

    hát...gusztus dolga...nekem ez egy kicsit közönséges...bár lehet, hogy viccnek szánta... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2010. december 18. 00:3518.

    Mert ha csak úgy együttélnek élettársakként, akkor már nem is kell hűségesnek lenni, igaz? 

     

    Meg ha mingliként mindenki lakik a saját lakásában és együttjárnak, akkor sem.  

    előzmény:
    Indiánlány (13)
    2010-12-17  14:14
  5. 2010. december 18. 00:1818.
    Sosem értettem meg, hogy ha valakik már gyereket is vállaltak, mért nem esküdnek meg. Ha nem működik a kapcsolatuk, úgyis el lehet válni. A fiatalember is csak az asszonytartás alól mentesül egy válás esetén, gyermektartásdíjat mindenképpen kell fizetnie.

    Én ezen a téren Somával értek egyet, aki azt mondja, hogy egy bizonyos idő eltelte után nem megesküdni már sértésnek számít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. december 17. 20:4516.

    Na igen, az én szemöldököm azért szaladt fel, mert én is saját magamból indulok ki.

    Ugyanis mi nem vagyunk házasok, de nem is úgy élünk, mint amikor egyedülállók voltunk. Úgyhogy ha esetleg összeházasodnánk, akkor már nemigen változnának a szokásaink.

    :)

    előzmény:
    csakcsokis (15)
    2010-12-17  18:28
  7. 2010. december 17. 18:2815.

    "Gondolod, hogy a házasság előtti életünk nem vállalható házasságban? Vagy hogy az esküvő előtt nem viselkedünk eléggé éretten, felnőtt módjára?"

     

    Alapvetően azért ha mindenki magába néz, akkor a fiatalkori ballépéseket, az akár egyéjszakás kalandokat még a házasság előtt lerendezi az ember. Ugyan úgy, ahogy régen a barátnőimmel hetente többször eljártam kávézni, úgy most ezt nem ennyire sűrűn, hanem mondjuk havonta teszem. 

    Nem arra értettem, hogy az ember nem vállalhatja a házasság előtti életét, hanem arra gondoltam, hogy nyilván megkomolyodik. Az ember ilyenkor már felelősséggel gondolkodik, viselkedik és él jó esetben.

     

    Alapvetően a vizsgáztatás jó lenne, csak nem a házassághoz, hanem a gyerekvállaláshoz kötném   

     

    Szerintem alapvetően egy véleményen vagyunk, csak annyira heves voltam, hogy nem volt pontos a megfogalmazásom  

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (8)
    2010-12-17  11:24
  8. 2010. december 17. 18:0514.

    amit nem értek.

    szexoktató minek ír a házasságról? írjon a szexről, hát azt oktatja, nem?

    az, hogy miben hisz, házasságban, együttélésben, kommunában, az az ő magánügye.

     

    nekem az együttélésről az a véleményem, hogy olyn, mintha az ember elmenne a bankba kölcsönt felvenni, a bank adna is neki, de cserébe nem kérne semmilyen biztosítékot, jelzálogot a lakására vagy ilyesmit. 

     

     

    ha pedig az állam által meghatározott kereteket nem kedvelik, akkor biztos azt is tudja, hogy házassági válásnál a vagyonmegosztás 50-50 %, együttélésnél pedig a bevitt jövedelem arányában osztoznak a felek. ha mákja van, mind a ketten ugyanannyit keresnek. ha meg nem, akkor így járt.

     

    azért abban bízom, hogy az állam által hozott egyéb szabályokat azért betartja. pl. adózás. ha meg nem, akkor ugye nem veszi igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat sem pl?

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  9. 2010. december 17. 14:1413.

    Nem is tudom, miért kell hetente 2-3 új cikekket írni a házasság ellen?!

     

    "A házastársi hűségnek és kizárólagosságnak ez a fajta didaktikus és kötelező érvényű szabálya engem megriaszt." - szerintem meg egyáltalán nem riasztó, hanem felemelő. De ez persze csak az én véleményem - lehet ezért nem mentem szexoktatónak. :P

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  10. Torolt_felhasznalo_799324
    Torolt_felhasznalo_799324
    2010. december 17. 14:0412.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  11. 2010. december 17. 13:0111.

     

    Kéremszépen: az anyakönyvvezető úgy celebrálja a házasságkötést, ahogyan a kedves pár kívánja. Ma már. Francba azzal a gyertyával.

    Egyházi esküvőt nem kell tartani, ha nem akarunk. 

     

    Számomra az esküvő arról szólt, hogy a családdal és a barátokkal közösen megünnepeltük azt, hogy boldogok vagyunk. Hogy eldöntöttük: mi együtt mennénk tovább azon az úton, mit az "élet rögös útjának" nevezünk. Volt ennek hivatalos része, de nem csináltunk belőle problémát, aláírtuk, mondtuk amit kellett, ittunk amit kellett... de a fő momentuma akkor is az volt, hogy milyen jót szórakoztunk.

    A gyerekszülésnek is van hivatalos része: anyakönyvi kivonatok intézése stb. Mégse hallottam még senkitől: nem szülök gyereket, mert van ez a kötelező papírmunka... 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  12. 2010. december 17. 12:4210.

    Én hiszek a hagyományos házasságban. Szép tradíció, és pont az a lényege, hogy ország-világ előtt kijelentsük, hogy igen, elköteleztük magunkat, egymást akarjuk, holtomiglan-holtodiglan  Nekem ez olyan fenséges, olyan mélyen megható gesztus. Szerintem olyan kultúrkörbe születtünk bele, ahol a házasságnak igenis értéke van. Vannak akik szerint nem, akik alternatív bulikat csapnak helyette, szívük joga. De erről cikket írni és népszerűsíteni... Plusz azt a gyönyörű jelképes gyertyagyújtást így lehordani...Az nem arról szól, hogy megszűnünk egoként létezni, csak annyi, hogy két élet összeköti egymást, és lesznek egy szövetség mostantól.  

    Tiszteletben tartom a házasság-elleneseket is, de kérem ők meg tartsák tiszteletben a nagyobb többséget, akiknek ez igenis sokat jelent.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  13. 2010. december 17. 12:179.

    Nekem nagyon nem tetszik a cikk író hozzáállása. Süt belőle, hogy elutasítja a házasságot, és mindent, ami a házassághoz kapcsolódik, viszont benne van azért, hogy bibibí nekem van egy pasim/élettársam/gyermekem apja, és mutassuk már meg a "násznépnek", hogy milyen jól megvagyunk. Ha tényleg úgy gondolja, hogy ők így egy egész, meg jó együtt, akkor minek a kirakat "buli"? Akkor mégse olyan tuti és fix a dolog, ha nyomatékosítani kell a családban, barátokban, hogy együtt vannak. (Amúgy ezt nem tudják?)

    Meg nagyon erölködés szagú ez az önálló vagyok, de mégis együtt duma. Normális esetben az az egészséges, ha mindenkinek megmarad az individuuma, és úgy fejlődik tovább a közösért.

    Az egész iromány a látszatra épül, így meg tök mindegy, hogy esküvő házassággal vagy anélkül. Ha nem elég stabil a kapcsolat, akkor viríthat egy alkalommal, úgyis bebukja.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. december 17. 11:248.
    "Nem mellesleg nem akarnék soha olyan házasságban élni, ahol a párom "folytatja" az előző életét. Nekem ez kicsit olyan, mintha a cikk írója nem akarna felnőni..."


    Gondolod, hogy a házasság előtti életünk nem vállalható házasságban? Vagy hogy az esküvő előtt nem viselkedünk eléggé éretten, felnőtt módjára?

    Ezzel ugyan nem értek egyet, de ha így volna, akkor érdemesnek tartanám bevezetni a házasság előtti vizsgáztatást, melyben le lehetne mérni, hogy mennyire alkalmasak a felek a házasságra, a házasélet feladatainak megoldására.
    Még az érettségit is vizsgáztatás előzi meg, bár az teljesen más jellegű, ugye, ott megfelelő szellemi ismeretek meglétét ellenőrzik, de érettségi bizit sem kapsz vizsga nélkül, a házasság, a családalapítás pedig még ennél is komolyabb dolog. :)
    előzmény:
    csakcsokis (6)
    2010-12-17  10:16
  15. 2010. december 17. 10:307.
    Kutyak is csak ugy alkalmilag osszeallnak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  16. 2010. december 17. 10:166.

    Nem vagyok házas, mégis úgy gondolom (és nekem pontosan ezért szent a házasság), hogy ha örök hűséget fogadok valakinek, akkor avval ténylegesen véget ér az előző, korábbi életem. Nyilván tovább él az új lángban, a közösben, mert a kettőből lesz egy egész.  És biztosan ő ettől nem akar elszakadni, azért nem volt esküvőjük. De ha megfeszül, akkor is végetért az övé is, mert ott a párja, a gyerek és a közös életük... Attól mert valamit tagadunk még a létezése nem lesz semmis. 

     

    Nem mellesleg nem akarnék soha olyan házasságban élni, ahol a párom "folytatja" az előző életét. Nekem ez kicsit olyan, mintha a cikk írója nem akarna felnőni és majd a homokból jól megmondja a magáét. Ettől viszont elég nevetségessé válik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  17. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. december 17. 10:155.

    Igy nem lehetne feltunni a kituuni helyett

     

     

     

     

     http://www.surveymonkey.com/s/CWYNYV B

       Itt egy boldogsagkutatas na belenezel?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705879 (4)
    2010-12-17  10:11
  18. Torolt_felhasznalo_705879
    Torolt_felhasznalo_705879
    2010. december 17. 10:114.
    Az értelmesebbje inkább ennek az ellenkezőjét csinálja: minden felhajtás nélkül összeházasodnak :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  19. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. december 17. 10:103.

    mi nem szeretnénk azt, hogy egy külső, hivatalos intézmény – állam vagy egyház – szentesítse a szerelmünket, és hogy az ő szabályaiknak rendeljük alá magunkat. Kézen fogva kiálltunk szeretteink elé és elmondtuk, hogy miért vagyunk együtt, és hogy azon fogunk dolgozni, hogy a kapcsolatunk, szerelmünk jelenlegi minőségét, amíg lehet, megőrizzük.

     

    Ez meg maganugy smint ilyen kit erdekel/ne.

    Kinek a pap kinek a papne.

     

    Ja jut eszembe letezik szimbolumterapia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-17  09:56
  20. Torolt_felhasznalo_252569
    Torolt_felhasznalo_252569
    2010. december 17. 09:562.
    Miért kell mindig azt magyarázni, hogy ki mivel miért nem ért egyet?? Ha nem akarja ne csinálja aztán pont! Miért kell minden mögött valami racionális döntést keresgetni. Ők úgy érzik Te meg máshogy...és??? Én sem szoktam leülni és azon elmélkedni, hogy valaki miért ad a gyerekének pl olyan nevet, hogy Kunigunda. Megengedett tehát adhatja, ha meg nem akarja akkor nem adja. Mekkora baromság ez a cikk!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top