Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szex határok nélkül

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. december 3. 13:50
Mester Dóra szexoktatóval, Nagy Szextesztünk egyik tanácsadójával a Nők Lapja Café új sorozatot indít Heti gyors címen. Az első rész a médiatörvénnyel foglalkozik – mely a szexualitást és az erőszakot egy kalap alá rúgja...

Tovább a cikkre...
  1. 2010. december 3. 14:527.

    „Azt a műsorszámot, amely alkalmas a tizenhat éven aluliak fizikai, szellemi vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy közvetett módon utal erőszakra, illetve szexualitásra, vagy témájának meghatározó eleme az erőszakos módon megoldott konfliktus, a III. kategóriába kell sorolni. Az ilyen műsorszám minősítése: tizenhat éven aluliak számára nem ajánlott.”

    Háromszor is elolvastam, mégsem értem,  hogy mi a probléma. Mert ha a szexualitásra  való "közvetett módon utalás" tilos, akkor a direkt beszéd szabad. Nem?

     

    Az idézetben szereplő cirkalmas (első) mondatot észak-koreaiból fordíthatták, még az ötvenes évek elején. A fejlődés szempontjából "kedvezőtlen befolyásra alkalmas" műsort inkább a fejlődést kedvezőtlenül befolyásolónak nevezném. 

     

    Hiába az érvek, az ilyen szöveg sajnos lázba hozza azokat a birokratákat, akik eddig is erőszakként könyvelték el a nemi életüket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-03  13:50
  2. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. december 3. 14:486.
    Nem baj, hogy hosszúra sikerült, mert érdekes! :)
    előzmény:
    batamonyi (5)
    2010-12-03  14:44
  3. 2010. december 3. 14:445.

    Én azt valahol jónak tartom, hogy a szex nincs azért úgy terítéken, mint az evés, alvás, vásárlás, hiszen ez egy intim és személyes dolog, de például az oktatásban erre nagyobb hangsúlyt kéne fektetni.

     

    Emellett a szülés is az élet velejárója, de eeről is alig tudnak valós dolgokat a fiatalok. Idén jártam egy szülés-születés kurzusra az AKtív Szülés Központba, és a huszonéves lányok alapvető dolgokkal nincsenek tisztában a szülés körül, és nagyon sokan a szüleik, rokonaik negatív élményei okán félnek a szüléstől, fájdalmas dolognak tartják és nagyon sok szorongás, kettősségérzés kapcsolódik hozzá. A terhességgel-szüléssel kapcsolatos tudatosságuk elég alacsony.

     

    A szex ilyen szempontból (bár mielőtt az ember művelni kezdi, hasonló kétségeket, félelmeket táplálhatnak), de azért több infó, több pozitív tapasztalat érkezik egy tini felé erről, meg aztán ha már elvesztette a szüzességét, akkor egyre oldódik a félelem vele kapcsolatban, ami nem is csoda, hisz szexelni a többség nem csak életében 1-2-3-szor szokott, mint gyereket szülni.

     

    Szerintem a szülők nyíltsága a téma felé alapvető fontosságú, de én óvodában, iskolában is nagyibb hangsúlyt fektetnék arra, hogy ez ne tabutéma legyen, lehessen róla őszintén beszélni, és az intimitása is maradjon meg - mert most én általánosságban azt látom, hogy ezzel kapcsolatban is két véglet van, akik túlmisztifikálják illetve akik lekezelik a témát.

     

    (Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-03  13:50
  4. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. december 3. 14:214.
    Talán ez a legértelmesebb cikk, amit eddig olvastam az NLC-n. Csak így tovább!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-12-03  13:50
  5. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. december 3. 13:543.

    Hozzátenném, hogy akik a legtermészetesebben és legnyitottabban viszonyulnak a szexhez, azok éppen a gyerekek. Nekik még nincsenek komplexusaik.

     

    Azokat a szüleik és a társadalom hosszú és fáradságos munkával alakítják ki bennük, boldogtalanságot termelve ezzel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (2)
    2010-12-03  13:50
  6. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. december 3. 13:502.
    Most figyeltem fel erre a cikkre. Nagyon okos dolgok vannak benne.

    Az egyik legnagyobb problémának tartom, hogy a szexhez nem tudunk természetesen viszonyulni.

    Egy gyereknek mindent el lehet mondani a szexről és meg is lehet mutatni. Az nem sértheti, mert a szex természetes.

    Ezeket a mondatokat kiemelném:

    "A szex pedig legalább olyan velejárója a hétköznapjainknak, mint az étkezés vagy az olvasás. A felnőtt társadalom azzal, hogy a szexualitást egy elrejtendő, gyermekei számára csupán színlelten, hamisan mutató dologként kezeli, újra- és újratermeli a szex körüli tabukat."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     

Címlap

top