Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idegenek a hasüregben

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. október 17. 22:24
Egy ideig nem adnak jelet a létezésükről. Később, ahogy növögetnek, nyomást, fájdalmat vagy a ciklustól független vérezgetést okozhatnak. A nőgyógyász alapos vizsgálat után megállapítja: ciszta, mióma vagy polip felelős a tünetekért.


Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. október 18. 10:037.

    Tudom,az orvosok rögtön a vágást javasolják,

     

    Ez igy ahogy van nem igaz.

    A cystat citologiai vizsgalattal hatarozzak meg

    es ha jo indulatu

    obszervaljak es csak akkor javasolnak vagast, ha noni kezd.

    Melleslega cysztaknak tobb vallfaja van, amit a laikus nem tud vagy nem is akar tudni.

    Egyik masikuk menstruacival tavozik, vagy kifakad, felszivodik minden beavatkozas nelkul.

     

    de léteznek alternatív gyógymódok,ki kell először próbálni..

     

    Na ettol ovjon mindenkit  a jo Isten!!!!

    Eszement agykontrollosok is ezt hasznaljak ki

    olyan cysztak eseteben ami maguktol is elmulna.

    Ok ezt modszeruk diadalakent,

    csodajakent mutatjak be./atkeretezes/

    Vannak joindulatu es kevesbe joindulatu cysztak.

     Pl hormonkezeles kiseroje is lehet

    ami elmulik a kezeles befejezese utan.

    Funkcionalis cystaval is csak akkor foglakoznak, ha meghaladja az atmeroje az 5cm-t.

    előzmény:
    gyo67 (3)
    2010-10-18  08:50
  2. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. október 18. 09:556.
    Elszallt az elozo hsz-em
    előzmény:
    gyo67 (5)
    2010-10-18  08:55
  3. 2010. október 18. 08:555.

    Bocs,nagy méretű volt a fotó,le kellett kicsinyítenem

     

    a bal oldali képen látszik,hogy a felére csökkent a dupla ciszta,a harmadik meg már levált róla és kezd felszívódni.

    előzmény:
    gyo67 (4)
    2010-10-18  08:51
  4. 2010. október 18. 08:514.
    képet megint nem lehet csatolni?
    előzmény:
    gyo67 (3)
    2010-10-18  08:50
  5. 2010. október 18. 08:503.

    Semmiféle cisztára való jel nem mutatkozott nála,és nem is tudtam volna a létezéséről,ha nem mentem volna a kötelező nőgyógyászati kivizsgálásra amit negyedévente megejtek..Három rekeszes cisztám volt a jobb petefészken.Az orvosom nekem is műtétet javasolt,kértem,hagyja először,hogy próbáljam meg másféle képpen kezelni. Talpmasszázs (naponta) meg napi egy liter cickafark+zsálya+zsúrló+csalán keverékétől 10 !!!! nap alatt már látványos volt a gyógyulás. Itt van róla a "dokumentum"  Fodítva van beszkennelve,vagyis a jobb oldali kép az első UH,míg a  bal oldali a második felvétel.

     

    Tudom,az orvosok rögtön a vágást javasolják,de léteznek alternatív gyógymódok,ki kell először próbálni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-17  22:24
  6. 2010. október 17. 22:242.
    Vannak esetek, mikor a cisztás petefészekre nem a műtét a megoldás. Sőt!

    NAGYON fontosnak találom, hogy ezt a linket iderakjam:
    http://pco-szindroma.hu/index2.html

    "A PCOS a leggyakoribb női hormonális és anyagcsere zavar.
    A nők hozzávetőlegesen 10%-át érinti."

    Az oldalon van önteszt is, valamint érthető leírások, mi lehet a cisztás petefészkek hátterében. Ugyanis a tünetet nem elfedni kell, hanem az okokat kezelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top