Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női sofőr

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. október 10. 18:48
Nem tudnak parkolni, sminkelnek a volán mögött: se szeri, se száma a női vezetőkkel kapcsolatos sztereotípiáknak – de vajon valóban rászolgáltunk-e az előítéletekre?

Tovább a cikkre...
  1. 2010. október 11. 08:5616.

    8 éve van jogosítványom, napi szinten sokat megyek, külföld-belföld nem akadály, szintént a trabanttól a transporterig mindent vezettem már.

    És az a tapasztalatom, hogy a nők a sztereotipiák miatt lesznek egyre vakmerőbbek.

    Pont a napokban esett meg, hogy teljesen szabályosan közlekedtem a nagy forgalomban viszont a mögöttem közlekedő nő idegesen és szerintem frusztráltan ide-oda cikázott az autójával. Hídon 70-en helyett legalább 100-al előzött majd satufékkel kiment, mert lekanyarodott volna... A végén fél autóhosszal járt előttem, amikor lekanyarodott, holott nem füstöltem el felesleges benzint és senkinek sem veszélyeztettem az életét...

    Nem a sofőr nemétől függ a minőség, hanem a rutin számít... Van olyan férfi rokonom, aki mellé nem voltam hajlandó beülni, mert hetente megtett 25 km-t és semmi többet, ellenben én naponta a többszörösét levezetem.

     

    Idegesít, ha valaki elbambul és nem az útra figyel, ha telefonál, ha a zebrán nem állnak meg és ha a gyalogos átrohan előttem, holott 5 méterre van a zebrától.  

    előzmény:
    bookkeeper (14)
    2010-10-11  08:36
  2. Torolt_felhasznalo_753701
    Torolt_felhasznalo_753701
    2010. október 11. 08:5215.

    Ebből megint csak az lesz, jönnek a mundért védők csőstől!

     

    Ilyen téma feldobása egyenlő az éhes vadak közé koncot lökni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  3. 2010. október 11. 08:3614.

    Rá bizony!!

    Én is nő vagyok, de sajnos nem kérhetjük ki magunknak az efféle "beszólásokat". Én nagyon régóta vezetek már, amint lehetett megszereztem a jogsit, azóta is nem keveset autózok. A saját tapasztalataim szerint: a nők nem tudnak vezetni, és parkolni sem. Egyszerűen nem erre vannak kitalálva. (persze vannak kivételek is, mint ahogy a pasik között is vannak balfékek a kormány mögött).  Ne csüggedjetek csajok, ha menni kell autóval, ne feszengjetek, bárki autózhat az úton, akinek van jogsij. Max kikerülik, vagy jobb esetben segitenek neki a többiek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  4. 2010. október 10. 22:0613.
    előzmény:
    Basszkulcs (5)
    2010-10-10  19:24
  5. 2010. október 10. 21:4212.
    előzmény:
    hangyacsek (11)
    2010-10-10  20:31
  6. 2010. október 10. 20:3111.

    Az a nagy mázlim, hogy az édesapám oktató (volt), mégpedig jó oktató! Kaptam tőle önbizalmat, nem is keveset. 16 éve vezetek, kispolskitól a Mercedes buszig bármit. Kifejezetten szeretek újabb és újabb autókat kipróbálni, szeretem a nagy dögöket és a kis libakergetőket is. (A nagyokat azért kicsit jobban.) Van két olyan ismerősöm is ( két férfi), aki rajtam kívül egyetlen nőnek sem engedi vezetni a kocsiját... (Szerintem tök hülyék, hiszen sok jó női sofőr van - de ezt nekik persze nem mondom.)

    Sajnos kaptam már büntetést gyorshajtásért... és nem 30-as táblánál... de nem vagyok büszke rá.

    Sminkelni itthon sem sminkelek, nem hogy a kocsiban!

    Azt hiszem, nem vagyok ,,tipikus női sofőr" - bár a pasik szerint mind ezt gondoljuk magunkról.

    Ja, és utálom a sztereotípiákat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  7. 2010. október 10. 20:2210.

    Idősebb hölgy vagyok, negyven évesen lett jogosítványom, de kamionos párom az között a három ember között tart nyilván, aki mellé beül a jobbos ülésre. Nem, nem ő tanított meg vezetni!

    Tükörből tolatok be a parkolóhelyre, mert a párom már az elején felhívta  a figyelmemet, hogy orral kijönni mennyivel könnyebb.  És dagadt a fejem mint a dinnye, amikor a huszon valahány éves hölgy, egymásután kétszer is beletolatott az ajtómba , mert nem tudott tolatva kijönni a parkolósávból.

    Nem szeretem  azokat a fiatal csitriket, akik vágtáznak a céges autóval, azt hiszik magukról, hogy vagány, dinamikus vezetők, holott csak símán életveszélyesek. Nem szeretem azokat az anyukat, akik az óvatos vezetés jegyében, harminccal mennek a városban mindenhol, ötvenkettővel városon kívül, és nem húzódnak le a gyerekmentő elől, holott nekik is ott ül hátul a poronty. De a telefon a fülükön van! Nem szeretem a vadul száguldozó fiatalokat, nemtől függetlenül. Nem szeretem a fekete üveges merciket, amelyek fittyet hánynak minden szabályra. És még sorolhatnám.

     

    Szeretem viszont azokat a nőket és férfiakat, kortól függetlenül, akik udvariasak, figyelmesek és óvatosak az utakon, nem tolják le a másik autóját és nem tartják fel indokolatlanul a forgalmat! 

    előzmény:
    aliz1982 (7)
    2010-10-10  19:38
  8. 2010. október 10. 20:209.

    2006-ban szereztem meg a jogsit. Parkolni és toltatni tényleg nem szeretek. Párhuzamos parkolásnál csak olyan hellyel próbálkozom, ahol 2 autónyi hely van. (Igaz, a kicsikém elég nagy. Egyszer láttam egy matricát, hogy "Az enyém négy méter!" Sírtam a röhögéstől. Az enyém négy méter hetven centi.) De azért tudok. Például, egy szűk zsákutcában lakom, a legegyszerűbb, ha betolatok. Az első betolatásnál féltem, aztán nem volt többször gond.

    Több mint 100ezer kilómétert levezettem. Télen, nyáron, hóban, fagyban, dagonyában. Sosem volt balesetem, még parkolásos koccanásom sem. Ebből merészen levonnám azt a következtetést, hogy vezetek úgy, mint egy férfi...  Ja, és ritkán "bénázok", max ha nagyon el vagyok tévedve. Egyébként dinamikus, defenzív a vezetési stílusom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  9. 2010. október 10. 20:088.

    egyszer rádióban hallottam egy riportot hivatásos női busz- troli- és villamossofőrökkel. Az egyik nőtől megkérdezték:

    - Miért lett buszsofőr?

    - Hát azért, mert a kamiont annyira nem szerettem...

     

    azthittem, bepisilek a röhögéstől :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  10. 2010. október 10. 19:387.

    Sziasztok!

    6 éve vezetek,és nagyon nem szeretem,ha a nőket leminősítik,hogy nem tudnak vezetni,parkolni,stb.Én mindenből elsőre átmentem amikor a jogsimat szereztem,imádok vezetni,tudok is,de én nem sminkelek a lámpánál,nem telefonálok közben,betartom a szabályokat,és jó lenne,ha ezt mindenki így csinálná,persze én is vétek apróbb hibákat.

    Nap mint nap azt látom az utakon,hogy a férfiak és az idősebb hölgyek  nem tudnak vezetni.

    Útálom,hogy ha 50-el lehet menni,30-al mennek,a lámpánál totyognak,három autó ha áll előttem,mire elindulnak ismét pirosat kapok,nem irányjeleznek,a vezetési stílusból könnyen kitalálom nő vezet e,vagy férfi,és a férfiakra jellemző általában,hogy nem irányjeleznek,és totyognak,számomra ők is sok hibát vétenek,nem csak a nők.A legtöbb pasinak nem adnék jogosítványt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  11. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. október 10. 19:276.

    Több, mint 20 éve vezetek az első félévben volt két balesetem, amiben csak nekem volt károm.

    Hátra állok be mindenhova, ha tehetem, tolatok tükörből, mobillal a kezemben. Na tudom ez utóbbi csúnya dolog, de néha szükséges.

     

    Nem érdekelnek a női vezetőkról kialakított vélemények.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  12. 2010. október 10. 19:245.
    "Egy BMW 130-al ment a mellettem levő sávban. A nő a kormány mögött egészen közel hajolt a tükörhöz és festette a szemét. Egy pillanatra nem néztem oda, csak hirtelen azt vettem észre, hogy a kocsijával jön át az én sávomba. Annak ellenére, hogy meglehetősen férfias ember vagyok, mégis annyira megijedtem, hogy kiesett a kezemből a borotvám, amelyik kiverte a másik kezemből a szendvicsemet.
    Miközben megpróbáltam a térdemmel az autómat a sávban tartani, leesett a telefonom a fülemről, bele a lábam között lévő forró kávémba. A kávé kifolyt, megégette a legértékesebb testrészemet és megszakított egy nagyon fontos beszélgetést.
    Na ezért utálom, ha a nők autót vezetnek!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  13. 2010. október 10. 19:094.

    Elovastam a cikket (az ajánlott többit nem), de nem volt különösebben semmi újdonság benne.

    Hogy ki hogy vezet, ez gyakorlat kérdése. Le kell hajtani 10 ezer km-t, jó sokszor háttal beparkolni, beállni szűk helyre, és akkor az ember szépen megtanulja.

    Van, aki sokára, van aki hamarabb ráérez. Egyszerre sokfelé figyelni közlekedés közben - ez  tipikusan női tulajdonság. Dönteni, óvatosan merésznek lenni,  ez is megy a nőknek. Bár vezetés közben én sokszor úgy érzem magam, mintha férfi lennék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  14. 2010. október 10. 19:093.

    2004 óta vezetek.

    Nem tudok parkolni rutinosan - egyszerűen képtelen vagyok rá. Egyébként pont annyi hiát vétek, mint az átlagos sofőrök.

    De...

    gyűlölöm, ha valamelyik idióta őtűrsam mobilon beszél, miközben bekanyarodva a zebráramajdnem elüt - és ez a férfiaknál is igaz.

    Gyűlölöm, ha nőtársam sminkel lámpánál - mert nem fog elindulni a zöldnél és feltartja a sort; ha sminek vezetés közben a dugóban, mert pont ezért van dugó, mert egyes vezetők miatt alakul ki, nem a sok autó miatt.

    És igen, nő vagyok, de az előttem haladó autó haladási és manőverezési stílusából 90 százalékos pontossággal állapítom meg, hogy nő vezeti. Mert sajnos vannak tipikus hibák, tetszik nekünk vagy sem.

    Tessék, lehet kezdeni a megkövezést - persze a pasik között is vannak olyan arcok, akiknek nem adnék jogosítványt, de megmondom őszintén, nőben többet látok ilyet.

    És mégegyszer mondom: én is követek el olyan hibákat, hogy utólag csak ámulok magamon; viszont legaláb beismerem, és legközelebb igyexem nem elkövetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-10  18:48
  15. 2010. október 10. 18:482.
    A sztereotípia valóban létezik, és még mindig igyekeznek ezt belénk verni (nőbe, férfiakba egyaránt). Nekem nagyon nagy tapasztalat, hogy amikor 7 éve szereztem jogsit egy hülye üvöltős-odakapkodós oktató mellett, akkor borzalmasan ment, és másodjára éppen csak átmentem. És azóta sem vezettem, addig míg nemrég "újrakezdő" órákat nem kezdtem venni egy kedves és nyugodt oktatóval, akinél pár óra alatt úgy ment a vezetés, hogy még ő is megjegyezte, hogy ilyen előzmények után meglepő. Most már nem félek autóba ülni, merek és tudok is vezetni, és csak sajnálni tudom, hogy annak idején, mint kis tapasztalatlan, nem hagytam (és küldtem) a fenébe az első "oktatót" - ráadásul ez a sztereotípia is megdőlt bennem, mert azt hittem ennek is köze van az ügyetlenkedésemhez...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top