Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó, ha rendszeresen sportol a gyerek?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. szeptember 12. 08:24
Sok szülő úgy tartja, hogy a korán kezdett sport elvonja a gyermeket a tanulástól, fáradt lesz, és gyakoriak a sérülések is. A szakember azonban úgy véli, a rendszeresen mozgók terhelhetőbbek, jóval ritkábban betegek, könnyebben kötnek barátságokat, és az élet minden területén kitartóbbak.


Tovább a cikkre...
  1. 2016. augusztus 31. 00:2549.

    Az úszás azért is fontos,mert ha később kipróbál más vizisportágat-kajak.kenu-vizisi stv akkor is jól jön


    A röpihez is kell ám magasság,sőt sokszor magasabbak,mint a kosarasok

    előzmény:
    Napocska77_ (21)
    2010-09-12  14:31
  2. 2016. augusztus 31. 00:1448.

    Érdekes,ahogy azon aggódnak a szülők,hogy a sport miat tromlik  atanulás,pedig sok sportolónak van diplomája és a sportoló gyerekek általában jobban tanulnak


    Egyébként ez a kosár vmi perverzió a tanároknál.


    Nálunk is 4 évig feszt kosár volt.

    előzmény:
    bbius (16)
    2010-09-12  13:44
  3. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 14. 17:1947.

    Fogjuk rá, hogy olyanba jár.

     

    Igen, valószínűleg ovi függő. Nálunk is vannak kezdettől fogva ilyen jellegű foglalkozások, mi ki is használjuk, nem látom, hogy a lányom kárára vált volna.

     

    Szerintem nézzétek meg, esetleg próbáljátok ki 1-2 alkalommal, végleges döntést utána is hozhattok.

    előzmény:
    H2Omania (46)
    2010-09-14  14:38
  4. 2010. szeptember 14. 14:3846.

    Köszi hogy válaszoltál!

     

    Igen, Pest érdekelt volna. Igazából 1 helyet már találtam, ami közel is van hozzánk, de nem ismerem és mivel csak most nyílt, szerintem ismerős sem jár oda. 

    Lehet kipróbáljuk aztán meglátom mennyire van értelme.

     

    Az ovi hozzáállását én sem értem a sport dologhoz. Azzal a címszóval nincsenek külön órák, hogy az első két évben az érzelmi fejlődést tartják fontosnak. Szerintem ehhez a sport is hozzájárulna, talán még segítene is, így nem értem igazából. 

     

    Unokaöcsém óvodájában ehhez képest első évtől vannak külön órák (ének, torna, stb.). Szomszédos kerületről van szó, bár ahogy látom itt inkább az óvoda hozzáállása a döntő.

     

    A Te lányod rendes sport egyesületbe jár?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (45)
    2010-09-14  09:19
  5. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 14. 09:1945.

    Hát igen, a heti egyszeri torna édeskevés, náluk is ennyi van az oviban. Na meg olyan is...

     

    Tegnap volt az első esti tornája, nagyon élvezte, kellemesen elfáradt, főleg, mert reggel úszott és délelőtt még lovagolt is az oviban. 

     

    Érdekes, amit írsz, a lányom most nagycsoportos, de már 2 éve is járt különórára az oviben.

    előzmény:
    H2Omania (43)
    2010-09-14  09:07
  6. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 14. 09:1744.
    Ha Budapesten kérdezed, ott nem tudok segíteni. Vidéken élek, nálunk működik az ország talán legnevesebb tornaklubja, oda jár.
    előzmény:
    H2Omania (43)
    2010-09-14  09:07
  7. 2010. szeptember 14. 09:0743.

    Megkérdezhetem hova jár a lányod tornázni? Én is szeretném legalább heti 1x vinni az enyémet (novemberben lesz 3 éves).

     

    Sajnos az oviban nincs erre lehetőség. Azt mondták bármilyen külön óra csak a nagycsoportban lehetséges. Addig heti 1 tornát tartanak nekik.Ami szerintem az én lánykámnak édes kevés.

     

    Köszi, ha válaszolsz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (39)
    2010-09-13  14:57
  8. 2010. szeptember 13. 15:4942.

    Lióra: Szerintem fontos az egészséges életmód, a sok mozgás, de ne essünk át a ló túlsó oldalára. Nyilván, akinek lehetősége van,

     

    Mindkét fiam reggeltől estig mozog, mindenre felmászik, rohangál, kismotorozik, biciklizik (2 és 5 évesek). A nagyot most kezdjük el úszásra járatni, ez persze még nem edzés, csak vízhez szoktatás, megtanítják úszni, + megnézzük a "kosáedzést ". Ezt is csak kipróbáljuk, és ha nem tetszik neki, nem erőltetjük.

     

    Korábban nem volt értelme annak, hogy a nagyot bárhová hordjuk, mert nem kötötte le, magától is mozgott eleget. Ha még most sem köti le, nem erőltetjük, de legkésőbb alsó tagozatig igyekszünk kitalálni valami neki való sportot.

    A kicsi szereti a minitornát, mert érdekes dolgok vannak ott, jó a zene, sok a gyerek - de semmi olyat nem csinálnak, amit ő ne csinálna magától, ő irányíthatóbb, vele korábban kezdhetjük, de őt sem fogjuk siettetni. 

     

    Szerintem a legfontosabb, hogy a rendszeres mozgás az egész család életében jelen legyen - apu, anyu, ha teheti, menjen a szabadba, menjenek el biciklizni (legalább hétvégén ez legyen a program). 

     

    Igen, a rendszeres edzés fegyelmet, kitartást ad, de nincs mindenhol lehetőség arra, hogy pár éves kortól profi edzőkhöz vigyük a gyerekeket (mint ahogy nincs mindenkinek angol anyanyelvű dadusa a háztartásban) mégis egész magas szinten meg lehet tanulni egy idegen nyelvet általános vagy középiskolában. 

    előzmény:
    Lióra (41)
    2010-09-13  15:24
  9. 2010. szeptember 13. 15:2441.

    Remek hír,köszi.

    Másik topikban egy óvónő már nagyon verte a tam-tamot miszerint az ovis különórák károsak a résztvevőknek,meg azoknak is akik nem vesznek részt rajta és egyébként is, egy gyereknek még ovi előtt egy hónappal sem szabad  kissé beprogramozni a napját,de szept 1-én üljön végig egyből napi 4 órát:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (40)
    2010-09-13  14:59
  10. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 13. 14:5940.

    Lióra, most találtam.

     

     http://index.hu/belfold/2010/09/13/nem_tilos _a_kulonora_az_ovodakban/

    előzmény:
    Lióra (38)
    2010-09-13  14:18
  11. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 13. 14:5739.

    Nekem is van egy 2 éves és majdnem 4 hónaposom (csak fiú), ő bölcsis, neki mást egyelőre nem akarok, a bölcsiben nincs is rá lehetőség. De jövőre megy oviba, lovagolni biztos fog, meg szerintem kipróbáljuk az ovis focit. És majd látjuk.

     

    A 6 éves lányom harmadik éve tornázik. Ő is magas és nyurga, tehát ez a sportág alapvetően nem is neki való, ennek ellenére-a szakemberek szerint- van hozzá nem kis tehetsége, ezért fűzik a fejemet, hogy tornatagozatos iskolába adjam. Na, eszem ágában sincs, nem szánom neki azt az életet, majd keresünk az iskolában más, hozzá illő, neki való sportot. Viszont rengeteget köszönhetünk a tornának: remek tartása van, fejlesztette a mozgáskultúráját, fegyelmet tanult stb.

     

     

    előzmény:
    Lióra (38)
    2010-09-13  14:18
  12. 2010. szeptember 13. 14:1838.

    Ne a szülő döntsön,akkor ki:))?A 3 éves?Jó,nyilván,ha tiltakozik,akkor nem viszem,de egy 3 éves tmegkérdezel,hogy mit akarsz ,drágám sportolni,nem biztos,hogy egyből rávágja,hogy lovaglás.Főleg,ha addig még lovat sem látott:))

    A lányom 2 év 4 hónapos,jövőre ovi és ott szeretném,ha sportolna,remélem ,tényleg megtalálják addig a kiskapukat.Anyósom szerint is,csak le kell zavarni a gyereket az udvarra,de én hiszem-bár az iq-szintet nem növeli-de számtalan olyan tulajdonságot fejleszt az edzésszerű sport,ami későb bhazsnos lesz az életben,talán többre is viszi egy átlagos iq-jú,de rendszeretű,kitartó,határozott ember,mint egy csapongó okoska.

    A lány kortársaihoz képest magas és vékony.

    Régen azért más volt,még 20 éve sem volt ekkora kocsiforgalom Pesten,na meg ennyi rossz ember.

     

    Mivel már most úgy nő,mintha húznák,ezért olyan sporot szeretnék,ami az egész mozgását fejleszti,jó tartást ad neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (37)
    2010-09-13  13:46
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. szeptember 13. 13:4637.

    Ne a szülő döntse el mit sportoljon a gyerek! Esetleg a tornatanárral lehet beszélni, hogy mi illene hozzá. Vagy ha van a suliban lehetőség akkor oda is járhat. Viszont a csapatsportok elég jó nevelők. Van társaság, egymásra vannak utalva a gyerekek, kialakul egy olyan fegyelmezettség, amit a suliból nem mindenesetben tanulhat meg. 

     

     

    Nagyvárosban nem járhat a gyerek egyedül?? Ne mááá! Nincs az a kölök cukorból! Igenis tanulja meg, hogy kell közlekedbni egyedül. Nem, természetesen nem 7-8 évesen, de 10-11 éves kortól Bp-en is lehet edzésre járni. Nekem sikerült. És nem a szomszédba kellett menni, hanem elég messzire.

     

    előzmény:
    Lióra (30)
    2010-09-13  12:25
  14. 2010. szeptember 13. 13:2936.

    Ha ennyire nem tudjátok mit sportoljon a gyerkőc - és Pest közelében éltek - , nézzetek ki hétvégén a nagy sportágválasztóra. Ott ki is próbálhatja őket, hátha megtetszik neki valamelyik.

     

    Ha nem pestiek vagytok, nézz körül a honlapon, vidéki városokba is ellátogatnak.

     

    Amúgy meg szerintem célszerű minél több sportággal megismertetni és aszerint hagyni, hogy döntsön mit szeretne csinálni. Nézzetek sport műsorokat, kérdezd meg mit próbálna ki szívesen. 

     

    Nekünk még csak 3 lesz idén a lányunk, de hétvégén mindenképpen szeretném elvinni erre az eseményre. Döntést még nem várok tőle, de legalább látom, hogy merre mozogna. Mik tetszenek neki. 

    Amúgy is nagy mozgás igényű (apja is én is sportolók voltunk), így valamit neki is kell majd később választania. 

    A versenysportot meg nem erőltetném, csak ha ő is szeretné. A lényeg, hogy mozogjon.

    előzmény:
    Lióra (30)
    2010-09-13  12:25
  15. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 13. 13:2335.

     

    Nálunk ebben az évben is folytatódnak, biztos megtalálták a kiskapukat.

     

    Óvodai keretek között táncol, úszik, lovagol a lányom, esténként tornázik.

     

    A fiam iskolai keretek között focizik és úszik, korábban néptáncolt, de az nem jött be neki.

    előzmény:
    Lióra (33)
    2010-09-13  12:55
  16. 2010. szeptember 13. 13:0934.

    Vidéki megyeközpontban élünk, tehát nem kisvárosban. Ahogy írtam is, jelenleg csak úszásra kell hordanom a gyerekeket, ez fél 5-kor kezdődik, a többit óvodán-iskolán belül oldjuk meg egyelőre. De más úszóedzések is kezdődnek ugyanott 5-kor és 6-kor, tehát akik tovább dolgoznak, azok is el tudják hordani a gyerekeket. Nyilván, ilyenkor nem ér haza korán az ember, de valamit valamiért. Inkább ez, minthogy itthon üljön a tv előtt. Ilyenkor hazaérünk, vacsora, kis játék, mese és alvás.

     

    A lovaglást hétvégére tervezem, tehát elméletileg ez is menni fog.

     

    A későbbiekben meg majd igyekszünk úgy alakítani a dolgainkat, hogy nem okozzon gondot elhordani a gyerekeket. Nem tudom még melyik sport tetszik majd meg igazán a gyerekeknek, ez majd kiderül. Egyelőre próbálgatják, kóstolgatják a mozgásformákat. 

     

    Én még szeretném ha megtanulnának kung-fu-zni, szerintem ez azon kívül hogy nagy önfegyelmet nevel, önbizalmat ad, azért sem árt, hogy tudom, ha ne adj ég úgy alakulna, nem védtelen.

     

     

    Hogy milyen sportot?

     

    Szerintem az egyik legfontosabb sport, az úszás. Egyrészt, mert aki nem tud úszni, nem tud olyan felszabadultan vízbe menni, tehát a vízbiztonság miatt. Másrészt ezt később is bármikor tudja művelni.

     

    A másik - ahogy írtam - valamilyen küzdősport. 

     

    Ezen kívül én azt tartom jónak, hogy megismertetni néhány sporttal, kipróbálni néhányat, és amelyik bejön, azt folytatni. 

     

    előzmény:
    Lióra (29)
    2010-09-13  12:16
  17. 2010. szeptember 13. 12:5533.

    Most olvasom egy másik topikban,hogy meg fogják tiltani a különórákat az ovikban,mert Hozéarmandó lelkivilága sérül,hogy ő nem tud járni a különtornára,és mivel Eszmeralda Rozalinda anyukája sem tudja befizetni,így Dávid és Dóra anyukáját terhelik azzal,hogy esetleg a város másik végébe kell nyúzni a gyereket,délután 4 után.

    Holott ezek a foglalkozások úgyis 3 után vannak az ovikban,amikor már szállingóznak haza a -többek között-hátrányos gyerekek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (32)
    2010-09-13  12:34
  18. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. szeptember 13. 12:3432.

    Közepesen nagy városban élek, dolgozunk, a férjem hektikusan, sokáig, igaz, én csak 4-ig.

     

    Ezek szerint szerencsénk van, mert mind a suliban, mind az oviban vannak szervezett sportfoglalkozások. Emellett járnak este is, 6-ra visszük a lányomat, heti kétszer. Egyikünk viszi, másikunk marad a többiekkel otthon. Tény, hogy ezeken az estéken fél 8 körül érnek haza, de ezt fel keleltt vállalni.

     

    Ami pedig a másik kérdést illeti, én a magam részéről több dolgot kipróbáltattam velük, ami bejött, azt folytatták.

    előzmény:
    Lióra (29)
    2010-09-13  12:16
  19. 2010. szeptember 13. 12:3031.
    Nekem egy elvem van: úszni megtanulni kötelező. Mert úszni 80 évesen is tudsz, ha az orvos azt mondja, Lióra néni, az érszűköletének nagyon jót tenne, ha hetente kétser úszni tetszene fél órát... És azért jó, ha nem akkor kell megtanulni.
    előzmény:
    Lióra (30)
    2010-09-13  12:25
  20. 2010. szeptember 13. 12:2530.
    Ha a gyerek nem tudja,hogy mit szeretne sportolni,de a szülő mégis szeretné,hogy sportoljon,akkor mi a legjobb sportág?
    előzmény:
    Lióra (29)
    2010-09-13  12:16
  21. 2010. szeptember 13. 12:1629.

    Érdeklődnék,hogy ahol apa-anya dolgozik 5-6-ig és nagyvárosban laknak,ahol nem mozoghat egyedül a gyerek a városon belül,hogyan oldják meg az edzésre hordást?

    Mert,ha 1-2-kor kezdődnek,oda nem tudja vinni a szülő,ha meg 5-6-kor,akkor meg mikor érünk haza?

    Sajnos,a legtöbb iskolában nincsenek szervezett sportedzések,nem úgy mint más orzságokban.

     

    A tornaórák meg még mindig a ksilabda-dobást,hármasugrást,Cooper-t  jelentik.

    A mi gimnáziumunk tornapályája egy folyó holtága mellett volt és voltak is kenuk-kajakok a tornatelepen,de 4 év alat tegyszer engedte meg  atanár,hogy használjuk,pedig de szerettünk volna.

    előzmény:
    Vitosa (27)
    2010-09-13  11:50
  22. 2010. szeptember 13. 12:1328.
    Miért lett piros???
    előzmény:
    Vitosa (27)
    2010-09-13  11:50
  23. 2010. szeptember 13. 11:5027.

    Jaj, hát ne is mondd! Nálam bénább embert nem hordott a hátán a föld, ha tornaóráról volt szó! Ügyetlen voltam, súlyos és még féltem is az ugrástól, a magastól. De talán szerencsém volt a tesitanárokkal, nem tudom, mindenesetre elfogadták a korlátaimat (igaz, én meg igyekeztem azért teljesíteni), és ezeken belül igyekeztek elérni nálam eredményt (bár azért próbálták tágítani a korlátaimat, de a kötélre szerintem akkor sem lehetett volna felzavarni, ha egy csapat oroszlán van alattam). Középiskolában meg volt egy olyan tesitanárom, aki a hónaljamig ért, és fele annyi kiló sem volt mint én, régi nagy kézilabdás, ráadásul együtt kézizett apuval. Ő meg beállított a kézicsapatba a kapuba, mondván, hogy jól mozgok. Mindenesetre volt annyi esze, hogy ahelyett, hogy szidott volna, megpróbálta megtalálni azt, amiben legalább kicsit jó vagyok. És tekintettel volt arra, hogy ha megszakadok sem tudom lefutni a Coopert annyi idő alatt, ami beleférne a tanórába, ezért lerövidítette nekem. Így egész jól túléltem a tornaórákat. És lassan felfogtam, hogy mozogni kéne.

     

    Aztán elkezdtem itthon tornázni. és azt szerettem. Soha nem leszek egy sportlady, az én életemben más dolgok előbbrébb valók, de igyekszem hogy az életem részévé váljon a mozgás. Ezt felnőttként jóval nehezebb szokássá tenni, de azon vagyok, hogy sikerüljön.

     

    Ahogy te is írod. Nem az a lényeg, hogy a gyerek élsportoló legyen, hanem hogy szeresse és természetesnek vegye a rendszeres mozgást. Szerintem sokkal többre mennének a gyerekekkel a tesitanárok, ha nem akarnák mindenáron tantárggyá tenni azt, amit szerintem nem lehet, hiszen készségtárgy. A gyerekek is sokkal szívesebben tornáznának, ha olyan mozgást csinálhatnának, amit szeretnek, legyen az akár egy kosármeccs, vagy jazzbalett. A cél inkább az kéne, hogy legyen, hogy minden gyerek megtalálja azt a mozgásformát, ami leginkább testhezálló neki, és ezért örömmel csinálja.

     

    előzmény:
    ardian (26)
    2010-09-13  11:14
  24. 2010. szeptember 13. 11:1426.

    Ja, hát én is mélyen együttéreztem a szeren lógóval... Biztos azért mert ollyan okos voltam/vagyok.

     

    Egyébként amit Karinthy olyan kiválóan leírt még a mai napig jelen van az iskolákban, tisztelet a kivételnek... Meg nem értett, jobb napokra érdemes, csalódott tesitanárok tiltakozta a leghevesebben az ellen, hogy ne osztályozzák a tornát, amikor ez felvetődött. Nekem is kijutott ilyen tesitanár, aki a csupa 58-ös mellé bevágta a nyolcadikus bizimbe a 3-ast tornából (mert az fontos tantárgy!), holott mások matekból, magyarból jobb jewgyet kaptak a felvételi miatt...

    Megfélemlített, egyszer meg is ütött, nem értette meg, hogy nem a "hozzáállásommal van baj", hanem félek. Féltem, ha ugrani kellett, ha magasra kellett menni, még a labdajátékoknál is féltem, mert a nálam kétszer nagyobbak direkt jól megdobtak, fellöktek (a gyerekek kegyetlenek is rögtön kiszúrják a legesendőbbeket.)

    Nem lett volna csoda, ha egy életre megutálom az egész sportot, ahogy van.

    Ennek ellenére egyetemista koromtól ráéreztem az ízére. Nem annak "sportnak", ahol feltétlenül üügyesnek, bátornak, erősnek kell lenni, hanem ahol elég, ha kitartó vagy és önmagadat győzöd le. Sokat futottam, lefutottam félmaratont, rendszeresen jártam Futapestre (ez mára elmaradt, 2 gyerek+munka miatt), de a mai napig járunk úszni és ha megrendezik (ahogy idén nem) átússzuk a férjemmek a Balatont.

     

    Mit akarok ezzel mondani? Szerintem az lenne a legfontosabb, ha a gyerekekkel megszerettetnék a mozgást, beléjük nevelnének egy testkultúrát, megértetve, hogy a testmozgás az egészséges élet része, de nem akarnák őket feltétlenül megtanítani szekrényt ugrani, gerendagyakorlatot végezni, kötélre mászni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793639 (23)
    2010-09-12  20:16

Címlap

top