Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A közrendet védi a romák kiutasítása?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. augusztus 24. 07:44
Nicolas Sarkozy francia elnök elhatározta, hogy felszámolja az illegálisan működő cigánytelepeket, mert ezeket tartja a bűnözés melegágyainak. Az első családok már el is hagyták az országot. A hírt Soma Mamagésa kommentálja.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. szeptember 17. 11:3781.

    Sárközy azt tette amit tennie kellett. Kiutasított az országból néhány ezer 3 hónapnál tovább munka nélkül ott tartózkodó idegen állampolgárt. Mást nem is nagyon tehetett volna, hisz ez a törvény!

    Somának meg üzenem, a cigánygyerekeket elsősorban nem "alkotni" és focizni kell megtanítani, hanem írni olvasni és egy jó szakmára, mert festegetésből meg labdarúgásból nagyon kevesen tudnak megélni, de még zenélésből és táncikálásból is.

    Feltételezem, hogyha ugyanez a társaság letáborozna Debrecen vagy Budapest mellett, akkor a magyar állam is visszazsuppolná őket a hazájukba. Merészen még azt is gondolom, hogy Luxemburg is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-08-24  07:44
  2. 2010. szeptember 17. 11:0180.
    Én Németo-ban élek, és németet tanítok külföldieknek. Többek között egy projekt keretében járok egy menekültotthonba is, ahol ingyen tanítjuk a nyelvet. Az ott élő, valóban nehéz helyzetből érkezett irakiak, afgánok ezért nagyon hálásak, szorgalmasan járnak. Viszont az utóbbi időben egyre több cigány érkezik olyan országokból, ahonan nem tudom, mért jönnek: Szerbiából, Macedóniából, stb. Ők ülnek az udvaron, szívják a cigarettát és mégcsak véletlenül sem jönnek a németórára. Úgyhogy, kedves Soma, a "Képzést, beléjük vetett hitet és munkát, nagyurak!" - sem elég, mert sajnos nagyrészük nem hajlandó egyáltalán semmit tenni a saját boldogulásáért.
    előzmény:
    livilla (79)
    2010-09-17  10:53
  3. 2010. szeptember 17. 10:5379.

    Az ilyenektől kinyilik a bicska a zsebemben.

     Pár éven belül ez lesz az egész országból, csak a legtöbb ember ezt még nem látja.

     

    Ha a többség rádöbben, itt vagy polgárháború lesz, vagy Magyarországnak vége. 

    előzmény:
    ativeclod (78)
    2010-09-17  10:46
  4. 2010. szeptember 17. 10:4678.

    A közrendet védte volna, ha ide be sem engedik őket...

     

    http://www.indavideo.hu/video/Feszekrakok_Dio sgyorben

     

     

    előzmény:
    livilla (77)
    2010-09-17  10:41
  5. 2010. szeptember 17. 10:4177.

    Nyugodj meg, nem is lesz.

     

    A világ állapota tragikus, gyakorlatilag a küszöbén állunk a modern civilizáció legnagyobb válságának, számos hatás egyszerre ér össze egy pontban (pénzügyi válság, olajválság, erőforrásválság, globális felmelegedés, túlnépesedés, stb).

     

    Ezek mind olyan tényezők, amik közül eggyel sem tudunk megbirkózni, nemhogy az összessel. 

     

    Az élősködésnek nagyon rövidesen vége szakad, újra éled a régi világ, amikor ha nem dolgozol, enni sem fogsz, ismét közelharc lesz a kenyérért és a túlélésért.

     

    Kedves Soma és egyéb jogvédők, kiváncsian várom, mikor esik le nektek a tantusz. Mert ébredésetek kesrrű lészen, védenceitekkel együtt - szélsebesen közeleg az igazság pillanata. 

     

    Az ecolúció a társadalom szintjén is működik, hiába igyekeznek azt kiiktatni ideig-óráig.

     

    előzmény:
    glorianna (76)
    2010-09-17  10:37
  6. 2010. szeptember 17. 10:3776.

    "A magyaroknak kell kidolgozni az EU-s romapolitikát"

    Tökmindegy, ki gyürkőzik neki egy EU-s romapolitika kidolgozásának, iu. egyelőre sehol sincs működő , eredményes modell. Minden esetre sürgős volna. 

    előzmény:
    livilla (75)
    2010-09-17  10:26
  7. 2010. szeptember 17. 10:2675.

    Én ezért örültem nagyon, amikor  Romániát meg Bulgáriát bevették az EU-ba, mert tudtam, hogy az EU-s felelősöknek lila gőzük sincs ,mit szabaditottak ezzel magukra.

     

    Könnyű onnan jó messziről, a zelefántcsonttoronyból jogvédősködni. Kapjanak csak ő kis az áldásból, nagyon helyes. Már látható is a jobbrafordulás :-) 

     

    A baj az,  hogy minden pénzt ki fognak fizetni azért, hogy az élősködőket a mi térfelünkön tartsák, ez a hülye Orbán meg még szorgalmazza is ezt.   A magyaroknak kell kidolgozni az EU-s romapolitikát - hát röhög a vakbelem. 

     

    Nagyon helyes, szivjon csak az összes liberális. Csak mi szabadulnánk meg tőlük végre! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
    2010-09-16  23:01
  8. 2010. szeptember 16. 22:4474.

    "Épp tegnap jöttem haza Ózdról, ahol az ország egyik legszegényebb cigánytelepén, Hétesen, idén negyedik éve szervezte meg Bódis Kriszta (író, dokumentumfilm-rendező) a főként gyerekeknek szóló képzőművészeti, alkotó- és médiatábort."

     

    Ebbol a lenyeg: EPP TEGNAP JOTTEM HAZA OZDROL.

     

    Szetnezett, latott ertelemtol es erdeklodestol csillogo szemeket, akiket a szemet "nagyurak" ide-oda pakolnanak, es senki nem segit nekik.

    Pedig hat halas nepseg, jo szora es segiteni akarasra mindig szepen reagalnak a nem-romakban van a hiba.

     

    Szoval valamiert Soma megis hazament pedig jo lett volna meg maradni, elni koztuk. 

     

    Sok Ozdi viszont aki kemeny munkaval keresi a kenyeret  nem mehet sehova, maradtak ezek kozott a nagyon rendes emberek kozott...

     

    De legalabb mar tudjak, hogy az volt a baj, hogy eddig nem rendeztek nekik kepzomuveszeti tabort, pedig mennyivel jobb lenne minden!

     

    Hiaba na, kellett egy Soma, hogy megoldja!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_701565
    Torolt_felhasznalo_701565
    2010. szeptember 16. 17:0373.

    Kedves Mindenki!

    En csak ezt az oldalt olvastam az 56-os hozzaszolastol.

    Csak annyit tennek hozza az egesz vitahoz, hogy az EU-ban valoban muködik a munkaerö es az emberek szabad aramlasa. De senki ne felejtse el, hogy max 3 honapig tartozkodhat egy orszagban, ha ott nincs valamilyen bejelentett lakcime, munkaja, jövedelme, megelhetese.

    Aki nem tudja eltartani magat, azt az adott allam barmikor kiutasithatja, unio ide vagy oda.  Es akkor vagy visszamegy az anyaorszagba, vagy vandorol tovabb es probalkozik.

    Ez nekem is fura volt, de igy van. 

     

    En egyebkent Sarkozy helyeben csak Luxemburgig vinnem öket. Fogadja be öket a nagyszaju EU parlamenti kepviselö.

     

     

     

    Bocs, de nincs ekezet ezen a gepen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 1. 19:5372.
    a kérdésre a válasz: igen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-08-24  07:44
  11. 2010. augusztus 31. 16:4871.

    http://www.origo.hu/nagyvilag/20100831-megvedett-kitolonc olasra-itelt-romakat-egy-francia-birosag.html

     

    Azon tűnődöm, vajon a bíró urak jártak-e arrafelé. Igazatok van, jómagam sem.

    Egyszerűen csak józan paraszti ésszel probálom kitalálni, hogy milyen körülmények között élhet az, és miből tarthatja el magát, aki illegálisan, munkanélkül tartózkodik egy kiürített telepen. Biztos, hogy roppant higiénikusan él, nem veszélyezteti a környezetét. No és mégis, miből? Ha illegálisan, gondolom segélyt nem kap, az meg hogy valamiből él mi lehet: kéregetés vagy rablás. Egyik se sokkal jobb, nyilván ez nem tetszik a franciáknak. No de hát a bíró urak szerint, ez nem veszélyezteti a közrendet. Úgy látom, nem csak itthon vannak idióták. Valszeg ők is Párizs elit negyedében laknak. Más.... -val meg könnyű a csalánt verni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. augusztus 27. 17:0270.
    Kétségtelenűl igaza van!
    előzmény:
    Damil1 (55)
    2010-08-24  17:35
  13. 2010. augusztus 26. 08:3769.
    Fején találtad a szöget... gyakran érzem úgy, hogy ebben az országban az a szégyen, ha valaki erkölcsös mintapolgár, nem lop, csal, hazudik, élősködik, hanem becsületes munkával, tisztességesen akar élni. Mit ne mondjak, elkeserítő...
    előzmény:
    artemis11 (38)
    2010-08-24  14:42
  14. Torolt_felhasznalo_849271
    Torolt_felhasznalo_849271
    2010. augusztus 25. 20:1768.

    Kedves Soma!

     

    Szeretnék én is egy történetet, esetet megosztani itt a fórumon. Egyik szülőm orvos. Volt egy roma származású, fiatal női betege, egy jómódú roma lány. A lánynak volt egy szintén roma vőlegénye, akiről egyik alkalommal büszkén mesélte, hogy felvették az Állatorvosi Egyetemre. Apám kezdte hinni, hogy vannak ilyenek is. Mikor legközelebb ismét nála járt a lány, kérdezte hogy halad a vőlegénye az egyetemmel? Erre azt mondta a lány, hogy otthagyta a fiú az egyetemet. Apám csodálkozva kérdezte , hogy miért? Nem az volt a válasz, hogy kiutálták onnan, hanem, hogy azért nem jár oda már, mert a romák nem bírják ki sokáig egy helyen, nekik mindig menniük kell, nem bírják a kötöttségeket. Szóval ezt egy roma állította a saját fajtájáról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2010. augusztus 25. 12:4867.

    Kedves jogvédő leányka!

     

    A nagy jogvédés és rasszizmus miatti sistergés közben talán nem ártana megjegyezni az említett telep nevét: Hétes, és nem Hetes. Remélem, a nagy jogvédő buzgalom, ami benned burjánzik, nem merül ki annyiban, hogy a kényelmes kis irodádban ülve néhány topikban osztod az észt, miközben a lényegi (terep)munkát nagy ívben elkerülöd. Mert ebből a hozzászólásodból kábé ez jön le.

    előzmény:
    myrtle-girl (62)
    2010-08-24  20:27
  16. 2010. augusztus 25. 07:4366.
    Kedves jogvédő, fejtsd ki légy szíves, hogyan telnek a mindennapjaid. Tudod-e, hány embert érint a probléma a kirekesztés oldaláról, tudod-e, hogyan oldd meg a helyzetet mindenki megelégedésére. Vannak-e kidolgozott módszerek, hozzárendelt humánerő és anyagi eszközök? Lehetséges-e, hogy képet kapjunk a jelenlegi álláspontról, és tettekről?
    előzmény:
    myrtle-girl (62)
    2010-08-24  20:27
  17. 2010. augusztus 25. 00:0065.

    Ezek szerint a 65 milliós Franciaország eleve elvetette egy 400 ezres réteg integrációjának a megkisérlését?

     

    Mit üzennek ezzel nekünk? Én úgy tudom, hogy ezen rétegből 16 ezret (akik EU-vándolrok, a szabad határokat kihasználva vándoroltak be és tartózkodnak ott illegálisan) azonnal kiutasítanak, a nagy többségükkel, tehát kb. 380 ezer francia állampolgárt pedig befenyítik, ha nem illeszkednek be, ha súlyosan megsértik a francia törvényeket, úgy egyénenként megfosztják őket francia állampolgárságuktól.

     

     

    Erről egy francia újságíró beszélt az ATVn: http://www.youtube.com/watch?v=7XOkC-B3CGQ

     

    Ilyen terveik vannak tehát. És más EU-országok is hasonlóan kezdenek hozzáállni a kérdéshez, vagyis nem szándékoznak integrálni a leszakadozó rétegeket.

     

    De akkor mégis hogy képzelik a dolgokat??

    Úgy vélem, egyre inkább EU-szintű kérdésről van szó, származástól függetlenül. Így aztán egységes európai kérdésként is kellene viszonyulni az ügyhöz, mert az nem megoldás, hogy egyik országból zavarjuk a másikba, aztán vissza a problémás rétegeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-08-24  07:44
  18. 2010. augusztus 24. 23:0964.

    Én azt mondom, könnyű a Rózsadombról egy egy napot eltölteni közöttük. 

    Le kell költözni borsodba egy két évre. 

    idézet:
    ezisen (4)
    2010-08-24 08:14:36
    Nem kell leköltöznie! Elég, ha befogad a rózsadombi háza kertjébe 2-3 cigánycsaládot sátrakba. Dolgoztathatná őket, és fizethetne nekik érte legalább minimálbért. Szerintem anyagilag megtehetné. Prédikálni mindenki tud, tenni annál nehezebb.
    előzmény:
    ezisen (4)
    2010-08-24  08:14
  19. 2010. augusztus 24. 22:3463.

    Kedves Soma! 

     

    Az a 2 cigány család is nagy megbecsülésnek örvendett a faluban, akik engem menetrendszerűen évente kétszer kiraboltak, vagyis feltörték a házamat. Ők akkoriban a piacon (feketén) ruhákat árultak. Ott álltak vele nap mint nap, órák hosszát, úgyhogy dolgoztak ám rendesen. Közben elsütötték az én gönceimet, műszaki cikkeimet is. Végülis az is munka volt, hogy rendszeres megfigyelés alatt tartották a házamat, hisz nem jelentettem be nekik, mikor nem leszek otthon. Meg a betörésre is rászánták azt a 3-4 órát. Egyébként tényleg kedvesek voltak, egyikük segített megtalálni a munkaügyi központban az ügyintézőt, mert én rossz felé indultam el. Még csak meg sem vertek amiatt, hogy feljelentettem őket a rendőrségen.  

     

    A stílusukról, viselkedésükről elég rossz a véleményem. Kötekedősek, beszólogatósak, és pontosan ők rekesztenek ki mindenkit, akit valami oknál fogva nem tartanak maguk közé valónak. Tudod, ez az indiai kasztrendszerbeli örökségük. Jobban gyűlölnek ők "szegények" bennünket, magyarokat, mint mi őket, ez a helyzet.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-08-24  07:44
  20. 2010. augusztus 24. 20:2762.
    "A cigányokat szinte mindenütt megvetik és kirekesztik (nyilván nem ok nélkül, tudom jól…)"

    Kedves Soma, ha szerinted ez nem ok nélkül történik, ha ez a két nagyon súlyos szó, kirekesztés és megvetés (és a mögötte húzódó iszonyatos jogsértések) szerinted indokolhatóak ezzel az odavetett félmondattal, akkor kár is volt ezt a cikket megírnod és a Hetesi telepen reklámozni magad. Én a roma jogvédelem területén dolgozom és pontosan az ilyen kártékony megjegyzésektől durran el úgy az agyam, hogy megszegjem a fogadalmam és mégis kommenteljek az nlc-n, ahol a rasszizmus úgy burjánzik mint a dudva. Ha te megérted és elfogadod a kirekesztést, akkor jól gondoltam hogy csak pozőrség a Hetes és minden más. Ezt mint szakmabeli mondom, mások gondolom megeszik a mézes-mázos cikket. de jó lenne ha az interneten olyan emberek írnának cikket egy témáról, akik értenek is hozzá.
    egy jogvédő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 24. 18:5261.
    Nem lenne rossz, ha ismernék ezt a mondást még jó páran.(Itt most főként a közéleti személyiségekre gondolok)
    előzmény:
    rétilepke (59)
    2010-08-24  18:41
  22. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. augusztus 24. 18:4860.
    pontosan
    előzmény:
    ativeclod (56)
    2010-08-24  17:39
  23. 2010. augusztus 24. 18:4159.
    Én is elolvastam Soma kommentjét, hát erre elmondható, hogy ha hallgatott volna, bölcs maradt volna...
    előzmény:
    Myra13 (57)
    2010-08-24  18:15
  24. 2010. augusztus 24. 18:2558.
    Nem sejtettem, hogy Mr. Sárközy fogja megoldani a népességproblémáinkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-08-24  07:44

Címlap

top