Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztre feszíttette magát a polgármester

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. augusztus 18. 22:43
Káromkodásért bírságoló, önmagát keresztre feszítve tiltakozó, diétázó polgároknak ajándékot osztogató polgármesterről írt különvéleményt Winkler Nóra.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. augusztus 20. 21:286.
    Igen, az is volt. A Volán előtt MÁVAÚT volt a buszközlekedési vállalat neve, és azelőtt volt MAHART. 
    előzmény:
    mohika (3)
    2010-08-19  01:13
  2. 2010. augusztus 19. 07:445.
    Szerintem MAVAUT volt a Volánbusz elődje, a kar amit én ugyan nem láttam, de hallottam róla irányjelző funkciót töltött be. Régen még nem volt ilyen intenzív ökölrázás. Autó is alig járt az utakon. Ha mégis találkoztak, talán megörültek egymásnak és így köszöntek.
    előzmény:
    Rublika (2)
    2010-08-18  22:43
  3. 2010. augusztus 19. 01:424.
    de
    előzmény:
    mohika (3)
    2010-08-19  01:13
  4. 2010. augusztus 19. 01:133.

    OFF

    (a MAHART nem a Magyar Hajózási RT volt?)

    ON 

    előzmény:
    Rublika (2)
    2010-08-18  22:43
  5. 2010. augusztus 18. 22:432.
    Nekem alapvetően szimpatikus ez a Gianluca Buonanno. Saját városom polgármesterét juttatja eszembe, aki pár évvel ezelőtt -- már nem emlékszem, milyen apropóból -- Mikulásnak beöltözve lefényképeztette magát, és bedobatta a város összes postaládájába szórólapként. Egyébként is jól néz ki: mint egy régi vágású katonatiszt. Miatta érdemes nézni a közgyűlést a városi tévében. A közös bennük Buonannoval, hogy ne csak prédikáljon az ember, hanem tegyen is valamit a nemes ügyek érdekében.

    Érdekességként megírom, hátha a fiatalabbak nem hallottak róla: Magyarországon is büntették egy időben a káromkodást. Erre a találékony nép jelbeszédet alkotott, pl. "MAHART a kanyarban." Régen a mostani Volán-buszokat közlekedtető cég volt a MAHART, és indexlámpa helyett egy-egy rúd volt az elején, melyek gömb alakban végződtek. Ha a sofőr egy gombot benyomott, ezek úgy mozogtak, mintha az ökölbe szorított kezed a mellkasodra tennéd, majd kinyújtanád, többször egymás után. Vagyis nem nehéz kitalálni a jelentését = "Lóf . sz a s . ggedbe!" (A történetet a szüleim mesélték, akik a múlt század huszas ill. harmincas éveiben születtek.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top