Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyszülők támogatása

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 19. 22:46
A régi idők társadalmai az időseket tisztelettel kezelték, élettapasztalatukat megbecsülés övezte, tanácsaikra nagymértékben támaszkodott a közösség. A modern társadalmi struktúrában azonban az időskor sokak számára nehéz változásokat hoz, egyre kijjebb szorulnak a társadalmi aktivitás mezejéből.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. december 5. 23:1537.
    Nem kamu. Tényleg szültem egy kisfiút, akit egy gonosz nő jogi csűrcsavarral megkaparintott évekkel ezelőtt. 
    előzmény:
    abak (35)
    2010-07-21  11:23
  2. 2010. december 5. 23:0736.

    Bocsi, de csak most olvastam el, amit írtál. Nem az állam fog eltartani öregségemre, mivel -- úgy tudom -- azért, hogy a lakásomon gondozzanak illetve ebédet hozzanak, fizetnem kell majd a nyugdíjamból. 

     

     

    Ha állami idősek otthonába kerülök, ott is ez lesz a helyzet.  

    előzmény:
    gerbera24 (34)
    2010-07-21  09:16
  3. 2010. július 21. 11:2335.

    Egyik hozzászólásodban arról írsz, hogy a kisfiad füle ugyanolyan, mint a nagyapádé. Itt meg arról, hogy nincsenek gyerekeid.

    Akkor most mi a helyzet.

    Szerintem az egész történeted kamu.

    előzmény:
    birerzsi (28)
    2010-07-20  22:04
  4. 2010. július 21. 09:1634.

    Te tulajdonképpen tisztességesen ki tudod akasztani az embereket.

    No!!

     

    Minden forint, amit az államtól, önkormányzattól kaptál, azt valamennyi adózó - nevezetesen az én pénzemből is kaptad.

     

    Ha te öregkorodra az állam segítségnyújtását várod, akkor megint más -adófizetők - pénzéből élsz, a mi pénzünkön.

     

    Ahhoz, hogy más kenyerén élsz, túl nagy az önérzeted, és alacsony az öntudatod mértéke.

    Amit kapsz, nem jár, tehát hálásnak kellene érte lenned és nem ilyan nagy mellénnyel nyilatkozgatnod.

     

    előzmény:
    birerzsi (27)
    2010-07-20  21:52
  5. 2010. július 21. 09:0833.

    Jiscsoráz!!!!

    Csak ismétlés céljából.

     

    Nem figyeltél. Nem azt írtam, hogy nem létezik szülőtartás, hanem azt, hogy nem ismerek sok olyan szülőt, aki a tartás bírói úton történő  kikényszerítését  igénybe is veszi.

    Azt írtam, hogy sok olyan "gyermek" van, akinek lehetősége lenne és mégsem támogatja a szülőt. 

    Azt írtam, célszerű lenne ezt a jogi utat gyakrabban igénybe venni.

    A gyámhatósághoz lehet fordulni, de a gyámhatóság nem tudja a tartást kikényszeríteni.

    Erre a bírói út a lehetséges és jogszerű fórum.-

     

    Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul.

     

     

     

     

    előzmény:
    birerzsi (30)
    2010-07-20  22:30
  6. 2010. július 20. 22:5532.
    És vajon miért alakul úgy valakinek a viszonya a saját gyerekével, hogy nem tudja/meri előtte feltárni anyagi helyzetét. Nem ő nevelte? Vagy lehet, ezekhez a szegény szerencsétlen szülőkhöz is állandóan rosszkor mennek látogatóba a gyerekei a Cadillac kocsijukkal?
    előzmény:
    gerbera24 (18)
    2010-07-20  14:01
  7. 2010. július 20. 22:4431.
    Ez az egész sírhelyesdi meg sírkövesdi egy marhaság! Falun persze státuszszimbólum, hogy kinek mekkora és milyen díszes sírköve van. Ugyanúgy, mint gazdag üzletemberek körében, hogy milyen kocsija, víkendháza van, és hogy melyik tengerparton volt nyaralni. Tőlünk nem messze van egy falu, ahol szegény a nép, de a családi kripta a divat. Kb. minden második családnak van, mert hát, ugye, mit szólnának a népek.....? Sokaknak meg düledezik, rogyadozik a hitvány viskója. Na de, nem baj, majd ha a fejükre szakad, beköltözhetnek a jóval nagyobb, mívesebb kriptába. Én megmondtam a férjemnek, nekem nehogy sírhelyet vagy urnáriumot vegyen! Hamvaimat szórja szét egy számunkra kedves helyen a szélben. Énnekem nem kell piramis! Nem vagyok én Kefren fáraó(né)!
    előzmény:
    mariskám (9)
    2010-07-20  09:44
  8. 2010. július 20. 22:3030.
    Te tévedésben leledzel. A szülőtartás intézménye létezik. Van is olyan ismerősöm, aki kérte ezt éveken át gyermekeitől, és meg is kapta, hivatalos úton. Csak -- mivel ehhez a bírósághoz vagy a gyámhatósághoz kell fordulni, és per folyamán döntenek -- a legtöbb szülő vagy nagyszülő nem él törvényadta jogával. (Legfeljebb csendben célozgat anyagi helyzetéről a gyerekeinek, azok meg vagy veszik a lapot, vagy nem.)
    előzmény:
    gerbera24 (15)
    2010-07-20  10:50
  9. 2010. július 20. 22:2129.
    A kisfiamnak a füle pont úgy áll, mint a nagyapámnak. Ha a farka is úgy fog, nem lesz itt semmi baj, kérem!(Köszi, hogy felvidítottál!) A kisfiam betegség miatt volt intézetben, és amikor haza lehetett volna hozni, nem volt rendes lakásunk, meg állásunk. Anyósomék sokat segíthették volna, pl. hogy ők veszik magukhoz a gyereket, velünk együtt is elfértünk volna. De ő ehelyett azt mondta, én menjek el dolgozni Angliába bébiszitternek, küldjem neki haza a pénzt, és ő majd bankszámlán fogja nekem gyűjteni, és pár év múlva majd lesz egy szép lakásom. A férjem anyukája állandóan úgy érezte, hogy én a kisfiát kihasználom, és szeretett volna mellőle eltávolítani. Az érdekes az, hogy őt is lányfejjel szülte az anyja, aki férjhez tudott menni, mire anyósom 16 éves lett, és a férjét rávette, hogy írassa a lányt a nevére. Meg amit építettek közösen házat, azt is a lánya nevére íratta. De az ő anyja nem használta ki a férjét, mint én a kisfiát. (Bocsi, hogy ismét szomorkásba kanyarodtam, de mostanában sajnos ilyen a hangulatom -----> klimaxkor. Igen, kikozmetikáztam a bem.-emen az életkoromat, mindenkitől elnézést kérek!)
    előzmény:
    yet (5)
    2010-07-19  23:45
  10. 2010. július 20. 22:0428.

    Szerinted, ha megöregszel, rólad is ugyanígy fognak vélekedni?

    Súlyos problémáid lehetnek, ha mindenről ilyen negatívan gondolkozol.

    idézet:
    abak (8)
    2010-07-20 09:29:49
    Ha megöregszem, rólam nem fog vélekedni a családom sehogy. Már most sem törődnek velem, gyerekeim meg nincsenek. Az állam fog ellátni, vagy a saját lakásomon, vagy egy szociális otthonban. Ahogy ők segítettek sokszor életem különböző helyzeteiben. Pl. használt kiságyat, babaholmit, pelenkát kaptam, mikor a gyermekem született. Sokszor dicsérem és szidom az államot, de ő az, aki végigkísérte és kísérni fogja az életemet.
    előzmény:
    abak (8)
    2010-07-20  09:29
  11. 2010. július 20. 21:5227.

    Az én életemben 2 nagy esemény volt: egyik a középiskolai ballagásom, amin egyedül anyukám vett részt. Valami ronda szárazkórót hozott csokor gyanánt. Talán az árokparton szedte? Öcsém, nagyszüleim és egyéb rokonaim nem vettek részt az eseményem. Másik, számomra fontos esemény kisfiam születése volt. Utána, míg 1 hétig a kórházban feküdtem, egyedül anyukám látogatott meg, senki más rokon. Munkatársaim jónéhányan bejöttek, és tőlük később is nagyon sok segítséget kaptam, de ezt nagyon megalázó módon tették. Mondjuk, ezen nem csodálkozom, mert ők jórészt összetartó falusi családokból származtak, ahol a nagyszülők meg a rokonság szinte vetélkedett azon, ki ad több pénzt, ki segít több munkával, stb. Barátom anyjától megkaptam, hogy magamnak köszönhetem az egészet, minek adtam oda magam a(z) -- elvált, egyedülálló -- fiának esküvő nélkül. Az apai nagyapának meg meg sem merték mondani ezt a szégyent, hogy házasságon kívüli unokája született. Azóta batátom édesanyja meghalt, és annyira hiányoznak az ő kedves szavai is! 

     

    A nagyszüleimnél én is sokat voltam nyáron, etettek-itattak rendesen bennünket, unokákat. Beszélgetések azonban nem nagyon voltak, mert reggeltől estig dolgoztak. Amikor nagyapám özvegyen maradt, gyakran meglátogattam, mert kérte, de 10 perc után mindig hazaküldött, mert elfáradt. (Naponta 3x ment be a városba általában, csak úgy, hobbiból.) Amikor nagymamám még élt, beszélgetések akkor sem voltak, csak meghallgathattuk, melyik rokonnal vagy szomszéddal vesztek éppen össze. Én feszült voltam, a levegő puskaporral teli. Ja, meg engem hibáztattak a szüleim elrontott házasságáért, meg azért, hogy anyukám fiatalon tönkrement. Azért, mert én nem segítettem neki eleget, és nem álltam eléggé mellette. (Ekkor tizenéves, középiskolás diáklány voltam.) 

    előzmény:
    énke6 (7)
    2010-07-20  08:50
  12. 2010. július 20. 17:1226.

    Valószínűleg te is azok közé fogsz tartozni, akik nem érdemelnek támogatást.

    De nálad ezt nem jelent problémát, mert ha minden úgy alakul, ahogy szeretnéd, nem lesz gyereked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (22)
    2010-07-20  14:49
  13. 2010. július 20. 16:5025.
    hát nálam még a szüleim támogatják édesanyám családját, két nagy bátyját meg a nagymamámat, a maguk módján viszonozzák :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441055 (24)
    2010-07-20  16:12
  14. Torolt_felhasznalo_441055
    Torolt_felhasznalo_441055
    2010. július 20. 16:1224.

    Én gyakran "támogatom" anyámat olyan módon, hogy eljön hozzám ebédelni. Tulajdonképpen ez is anyagi jellegű segítségnyújtás, viszont szerintem ehhez nem kell különösebb felhalmozott vagyon.

     

    Apám más kategória, neki nem kell segítség. De nem is ennyit keresett, amíg dolgozott és a nyugdíja sem minimális. 

     

    Nyilván az én célom is az, hogy nyugdíjasként ne szoruljak a gyerekem anyagi segítségére. De ha mégis így alakul, remélem, nem fog lelőni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (23)
    2010-07-20  15:07
  15. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. július 20. 15:0723.

    A te szüleid így tettek - az enyémek meg nem, nem vagyunk egyformák.

     

    Az, hogy segítünk bármiben a szüleinknek ez tök természetes oda-vissza. Én is csomó mindent megcsinálok nekik, ha megkérnek.

     

    Nekem az a fura, ha anyagilag kell támogatni, végtére is nem minden gyerek élt még annyit, hogy már felhalmozott vagyonnal rendelkezzen. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441055 (21)
    2010-07-20  14:24
  16. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2010. július 20. 14:4922.

    Kedves Gerbera!

    Talán meg kellene tanulni értelmezni is amit olvasol. Könnyebb lenne az élet, hidd el.

    Segítek:

    Nem azt írtam, hogy én nem támogatnám az anyámat, ha rászorulna (bár szerencsére ez nincs így), hanem azt, hogy vannak olyanok akik nem érdemlik meg a legnagyobb jó szándékkal sem, hogy a gyerekeik támogassák őket.

     

    Jókívánságaidat köszönöm, hasonlókat kívánok.

    előzmény:
    gerbera24 (19)
    2010-07-20  14:03
  17. Torolt_felhasznalo_441055
    Torolt_felhasznalo_441055
    2010. július 20. 14:2421.

    Az én anyám nem igazán tudott takarékoskodni és ez nem az elhatározásán múlott, hanem azon, hogy nem volt magas jövedelme, azt gyakorlatilag felélte, illetve feléltük, amíg otthon laktunk a tesómmal.

     

    Nem támaszkodik ránk, soha nem kérne pénzt, de én segítem. Nem feltétlenül pénzzel, sőt, inkább nem azzal, hanem egyéb módon. És emelett ő is segít nekünk, nem is keveset, csak nem anyagilag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (16)
    2010-07-20  11:01
  18. 2010. július 20. 14:1520.
    Vagy vicc ez a cikk, vagy én születtem egy inverz családba. 37 éves voltam, amikor édesanyám és anyósom meghalt, és tizenéves, amikor utoljára együtt mentem velük valahová. Pedig igényeltem volna, nagyon is a társaságukat, a közös programokat velük, de nem kértek belőlem. Pedig rengeteg mindenben hasonló volt az érdeklődési körünk, a hobbijaink. Különösen édesanyám részéről esett rosszul, hogy milyen találékonyan tudott kitérni pl. az elől, ha csak néhány buszmegállónyit szerettem volna vele együtt utazni, mert nekem is arrafelé volt dolgom. Anyósommal mintha ikertestvérek lettek volna. Abban legalábbis igen, hogy mindketten "előadtak" a számomra, sohasem beszélgettünk. Apám és apósom is rokonlelkek voltak. Én, az asszonyállat jobbára csak lehajtott fejjel járhattam előttük. Apámat még néha meg is mertem szólítani, de általában durva leugatás volt a válasz. Apósom olyan durva, szúrós szemekkel tudott nézni, hogy rendszerint még megszólítani sem mertem. Már csak ő él a 4 szülőnk közül. Anyósom a halála előtt sokat betegeskedett. Nem szerette, ha látogattuk őt a kórházban, mert félt, hogy akkor majd anyuka bennünket jobban fog szeretni, mint őt. Mint írtam, már csak apósom az egyetlen szülőnk. Eladta a lakását, és beköltözött egy fizetős otthonba. Bármikor látogatjuk, csak rosszkor tudunk menni. Főleg, ha én megyek egyedül. :))) Szanatóriumokba, nyaralásokra, welnesshétvégékre jár, miközben nekünk volt olyan időszak az életünkben, hogy enni sem nagyon tudtunk mit. Férjemmel együtt mindig olyan sokat kerestünk, hogy a kisnyugdíjas anyám meg anyósom a duplája összeget kapták, apósom meg az ötszörösét. Mostanában apósom anyagilag támogat bennünket, mivel sokat betegeskedünk, de meglátogatni nem hajlandó, pedig férjemmel együtt mindketten várjuk, már évek óta, de valami mindig közbejön neki. A nagyapám 80 évesen maradt özvegyen. Akkor még volt egy kisfiam intézetben, akit 7 év alatt egyszer sem látogatott meg, mert 16 éves csajokkal randevúzott. Férjemtől is nagyon szerettem volna szülni, és az apja hányszor vágta gúnyosan a fejünkhöz, hogy "ugyan, miből tartanátok el?" Nagymamám előtt minden voltam, csak tisztességes nő nem, imádkozhattam bármennyit, és járhattam a templomba szintén bármennyit. A legjobban a cikknek az a része "tetszett", hogy az idősek nem szeretnek foglalkozni a halállal. Dehogynem! Nagy tévedés! Szinte kizárólag csak azzal tudnak foglalkozni. Már életükben megépíttetik a csodálatos síremléküket, miközben a gyereküknek nincs pénze pl. téli lábbelire, kabátra. A vénasszonyok minden nap a temetőbe járnak sírgondozás címén, közben meg kicserélik az aktuális pletykákat, és megszólnak mindenkit, aki éppen nincs ott. Az öregurak meg fiatal csirkék után kajtatnak, és igen, ők is imádnak a temetőbe járni a hatalmas bukétáikkal, szinte napirenden. Ahhoz a feleségükhöz, akinek életében le se tojták a képét. Elnézést, ha csak én születtem ilyen negatív családba, vagy csak én látom ilyen gonosznak az öregeket. Itt, a házunkban is lakik egy gazdag vénasszony, bennünket rúgna kifelé, ha tehetné. Neki pl. többszázezer Ft-os egészségügyi dolgok járnak ingyen, nekünk meg egy háromezer Ft-os közgyógy sem. Sok idős jön haza a teli bevásárlószatyrokkal, meg jár el nyaralni, miközben fiatalok kerülnek ki az utcára kisgyermekekkel. Ti hogy látjátok ezeket a dolgokat? Mi a véleményetek minderről? Én annyira sajnálom ezeket a szegény, szerencsétlen, magányos öregeket, hogy csak na!
    idézet:
    birerzsi (2)
    2010-07-19 22:46:42

    Szegénykém!

     

    De legalább tudod milyennek nem szabad lenni.

    előzmény:
    birerzsi (2)
    2010-07-19  22:46
  19. 2010. július 20. 14:0319.

    Kedves Emma!

    A példa ragadós. Őszintén remélem, hogy te sem kapsz majd 1 pohár vizet sem felnőtt gyerekeidtől öreg korodban.

    Legyen szép napod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (17)
    2010-07-20  11:07
  20. 2010. július 20. 14:0118.

    Szia!

    Nem sokkal korábban nyílt egy másik topik gyereknek lakást címmel.

    Ha beleolvasol, esetleg feltünhet, hogy hol a megtakarított összeg.

     

    Mint írtam, ha lehet nem kérnek még akkor sem, ha nélkülözni kell.

    De miért kellene ezt megvárni?

     

    Mondjuk egyszerű emberi jóérzés adni, meg kötelesség a gyermek részéről az őt felnevelő szülőnek.

     

    Mivel a korod miatt nincs rálátásod a korábbi életkörülményekre , azt csak hallomásból tudod, könnyeden írod hogy nem kérnek segítséget.

     

    Egyszerűen azért mert bennünket úgy neveltek, ha lehet magunk oldjuk meg a gondjainkat.

    Változatlanul az a véleményem, hogy sok esetben elkelne a kötelezés a jómódban élő gyerek közömbös magatartása esetén.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (16)
    2010-07-20  11:01
  21. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2010. július 20. 11:0717.

    Az még nem jutott eszedbe, hogy aki nem támogatja anyagilag a szüleit, pedig megtehetné talán nem véletenül nem teszi?

     

    Én ismerek olyan nőt, akinek a gyerekei helyében egy pohár vizet nem adnék, nemhogy mást.

    előzmény:
    gerbera24 (15)
    2010-07-20  10:50
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. július 20. 11:0116.

    Azt nem értem csak, hogy mit csinált a szülő egész életében, ha annyi anyagi háttere nem marad, hogy nyugdíjaskorára a gyerekére kelljen támaszkodni? Takarákosság hol van?

     

    Körülöttem elég sok idősebb ember van/dolgozik/családtag, de egyiktől sem hallom, hogy a gyereke támogatására szorul...inkább ő segít.  

    előzmény:
    gerbera24 (15)
    2010-07-20  10:50
  23. 2010. július 20. 10:5015.

    Egyetértek.

    Véleményem szerint a jól kereső, de kifejezetten önző gyermekek ellen a segélyek helyett alkalmazni kellene a szülőtartás jogintézményét. Ha már van lehetősége a szülő támogatására, tegye önként.

    Ha tehetsége van, csak jószándéka nincs, akkor legyen kötelezhető.

    Szerintem azonban szüő még tartás megítélése miatt nem  fordult bírósághoz.

    Pedig nem ártana.

     

    Nem lenne ennyi önző -csak én....  emberi tulajdonságokkal felruházott ember.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441055 (14)
    2010-07-20  10:22
  24. Torolt_felhasznalo_441055
    Torolt_felhasznalo_441055
    2010. július 20. 10:2214.

    Az én anyukám közel negyven évet dolgozott, a te szavaiddal élve tisztességesen, végig bejelentett állása volt, jelenleg kemény 60.000 forint a havi nyugdíja.

     

    Gyerekem is van, de őt is segítem, ahogy tudom. Ez nekem természetes. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (13)
    2010-07-20  10:14

Címlap

top