Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Durva állatkínzások - büntetlenül

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. május 25. 16:53
Az Orpheus Állatvédő Egyesület szigorúbb büntetéseket sürget az állatkínzók, a feketéző kutya-és más kisállat szaporítók, állataikat kidobálók, illegális exportkereskedők ellen.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. május 27. 21:1243.
  2. 2010. május 26. 10:4042.
    Nagyon aranyosak szerintem is :) nekem egy fekete spánielem van
    előzmény:
    inmélius (39)
    2010-05-25  19:28
  3. 2010. május 26. 08:0741.

    Nagyon aranyosak! 

     

    A pulit éjszakára vidd be az előszobába, ott valószínűleg nyugodtan végigalussza majd az éjszakát.  

    előzmény:
    inmélius (39)
    2010-05-25  19:28
  4. 2010. május 25. 19:2940.
    Nnnna.. léptünk sétálni. Majd jövünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. május 25. 19:2839.
    Itt vannak.
    előzmény:
    Barátosnő (37)
    2010-05-25  19:13
  6. 2010. május 25. 19:2138.

    várjál, keresek és kicsinyítek róluk pár fotót.

     

    A kistestű olyan 15 kg lehet, puli, nőstény.

     

    A nagytestű cirka 60 kg, újfunlandiféle - nem fajtatiszta, valami egyéb beütése lehet, a fej formája miatt gondolom, ugyanakkor roppant intelligens, barátságos, határozott házörzési elképzelésekkel. Pl. a kicsi ugat, a nagy "kinéz" a ház oldalánál, hogy mizujs, és ha valóban úgy ítéli meg a helyzetet, hogy meg kell kérdeznie az utcán elhaladótól, hogy mér' jön erre, napláne mi a búbánatnak állt meg itt, és pont itt, akkor odarohan, és aszongya, hogy BUH.

    előzmény:
    Barátosnő (37)
    2010-05-25  19:13
  7. 2010. május 25. 19:1337.

    Szerintem a kutyus nem érzi magát biztonságban, azért ugat. Ha megkötöd, ezzel azt jelzed neki, hogy nem kell őriznie a házat, leveszed róla ezt a felelősséget, ezért alszik nyugodtan.

     

    Ha szabadon van, úgy érzi, hogy neki bizonyítania kell, ezért ugat meg mindent, minden "betolakodót", sünit, cicát, baglyot, bárkit.

     

    Ráadásul az sem ad neki biztonságot, hogy süket szegényke, hiszen nem hall, és valószínűleg, hiába ugat, azt sem hallja, ezért próbál még hangosabban ugatni. 

     

    Mekkora a kutyus? Nem tudod bevinni a házba, előszobába, garázsba éjszakára?

     

     

    előzmény:
    inmélius (27)
    2010-05-25  18:34
  8. 2010. május 25. 19:0936.

    Szép dolog, hogy nem hagytad magukra az állatokat és bevállaltad őket örökségként.

     

     

     

    előzmény:
    inmélius (25)
    2010-05-25  18:16
  9. 2010. május 25. 19:0835.

    Megfontolom. Jelenleg éppen mind a kettő benn dekkol velem, mert vihar van... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (30)
    2010-05-25  18:51
  10. 2010. május 25. 19:0634.

    Az állatvédő szervezetek ezért próbálnak időnként kedvezményes ivartalanítási akciókat szervezni.

     

    Megértem és valóban drága az ivartalanítás, de valahol, egyszer el kell kezdeni, mert egyszerűen minden állatvédő, akár hivatalos szerv, akár magánszemély csatornája bedugult.

     

    Be kellene vonni az önkormányzatokat, az ő segítségükkel meg lehetne oldani a helyzetet. Természetesen, ez is egy lassú folyamat, de legalább elkezdődne valami.

     

    De amíg egy-egy hivatalos szerv, önkormányzat, jegyző, állatorvos így áll hozzá a dolgokhoz, amíg ők fenyegetőznek, nehogy egy állatvédő a közelükbe menjen, addig nem hiszem, hogy ott bármiféle változás is lenne.

    előzmény:
    inmélius (21)
    2010-05-25  17:41
  11. 2010. május 25. 19:0233.

    A problémát kizárólag az emberek felfogása változtathatja meg.

     

    Ha megérti, hogy olcsón vehet kutyát és a többszörösét rákölti, plussz végigasszisztálhatja a kutya betegségét vagy belátja, hogy neki nem telik divatkutyára, de magához vehet egy akár menhelyről származó fajtatiszta kutyát vagy keveréket, aki ugyanolyan szeretet ad neki, mint egy százezerért vásárolt kutya.

     

    Mindenkinek be kell látnia, reálisan kell mérlegelnie, hogy mennyit tud kiadni és a későbbiekben mennyit tud rákölteni a kutyájára és aszerint vásároljon.

     

    Ráadásul ezzel a hozzáállással nagyon sok száz, ezer kutyát meg lehetne menteni a rohadék szaporítóktól, hiszen ha nem lenne kereslet a 15-20 ezres shar-pei, bulldog, máltai, és még sorolhatnám milyen kutyákra, akkor nem élnék le az életüket egy ketrecben, nem szülnének évente kétszer és nem a saját mocskukban nevelnék őket pár hétig, míg el nem veszik tőle a kicsiket.

     

    Itt egy példa egy kutyára, aki egy szaporító áldozataként élte az életét. Ma már ő sem él, neki is későn jött a segítség.

    előzmény:
    inmélius (13)
    2010-05-25  17:24
  12. 2010. május 25. 18:5532.

    Az a baj, hogy Piroska és Tündike nem érti meg, hogy utána annyit rákölt a kutyára, amiből akár két kutyát is vehetett volna tenyésztőtől.

     

    És akkor még a szerencsétlen kutya szenvedéséről nem is beszéltem.

    előzmény:
    inmélius (8)
    2010-05-25  17:18
  13. 2010. május 25. 18:5431.

    Egy igazi tenyésztő komoly családfát vezet, kiszűrve ezzel a beltenyészet legapróbb lehetőségét is.

     

    Náluk minden egyes kiskutya minden oltást megkap, szűréseket végeznek, minőségi tápot kap és ez bizony súlyos tízezrekbe kerül, ezért kerülnek ennyibe ezek a kiskutyák.

     

    előzmény:
    inmélius (6)
    2010-05-25  17:10
  14. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. május 25. 18:5130.

    "Ha van ötleted, mit tegyek vele a megkötés helyett éjjel, örömmel várom a javaslatodat."

     

    van ötletem: be kell engedni a házba, a melegbe, hogy érezze az ember közelségét, azért ugat ilyen kétségbeesetten mert süket és a saját hangját se hallja, szerintem nem is érzi magát biztonságban.

     

    érintés kéne neki, emberi szagok.

     

    de gondolom neked az a véleményed erről hogy a "kutyának a kertben a helye" ez rögzült sok emberben. ideje lenne átgondolni a dolgokat, és egy kicsit fejlődni az állattartásban, megnézni tőlünk nyugatabbra hogy csinálják, és példát venni róluk. magyarországon nagyon balkáni még a színvonal, nem csak az állattartásban.

    előzmény:
    inmélius (27)
    2010-05-25  18:34
  15. 2010. május 25. 18:4629.

    Ha ez egy valóban kérdés, akkor küldök neked egy anyagot, ami az állatkínzásokról készült tavaly nyáron.

     

    Döbbentes összeállítás, 50 oldalon keresztül, brutálisabbnál brutálisabb állatkínzásokról.

     

    Nagyon is valós, elkeserítő proléma!

    előzmény:
    adrijan (2)
    2010-05-25  16:53
  16. 2010. május 25. 18:3728.

    Bingó! Ez nagyon ott volt!!!!

     

    Bocs mindenkitől, aki másképp gondolja, de nekem a "vallásom tiltana" pénzt adni kutyáért, mikor nagy részük menhelyen vagy sintértelepen, végzi... Rosszul vagyok a sok idiótától, aki szaporítótól vásárol, csak mert az fajtatiszta...

     

    Én kötelezővé tenném az ivartalanítást, és keményen büntetném, aki nem ivartalanítja a saját kis házikedvencét... kant, szukát, kandúrt, nőstényt egyaránt!!!

     

    Dehát hol van ez a mai nagy magyar valóságtól...  :(

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (10)
    2010-05-25  17:20
  17. 2010. május 25. 18:3427.
    Pontosan így van, ha megkötöm, nem ugat. Bebújik a házába és egész éjjel alszik. MIntha azt demonstrálná, hogy wazze, én mindenre vigyáznék, de ha nem hagyod...?... akkor inkább kialszom magam. Ha nem kötöm meg, egész éjjel ugat. Fogalmam sincs, miért van így, de így van. Nappal is ugat, de nem annyit. Mindig kimegyek, magamra vonom a figyelmét - mert ugye, nem hallja, ahogy nyílik az ajtó, és a háta mögött vagyok - megköszönöm neki, hogy figyelmeztetett, akkor abbahagyja - sokszor semmit és senkit nem látok, ami miatt ugatott, de éjjel ugyanezt nem tudom végigjátszani... Gyanítom, hogy kicsit elfuserált falkavezérnek érzi magát, aki éppen összeroppanni készül a feladat súlyától. Pedig nem engedem neki, hogy felugráljon rám, először én "eszek" a kajájából, stb... tehát nem hagyom meg neki a falkavezérség illúzióját sem. Ha van ötleted, mit tegyek vele a megkötés helyett éjjel, örömmel várom a javaslatodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (26)
    2010-05-25  18:24
  18. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. május 25. 18:2426.

    megoldás:nem az hogy aszaporítók olcsón tudjanak szaporítani, mert magyarországon így is másfél millióan vannak a gazdátlan kutyák, ennek fele kölyök, és ingyen vannak.az olcsó szaporítás nem megoldás az állatkínzás visszaszorítására.sőt. emiatt tart ott az állatvédelem ahol.

    sötétség van a fejekben.

     

    nem írok véleményt a megkötésről, nem is értem. ha megkötöd nem ugat?

    azzal nem értek egyet hogy a kistestűt nem vitték magukkal a "gazdák"..

     

    ez a magyar valóság, jól felvázoltad.

    előzmény:
    inmélius (25)
    2010-05-25  18:16
  19. 2010. május 25. 18:1625.

    Értelek. Ettől függetlenül te is értsd meg, hogy irreálisan drágák a kiskutyák és a törvény által felelős állattartásnak nevezett mód. Nem megoldás a jelenlegi jogszabály és jelenlegi árak sem, sem a kutyák árai, sem az állatorvosi árak. A lakosság döntő része nem fog tízezreket adni egy-egy vizsgálatért, mert nincs miből és nincs akarat sem rá. A szemléletváltás önmagában nem segít a pénztárca állapotán.

     

    Nem bíztatok senkit sem legális szaporítóktól vásárolni, és nem tartom jó ötletnek sem, egyetértek veled abban, hogy betegségeket hordozhat a szaporítótól beszerzett állat. Ugyanakkor aki nem ismeri az állattartás mikéntjét, nem fog foglalkozni ezzel a kérdéssel. Elaltattatja a beteg állatot, és beszerez egy másikat. Nem mindenki néz utána annak, mik is az igényeik a kedvencüknek. Nálunk most 2 kutya, és egy macska, valamint csirkék vannak. A kistestű kutyát és a macskát a ház vételekor "örököltem", a gazdája nem tudta, de persze nem is akarta nagyon helyesen magával vinni a panelba őket. A kutya öreg és süket, egyem meg, éjszakára muszáj megkötnöm, mert kivétel nélkül minden egyes éjjelt elejétől a végéig végigugat. Hogy mit lát, vagy érez, passz. Úgyhogy minden reggel elengedem, és minden este megkötöm, hogy aludjak is, na meg a szomszédok se egyenek meg a kutyus miatt. A macska egy egyéniség, úgy szarja le a fejemet, ahogy illik, de megengedi, hogy enni adjak neki:) A másik kutya egy hatalmas ujfunlandi-féle, a kocsik között rohangált egy hat sávos úton, onnan fogta be a fiam. Kerestük egy ideig a gazdáját a környéken, de se chip, se semmi, amin elindulhattunk volna, így aztán ő is rajtunk maradt. Övé az erő, enyém az irányítás - de nem volt egyszerű, míg idáig eljutottam. 

     

    Na. most jól kiírtam magamat. Hogy azért lássátok, ha ellenkezem is a jogalkotóval, azért a gyakorlatban odaügyelek a rám bízott életekre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (23)
    2010-05-25  17:55
  20. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. május 25. 17:5724.

    egyébként tényleg drágák az állatorvosok, főleg az ivartalanítás. de részben azért, mert egyre kevesebben viszik orvoshoz az állataikat, és nekik is (állatorvosoknak) meg kell élniük valamiből.

     

    nehéz ügy.

    előzmény:
    inmélius (21)
    2010-05-25  17:41
  21. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. május 25. 17:5523.

    ezért kell többször is meggondolni hogy be merjünk-e vállalni egy kutyát.

     

    egyébként azért nem jó agondolatmeneted, mert ha valaki olcsó "fajtatiszta" kiskutyát vesz, akkor megsokszorozódik az esélye annak hogy vagyonokat kell majd otthagyni az állatorvosnál.

     

    egyébként meg ha valaki kutyát vállal, azt úgy tegye, hogy jóban-rosszban kitartson mellette, és ha beteg, ne hagyják cserben.

    És ilyenkor kéne ott lennie a kisnyugdíjas néni családjának, és összedobni rá a pénzt.

     

    előzmény:
    inmélius (21)
    2010-05-25  17:41
  22. 2010. május 25. 17:5222.
    Ezekre nem tudok válaszolni. De a szemléletváltás muszáj. Hogy az emberek ne "jajj de cukimuki kiskutya" felkiáltással vegyenek magukhoz kutyát, hanem csak olyan vállalja, aki tudja, hogy biztosítani tudja számára a feltételeket. Mint gyerekvállalásnál.
    előzmény:
    inmélius (21)
    2010-05-25  17:41
  23. 2010. május 25. 17:4121.

    Akkor a törvény végrehajthatatlan. Ha a jogalkotó előírja és be is tartatja azt, hogy folyamatos állatorvosi ellenőrzés alatt legyenek a jószágok, akkor itt népfelkelés lesz az állatorvosi árak miatt. Az emberegészségügyet sem képesek megoldani, akkor majd az állatoknak lesz kielégítő biztosításuk, nem? Mert másképp nem menne. Hiszen egy ivartalanítás egy huszas körül van magában, és a monitorozást, egyéb járulékos költségeket nem is említve. Vagy ha daganatos betegségben szenved a jószág, tönkremegy a gazda anyagilag a gyógykezelésben. Gondolja a jogalkotó, hogy a kisfaluban élő kisnyugdíjas ezt bírni fogja?

     

    Olyan ez a törvény is, mint a gázfelülvizsgálatról szóló jogszabály. A mérések és a kiadott műbizonylat - ha minden rendben van - 60 ezer forintba kerül. Ha nincs minden rendben, akár 200 ezerbe, mire rendben lesz. És 5 évente meg kell csináltatni. Szerinted ki fogja megcsináltatni azon kívül, akinek muszáj lesz (eladja a kéglijét pl)? És ki fogja ellenőrizni a betartását? 

    előzmény:
    bbius (17)
    2010-05-25  17:31
  24. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. május 25. 17:3820.

    törzskönyv kutyánként 5ezer,+oltások ugyanennyi, szűrések (mert az is drága lesz ha a kiskutya kutya diszpláziás) szülőnként kb 60ezer(nemtom pontosan) fedeztetésért is kb 50ezreket szoktak fizetni.

    az anyakutyát is kell etetni, orvoshoz vinnipl.ultrahang, császármetszés.

    és azért kel a prémiumtáp, vagy valami jobbfajta táplálékkiegészítő, mert azt megérdemli egy terhes kutya akin a gazdája "pénzt keres".

     

    számold össze ez mennyire jön ki ha összeadod és oszd le a kiskutyákra. (kistestű kutyák kb4-5kölyköt csinálnak)

    előzmény:
    inmélius (15)
    2010-05-25  17:29

Címlap

top