Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A csoki élettani hatásai - Tények és tévhitek

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. május 13. 11:37
Hizlal, nehezen emészthető, rontja a fogakat – mégis imádjuk. Sok mindent állítanak a csokoládéról, de vajon igaz-e mindez? Tények és tévhitek a csokiról!

Tovább a cikkre...
  1. 2010. május 17. 16:255.
    Andi de kis cseles vagy!:)
    bár én is ezt szoktam csinálni keresek valami pozitív dolgot amire ráfoghatom,hogy azért csinálom még akkor is ha az a bizonyos valami esetleg káros. A te esetedben a csoki mániád:) Bár azért itt nem halálos dolgokról beszélünk csak 1-2 kis picike plusz kilóról.Ami meg ha jó helyre megy a férfiak még örülnek is neki :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 17. 12:004.
    na hoppá erről nem is hallottam!
    raggy én is a Cote D'Or függő vagyok de így akkor,hogy védi a fogaimat talán még nyugodtabb szívvel eszem :D
    naponta most már szükségből fogom enni,hogy legyen egy védőréteg a fogaimon:))
    (legalább így több kódot tudok beküldeni,hogy Brüsszelbe juthassak:D...-100% lelkiismeret:)) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 17. 11:313.
    ráadásul a fogaknak sem árt, sőt, amelyikben nincs sok cukor (magas kakaótartalmúak) a csoki zsirtartalma révén bevonatot képez a fogakon és védi azokat más behatások ellen. Ellenben a sokcukros édességek eltolják a szájpéhát savas irányba ami roncsolja rendesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. május 13. 11:372.
    Én úgy gondolom, hogy 3-4 kocka magas kakaó tartalmú csoki jótékony hatással van ránk :), nem szabad túlzásba vinni ez tény. Én mostanában Cote d'or csokikat eszem jelenleg pl. a pisztáciás változatot ami 70%os kakaótartalmú.:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top