Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rubint Réka a gyerekekért is dolgozik

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. február 14. 15:37
A gyermekétkeztetést is megreformálná a fitneszlady.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. február 16. 13:4421.

    Az hogy mennyire választékosan fogalmaz ...

     

    Nem vagyok szőrszálhasogató,de nem mindegy mit mond,főleg egy gyereknek.

     

    A könyvet nem olvastam,biztosan sok hasznos infót tartalmaz,de a teljes cukormegvonást nem tudom elképzelni egy ember életében.

    A műédesítés károsabb nem?

    előzmény:
    manyiafodrász (20)
    2010-02-15  21:39
  2. 2010. február 15. 21:3920.

    Szerintem Réka igazi profi a szakmájában és összetartja a családját, úgyhogy biztos nem rossz anya és feleség. Az hogy mennyire választékosan fogalmaz ... hát nem ezért szeretjük. De a cukorellenességgel maximálisan egyetértek.

     

    Van egy könyv, a címe Cukor Blues.  Ha valaki elolvassa és megérti, egyet fog érteni Rékával. 

     

    A legérdekesebb: jobb ha az ember semmit nem eszik, mintha cukrot enne. Erre több kísérleti bizonyítékkal is szolgál a könyv, de a legérdekesebb, hogy hajótöröttek, akik cukrot találtak és ettek - éhenhaltak adott időn belül. Akik pedig csak esővizet ittak - túlélték a dolgot. A teljes fiziológiai hátterét is leírja a könyv a cukorfogyasztásnak. A cukor felégeti a test energiatartalékait és semmiféle építést nem végez. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. február 15. 21:0819.

    Hááát, az Up Date Zrt-t, most mázsálta meg a vagy a GVH,vagy az NFH,mivel az általa fémjelzett up date kenyér nem olymértékben az aminek hirdette. Ejnye.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-02-14  15:37
  4. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. február 15. 11:1718.

    Tényleg felháboritó az étkeztetés ovikban,iskolákban.

    A mi sulinkban ahová a kisláényom jár,lemondták azt a szállitót akitől a borzadályos ételt kapták.

    Most jobb sokkal.

     

    Bár őszinténszólva mivel én főzök hétközben is,igy már évek óta otthon ebédel.

    Persze ezt nem teheti meg egy napközis alsós...

     

    Én sem vagyok hive a sok cukros ételeknek,de egy-egy fagylalt főleg nyáron,és egy-egy sütemény belefér.

    Mindent nem kell megvonni.

     

    És ez a félelemgerjesztés..brr...egy nagy hülyeség,csak az a baj,hogy a gyereknek nem az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (17)
    2010-02-15  07:46
  5. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2010. február 15. 07:4617.

    Abban egyetértek R.Rékával hogy tényleg gáz az iskolai, óvodai étkeztetés.

    De amíg egy gyerekre max. 300 ft-nyi (kb., nem pontos összeg) összeg jut, addig itt nem fog történni semmi. 

    Naponta szembesülök azzal, mit tesznek a gyerek elé az iskolában...rémes. 

     

    Viszont: kell a cukor a szervezetnek, ebben Rékának nincs igaza. Nyilván nem kell azt sem túlzásba vinni.

    Bár inkább egyen a gyerek cukrot, mint aszpartamos édesítőszert tömjünk egy pár éves gyerekbe. Mivel egészségesebb az édesítőszer???

    Nekem vhogy az a sanda gyanúm, hogy azért ez a nagy reformgondolat Rékáéknál, mert ez a szegmens még üres náluk...Ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-02-14  15:37
  6. 2010. február 15. 07:3616.
    Úgy látszik, sok minden nem ragadt rá annak idején a Gyógypedagógiai Főiskolán, vagy már lekopott....
    előzmény:
    -Tiffin- (15)
    2010-02-14  23:27
  7. 2010. február 14. 23:2715.

    Igazi, Rubint Rékára jellemző IQ-fighter beszólás volt. :)

     

    Nem értem, miért állít valótlant. A túlsúlyos, cukros dolgokon élő gyerekek nem kerülnek kórházba, viszont rengeteg komplexusuk van, izzadnak, lassabbak, nincs kedvük sportolni emiatt, hamarabb kifáradnak, és fogorvoshoz kell menniük gyakran.

    Ha ezt mondja Réka, akkor teljesen igazat adok neki.

     

    Viszont így...nem félelemmel kell nevelni, pláne nem irracionális félelemkeltéssel, mert később pláne nem hisz majd neki. Hisz a szomszéd Szandika is evett fagyit, Ubulka kapott csokinyuszit és jé, nem kerültek kórházba.

     

    Másik dolog meg, ha mondjuk eltöri a kezét Lara, akkor sokkos állapotba kerülhet, hiszen azt mondták neki, hogy senki nem kíséri kórházba...

     

    Azzal egyetértek, hogy törekedni lehet, sőt kell is az agyoncukrozott dolgokat mellőzni. De néhanap egy kis házi készítésű túróparfé, nyáron fagyi, szülinapi torta, idénygyümölcsös süti-ezek mértékkel fogyasztva beépülhetnek az étrendbe.

     

    Mellesleg dietetikushoz jártam, aki azt mondta, hogy az extrém fogyókúra vagy tápanyagmegvonás nem ajánlott, mert hosszú távon egyrészt nem tartják be, ha meg igen, a szervezet bánja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2010. február 14. 22:4514.

    „Elmondtam a kislányomnak, hogy ha sok cukrot fogyaszt, beteg lesz, ha beteg lesz, kórházba kerül, ahol nem lesznek ott kedvenc játékai, a barátai, sem én, sem Norbi” – mondta Rubint Réka.

     

    Kíváncsi lettem volna arra,hogy mikor pár évvel ezelőtt Réka nagyon beteg volt és senki sem  látogatta volna meg a kórházban,senki sem  törődött volna vele a családjából, mit szólt volna hozzá?

     

    Az óvodai,iskolai étkeztetés sok helyen már elég jó,legalábbis a korábbiakhoz képest.

    Az pedig,hogy egy gyermeket teljesen megvonnak az édességektől   mintha az valami irtózatos méreg lenne(tisztában vagyok a túlzott cukorfogyasztás káros hatásaival) az egyenesen arra sarkalja a gyerekeit,hogy zugevők legyenek.

     

    Nem értem ezt a szülői párt,és főleg az anyát nem.

    Olyan felháborító kijelentései vannak,hogy az ember csak néz,ráadásul halvány fogalma sincs mit beszél a gyerekeinek és mi lesz a következménye.

    A gyerekeknek nem csak testük van,hanem lelkük is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. február 14. 21:2413.
    nem vagy egyedül,,, 100 %-ig egyetértek... de a Norbiról se túl jó a véleményem..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-14  20:58
  10. 2010. február 14. 21:1712.
    Nem várhatunk szegénytől, ennél többet. A " mintaanya" megszólalt és még büszke is rá....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. február 14. 18:0011.

    Sógornőm születésüktől arra szoktatta gyermekeit, hogy nem szabad csokit, sütit enni. Egy húsvét, mikulás sem múlhatott el csokival, egyszer követtem el azt a hibát, hogy a gyerekek csokimikulást kaptak. Olyan patáliát csapott, mintha késsel a kezemben kergettem volna a fiúkat! A tiltás eredménye: néhány év múltán a gyerekek szó szerint tömték magukba az édességet, ha a szülők nem látták (pl. nagyszülőknél, gyerektársaságban stb.). Volt értelme?

     

    Réka meg jobban tenné, ha valami agynövesztő kúrába fogna.

    előzmény:
    Anda39 (7)
    2010-02-14  16:38
  12. 2010. február 14. 17:5210.

    Nem mindegy, hogy Budy (budi) vagy Buday.

     

     

    Ezt egyébként Jamie Oliver is próbálta, nem is sikerült neki, pont azon oknál fogva, amit leírtál.

    előzmény:
    rnelli (8)
    2010-02-14  16:45
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 14. 16:489.
    Elmondtam a kislányomnak, hogy ha sok cukrot fogyaszt, beteg lesz, ha beteg lesz, kórházba kerül, ahol nem lesznek ott kedvenc játékai, a barátai, sem én, sem Norbi” – mondta Rubint Réka.              Gratulálok, ez igy nagyon okos magyarázat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-02-14  15:37
  14. 2010. február 14. 16:458.

    Az ötlete jó és szép, de szerintem Rubint Rékáéknak a cél megoldása nem fog sikerülni. Miért is? Az állam egy bizonyos összeget áldoz csak a gyermekétkeztetésre. Ez kb 270 Ft/ fő. Ez rettentő kevés. Nagyon sokan ennél többet nem is tudnak rá áldozni. A Rékáék által forgalmazott alapanyagok ára sokba kerül. A gyermelétkeztetés gyakorlati megreformálása ott kezdödik amivel most Budy Péter mesterszakács kísérletezik. Én nagyon drukkolok, hogy Buday Péter kísérlete sikeres legyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. február 14. 16:387.

    Egyetértek Rubint Rékával, meg a többi csomó emberrel, akik próbálkoznak tenni azért, hogy a gyerekeink egészségesebb kaját kapjanak a menzán. Sajnos nem sok eredménnyel. Ennek több oka is van: valahogy nem akarunk kevesebb pékárut enni (olyan finom!). Nem eszünk elég zöldséget-gyümölcsöt (marha drága). Talán az unokáim már olyan ebédet kapnak az oviban, ami tényleg nekik való. Addig meg marad az otthoni egészségesebb táplálkozás.

    Amúgy én sem így magyaráztam volna el a gyerekemnek, miért ne egyen sok cukrot.

    Ja, és akit születésétől fogva arra szoktatnak, hogy nem kap édességet, csak lájtos formában, az szerintem nem is vágyik pl. a cukrászsütikre, nem? De erről csak az tud nyilatkozni, aki tapasztalta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-02-14  15:37
  16. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. február 14. 16:306.

    Jesszus! Rémisztő ez a nő!

     

    Komolyan mondom az egészséges táplálkozás híve vagyok, és biztos lehetne jobb is az ovis kaja, DE!

     

     Mi lenne vajon ha nem adnánk a gyerekekeknek egyátalán cukrot???? (Azon kívül hogy elájulnának?)

     

    Ha az ilyen cukortól telljesen eltíiltott gyerekek egyszer beszabadulnak majd egy cukrászdába, tutti hogy ott halnak majd meg az első adag képviselőfánktól!!!

     

    Ez komoly!

    Meg kell találni az egyensúlyt cukortéren is!

    Szegény gyerek! Kórházzal fenyegetik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-02-14  15:37
  17. 2010. február 14. 15:525.

    sorry nem utalkoztam.Mi az ,hogy ha bármit is mondd ??? Eddig mit olvastál tölem ,hogy beszoltam volna Rékára?

     

    Ez akkor is gáz igy mondani egy gyereknek. 

    Aztán amit adnak oviban , suliban nem tudom mert esznek ott a gyerköceim .

    Nem ,nem kapnak bármennyit meg van határozva de nem mondanám neki hogy fiam ne ugrálj mert ha ugrálsz és eltörik a lábad a kórházban egyedül leszel ! Ne az legyen az érzése,hogy meg kell felelnie és ha nem ,egyedül marad.

    Szerinted most R R lánya kerülni fogja ? Jaj a mami nem lesz bent velem meg a macikám igy nem eszem édességet ! Ez lesz? Mit von le egy gyerek ebböl  szerinted??

    RR is áttette a gyerekre komplett a felelösséget egy nagy sokkal.

    előzmény:
    PirosLivi (4)
    2010-02-14  15:47
  18. 2010. február 14. 15:474.

    miért kell utálkozni bármit is mond? nem értem.illetve értem, ha van rajta sapka...

     

    egyébként szerinted az oviban és az iskolában amit adnak ételként a gyerekeinknek az szuper, és te totál elégedett vagy vele?

    és te a gyerekeidnek bármikor bármennyi cukrot adsz, amennyit csak megkívánnak?

    vagy leülteted a két éves kisgyereked és szépen türelmesen elmagyarázod? és onnantól kezdve az felelőségteljesen kerüli a túlzott cukorfogyasztást? mert ha igen - én is ilyen gyereket akarok, cseréljünk.

     

    csókolom

     

    előzmény:
    Inspiration (2)
    2010-02-14  15:37
  19. 2010. február 14. 15:443.

    hááááááááááááááááááááát, azért ha az én gyerekem beteg lesz - akár azért, mert kétpofára zabálja a cukros sütit, akár azért, mert eltörik a lába -, én ott leszek vele a kórházban... sőt, az apja is.

    Pedig én nem is vagyok fitnesslédi

     

    Vannak igazságok abban, amiket mondanak és hirdetnek, tényleg ráfér a reform a gyerekétkeztetésre, meg általában a kajálásunkra, de azért középutat is meg lehet találni, nem csak jobbszél és balszél van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-02-14  15:37
  20. 2010. február 14. 15:372.
    Örülök neki,hogy Rubint Réka nem Pszihológus :)Annak még jobban ,hogy nem vagyok a lánya.Egy anyátol ilyet hallani szörnyü lehet egy kislánynak. Ha eszel cukrot senki nem lesz veled ha kórházba kerülsz.Kedves.Hol vannak az ésszerü érvek az okosak ? Nehogy mar sokkolni kelljen egy gyereket azért ,hogy ne egyen vagy tegyen valamit. Lehet,hogy neki meg nevelési tanácsadásra kéne mennie. Látszik,hogy mert sportos , vékony attól nem kell,hogy gyereket is tudjon nevelni vagy hogy jó anya legyen .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top