Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki kell-e nevelnie egy nőnek a pasiját? - Soma Mamagésa válaszol

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. október 15. 17:48
28 éves nő vagyok. Azt látom, hogy a korban hozzám illő férfiak majdnem mind elköteleződésfóbiában szenvednek. Kell-e egy nőnek „nevelnie” a párját, hogy túllépjen a bizonytalanságon?

Tovább a cikkre...
  1. 2009. október 28. 20:2215.

    Hát kata.... irigyellek.

    Irigyellek?  

    Nekem mondjuk már megvan, aki megvett, nem kalandozhatok 

    előzmény:
    solymikata (14)
    2009-10-27  11:43
  2. 2009. október 27. 11:4314.
    Nem e.bari, nem próbálkoztam. Egyelőre én annál a fázisnál tartok, ha valami nem tetszik, dobom a pasit 
    Van választék bőven, jobb találni a megfelelőt, mint gyártani! 
    előzmény:
    e.bari (12)
    2009-10-22  11:37
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 26. 12:2113.

    Persze az sem mindegy, milyen téren "szorul nevelésre" az ember párja. A csámcsogásról, orrturkálásról, szipogásról, fogszívásról, WC kefe nem használatáról, fogkrém tubusának össze-vissza nyomkodásáról, fog nem mosásáról, szőnyegre sáros cipős lábbal betrappolásról stb. egy 40 évest is le lehet (és le is kell!) szoktatni, némi kitartó unszolással.

     

    Egy ateistából (őszintén) vallásost, szocdemből nemzeti radikálist, megrögzött otthonülőből világutazót, bádogosból asztrofizikust, tetkós motoros rockerből kimért angol gentlemant már nehezebb farigcsálni. De minek is? Mindenki úgy jó, ahogyan van. Felesleges beleerőltetni bárkit is egy szerepbe azért, mert mi ilyennek szeretnénk látni. Különbözőek vagyunk, ettől szép a világ. És mindenkire vár valaki, valahol. Csak EZT az embert kell megkeresni valahogyan. Nem egyszerű feladat, az biztos, de az "átnevelésnél" hosszú távon mindkét fél számára sokkal kifizetődőbb - szerintem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 22. 11:3712.
    kata, nem tudom Te próbálkoztál-e már ilyesmivel, de hidd el nekem, bizonyos határok között nem elvetélt dolog a pasinevelés. Pár éve már gyakorlom, nem teljesen eredménytelenül. 
    előzmény:
    solymikata (11)
    2009-10-22  11:02
  5. 2009. október 22. 11:0211.
    Eleve téves elképzelés, hogy "nevelni" kell, vagy lehet egy kapcsolatban a másik felet. Hány nőt ismertek, aki belebukott abba az elképzelésbe, hogy "majd mellettem megváltozik"...?
    Ha jó a kapcsolat, úgyis idomulnak egymáshoz a felek. Mondom egymáshoz, és mind a ketten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-10-15  17:48
  6. 2009. október 21. 14:0710.

    Hú, te aztán otthon vagy a témában!

    szeretem a hozzáértő hozzászólásokat, köszi!

    előzmény:
    Praktikus (9)
    2009-10-21  10:47
  7. 2009. október 21. 10:479.

    Soma cikkeit nagyon kedvelem. Csak arra vagyok allergiás, amikor azt mondják, hogy a házasságok fele válással végződik. Ez egy masszív tévedés.

     

    Kezdjük az elején. Minden házasság, kivétel nélkül mindegyi véget ér. Ez a házasságok természete. A tavaly véget ért házasságok száma 73800, ebből a házastárs halála miatt 48500 szűnt meg, válás miatt 25300 (Népmozgalom 2008 január-december, KSH, 2. oldal) 

     

    Nem a házasságok fele végződik válással. Magyarországon jelenleg több mint 2 millió a házasságok száma és abból 25 ezer a válásoké. Ez alig több mint 1%, nem a fele. (1,26%, ebben a táblázatban látható) http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/xtabla/nep mozg/tablnep08_05.html

     

    Az amit így interpretálnak az egy dinamikus statisztikai mutatószám, az azévben megkötött házasságok számának a fele az azévben kimondott válások száma. Ez 2008-ban ez az arány 60%-ot tett ki.

     

    Hogyan lehetne igaz a kijelentés? Ezen is gondolkoztam. Azt számoltam ki, hogy mi történik akkor, ha a 2008-ban kötött házasságok a jelenlegi válási szokásainknak megfelelően alakulnak? Akkor jön ki egy olyan adat, hogy 15 év után a 2008-ban megkötött házasságoknak csak valamivel több mint 60%-a marad meg, a többiek időközben elválnak. Nem végződik válással a házasságok fele még 15 év után sem. (Ebből nem tudjuk, hogy mennyien vannak a notórius válók. A házasságokból az újraházasodók adnak közel egyharmadot.)

     

    A 2005. évi mikrocenzus adatai szerint a párkapcsolatoknak már a 15%-a együttélés, ami azt jelenti, hogy ezek száma kb. 350 ezer. Ezeknek a szétmenési arányairól nem szól a statisztika.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. október 19. 22:358.
    Én azt tudom mondani, hogy lehetetlen olyan valakit találni, aki 100%ban megfelel, sőőőt, nem is fogsz, de a kapcsolat elején nem szabad mindent megengedni, mert aztán az marad végig. Ha az elején nem teszel semmit annak érdekében, hogy más legyen, utána már nem lesz rá lehetőséged. Hogy van a mondás, addig üsd a vasat, míg meleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 17. 18:417.

    Nem. Nem kell a viszpnyból erőltetett iszonyt csinálni.

    Mindenkit úgy kell elfogadni, amilyen. Ha x. y. valamely tulajdonsága miatt nem tetszik, akkor keress szád ízének valót helyette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-10-15  17:48
  10. 2009. október 15. 21:256.
    Az is lehet, h ha nem nézné le a levélíró ennyire a pasikat, akkor találna olyat köztük, akit normálisnak tart. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-10-15  17:48
  11. 2009. október 15. 19:435.
    Senki ne akarjon nevelni egy felnőtt embert. Vagy jó ahogy van, vagy hagyja meg annak akinek úgy jó amilyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-10-15  17:48
  12. 2009. október 15. 18:564.
    Hát lehet, hogy a barátnőre szorul a nevelés. De alapvetően a mamájának és az apukájának kellene megnevelni a leendő 28 éveseket. Hogy ne csináljanak be az érzelmi felelősségektől. 28 éves nagyfiúk már nehezen nevelhetők. (egy kisgyereknél gondolom kevésbé)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-10-15  17:48
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 15. 18:103.
    Nem nevelgetni kellene, hanem megkeresni azt a férfit, aki valóban hasonló szemlélettel és célokkal rendelkezik. Ebben az esetben könnyebben elkerülhetők a surlódások. Átalakítani felnőtt korában senkit sem lehet. Sokan megpróbálják, de az ilyesminek vagy válás, vagy elrontott, besavanyodott házasság, évtizedekig való kínlódás a vége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-10-15  17:48
  14. Torolt_felhasznalo_531651
    Torolt_felhasznalo_531651
    2009. október 15. 17:482.
    Az "individuáció útján" valójában nagyon, de nagyon kevés ember jár. Amivel keverik a valódi individuációt, az az egoizmus, a még egészséges mértékű vagy a már beteg, a "mert én megérdemlem" nárcizmus. Egyetlen társadalom sem állhat csak individuumokból, vagy ahogy mondani szokták: a krumplinak sem csak virága van. Ahogyan én látom, amivel kevered az az egyszerű, önálló felnőtté válás. Ami valóban egyfajta "individuáció": individuummá levés. Nüanszok, és mégis...! Egyébként sok igazság van abban, amit írsz. Ha egy ember "nevelni" akarja a párját, akkor az hamar átmegy apus-kisfia vagy apuka-kislánya stb. verzióba. (és hány ember csinálja nap mint nap, te jó isten!) De ha két ember fejlődni akar, együtt szállni, külön, önálló és saját szárnyakon, akkor mindkettőnek fel kell tudnia nőni, főként egymáshoz. EgymásNAK pedig lehet segíteni - lehet bizony! Csakhogy ahhoz nem kevés akarat kell, elköteleződés egymás és a jövő iránt, és a fájdalmak, az út rögeinek felvállalása. Egyébként a cikk írója értelmes embernek tűnik, érdemes volna rá odafigyelni - már ha valódi ember, valódi levelét olvastuk. Aki így lát, összefüggésekben és ilyen kérdéseket tesz fel, arra érdemes odafigyelni, mert tehetséges ember. És hogy mit lehet kezdeni egy változni nem képes, betegségbelátásban sem szenvedő, örökös anyuka kisfiával vagy kislányával? Hagyni magon: éljen, ahogyan tud, és haljon meg lehetőleg utód nélkül. Mert ami kárt képes okozni különösen az utódaiban egy igazi, vérbeli nárcisztikus - akár anyahiánya volt, akár nem - az elmondhatatlan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top