Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egészséges táplálkozás? - Könnyen betartható tippek a változtatáshoz

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. szeptember 1. 11:46
„Ne azért élj, hogy egyél, hanem azért egyél, hogy élj”, sőt „az vagy, amit megeszel”. Még folytathatnák a sort számos régi bölcselettel, amelyek elhangzása néha már közhelyesnek tűnik, de tagadhatatlan tény, hogy van igazságalapjuk. Mint ahogyan az is köztudott, hogy mi, magyarok meglehetősen rosszul táplálkozunk. Ezt alátámasztják a különböző eredetű betegségek statisztikai adatai is.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. július 25. 13:048.
    Nagyon nagy segítség lenne, ha ugyanezt "középkorú férfi" változatban is olvashatnánk. Nem hinném, hogy 10 dkg hússal boldoggá tenném életem párját, sőt, egy ilyen életmódváltoztatás még tervezési fázisban könnyen váláshoz vezethetne... ;)
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 1. 13:037.

    Kábé, mint a 10.000-edik fogyis topikban azt olvasni, hogy nem tudok lemondani a somlóiról...

    Akkor ne beszéljünk fogyókúráról (se).

    előzmény:
    Dike (6)
    2009-09-01  12:49
  3. 2009. szeptember 1. 12:496.

    "És mi van akkor, ha a cukrot, süteményeket nem tudom kiiktatni az étrendemből"

     

    Na ilyen kifogást még soha nem hallottam :)) Létfontosságú táplálékunk a sütemény. LOL

    előzmény:
    anima_trix (2)
    2009-09-01  11:46
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 1. 12:475.
    Ugyan...aki nálam többet dolgozik, az festi magát, de mégsem eszem össze minden vackot. pláne nem állandóan cukrot, sütit, nemtommit. Nem kerül sok időbe eg ytisztességes ételt összerakni tartalmas alapanyagokból, a havi egyszeri nagybevásárlás sem egy ördöglakat, amikor az ember szépesn elolvassa az összetevőket és nem veszi meg a szemetet. És heti egy óra szombat reggel a piac a zöldségért-gyümölcsért. Időt kell rá szánni, mégpedig azért, mert az autómba sem töltök vacak üzemanyagot, nemhogy a testembe. Arról nem is beszélve, hogy inkább most szánok erre időt, mint 45 éves koromtól az egészségügyre, gyógyszerekre. Sz...ból nem lehet várat éípteni, sem vacakból egészséges testet.
    előzmény:
    anima_trix (2)
    2009-09-01  11:46
  5. 2009. szeptember 1. 12:314.

    Az embernek saját érdeke, hogy vigyázzon a testére, magunknak ártunk ha nem így teszünk.  Az én életem is egy nagy rohanás: család, főállású munkahely, mellette főiskola, vizsgák és egy saját vállalkozás is, de megnézem, hogy mit eszek, és hogy lehetőség szerint magam készítsem el az ételt. Pl egy friss zöldségsalit összedobni kb 15 perc,  magokat, gabonaféléket bekeverni kefírbe, joghurtba reggelire 2 perc, és máris sokat tettünk az egészségünkért. Szóval ez a "sosincs időm" gyenge kifogás.

      

    előzmény:
    anima_trix (2)
    2009-09-01  11:46
  6. 2009. szeptember 1. 12:223.

    Hogy érted, hogy valakinek rohanás az élete, és nem tudja betartani, vagy kiiktatni az értendjéből a  cukrot és süteményeket?

    Én nem látom az összefüggéseket. Ha valakinek fontos az egészséges életmód, akkor szakít időt rá, és olyanról még nem hallottam, hogy valakinek kötelezően cukrot meg süteményeket kellett ennie az életbenmaradás érdekében.

    előzmény:
    anima_trix (2)
    2009-09-01  11:46
  7. 2009. szeptember 1. 11:462.
    Hasznos tanácsok, köszönjük, és én mint gyesen levő anyuka ezeket van lehetőségem betartani, de mi van azokkal, akiknek az egész életük egy nagy rohanás? És mi van akkor, ha a cukrot, süteményeket nem tudom kiiktatni az étrendemből?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top