Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 mennyei húsvéti sütemény

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. Április 11. 00:34
A húsvéti vendégjáráshoz hozzátartozik a vendéglátás is. A sós előételek, pogácsák mellett jó, ha van néhány – több napot is könnyedén átvészelő – sütemény, amellyel meg lehet kínálni a lelkes és éhes locsolókat.

Tovább a cikkre...
  1. 2009. Április 16. 14:058.

    Vagy ugyan ebből a mennnyiségből 10 perces kuglóf is készíthető:

     

    Tízperces kuglóf / mindmegette.hu

     

    Hozzávalók:

    ˇ  4 tojás

    ˇ  20 dkg cukor

    ˇ  1 csomag vaníliás cukor

    ˇ  1 dl olaj

    ˇ  1 dl tej

    ˇ  20 dkg liszt

    ˇ  fél csomag sütőpor

    ˇ  1 csipet só

    ˇ  2 evőkanál kakaópor

    Elkészítés: A tojások sárgáját kikeverjük a kétféle cukorral, hozzáöntjük az olajat, tejet, belekeverjük a sütőporral elegyített lisztet. Beleforgatjuk a tojások habját, és kilisztezett-kivajazott, közepes kuglófformába öntjük a massza kb. 2/3-át. A maradék tésztába keverjük a kakaóport, és a sárga tésztára kanalazzuk. Előmelegített sütőben 15 percig nagy- /gázsütő 8-as fokozat/, majd 4-es fokozaton sütjük, még kb. 40 percig.

    Megjegyzés:
    Tényleg 10 percen belül kikeverhető! Elrontani nem lehet, ízlés szerint tehetünk bele meggyet, mazsolát, diót, stb.

    előzmény:
    bigacsiga2 (7)
    2009-04-16  14:01
  2. 2009. Április 16. 14:017.

    Az első süti Zebra torta névre hallgat, és egyáltalán nem kell belekavarni, az úgy jó szabályosan:

     

     

     

    Ez a Vas Népéből származó recept nagyon jó:

     

     

     Zebratorta / zizi5

     

     Hozzávalók:

    6 tojás, 30 dkg porcukor, 1,5 dl víz, 1,5 dl olaj, 37 dkg liszt, 1 cs sütőpor (nekem 10 gr), 2 púpozott ek. kakaó

     

     A 6 tojásfehérjét keményre verjük 5 dkg porcukorral.

    A hat tojássárgát habosra keverjük 25 dkg porcukorral, folytonos keverés közben belecsorgatjuk a langyos vizet és a langyos olajat. Géppel belekeverjük a lisztes sütőport. A tésztát kettéosztjuk. Egyik felébe keverjük a kakaót. A felvert tojásfehérjét megfelezve beleforgatjuk a tésztákba (a kakaósba kicsivel többet teszünk). Tortaformába töltjük az alábbiak szerint: a tortaforma közepébe csurgatunk 1 ek világos masszát, majd rá 1 ek kakaós masszát, s így tovább, amíg el nem fogy. 170 fokon kb. 1 óra hosszat sütjük. Tűpróba javasolt. Rácson hagyjuk kihűlni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-04-11  00:34
  3. 2009. Április 11. 12:466.
    Én Dunahullámot készítek. Szerintem nagyon finom és nem is kell pár napig tartogatni...legalábbis nálunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. Április 11. 12:455.

    Köszi, ki fogom próbálni!

    Kellemes Húsvétot!

    előzmény:
    csak2000 (4)
    2009-04-11  10:31
  5. 2009. Április 11. 10:314.
    Bögrés sütit találsz itt a neten, nem szárad ki, és lehet ezerféle variációban csinálni. Nálunk a csokisziruppal - nem krém  - a legmenőbb. Úgy csinálom,hogy mikor megsült a süti,akkor kockára vágom és egyenként beleforgatom a csokimázba, utána meg kókuszreszelékbe. Fóliával,v.folpakkal letakart tálcára teszem,hogy ne masztatoljon és pár órára a hütőbe landol a tálca, a tartalmával együtt ennyi idő alatt megszilárdul a máz és nem keni össze a lakmározó sereg magát. Jó étvágyat hozza!
    előzmény:
    netuddki990 (3)
    2009-04-11  00:49
  6. 2009. Április 11. 00:493.

    Nekem egy picit későn jöttek ezek a receptek, pedig jól néznek ki. Ma este jönnek vendégek és már megcsináltam a tiramisu tortát. Nrm kifejezetten magyar, de olyan süti kellett, amit előre meg lehet csinálni.

    De ezeket is ki fogom próbálni rövidesen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-04-11  00:34
  7. 2009. Április 11. 00:342.
    A csokitortát megcsináltuk, valóban nagyon finom. Annyit változtattam csak, hogy 8 tojásból készült, 20 dkg liszttel, rumaromával és krémbe kicsit több cukrot tettünk. Biztos, hogy sütjük még!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top