Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 hét - 9 kiló - bécsi diéta

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. március 23. 19:42
Még van egy kis időd az augusztusi nyaralásig, és szeretnél a legjobban festeni a fürdőruhádban? Kéthetes diétánkhoz ugyan némi fegyelemre lesz szükséged, de megéri a fáradságot!

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 7. 09:4555.

    Szerintem inkább megmosolyogtató, de hát én egy karcsú ember vagyok, szóval nyilván nem értek hozzá, hogy hogyan kell táplálkozni!

  2. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2013. május 15. 13:5854.

    Helló!

     

    Kérdésem: lehet tejet inni és egy kis sajtot tenni a salátákba ez alatt a diéta alatt? Vagy ez odavágja az egészet?

     

    Üdv:

     

    Kata, (a 3.napon járok 

    előzmény:
    N?k Lapja Café (1)
    2009-03-23  19:42
  3. 2012. augusztus 28. 14:0753.
    Vegetarianusoknak nem loktok ossze egy dietat?
  4. Torolt_felhasznalo_724737
    Torolt_felhasznalo_724737
    2009. március 30. 23:0552.
    Annak idején a svéd-diétát is hasonló feltételekkel hirdették, de ha jól emélxem abban grillcsirke volt és kifli helyett talán zsemle, de az elv ugyanaz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-23  19:42
  5. Torolt_felhasznalo_860013
    Torolt_felhasznalo_860013
    2009. március 30. 23:0051.
    Ezt a fajtat meg nem,de eddig ez tetszik a legjobban.En nem ettem közte se gyumölcsöt se zöldseget,ha kicsit megeheztem,inkabb sokat ittam.Bar ez csak egyszer fordult elö,amikor este a joghurt es gyumölcs van.A többi nap ok.volt nalam.Ha vegkepp nem birod,szerintem a repa az belefer.En is a parommal egyutt csinalom,igy sokkal könnyebb.Meg legalabb en adok neki egy kis kitartast is igy.Egyedul nem biztos,hogy vegig tudta volna csinalni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. március 30. 21:2050.

    Ez az első nap egész jó volt. A spenótot nem szeretem, de ki lehetett bírni. Sikerült a marhahusi is, pedig csak lábszárat kaptunk ma, de pár órai pácolás után sütőben megsütve fincsi lett.

     

    Te már csináltad ezt a diétát? Ha nagyon éhes lenne az ember, tízóraira és uzsira gyümölcs, vagy egy kis sárgaréga belefér vajon? 

    A férjem is csinálja velem most a diétát, és ő nehezebben bírja ki a főétkezések között.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860013 (49)
    2009-03-30  20:04
  7. Torolt_felhasznalo_860013
    Torolt_felhasznalo_860013
    2009. március 30. 20:0449.

    A marhahust elöre megvettem 3-4 nappal korabban es felszeleteltem kb 1 cm es szeletekre.Ezutan minden szeletet megszortam fokhagymaporral,keves borssal majd egymasra tettem es olajjal megaztattam,kb felig ellepte az olaj a talkaban majd folpackkal lezartam es hutöbe tettem.

    A sutesnel en kicsit csaltam,egy csöpp vajat raktam a serpenyöbe es elkezdtem fedö alatt parolva sutni.Eleg gyorsan levet engedett,igy abban sulve fött!30-35 percet sutöttem egyik oldalat,es ugyanennyit a masikat.Kb ez a 70perc kell neki,hogy ne legyen ragos.

    Vigyazz az adagolasnal,multkor direkt lemertem,hogy min.38-40 dkg nyers husbol csinald,mert mire elkeszul ennyiböl marad meg a 25 dkg.(egy adag,ezt mashonnan talaltam)de ennyi kell ahoz,hogy ne legyel gyenge es ehes hamar.

    A kavet en nescafebol csinalom es jo gyengere,meg 2 dl vizzel,mert kulönben megart,a vizivasom nekem napi min.3-3.5 liter elosztva,es rakok mindig bele egy kis vitamintablettat is.

    A hushoz nagyon jo a fött zeller,en azt felszeletetve eszem a hussal egyutt ragva,igazan kellemes aromat adnak egyutt.Gyumölcsnek csak ananaszt eszek amikor irja.

    előzmény:
    zsufév69 (48)
    2009-03-29  22:04
  8. 2009. március 29. 22:0448.

    http://www.fogyipatika.hu/becsi.html

     

    Itt azt írják, hogy víz, ásványvíz, gondolom itt is szükséges a napi két liter folyadék.

     

    Én is holnap kezdek. Spenótot fagyasztottam tudtam venni, még nem tudom, hogy készítsem el, és a marhaszeletre is jól jönne valami recept ( nem számoltam össze, de legalább háromszor ez a fő táplélák ), hogy ne olyan legyen, mint a cipőtalp. Még böngészem a netet, hogy kell a marhahúst omlósra elkészíteni. 

    Esetleg akik már csinálták ezt a diétát, nem tudnátok recepteket adni?

     

    előzmény:
    era5 (47)
    2009-03-29  20:47
  9. 2009. március 29. 20:4747.
    Én holnap szeretném elkezdeni a diétát. Viszont hiányolom, hogy a folyadékról egy szó sem esik, ami a legfontosabb volna /szerintem/.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-23  19:42
  10. Torolt_felhasznalo_860013
    Torolt_felhasznalo_860013
    2009. március 29. 10:2146.

    En csak egyet nem ertek...

    Miert irja mindenki azt,hogy ez egy borzalmas dieta?

    Amikor van hus,25 dkg a javasolt es ezzel igencsak jol lehet lakni.Vagy a 2.nap.En pld.40-50 dkg sonkat eszek,alig birom megenni.Vagy gyumölcsböl egy fel ananaszt a hus melle.Reggel pedig csak egy nap van ugy,hogy ehgyomorra kell inni a kavet.Az 1.-2.nap igazan jo nap.a 3. egy kicsit nehezebb de meg ez sem veszes.Nekem egyedul a 4.nappal vannak nehezsegeim,akkor erzem egyedul azt,hogy nem laktam jol es ehes vagyok hamar.Az összes többi nap elegendö etel van biztositva.

    Kerdes,hogy a javasolt mennyiseget megeszi e az ember?Mert ez nagyon fontos...

    En most tartok a 9.napomnal es nagyon meg vagyok elegedve az eddigi eredmennyel.Kezdö sulyom:109,3kg,most 104.9kg vagyok.

    Ez minusz 4.4kg 9 nap alatt.

    Viszont ami szembetunöbb ennel,hogy az eddig nem lathato(csak sejthetö)hasizmombol most mar tisztan elövillant 4 kocka!Igaz,nem annyira elesen mint egy verseny elött allo testepitönek,de higgyetek el,nagyon jo erzes az,amikor a tukörbe nezven nem egy kisebb ferfias pocakot,hanem egy most mar szepnek mondhato sportos alakot latok viszont.

    Es mindezt ugy,hogy 2 nap kivetelevel igen jol teleeszem magam napi 2-szer.

    Viszont az adagjaimat megmerem,sutes elötti allapotukban 30-35 dkg a hus es a hal,igy mire elkeszul megmarad az a javasolt 25 dkg.A grillcsirke helyett en csirkemellet vettem,60 dkg.nyers sulyut,es ezt grilleztem meg,igy kb 45 dkg tiszta hus maradt.!Ez azert eleg mennyiseg nekem is ugy,hogy mellette 3szor jarok masfel orat erösiteni a terembe...

    Szoval van ennel azert sokkal rosszabb is...es egyoldalubb!!!

    A csoki meg az edesseg nekem is hianyzik,de a cel erdekeben megallom.

    Majd a fogyas utan edesitett muzliszelet,vagy 2 hetente egy suti vagy edessegnapot iktatatok be,ha nagyon megkivanom.

    Szoval,fel a fejjel,nagyon jo ez a kura!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-23  19:42
  11. 2009. március 28. 20:1145.

    Sziasztok!

     

    Én most kezdtem ezt a diétát,ma volt a 2. napom.

    Én is azt vallom amit sokan ,hogy 2 hét alatt 9 kilót fogyni nagyon sok és nem egészséges,de kevesen vannak akik ennyit fogytak is töle,általában 4-5 kilo a leadott súly.

    Én azért folyamodtam ehez a módszerhez mert 8 hónappal ezelött szültem és most borzalmasan nézek ki,több a súlyom mint 9 hónapos terhesen.Sose voltam nádszál de már nem jól érzem magamat a börömben.Nekem muszáj ilyen drasztikus lépéshez folyamodnom mert nem vagyok egy kitartó tipus,igy nekem a hosszabb diéták nem segitenek mert az alatt lehetetlen hogy nem csábulok el.

    Úgy vagyok vele hogy megcsinálom aztán lesz ami lesz,ha lemegy pár kiló nekem az már hatalmas önbizalmat ad ahoz hogy csináljak más ,egészségesebb diétát és egészségesebben éljek,nekem ez a diéta csak löketnek kell.

     

    Kávé:én eddig is éhgyomorra ittam mindig és volt hogy 2-3 óráig nem is ettem,én mindig este zabáltam be és imádom a csokit és borzalmasan keveset ittam,jó ha megvolt a napi 2 dl.Most örülök hogy már ezt is sikerült elérnem hogy 2 litert iszok naponta és megtudom állni hogy ne tömjem magam tele csokival.

    Olvastam pár helyen hogy valaki szédült és hányingere volt....hát akkor ö ne csinálja és az se akinek nem birja a gyomra az éhgyomorra a kávét.nem kötelezö senkinek csinálni,csak aki birja.

    Ha én is észre veszek ilyen változásokat,akkor abba hagyom,hülye nem vagyok hogy az ájulásig koplaljak,ja és mellette tornázok is.

     

    Sok sikert a többi társamnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_205508
    Torolt_felhasznalo_205508
    2009. március 27. 11:3144.

    sziasztok!

     

     

    Én a 15napos amerikai diétát csinálom,bécsinek is hívják(azt hiszem). 77-78 kilóról kezdtem. 

    Most 74 kg vagyok(azaz 3kilót fogytam eddig), ez az 5. napom a diétában. Ez a 15 napos diéta, ha nem is juttat mindenből eleget a szervezetbe,de arra jó, hogy összeszűkítse a gyomrot, és bevezetője legyen az életmódváltásnak.

    Én a 15.nap után nagyon kiváncsi leszek az eredményre.Egyébként már most is látható az eredményem,a két nagy úszógumi a hasamon,már nem is olyan nagy!

    Ha vége a 15napnak,akkor megváltoztatom teljesen az eddigi étkezési szokásaim. Az első 2 nap este 8kor már kopogott a szemem az éhségtől,ezért este 6után a többi napon folyamatosan csak vizet ittam! Eddig nagyon kevés folyadékot vittem a szervezetembe,úgyhogy ez most kapóra jött.Már napi 3liter szénsavmentes ásványvizet iszok meg(minimum)naponta. A kávét is megszoktam cukor nélkül.

    Ez a diéta azoknak való,akik hamar szeretnének látványos változást,és éreznek kitartást a 15.nap után is arra, hogy megtartsák újonnan szerzett alakjukat!

    Nekem elég volt az állandó rendszertelen étkezésekből,a jó kis sajtburgerekből,tortaszeletkékből,rizsespudingokból,nyami nyami. Általában délután 2-ig semmit sem ettem,akkor aztán ettem egy jó nagyot,na meg addig rengeteg pohár jó sok cukros tejeshosszúkávé délelőtt, és este 9kor nagy vacsorák...És most elindult a fogyókúra.Jobban érzem magam,már ez a 3kiló minusz is önbizalmat adott.Nyárra jól akarok kinézni bikiniben,és nem takargatni a hájaimat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 25. 20:5143.
    Nem is tudom, minek töröm az ujjaimat, hogy tanácsot adjak? Mindenki egyen, ne egyen kedve szerint. Aztán azon senki nem gondolkodott el, hogy azok a csudiszép hájacskák nem pár nap alatt ugrottak fel a hasára, azok a hurkák nem percek alatt tapadtak sudár alakjára. Amennyiben éhezik, úgy csak magával cseszik ki, de rendesen, mert holmi hiánybetegsége lesz, s akkor aztán tuti a kórház. Vagy vashiányos lesz, s örökké mensese lesz. De ha valaki hánytatni akarja magát, az a legjobb. Jól telezabálni, aztán ledugni az ujját, s mindent kidobni. Aztán lesz szép csontos, lottyedt feneke, s irány a temető. Amennyiben szülei, párja észreveszi, akkor talán betereli valamelyik dokihoz, aki eszére téríti. * Különben nemcsak a kilóktól függ az, hogy valakit szeretünk-e vagy nem! Hanem azért, mert szeretnivaló és aranyos, de minket elfogad úgy, ahogyan vagyunk. Ha nagy az orrunk, akkor fűrészeljük le?! Igaz, manapság ez a trendi. Kár, hogy segíteni akartam, bocs' - csak nyugodtan készítsétek ki magatokat. Aztán arról sem hallottatok elégszer, ha lementek 0 diétára, a hájak nem moccannak, mert a szervezetünk olyan, hogy raktárok, magyarul spájzol.... Ennek tudatában rajta - a hülyeség terjed, mint a nátha. Áldásomat nem adom semmiféle baromságra. - Bojana * hja! ezek szerint egyik kezetekben a naptár, a másik kezetekben az óra, a talpatok alatt a mérleg. Valóban, így tényleg nem lehet mivel lakmározni....
    előzmény:
    mollcsika (40)
    2009-03-25  20:06
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 25. 20:1842.
    Az ilyen diéta kezdeti sikerélménynek jó lehet. A gond az, hogy az emberek azt hiszik, ezzel el is van intézve az életmód-ügy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-25  13:54
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 25. 20:1741.
    Én már sokszor megcsináltam ezt (nem diéta keretében, hanem mert nem vittem reggeliznivalót a munkahelyemre), mégis élek :)
    előzmény:
    chilii (34)
    2009-03-25  14:15
  16. 2009. március 25. 20:0640.

    Akkor gyümölcs szezon! :)

    Viszont kicsit elkanyarodtunk a "bécsi diéta" témától. Ezer bocsánat a többiektől!!

     

    Így utána olvasva ennek a diéta rejtelmeinek, szerintem az a gond, hogy túl sok fogyást ígér 2 hét alatt. Az ideális heti 1-1,5? Így a gyors fogyás miatt biztos vissza fog jönni a végét követő leghamarabb 2 hétben!

     

    A KV sem a legegészségesebb italok közé tartozik, és a hús esetében sem hallottam még a marha gyógyító hatásáról. Inkább a szárnyasokat szokták javasolni, nem?

     

    Ez így nekem fura, de ahogy olvasom másnak már bejött!

    előzmény:
    Bojana (39)
    2009-03-25  19:51
  17. 2009. március 25. 19:5139.

    Gratula! A rágás tutttttira ,,bejön", mert valóban jól laksz, kevéstől is. Igaz, az asztaltársad az ideg kerülgeti.... De ha megmondod, nem vagy dili, csak ezért, meg azért harcból csinálod. Meg fogják érteni. Aztán nagyon fontos: minden gyümölcsöt akkor egyél, amikor idénye van! Akkor is jó meleg vízzel mossad meg először, aztán jöhet a hideg! A meleg azért kell, hogy azt a sok permetet, s azt a sok kéznyomot lemossad, a hideg mert úgy fincsi. A cseresznye, a meggy nagyon jó a héjával együtt, de van akit felfúj... akkor lehet a turmix és a leszűrés. De a legeslegjobb a szőlő, sokan mondják, hogy hízlal, de ne törődj vele, mert a héja kitakarítja a bélcsatornát, sőt, minden zsírt kimos belőled. Ha azt eszed, érdemes kicsit visszafordulni, amikor ,,végeztél"... Elájulsz, annyira zsírosan-olajos a végterméked. Aztán a magja, a szőlő magja! Az maga a csoda. Le megteheted, rágjad szét, mert tele van mindenféle jóval.

    Nagyon jó a gőzben főtt brokkoli! Pl. egy fazékba sózott vízet teszel, bele a tésztaszűrőt, hogy az alja ,,ippeg" beleérjen a vízbe, majd bele a szűrőbe a brokkolit. Fedővel lefeded, s időnként megnézed, mennyire puha. Ha kicsit ress, jobban tele lesz a gyomrod. Aztán az újkrumpli! Sok petruskával, kevés sóval ízesített vízben megfőzöd, majd a petruska... Ismétlem: Norbi óra-beosztásait érdemes betartanod! - Bojana*

    előzmény:
    mollcsika (38)
    2009-03-25  18:32
  18. 2009. március 25. 18:3238.

    Bojana!

     

    "Újjak nélkül" - ez nagyon jó :) Sajnos úgy gondoltam én is és azt is, hogy az milyen kevés, de nem is így van!! Ma többször ettem kevesebbet + rágtam + ittam.

     

    Az ásványvízből én is a Mszigeti menteset ittam eddig, de történt valami (nem tudom mi)  és már szinte hányingerem van (bocs a kifejezésért) a víztől. Próbáltam másikat is, de azt sem bírom meginni. Marad a tea, abból is a kamilla. Megtudnék inni belőle egy vödörrel. Kérdezték is mások, hogy csak nincs valami bajom, hogy kamillázom :)

     

    A rágás dolog is bejött, pláne, hogy eddig ilyan gyorsan habzsoltam a kajákat, hogy állandóan csuklanom kellett tőle, ma pedig egy szendvics volt a reggelim, amitől jól is laktam :)

     

    Répával is "barátok vagyunk" szinte mindenbe teszek, sali, leves, magába is megtudom enni. Gyümölcslé téren mire gondoltál? Saját facsarás vagy valami bolti praktika? A szőlő nem túl cukros, mintha azt hallottam volna, de lehet azt, hogy felfúj? Tévedek? A parízer, virsli és társaik nem vonzanak. Volt a lakóhelyem környékén egy húsfeldolgozó üzem és sok szép sztori keringett a társaságunkban. Azóta kihagyom.

     

    A gyengém a csoki, kakaó, a most divatos forró csoki, ami szinte olyan, mintha sima csokit olvasztottál volna fel és persze a tejszínhab a tetejére.....de akkor tudom, hogy bűnöztem, de kell néha egy kis boldogság hormon, nem?

     

    Vettem ma egy nacit. Igaz nem jön rám :) De már látom magamon. Szerintem nyárra legkésőbb be is lehet gombolni :)))

     

    Köszönöm a bíztató szavakat!

    előzmény:
    Bojana (31)
    2009-03-25  01:47
  19. Torolt_felhasznalo_860013
    Torolt_felhasznalo_860013
    2009. március 25. 17:5337.

    Megkerdezhetem ,hogy milyen kavet szoktal inni reggelente?Gyanitom,hogy a hagyomanyos erös kotyogos( vagy gepi)kavet iszod,mert az jo nagy lökest ad a szervezetnek,meg jo,hogy nem ugrik ki a szived!

    En most is es egyebkent is csak hosszukavet iszok nescafebol,(2dl viz es 2 csapott teaskanal instant kave)probald meg ezzel, es mellette nagyon figyelj a fokozott vizivasra.nem eleg a 2 liter ilyenkor,minimum 3 -3.5 kell.Amugy az etelek nagyon laktatoak.

    előzmény:
    chilii (36)
    2009-03-25  16:09
  20. 2009. március 25. 16:0936.
    elolvastam! az a helyzet, hogy ha én reggel éhgyomorra megiszom a kávét és utánna sem eszem, akkor a pulzusom elkezd rohanni ezerrel, a vércukrom időközben leesik és szabályosan remegni kezd a kezem, mint egy alkesznak. lehet, hogy másnak nincs ilyen gondja, de én nem bírnám ezt egy napig sem!
    előzmény:
    Inde (35)
    2009-03-25  15:13
  21. 2009. március 25. 15:1335.

    Nem védeni akarom ezt az idióta diétát, de elolvastad rendesen?

    "Csak" két nap van hogy csak kávét szabad inni. Az egyik napon sárgarépa van hozzá. A többi napon van hozzá kifli.

    előzmény:
    chilii (34)
    2009-03-25  14:15
  22. 2009. március 25. 14:1534.
    reggeli: fekete kávé aztán délig semmi? mentőorvost adtok kölcsön arra a két hétre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-23  19:42
  23. 2009. március 25. 14:1033.
    Elég unalmasak már ezek a diéták,ha valaki le akar fogyni e nélkül is megteheti.voltam én is 75 kiló,most 58 vagyok.nem ettem soha ezek szerint.mégis sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-23  19:42
  24. Torolt_felhasznalo_860013
    Torolt_felhasznalo_860013
    2009. március 25. 08:3632.

    A hust en is keves olajjal sutöm,a halat es a repat vajon parolom(igy jobb az ize).A sonkat meg sutöben sutöttem at.

    Amugy meg pont a lenyeget nem irtam  le a kerdesedre tegnap.

    En a salatahoz mindig rakok egy keves olivaolajat es citromlet.A paradicsomot felvagom es egy fel hagymat is belerakok es egy kis oreganot is,es ezt is meglöttyintem olivaolajjal es citromlevel.A sonka melle pedig vagy mustar vagy kisse ecetes hagymat eszek.(ez ugyis este van )Egy kis izesites nagyon fontos szerintem,mert igy elvezhetö csak az etel.Amugy este gondolkoztam rajta,hogy ez az altalam ismert egyik legjobb dieta.Minden nap van protein,igy nem epul le nagyon az izomzat es van energiad.7 napbol 6 nap van zöldseg es 3 nap meg gyumölcs.Ezert egyaltalan nem latom tul dasztikusnak...( lasd a kaposztaleves vagy hasonlok kurat )

    Egyedul a marhahussal van kis nehezsegem,nekem eleg ragosra sikerult eddig,most pacolom elötte egy par napot .

     

    előzmény:
    ercsa1 (30)
    2009-03-24  19:17

Címlap

top