Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meztelenül is szép vagyok!

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. március 12. 00:49
Nyugalom, ez nem társkereső hirdetés. Egy nagyon fontos tévéműsorról szeretnék írni, és ez a címe.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_163201
    Torolt_felhasznalo_163201
    2009. március 27. 10:37110.
    Ez rám is tökéletesen igaz.A zoxigén teszi amúgy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_663650
    Torolt_felhasznalo_663650
    2009. március 16. 12:25109.
    Jópofa, de szerintem csak ideiglenes. AZt sajnálom, hogy olyan átlakító műsor nincs, mint külföldön. Egyszer láttam egy külföldi adást. Azok igazán átalakultak és nagyon megható votla  műsor annak ellenére, hogy nagy színpad, stb volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-03-12  00:49
  3. 2009. március 16. 10:24108.

    Köszi. Holnap megyek szülőire, és majd beszélek az ofővel.

     

    A lányommal néha szoktuk nézni a topmodell sorozatot is, és némelyik lány annyira ijesztően, betegesen néz ki, hogy legszívesebben azonnal vinném őket az orvoshoz.

    Szerencsére a lányom szokta mondogatni, hogy mennyire rossz még rájuk nézni is.

    előzmény:
    Vitosa (107)
    2009-03-16  10:11
  4. 2009. március 16. 10:11107.

    Egyszerűen olyan torz ideálkép alakult már ki, hogy a legtöbb ember önbizalomhiánnyal küzd, mert nem hasonlít a média által annyira dicsőített modellalkathoz. Pedig mindnyájan tudjuk, hogy az az alkat izgazából már egészségtelen, és hogy a modellek többsége azt hogyan éri el. Ezért van szükség erre a műsorral, mert vannak nők, akik egyszerűen nem látják magukat reálisan, és az egyébként normális, egészséges alkatú nők is azt hiszik magukról, hogy kövérek.

     

    Én sem hagynám szó nélkül a dolgot, az biztos. Ha valaki belegyalogol a gyerekem lelkébe, akkor jobb ha nem kerül a szemem elé, mert amit tőlem kap, azt nem teszi zsebre. Szóval sok sikert hozzá!

    előzmény:
    maszi (106)
    2009-03-16  09:55
  5. 2009. március 16. 09:55106.

    Engem is iszonyúan felbosszantott a dolog, és ha majd összefutok a védőnővel akkor lesz hozzá egy-két szavam. De azt is elhatároztam, hogy beszélek a lányom ofőjével, aki amúgy meg tesi tanár és egy fantasztikus nő, hogy beszéljen már a védőnővel.

     

    Egyébként a lányom - mindig nagyon rossz evő, pilincka, egyszálbél gyerek volt - azóta lett ilyen "nagydarab" mióta nagylány lett tavaly nyáron, most van abban a korban, amikor megnőiesednek, erősödnek a lányok. Ezt mondjuk a védőnőnek kéne a legjobban tudnia.

     

    Tulajdonképpen engem ezért bosszantanak azok a képek, cikkek amik mostanában még a csapból is folynak, hogy kinek milyennek kéne lennie, és hogy egy tök normális alkatú színésznőre már ráfogják, hogy kövér.

    Komolyan agyrém. Aztán utána a nők ezrei lesznek önbizalomhiányosak, és küzdenek étkezési és egyéb egészségügyi problémákkal.

     

    előzmény:
    Vitosa (105)
    2009-03-16  09:14
  6. 2009. március 16. 09:14105.

    Hogy lehet ennyire hülye egy védőnő????? Nem nézett rá a lányodra?  A lényeg egyébként is az összkép, és ha láthatóan nincs rajta felesleg, akkor minek szól bele egy ilyen idióta nőszemély? Aztán csodálkoznak, hogy a gyerekek tizenévesen már anorexiások lesznek. Bocsi, de nagyon nehezen viselem el az emberi hülyeséget!

     

    Valószínűleg azért ennyivel több a súlya, mert a tánc miatt több az izom rajta, és az izom nehezebb mint a zsír. Próbáld meg ezt megmagyarázni neki. Meg egyébként is, mindenkinek más az alkata, van akinek nehezebbek a csontjai, van akinek könnyebbek. Annyi félék vagyunk, ki mondja meg, milyen skatulyába kell beleférnünk?

    előzmény:
    maszi (104)
    2009-03-16  08:58
  7. 2009. március 16. 08:58104.

    Szombaton délutánonként a viasat3-on van ez a műsor, igaz nem ezzel a pasival, aki a cikkben szerepel.

     

    Lányok, ebben a műsorban nem csak a kövérnőket tanítja meg önmaguk elfogadására. Volt már a műsorban kifejezetten vékony nő is, aki ugyanúgy randának érezte magát és nem tudta elfogadni saját magát. Ez nem csak a súlytól függ.

    Ebben a műsorban azért sokkal több van. Itt azt is megmutatják, hogy egy átlagos, vagy nem éppen szép nőből is lehet szép és elégedett embert csinálni, ha elfogadja önmagát olyannak amilyen.

     

    Tusko! Szerintem az, hogy kinek mi az ideális testsúly, ideális forma, ezt mindenki maga tudja csak eldönteni, na meg a genetika. Ilyet nem lehet meghatározni.

     

    Ráadásul irtóra káros lehet, ha valakik ezt próbálják az emberekbe belemagyarázni.

    Az én kislányom 12 éves, mindenki azt mondja, hogy gyönyörű, szép és formás, középsős ovis kora óta jár táncolni. Nincs rajta az izmon kívül egy gramm felesleg sem. És teljesen meg volt eddig elégedve magával, sose jutott eszébe, hogy milyen az alakja, mindig természetes volt neki, hogy ő olyan amilyen.

     

    Most volt orvosi vizsgálaton a suliban, megmérték őket, 157 cm magas és 49 kiló. Erre az a hülye, idióta védőnő azt mondta a gyereknek, hogy a magasságához az ideális testsúly maximum 47 kiló lehetne. Azóta a gyerek pánikban van, és azt magyarázza, hogy kövér. Most próbáljuk a tánctanárnőjével visszaadni neki az önbizalmát.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 15. 11:29103.
    igen, én is erre akartam kilyukadni, h felesleges összehasonlítani
    előzmény:
    -tusko- (101)
    2009-03-15  06:39
  9. 2009. március 15. 10:53102.
    Sziasztok! Ez a műsor melyik tv csatornán van és mikor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 15. 06:39101.

    Persze,ott nem az a lényeg.

    Egyszer táncolt nekem egy csaj ilyen hastáncot, őszintén szólva nem tudtam hová rakni magam,zavart, nem tudtam mit kezdeni ezzel.  A stript. meg egész más:)) De rendben,ne hasonlítsuk össsze a kettőt.Más ffi meg biztos értékeli,csak én vagyok flúgos akkor:)

     

    Páros tánc a salsa,nem? Ott talán lehet ismerkedni,meg ilyesmik,nem tudom,lehet abban az is a jó. Látvány szempontjából meg ugyi a balettért vagyok oda,legszívesebben azt nézem. De nem is feltétlen érdemes összehasonlítani ezeket a táncokat. :-)

    előzmény:
    Zuleyka (99)
    2009-03-14  14:10
  11. 2009. március 14. 14:48100.

    Úgy értem, hogy önállóbbnak kellene lennie a nőknek, de minden területen. Globálisan:) Szerintem fontosabb, hogy te jól érezd magad a bőrödben, mint hogy egy férfi mit szól hozzád.

    Ha én mondjuk egy duci csaj vagyok, aki marha jól érzi így is magát, ne egy panaszkodó manus miatt kezjem magam sanyargatni. Ezt sokan elfogadhatónak érzik, szerintem meg nem szabadna ennyire megalkuvónak lenni.

    Azt mindenki tudja, hogy a férfiak vizuálisabbak. A nők pedig érzékenyebbek. Attól még lehet egy picit változtatni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998864 (98)
    2009-03-13  18:34
  12. 2009. március 14. 14:1099.

    Ok, de gondolom azért, mert ott nem a tánc a lényeg.

    Egyébként meg miért lehet jobban érteni azt, ha valaki salsara jár, vagy balettre? Lehet, hogy monjuk balettre több észérvet lehet mondani, de úgyis az dönt, hogy melyikben találod meg magad, mert (szerintem) csak úgy lehetsz igazán jó.

    (U.i. persze pl. balett minden más tánc mellett is előny, én is járok más táncra is, de azért, hogy még jobb lehessek hastáncban.)

    előzmény:
    -tusko- (81)
    2009-03-12  10:20
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 13. 18:3498.

    Az erősebbet mire érted?

     

    A férfiaknak a vizuális ingerek sokkal fontosabbak, mint a nőknek, ez tisztán biológia, így alakult az emberi evolúció során. És ezt nem kéne figyelmen kívül hagyni, van, ami erősebb "program", mint vmi erkölcsi elvárás. 

    előzmény:
    bronz (97)
    2009-03-13  18:26
  14. 2009. március 13. 18:2697.

    Engem azért meglep, ez nem nyerő így. Természetesen fontos, hogy a férfi megbízható legyen..A nő is adjon magára. De működjön fordítva is!

    Sokkal erősebbek kellene hogy legyünk mi nők. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998864 (88)
    2009-03-12  11:03
  15. Torolt_felhasznalo_278815
    Torolt_felhasznalo_278815
    2009. március 12. 14:5696.

    Szerintem azért ez nem ilyen egyszerű, hogy "akinek rendben van az önbecsülése, az elfogadja magát olyannak, amilyen

     

    Mert ez a HA a lényeg!!

     

    A következő tréninget ajánlanám azoknak, akiknél ez a HA hibádzik...

     

    A tréning három napja során Soma mamagésa előadásával megerősödhet lelkiekben, hogy teljesebb önértékeléssel, sikeresebbé válhasson. az előadás címe:"A női önértékelés jelentősége és lehetséges hatásai, következményei"
     
    A tavaszi napéjegyenlőség varázslatos hétvégéjén, a személyiségfejlesztő kurzus 3 napja során központi téma lesz többek között: önmagunk megismerése, az önbecsülés elvesztésének jele, a kisebbségi komplexusok és a legmarkánsabb kompenzálási mechanizmusok megoldásai is.

    Szeretettel meghívjuk a lányokat, hölgyeket,  és asszonyokat, hogy barátnőikkel együtt részt vegyenek ezen a különleges önbecsülési tréningen.
    A hétvégi intenzív foglalkozások témái:
    * Önmagunk mélyebb megismerése elindulás a teljesebb nőiség megélése felé
    * "Hibák a rendszerben" - mi a következménye, ha nem vagyunk a helyünkön
    * "Én, a NŐ" Női szerepeink, szerepzavarok, hitelesség

     

    www.balneum.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420685 (95)
    2009-03-12  13:43
  16. Torolt_felhasznalo_420685
    Torolt_felhasznalo_420685
    2009. március 12. 13:4395.
    "Swanhilde! Sajnos nagyon sok mindenben igazad van."Annak örülök, hogy igazat adsz nekem, de miért sajnos? Szóval: Amit én ebben a műsorban a legnagyobb pimaszságnak és gátlástalanságnak látok, az az, hogy "segítés" címén kiemelnek embereket a tömegből (ráadásul nagyon problémás embereket!), majd mesterségesen felfújják az egójukat, és ezután hazaengedik őket. Vagy ha kíméletlenebbül akarok fogalmazni, akkor a média felemeli, majd leejti őket. Páff. Mint Párkányi Évit anno, a BB-ben. Ma már beszámíthatatlan szegény. Akinek a helyén van az önértékelése, az "bálnaként" is, meg cérnaszálként elfogadja magát olyannak, amilyen. Akinek viszont nem, annak nagyon nem tesz jót az, hogy jön egy pszichológusnak látszó tárgy, egy médiaszélhámos és felfújja az egóját, majd hagyja szétesni. Ugyanis többek között azt csinálja, hogy az egyén önértékelését MÁSOK visszajelzéséhez köti. HA mások pozitívan jeleznek vissza, akkor...Ez minden, csak nem a normális önelfogadás és önértékelés alapja! Az önértékelés mindig belülről fakadó; akinek (felnőttként) mások mondják meg, hogy ő jó, szép, annak az önértékelése másoktól függ! Ez nagyon törékeny és ingatag dolog. Ugyanis, ha ez így marad, akkor amint a "mások" megszűnnek - itt a műsor és ez a fazon -, azonnal labilissá válik újra. Illetve, folyton másokat fog keresni, akik a visszajelzik neki, hogy ő milyen jó, szép stb. Csakhogy, aki egyszer már megtapasztalta azt, hogy a legmagasabb polcokra is felemelkedhetik - mint rivaldafény -, annak nagyon keserves lesz utána a mindennapi szürkeség. És nagyon veszélyes is! Azért mondtam, hogy a párnak is változnia kell, mert ha az nem teszi, akkor vagy törik a kapcsolat (egy új nő már nem lesz jó a férnek, sem annak a férje!), vagy pedig a környezet visszahúzza előbb-utóbb az emberkét. De az már nem látszik a műsorban, ugyebár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 12. 12:2494.

    Azon túl, hogy ez is egy olyan műsor, ami mögött szponzorok állnak, és gondolom pénzt is akarnak vele termelni, mégsem annyira elitélendő.

    A szereplő nők egyike sem volt bálna (kb. 42-46 -os méretűek), és a párjuk sem volt sörhasú, elhanyagolt "hájpacni".

    Az a nő, aki a műsor elején még a tükörben sem hajlandó magát megnézni (nemcsak ott, már otthon sem, évek óta), a műsor végére (több hét) eljut oda, hogy vadidegenek és kamera elött szinte meztelenre vetközzön, azt gondolom, annak a fejében már valóban elkezdődött a változás. Másként nem is lenne képes erre.

    És nem kell a párjával együtt változnia, egyrészt a párjával nincs semmi gond, másrészt az úgy szereti őt, ahogy van. Ez a műsor nem teszi vékonyabbá, feszesebbé, kevésbé narancsbőrőssé, csak azt mutatja meg, hogyan fogadja el önmagát (egészséges önkép) és hogyan hozza ki magából a legtöbbet. Ahogy te fogalmaztál: "tudja viselni".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_614503 (89)
    2009-03-12  11:05
  18. 2009. március 12. 11:2393.

    Persze tudom hogy a Prada olasz márka , de most arra gondolok hogy legtöbbször olyan országokban is a ruhán lévő méret szerint árulják ahol más a számozás, tehát aki nem tudja hogy 2 számmal nagyobbat kell alapból kérni az nem fér bele...

     

     

    Tehát ha kér az ember egy 38-as ruhát, kap egyet ami náluk 34-es lenne, ahelyett hogy a külföldön árult ruhára odaírnák a mellékelt "papírlógóra" hogy olasz 38 -as, európai 34-es stb., hogy a vevő tudja hogy nem ő hízott 2 számot hanem más a számozás...

     

     

     

     

      

     

    előzmény:
    málnamacs (90)
    2009-03-12  11:06
  19. Torolt_felhasznalo_208680
    Torolt_felhasznalo_208680
    2009. március 12. 11:1892.

    Kedves Zoli!

     

    Igen! A nők nagy része valóban nem olyan méretű melltartót visel, amilyen neki lenne való. Ez egyrészt azért lehet így, mert anyáink sem tudták, hogyan válasszanak maguknak, így mi is "rosszul tanultuk meg" , másrészt pedig, a megfelelő méretezésű választék csak a drágább üzletekben elérhető. Kevés nő engedhet meg magának 3-4 db olyan melltartót, aminek darabja 8-10 ezer Ft. 

    Én is így voltam ezzel, míg be nem tévedtem egy aprócska fehérneműboltba, ahol a szintén nagymellű tulajdonosnő megmutatta, hogy nem 95D-re van szükségem, hanem 85F-re. Azóta folyamatosan spórolgatok, hogy negyedévente tudjak venni egy újat, nekem megfelelőt. És mióta így teszek - Jé! - a férfiak szemében sem egy dagi nő vagyok, hanem egy remek dekoltázsú husi nő. Mert a megfelelő melltartó még abban is segít, hogy a derekam láthatóvá váljon, és hirtelen lesz alakom, nőies. Az én Gok Wan-om az a fehérneműbolt-tulajdonosnő :-) 

    idézet:
    desertchick (84)
    2009-03-12 10:38:23

    egy jól kiválasztott fehérnemű - speciel melltartó nagyon sokat dob a teljes képen lehet dagi vagy közepesen soványka. én amúgy nem hiszem - hogy éppen a legtrendibb 8-10(15?)ezeres melltartókban feszítve vagyunk extrak.

     

    ha körülnézel pl. turikban, rengeteg vadiúj melltartót lehet beszerezni, kis szerencsevel - én speciel a múlthéten valami belső indítástól vezérelve csak ezt a szektort látogattam egy belső-barátnői vita kapcsán és !!! - 7 drb. olyan melltartót vettem amin eredeti cimkézés volt - és sosem voltak hordva - és nem költöttem rá  2500ft többet.

    vannak akik írtóznak a turis-melltartóktól - talán azért mert sosem volt elég türelmük rendesen átnézni a felhozatalt.

    előzmény:
    desertchick (84)
    2009-03-12  10:38
  20. 2009. március 12. 11:0691.
    Köszönöm az infót
    előzmény:
    dittike10 (87)
    2009-03-12  10:56
  21. 2009. március 12. 11:0690.

    Amúgy az is érdekes hogy pl. a nagyon márkás ruháknak többnyire olasz számozása van ami 2 számmal kisebb mint az "átlag európai " számozás...

     

    Tehát egy 38-as Prada ruha az akkor mint egy 34-as H & M ruha...

     

     

    Ez se lehet véletlen...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_614503
    Torolt_felhasznalo_614503
    2009. március 12. 11:0589.
    Swanhilde! Sajnos nagyon sok mindenben igazad van.Induljunk ki abból, hogy honnan származik a műsor. Anglia. 5 nőből 4 túlsúlyos, és nem enyhén. De ami rosszabb a gyerekek többsége is már súlyproblémákkal küszködik. A músor pedig csak egy reklámfogás. Azt kell nyújtani a kedves, kinemmozdulokatvelől nézőknek, amit látni akarnak: gyönyörű vagyok dagin is. És itt ne sértődjenek meg a teltebb hölgyek, mert szerintem ugyanolyan szép egy vékony és egy teltebb nő is, ha tudja azt viselni és ha a biológiai alkatának megfelelő súlyban van. Azért írok biológiai alkatot, mert genetikai alap, hogy ki mennyire sovány vagy duci megfelelő mozgás és táplálkozás mellett. ezek a nők azonban többszörösen problémásak, és nem egy műsor fogja megoldani a gondjaikat. Az szerintem csak hiú ábrándokat nyújt nekik, amiből még nagyobbat bukhatnak. Az egyedüli, amire jó, ha vkinek nincs ízése és nem tudja milyen alakhoz mit vegyen fel és az arcformájához milyen smink áll jól, azon tud segíteni. Utóbbit a kozmetikusa is megteszi.Egyetértek azzal, hogy minden fejben dől el. De az ember társas lény és külső megerősítés kell neki, hogy tényleg szép és helyes irányban halad. Ha valaki a párjától nem kap biztatást, vagy apu is le akar folyni a székről, és nem is akar egészségesebben élni, akkor nehéz lesz változni. Ha nem változnak együtt, akkor a kapcsolat távolodni fog.Nagy gond, hogy a hapik anorexiás bigék után fütyülnek és ők sem veszik észre, hogy tálcának használhatják a hasukat.A kisugárzás pedig belülről jön, akinek kisugárzása van, arra máshogy néznek az emberek is. A kisugárzás meg sikerélménnyel fejleszthető, kicsi, megvalósítható célok kellenek az egészség és közérzet javítása érdekében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 12. 11:0388.
    Csak ezen nem kéne meglepődni, h. a férfiaknak a külső is minimum olyan fontos, mint a belső.....ez így van mióta világ a világ, a biológia törvénye. Mi lenne, ha mindkét fél próbálna alkalmazkodni a másik "elvárásaihoz"? A férfiak legyenek megbízhatóak, a nők pedig csinosak, magukra adók, nem kövérek - és NEM 5-10 kg plusszról beszélek ha kövéret mondok, sokkal többről! -......bár hozzátenném nekem személy szerint nem elég, ha egy férfi megbízható, a külsejének is vonzónak kell lennie.
    előzmény:
    bronz (86)
    2009-03-12  10:52
  24. 2009. március 12. 10:5687.
    A kelet tánca,magyar fordításban,de itt úgy van elterjedve,hogy hastánc
    előzmény:
    floryka (83)
    2009-03-12  10:33

Címlap

top