Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veseköves cica etetése

tengertánc
Létrehozva: 2006. május 5. 12:01
Sajnos szeretett cicánknak speciális tápra van szüksége, hogy ne képződjön újra veseköve. Én úgy tudom, csak a Royal Canin Urinari-ja megfelelő a célra. Ezt viszont már egészen különböző árakon láttam (1400-1800Ft/kg). Mivel igen drága, szeretném "sorstárs" gazdik tapasztalatait kérni, ti hol, mennyiért tudjátok beszerezni.
  1. 2016. január 11. 11:1917.

    Szia!


    Lenne egy-ket kerdesem:


    Mik a jelei ha pl nem a megfelelo tapot adom neki? Mi történik? 


    Valamint a vizeletvizsgálat előtt mennyi idővel hamarabb vett vizelet jó? 


    Ugy értem ha pl egyik este veszek mintat es csak masnap delutan vizsgaltatom meg, az még jó szerinted?


    Köszönöm a választ! 


    Üdv, Zsanett

    előzmény:
    stkata (14)
    2008-01-09  13:53
  2. Torolt_felhasznalo_279091
    Torolt_felhasznalo_279091
    2011. március 2. 07:4116.
    A vesekoveit a cicamnak eppen ma tavolitjak el. A vesejeben eddig is volt homok. Figyelni kell ra, sterilizalt macsek. 
    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01
  3. 2008. január 9. 14:0015.
    Hol lehet ilyen cica C vitamint kapni? Én is hallottam, hogy ajánlatos minden ivartalanitott cicának egy ilyen kúra évente 1-szer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (2)
    2006-05-05  12:58
  4. 2008. január 9. 13:5314.

    Sziasztok!

    Talán tudok néhány dologban segíteni, legalábbis az alábbi hozzászólásokból úgy látom.. :-)

    Szóval:

    A húgykövesség és a vesekövesség nem ugyanaz! A cicáknak áltíaában húgykövük, illetve homokjuk van, ez a hólyagban, és nem a vesében rakódik le. Az is előfordulhat, de sokkal ritkább. Azért inkább homok, mert a struvit, ami a leggyakoribb típusa, ritkán áll össze kővé, általában "csak" homok, ami lerakódik a húgycsőben, és a cica nem tud pisilni. Ez leggyakrabban kandúrok, főleg ivartalanított kandúrok betegsége, a nőstény cicák húgycsöve tágabb, ezért ha van is homok, általában kipisilik. Okai egyrészt öröklött hajlam, táplálás, illetve hajlamosít pl a hólyaggyulladás. Alapvetően a vizelet sűrűségétől és pH-jától függ. Akkor tud kialakulni, ha besűrűsödik a pisi, mert akkor tud kicsapódni, ill. ha eltolódik a vizelet pH-ja. A struvit kialakulására lúgos pH hajlamosít, ezért ebben az esetben savanyítani kell a vizeletet (pl C vitaminnal/aszkorbinSAV :-)) , míg az oxalát kialakulására (ami szintén nem ritka) a savas vizelet, illetve ennél a típusú kőnél elsődleges a sűrűség, így ilyenkor lúgosítani ill. higítani kell a pisit.

    Minden táp másként hat a vizeletre, más más gyártó másként oldja ezt meg. Az urinary (amit már említettetek itt) pl savanyít, illetve higítja a pisit, ezért jó mindkét  kőtípus esetén, és ezért ajánlja az állatorvosok nagy százaléka ezt. A többi általam ismert tápgyártó azonban külön gyárt tápot struvit kőre, illetve oxalátra, mivel az egyik savanyít, míg a másik lúgosít. Gyárt még gyógytápot pl. a Hill's, Trovet, Eukanuba, Specific, illetve még gondolom több tápgyártó is, nem ismerem mindet.

    Akármelyik tápot is szeretné etetni az ember, azért ha javasolhatom, vegyen vizeletmintát a cicától (ehhez elég egy rossz nedvszívó almot a cica alá rakni, aztán megdönteni a cicaWC-t az egyik irányba, és egy fecskendővel kiszívni a pisit), és vigye el állatorvosához, aki be tudja küldeni a laborba, és meg tudja mondnai, melyik kőről van szó. Ezek után már több tápból is lehet választani.

    Azt hiszem nagyjából ennyi, remélem nagyjából átláthatóan sikerült leírni! :-)

    U.i.: ja, és a legolcsóbb amit én jelenleg ismerek a Trovet, de ahhoz kell tudni a kő típusát. :-)

    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01
  5. 2006. május 6. 09:3113.

    Köszi!

    (Bocsi, csak most jöttem újra géphez.)

    előzmény:
    Lujza70 (12)
    2006-05-05  18:56
  6. 2006. május 5. 18:5612.

    Szia!

    Én az Árkádban veszem a macsnak a Royal-t,  1278-ft-be kerül.

    A DM mellett van egy állatkereskedés, jóval olcsóbbak a kaják

    mint a maszekoknál. 

     

    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01
  7. 2006. május 5. 15:0511.

    Lehet, hogy nála a Royal c. a szponzor! 

    Az is nagyon szuper kaja, de ha nem szereti a cica akkor baj van, mert nem szabad éheznie. Eleinte a megszokott táppal keverd és csökkentsd folyamatosan annak a mennyiségét, hogy ne legyen mindjárt olyan drasztikus a változás. A cicák nagyon kényesek az ilyesmire!

    előzmény:
    tengertánc (10)
    2006-05-05  13:56
  8. 2006. május 5. 13:5610.
    Köszi, benézek a Fressnapfba is! Megpróbálom a cicának a legjobbat adni amire szüksége van, de ez laikusként nem könnyű. Úgy gondolom, az állatorvosnak kellett volna alaposan tájékoztatnia, de ez elmaradt... Pedig kérdezgettem, de csak a Canin-tápot mondta, mást semmit. Mikor kérdeztem, hogy mi van, ha a cica nem fogja szeretni (tényleg nincs odáig érte), akkor azt mondta, hogy muszáj, mert nincs más...
    előzmény:
    Sherryl1 (9)
    2006-05-05  13:36
  9. 2006. május 5. 13:369.

    Sziasztok! Nem csak a Royal Caninnnak van spec.vesetápja, hanem a HIll's-nek is. (van még egy az Eucanuba,de ezt annyira nem ismerem) Ha ezekkel a márkásabb tápokkal eteted, akkor nem nagyon kell mást adnod neki, mert ezekben benne vannak a vitaminok és a szükséges ásványi anyagok is korosztály szerint! Lehet kapni speciális konzervet is (ez is drága, a normál kozerv duplája), de azt csak az orvosi rendelőkben, ha ott nincs, felírja az orvos és a kereskedésben meg tudják rendelni.  Hill's-t a Fressnapfban is lehet kapni! Érdemes odafigyelni és inkább jó minőségű tápokkal etetni a cicát. Megéri! 

     

    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01
  10. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. május 5. 13:288.
    FUS-Sol Drops - új folyékony készítmény macskák vizeletének savanyítására 
    2004.04.05. 

    A FUS-Sol Drops egyszerű, tökéletes és legfőképpen gazdaságos megoldást jelent a macskák vizeletének savanyítására. Ammónium-kloridot, metionint és B-vitaminokat tartalmaz ízesített oldatban. A FUS-Sol Drops cseppeket az állatok eledeléhez keverhetjük vagy szájon át közvetlenül is adagolhatjuk.
    A készítmény pénztárca-kímélő alternatívája a vizelet savanyítása céljára etetett diétás tápoknak.
    A macskák szervezetében lezajló anyagcsere-folyamatok során a táplálékból felszabaduló vegyületek (elsősorban az ammónia) a vizelet kémhatását lúgos irányba tólják el. A bázikus vegyhatás kedvező feltételeket teremt a húgykövek kialakulásához. A húgykövesség az egyik legfontosabb oka a macskák ún. alsó húgyúti betegsége (FLUTD) kialakulásának.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (7)
    2006-05-05  13:18
  11. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. május 5. 13:187.

    Mi az állatorvostól vettünk c-vitamint, de lefogadom, hogy annál olcsóbban is be lehet valahonnan szerezni... 

    előzmény:
    tengertánc (5)
    2006-05-05  13:14
  12. 2006. május 5. 13:166.
    Hú, köszi, ennek utánajárok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (4)
    2006-05-05  13:10
  13. 2006. május 5. 13:145.

    Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat! A "mi" állatorvosunk sajnos SEMMIT sem mondott a továbbiakról a gyógytápon kívül. (Ezt én is mindig állatpatikában veszem, de ezek szerint nem egységes az ára. Másutt még nem láttam.)  Külön köszönöm, hogy erről a c vitaminról írtatok, mert nem tudtam róla. Ezt ti hol veszitek? Lehet kapni sima állateledeleket forgalmazó helyen vagy csak állatpatikában?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. május 5. 13:104.

    Figyi, találtam a Fressi oldalán még vesebeteg cicusoknak való másfajta kaját is:

     

    Kattovit gyógyhatású eledelek cicáknak

    Kiszerelés: 175 g konzerv
     

     Kattovit High-Fibrecukorbeteg cicáknak Kattovit Low Natriumszívbeteg cicáknak Kattovit Low Proteinvese- és májbeteg cicáknak Kattovit Low Calorietúlsúlyos cicáknak Kattovit Urinaryhúgyköves cicáknak

    Ár: 289 Ft

    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01
  15. 2006. május 5. 12:593.
    Érintett vagyok, mert az enyémnek is azt kéne venni..De nálunk boltban nincs,az állatorvonál kapható meg sztem aranyozott, ráadásul kilátásba helyezte, hogy majd csak megeszi 2 hét múlva...((( Szóval pocsék lehet az íze.Viszont azt mondta, hogy időnként etessek vele napi egy C-vitamint, mert az lúgosítja a vizeletet.(ha jól emlékszem, így mondta) Amire nagyon kell figyelni náluk, hogy elég vizet igyanak és egyenek halas kajákat.
    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01
  16. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. május 5. 12:582.

    Szia!

    Esetleg a Fressnapfban?

    Szegény cicus, az enyémnek csak vesehomokja volt,az állatorvos javasolta, hogy ne műtessük meg,  hanem vegyünk neki ilyen cica c-vitamint (ez úgy hangzik, mint egy mesekönyvben, de tényleg van ilyen) és attól "kitisztult" a veséje, később teljesen rendbejött.

    előzmény:
    tengertánc (1)
    2006-05-05  12:01

Címlap

top