Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van valakinek nimfa papagá

csicsike27
Létrehozva: 2006. január 17. 21:37

Csak szeretném megkérdezni, hogy van-e még valakinek ilyen papagája, mi tegnap vettük, de mára már megvan őrülve, olyan eleven. Ja és akinek van az beszél is? szelíd? Írjatok róla légyszi

Köszönöm: Móni

  1. 2016. október 17. 20:5335.

    Mindennap kell takaritani pl. :)

    előzmény:
    ciró-maró (22)
    2006-01-18  00:15
  2. 2016. január 31. 16:4334.

    Sziasztok! Mi most vettünk egy cuki nimfát még elég vad, fúj mikor közel megyünk és csíp is. Olvastam többeteknek gondja van azzal, hogy nagy koszt csinál. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy folpakkot tekertük a kalitka alsó részére. Így nem tud akkora rumlit csinálni. ☺️ Az almát imádja. Remélem megfog majd nyugodni és énekelni fog...most még csak rikácsol. 

  3. 2006. január 18. 15:4533.
    Szia, na van már képed? És tudod, hogy mennyi idős?
    előzmény:
    csicsike27 (31)
    2006-01-18  13:37
  4. 2006. január 18. 13:4432.

    Nyugi, biztosan fog ő is sipítozni (még meg is fogod unni), csak még idegen neki a környezet. Mi úgy oldjuk meg, hogy ráteszünk a kalitkára egy sötét terítőt, és akkor azt hiszik, hogy éjszaka van, és elhallgatnak (elég gáz, mikor hajnalban vagy este ordítoznak).  Ha majd megbarátkozott, akkor ki is engedheted néha repkedni. Mi is szoktuk. Aranyosan visszamennek a kalitkába, ämikor elfáradtak.

    Hullámosunk nekünk is volt, 15 évesen elpusztult, ő beszédes volt, elég sok szót tudott.

    előzmény:
    csicsike27 (31)
    2006-01-18  13:37
  5. 2006. január 18. 13:3731.

    Na itt vagyok én is Nálunk ugyanez van, a földön futkos állandóan le-föl a bejárat előtt. Meg van egy hintája arra akar szegény ráugrani de nem mindig sikerül neki, és akkor persze össze-vissza csapkod a szárnyaival

    Érdekes még a hangját nem nagyon hallottam, az attól lehet hogy két napja van még csak itt nálunk?  Ja, meg elég nagy kalitkája van neki is, ilyen nagyobb lyúku, ki tudja dugni a fejét felül, és úgy nézeget, tök aranyos  Estére szokott beindulni, fel alá megy, meg ugrál repked a kalitkába, na azt imádom mikor veri ki a magokat, meg megy mindenfele a mag.  A miénk szerintem Pityu marad,anyukáméknál van egy hullámos papagáj és ő is Pityu 

    előzmény:
    angyalka33 (30)
    2006-01-18  08:35
  6. 2006. január 18. 08:3530.
    Szia! Nekünk is van itthon két nimfánk, mind a kettőt találtuk. Érdekes, a nimfákat mindenki találva szerzi.  A konyhában laknak, utánozzák a kávéfőző, a vízcsap, a rádió hangját, meg még mikor mit. Ha elkezdünk fütyörészni, akkor nem lehet lelőni őket. Egyszer már tojtak is (illetve csak az egyik), de sajna nem lett belőle semmi. Nagyon édesek, bár nem beszélnek, a mi papagájaink csak hangutánzók.
    előzmény:
    csicsike27 (1)
    2006-01-17  21:37
  7. 2006. január 18. 08:3129.

    Szia!

    Azért járkál a kalitka alján mert a kereskedésekben az eleség idevan kiszórva,  ami elég rossz szokás mert innen szedik fel az összes ürüléket is. Az állatorvosok tanácsolják, h. a madarakat féregteleníteni kell amikor új környezetbe kerűl orsóférgesek lehetnek.

    előzmény:
    csicsike27 (10)
    2006-01-17  22:19
  8. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2006. január 18. 01:0328.
    A mi madarunk is talált, a szomszéd mászott fel érte a házuk tetejére, de mivel a kutyájuk állandóan ugatta, nekünk meg elszállt pár éve a másik, nekünk adták. Már 6 éve van nálunk, mostanában marad csöndben, és nem visít. A rádió nagyon bejött nála. Sajnos egyáltalán nem jön oda, ha nyitva a kalitkaajtó, lehet bent nyulkálni, de hozzá nem nyúlhatok, mert az fájni fog. Kívűlről adogatom neki a petrezselymet, azt elveszi, semmi mást. Ha leülök mellé, akkor odahelyezkedik mellém a rúdon, de semmi barátkozás, egyébként. Mikor ki van téve nyáron, a szomszéd utcában hallom, ahogy visít. Volt egy szomszédasszony, az rohadt madárnak hívta, pedig nem is közvetlen szomszéd volt.Én még aludni is tudok mellette, nálunk az étkezőben egy eldugott sarokban vannak a zebrapinttyel, de nem egy kalitkában, viszont hiányoznak egymásnak.Eléggé koszol, de amióta letettem egy fém tálat a kalitka aljára, és abban állva ehet, válogathat, azóta a mag nincs kiszórva a földre. Elég a toll, és az apró pihe, vagy korpa, de ha fésülködik, és azt mindig, akkor a napfényben elképesztő mennyiségű kosz száll, ezért nagyon el van barikádozva virágokkal, de most ettől a helytől lett boldog, itt nyugodott meg. Nagyokat trillázik, látszik, hogy akar még magasabban, mert tátja a csőrét, de már nem megy a magas hang. Én szeretem, hiába csíp, és nem is barátságos. Ha jön haza a férjem, a kutyák ugatásából tudja ő is, és egyből elkezd kiabálni .Ha eszünk, akkor ő is. Mi nem takarjuk le,ha csönd van este már nem kiabál, csak ha zaj van, mert azt neki muszáj túlüvölteni. A porszívót is. Nyáron megtámadta a karvaly a kalitkában, nagyon üvöltözött, alig akart elmenni a madár, be kellett hoznom az enyémeket az napra.Volt kalandja egérrel is, bement a kalitkába magot enni. nagyon sajnálom, hogy nem kezes, de ki tudja honnan került hozzám.különben fehér, és a fantáziadús Gyurka nevet kapta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575755 (26)
    2006-01-18  00:35
  9. 2006. január 18. 00:4227.
    Mikor hozzánk került, és kezdett kinyílni a csipája, egyszer csak megszólalt, hogy "Pityuka vagyok". Ez tudom, hogy közhelyes meg röhejes is, de így volt. De aztán még sűrűn mondott más p.. és egyéb betűvel kezdődő szavakat, kifejezéseket is, és hamarosan felvonultatta a teljes repertoárját, egyébként ezt a "dalába" beépítve tette, tehát nála ez énekszámba ment. Értsd: mondjuk utánozta valamelyik kinti madár füttyét/Pityuka vagyok/valami egyéb zörej, amit megtanult/"hülye p..csa" /villamoscsikorgás (például).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575755 (26)
    2006-01-18  00:35
  10. 2006. január 18. 00:3526.
    De, de! Elvileg a nimfa is meg tud tanulni "beszélni", azaz tudja utánozni az emberi beszédet, de állítólag nagyon ritka példány, amelyik erre olyan tisztán képes, hogy érteni lehet. A miáltalunk talált példány olyan tisztán utánozott emberi szavakat, kifejezéseket, hogy első hallásra idegenek is értették (kínos is volt, mert csúnyaságokra tanította az előző gazdája). Egyébként évtizedek óta nimfarajongó ismerőseink is elájultak tőle, állítólag még ők sem hallottak ilyen tisztán "beszélő" madarat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (25)
    2006-01-18  00:26
  11. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2006. január 18. 00:2625.
    Nekem is van. Mit értesz megőrülésen?A nimfa nem beszél, addig amíg nem szokja meg a helyet rikácsol, de nálunk már énekel. A miénk egy őrületesen nagy kalitkában lakik, ami 1m 20 centi magas, és 70 cm széles, négyzetalakú, Sajnos kiengedni nem lehet, már 6 éve van nálunk, de még mindig vad. Ha a közelébe megyek váratlanul, sziszeg, mint egy kígyó. Egy picike zsebrádiója van, azt szoktam neki bekapcsolni tánczenére. a beszédnél nagyon aranyos, keresi, hogy ki beszél, ha a zene tetszik neki, akkor ütemre füttyöget. Ha vendég van, vagy nagyobb a hangzavar, akkor túl akarja kurjongatni, ugyanígy óbégat nyáron az udvaron, minden zajra. Viszont nagyon szépeket is tud trillázni. Nyugalmas helyet kell neki találni a lakásban, amíg megszokja mindenkinek a hangját, hirtelen mozdolatokat ne tegyetek, mert akkor csapkodni kezd ijedtében, aztán takaríthattok. Leginkább mászik a rácsokon, Tollas majomnak is csúfolják a tenyésztők. Meg is kopaszodhat a környezetváltozástól, nálunk hamar megszokott, csak télen unatkozik. Szó szerint szórakoztatni kell. Tükröt nem javasolok betenni, mert akkor sikítozik, és veri, azt hiszi másik madár. Azóta van nyugalom, mióta kivettem a tükröt, Nagyon vastag rúdra kell ültetni. szeret lent is sétálni, a kalicka aljára tettem egy lapos edényt, amiben sétálva válogat a magok között. Játéknak csengő,és egy redőnygurtnidarab van betéve neki a rácsra függesztve, a gurtnit bogozza,és néha csönget. Összetört főtt tojást, picit, sárgarépát, almát adjál neki, ki kell tapasztalni mit szeret. És egyenlőre nyugalom kell neki.Pár napig, hétig, amíg nem nyugszik meg, nem kell kiengedni, akkor is csak biztonságos helyen. ahol nem tud elrágni elektromos vezetéket, nem esik forró vízbe, stb.nem fog nagyon könnyen visszamenni a kalitba, arra számítsál.milyen szinű? mi szeretjük, a mienket. Hatalmas kalitkát igényel, mert nagy madár lesz, és a farka állandóan össze lesz törve, ha nem fér el. Arról nem is szólva, hogy milyen az élet egy szűk helyre zárva!
    előzmény:
    csicsike27 (1)
    2006-01-17  21:37
  12. 2006. január 18. 00:2024.

    Erre én sem találtam megoldást, illetve folyamatosan takarítottam. Nekem egy időben elég sok madaram volt, rengeteg koszt csináltak. Mindemellett nagyon szeretem őket!

    Én naponta kétszer porszívóztam.

    Állatkereskedőnél mostanában láttam olyan óriáskalitkát, melynek bizonyos oldalai üvegből vannak, tehát arrafelé nem tud kiköpni stb. Nem tudom, mennyire macerás tisztán tartani az ilyet.

    előzmény:
    ciró-maró (22)
    2006-01-18  00:15
  13. 2006. január 18. 00:1623.

    Az érdeklődőknek egy link:

    http://www.parrotland.hu/internet/new/parrotland.ns f/f70a343ea282133fc125681200241f91/6a00b63be0ec481e412565c40 030bfc9!OpenDocument

    "Nemek megkülönböztetése: A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levő folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke."

    előzmény:
    csicsike27 (1)
    2006-01-17  21:37
  14. 2006. január 18. 00:1522.
    Jajj, de édesek! Egészen "megkívántam", hogy újra legyen! Csak ne lenne olyan szemetes! Tényleg, ti mit csináltatok, hogy ne ússzon a szemétben minden körülöttük?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575755 (21)
    2006-01-18  00:13
  15. 2006. január 18. 00:1321.
    Hát nem sikerült, no lássuk máshogy:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575755 (20)
    2006-01-18  00:09
  16. 2006. január 18. 00:0920.

    Megpróbálok bemásolni ide közvetlenül a  netről, ha ez nem megy, berakom máshogy:

    előzmény:
    MarikaH (19)
    2006-01-17  23:45
  17. 2006. január 17. 23:4519.
    Tegyetek be  fotot..................en meg  nem i s lattam ilyent !
    előzmény:
    csicsike27 (1)
    2006-01-17  21:37
  18. Torolt_felhasznalo_331205
    Torolt_felhasznalo_331205
    2006. január 17. 23:2418.

    Az enyém elég szeszélyes, de már a közeledéséből észre lehet venni, hogy szelíd lesz v. éppen megbolondult abban a pillanatban.

    Kézből lehet etetni, de finoman kell, mert ha nem tudja elvenni a magot (pl. kicsit erősebben fogom véletlenül), lyukat tud csípni az ember ujjába, és utána napokig fáj (nagyon vigyázni kell, mert az alsó csőre 2-ágú villa, amire ráhelyezkedik a felső horgas csőr). Nagyon kemény fa (pl. birsalma), amivel tud "dolgozni", fontos, hogy legyen, hogy természetes módon kopjon a csőre és a karmai.

    Szeret nagyon sokáig énekelni (néha még a sötétben is), érdemes madaras/papagájos természetfilmet sokat nézni, mert képes "beszélgetni" velük. Ha tükröt lát (vagy épp csak a szemüvegemet), rögtön elkezd énekelni, néha nagyon szép dallamosan, néha meg csattogósan.

    Ha éppen szelíd pillanata van, és nagyon óvatosan, halkan beszélve hajolok oda hozzá, képes percekig nyalogatni az orromat (édes kis picur nyelve van), de egy idő után már elkezdi kapirgálni a felső csőrével az orromat - na ilyenkor el szoktam húzni tőle a fejem, mert előfordulhat, hogy ilyenkor kissé bevadul a drága...nem szeretném megtudni, milyen lenne, ha egyszer jól orrba csípne  

    Szereti a gyümölcsöket (alma, banán, édes mandarin, első piros-szín félelme után már a cseresznyét is megette), de szinte mindent meg akar kóstolni, amit eszek. Ha látja, hogy eszek (tök mindegy, hogy mit), addig üvölt, amíg megkínálom, elveszi, megkóstolja, aztán van, hogy úgy megrázza a fejét, hogy az ételdarab méterekkel odébb landol. Ha palacsintasütés van, addig üvölt, amíg nem kap (biztos érzi az illatát, mert a madár nem a konyhában van tartva), de így van ez a főtt tésztával, friss kenyérrel (a 3-naposat már nem eszi meg a kis finnyás &nbsp.

    Amit utál, az az, hogy ha odafigyelés és beszéd nélkül kerül lerántásra a kalitkájáról az éjszakai takarója. Akkor nagyon oda tud vágni a kalitkának a csőrével.

    Mindent összevetve nagyon sok örömet tud okozni ez a kis szeretetreméltó lény.

    előzmény:
    csicsike27 (1)
    2006-01-17  21:37
  19. 2006. január 17. 23:0917.

    De jó olvasni ezeket a mondatokat A miénk is olyanokat csinál ha hívjuk, hogy menjen oda az etetőhöz szép lassan odaaraszol, olyan édes.  Szerintem ő is szelíd lesz. Az itatót a miénk se találta még meg, majd venni akarunk olyat amit belülre kell akasztani és odatesszük a kaja mellé. De ez jó  öltet egy kis alma vagy salátalevél.

    A miénk Pityu még nem igazán találtunk neki normális nevet de aranyos ez is szerintem.

    És a tiétek könnyen bement először.? Mkor meghalt nem akartál venni másikat? Mi baja volt egyébként ha megkérdezhetem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_902526 (16)
    2006-01-17  22:46
  20. Torolt_felhasznalo_902526
    Torolt_felhasznalo_902526
    2006. január 17. 22:4616.

    Nekem is van egy nimfám, egy kislány. Idén már kb. 2 éves. Tenyésztőtől  vettük, persze fiút akartunk, de a tenyésztő már egy idős bácsi volt, aki szerintem már maga sem tudta, hogy fiú vagy lány. Végül nem bántam meg a cserét. Nimfi egy tündér! Eleinte mindenkinek felkínálta, hogy tollássza meg, de mivel senkinek sem volt rá ideje rajtam kívül, most már ez az én privilégiumom. Nimfi szabadon van, nem akartam kalitkába kényszeríteni. Van három hullámospapagájunk is, velük ragyogóan kijön, sőt az egyik hullámospapagájfiút ki is nézte magának, de valahogy nem akar összejönni a dolog  ! Nimfi sajnos nem beszél, de erről is a kis hullámosok tehetnek!  Szóval, én csak jót tudok írni a nimfámról. Egy aranyos, finom kis lélek.....  Szerintem neked is sok örömöd lesz még benne. Persze van egy közmondás: Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

     

     

    előzmény:
    csicsike27 (1)
    2006-01-17  21:37
  21. 2006. január 17. 22:3615.

    Szia!

    Nekem is volt egy lány nimfa-papagájom, édes kis teremtés volt, több mint 10 évig volt alkalmam őt nagyon-nagyon szeretni. Onnan lehet tudni, ha lány, hogy a bóbitája nem élénk citromsárga, hanem inkább olyan, mintha bepiszkolódott volna.

    Kokó 4 hónaposan került hozzám, néhány napig mi sem mertük kiengedni, és ő is fel-alá járkált a kalitkában, nem evett egész nap, szörnyen megviselte a költözés. Aztán egyszer csak leemeltük a kalitkát az alapjáról - és Kokó nem repült el, hanem nyugodtan ücsörgött ott és figyelt. Adtunk neki frissen mosott salátát, amit nagyon értékelt, mert sztem még nem tudta használni az itatót, és már nagyon szomjas lehetett.

    Óvatosan felé nyúltam, és azonnal rálépett az ujjamra, ott is maradt, sőt meg is tudtam simogatni. Nála szelídebb madarat nehezen tudok elképzelni. Mindig oldalra hajtotta a buksiját, ilyenkor simogatni kellett a nyakincáját, ezt sosem tudta megunni.

    Ha kiengedtük, repült 1-2 kört a szobában, aztán nem túl elegánsan landolt a földön, vagy egy polcon, azt hiszem, nem a repülés volt a kedvenc szabadidős elfoglaltsága. De nagyon élvezte, ha kijöhetett, csak úgy ücsörögni a szobában, odajött hozzám, ha tanultam, ha lefeküdtem aludni, mellém repült a heverőre, elrendezgette a tollait, "kikövérítette" magát, és ő is alukált.

    Elnézést a hosszú sztoriért, de nagyon kedves emlékeket hozott fel bennem a topikod, alig 2 éve halt meg az én Kokóm, a mai napig hiányzik. Remélem, neked is annyi szeretetet és örömet fog okozni a kis tollas, mint nekem.

    Mi a neve egyébként?

    előzmény:
    csicsike27 (10)
    2006-01-17  22:19
  22. 2006. január 17. 22:3214.

    Ez igazából még sötétben sem fogta be, lehet, nem volt elég sűrű az anyag (az ablaknál volt a kalitka). Ez azért is furcsa, mert az összes többi madaram csöndben volt, ha letakartam őket.

    Hát a mi példányunknál szerintem kimaradt a szocializáció, és felnőttkorában már nem lehetett rajta változtatni. Az általam felnevelt madarak sose csíptek. Viszont a nimfa is, akit szeretett, azzal nagyon kedves tudott lenni. Csak igen szeszélyes volt.

     

    előzmény:
    ciró-maró (12)
    2006-01-17  22:27
  23. 2006. január 17. 22:2813.

    Hát szerintem időnként minden madár mászkál a kalitka alján is, nem hinném, hogy ez gond, ha egyébként nem állandóan ezt csinálja. Szerintem egy kis időt kéne hagyni, hogy megszokja a helyét, mielőtt kiengeditek, mert ha nem megy be magától, igen nehéz "levadászni".

    Ha kiengeditek, nagyon vigyázzatok az ajtónyitással stb., mert némelyik szökőbajnok. Az említett nimfás pártól két hím lépett meg egy pillanatnyi ajtónyitásnál, nem is lett meg sajnos egyik se. (Náluk állandóan kint voltak, és ment haza a férj, és bár nagyon gyorsan csukta, egy csöppnyi résen kisuhant a madár.)

    A tükörről szerintem is azt hiszi, másik madár.

    előzmény:
    csicsike27 (10)
    2006-01-17  22:19
  24. 2006. január 17. 22:2712.

    Ismerős! A mi fiúnk semmit nem utánzott ugyan, de élesen "sikított". Viszont hamar rájöttünk, hogy sötétben csöndben van. Ezért estétől reggelig, amíg föl nem keltünk, le volt takarva sötét anyaggal, így csöndben volt.

    Láttam már "ApaKedvence" fiú nimfát is, az pl. nagyon szelíd volt, szóval nevelni kell, kézhez szoktatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575755 (11)
    2006-01-17  22:22

Címlap

top