Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen Érden lakni?

salsa
Létrehozva: 2005. december 13. 14:49

Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állunk és Érden is körülnéztünk. Van jó néhány szimpatikus ingatlan kedvező áron. De mielőtt bármibe is belevágnánk, kicsit körbe érdeklődöm. Milyen Érdről a bejárás reggel az M7-en? Hány óráig kell az embernek elindulnia, hogy elkerülje a dugót? Milyen Érd infrastruktúrája, milyen fejlesztések várhatóak? Milyen a tömegközlekedés? Busz, vonat? Azt hallottam, hogy az ovikba csak protekció útján lehet bekerülni, mondjuk ez még nem aktuális. Milyen a kultúrális élet, milyenek a a szórakozási lehetőségek? Milyen a közbiztonság? (Halkan suttogva, zárójelben: Mi a helyzet a  kisebbséggel? Bocsánat, ha valakit ezzel megbántanék.)

Várom a véleményeiteket.

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 27. 13:2367.

    Érd a legnagyobb község volt annak idején.


    Várossá nyilvánítása után is nagyon nagyon nagy.


    Az M7-es a Parkvárosi résznél van, a vonatok pedig  nagy Érden járnak.Kb 8-10 km a  távolság köztük.


    Ezért nem mindegy melyik  részről beszélünk.


    De ha valaki komolyan gondolja az ingatlan vásárlást Érden, akkor ezeket a dolgokat tudnia kell.Nem ártana megkérdezni egy helyit, vagy akár többet is...


    Magam soha nem mennék be a nagy Érd része felé, inkább választanám a Parkvárosi részt.


    Annál is inkább, mert az M7 és M1 közelsége a zsúfoltság ellenére is sokkal vonzóbb mint a dzsumbuj beljebb.

    előzmény:
    Paulowina (66)
    2015-08-27  12:45
  2. 2015. augusztus 27. 12:4566.

    Szia!


    Érd nem rossz hely. Van minden és Pest is közel. Kissembség szerintem nem több, mint máshol. Ovi is elég sok van. Saját tapasztalat, hogy a Tusculanum ovit kerüljétek, ha nem akarjátok kiöregedett, kiégett, undok pedagógusokra bízni a gyerekeket, persze van kivétel, de inkább hagyjuk. 


    Az M7-es többnyire katasztrófa. A buszok és vonatok nem pontosak, de sűrűn járnak.

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  3. Torolt_felhasznalo_837229
    Torolt_felhasznalo_837229
    2006. január 9. 16:2465.

    Szia, salsa!

    Nem akarok ünneprontó lenni, de bizonyos női neves utcák a központ közelében - aranyos, sőt, néhol újépítésű házakkal - az ún. Rávna-területen vannak, ami valójában a Rávna-patak feltöltése. Ráadásul vacakul töltötték fel annak idején, minden ház a vízben áll időnként. Vigyázat!

    Szerintem amellett, hogy szakembert fogadsz a nézegetéshez (ez helyes), szerintem olyat (is) kéne, aki a helyi jellegzetességekkel, beépítésekkel, stb. is tisztában van.

    Van nagyon profi ingatlanszakértő ismerősöm Érden (aki amúgy nem helyben dolgozik, de talán megkérhetjük rá, és tele van munkával, de hátha szívesen segít), aki nemcsak jól ismert szakember másutt is, hanem épített is házakat Érden anno és maga is ott lakik.

    Ha érdekel, írj mail-t.

    előzmény:
    salsa (64)
    2006-01-05  14:31
  4. 2006. január 5. 14:3164.

    Köszönöm!!!

    Még nem tudjuk. A kégli első ránézésre jó, majd hétvégén derül ki igazán, hogy belevágunk-e vagy sem.

    előzmény:
    missy79 (63)
    2006-01-05  12:50
  5. 2006. január 5. 12:5063.

    jaj, de jóóóóóóóóóóó     

    szívből gratula  

    akkor jöttök Érdre?

     

    előzmény:
    salsa (62)
    2006-01-05  11:40
  6. 2006. január 5. 11:4062.
    Hát úgy néz ki, hogy nem sokat fogok Óbudára utazgatni a munkahelyemre. De még titok!  (A titok tárgya pedig 2 mm, dobogó miniatűr szivecskével.)
    előzmény:
    pocka (61)
    2006-01-05  11:13
  7. 2006. január 5. 11:1361.

    No, nekem is azóta lett jogsim, mióta itt lakom... Viszont reggel azt tapasztaltam, ha hét körül odaérsz a kritikus csomópontokhoz (M7-es Bp felé a felhajtó, 6-os körforgalom stb.) akkor még egész jól be lehet érni. Férjem kb. 40-45 perc alatt szokott beérni a 6-oson. Bár ha Óbudára mész...azt még ki kell tapasztalnod.

    Én szerencsére nem 8-ra járok, engem inkább a délutáni csúcs szokott kihozni a béketűrésből. Nem lehet Érdnél simán lejönni a pályáról, sokszor be kell sorolni a leállósávra és onnan araszolgatunk, míg haza nem érünk. Bár mostanában egy huszárvágással le szoktam rövidíteni az utat és a Lőcseyn megyek a Bajcsy-Zsilinszky+Riminyáki helyett.

    előzmény:
    salsa (59)
    2006-01-05  09:41
  8. 2006. január 5. 10:2160.

    Nagyon klasszak a bútorok! 

    Amúgy azért kotyogok bele, mert én is itt lakom, de előbb elolvasom mit írtak a többiek!

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  9. 2006. január 5. 09:4159.

    Sziasztok!

    Köszi a sok jó tanácsot!

    A kiszemelt ingatlan egy női neves utcában található, közel a városközponthoz, iskolához, óvodához, orvosi rendelőhöz. Most megyünk szombaton ismét megnézni és magammal viszem egy építész-műszaki szakértő ismerősömet is. A szomszédokkal pedig mindenféleképpen beszélni szeretnék, a az építész barátom rábólint a dologra.

    Egyébként inkább kocsival fogunk közlekedni, a tömegközlekedés inkább a  kocsival nem rendelkező rokonok és barátok miatt érdekes.

    Ezért inkább a párom miatt a reggeli kocsival való bejutás érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_830534
    Torolt_felhasznalo_830534
    2005. december 29. 16:3758.

    Én 13 éve járok vonattal Érd központból, de nyugodtan ki merem jelenteni, hogy szörnyű...Csak ma 15 percet késett reggel...És ez mindennapos. És nem is lesz jobb, mert értesüléseim szerint nem fogják felújítani a pályát, a mostani pedig kataszrófális állapotban van.

    De ha meg lenne ez a dolog oldva, akkor ajánlanám mindenkinek, mert amúgy jó környék.

    Érdligeten a folyónév utcákba ne menj, mert térig áll a talajvíz csatorna híjján...

    Kisebbgéről tényleg a szomszédokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_471602
    Torolt_felhasznalo_471602
    2005. december 28. 10:2857.

    Szia! Mostmár én is írok, eddig csak olvastam a hozzászólásokat Nekem már a dédszüleim is Érden laktak, és az én gyerekeim is itt fognak, remélem

    Ami a lényeges, hogy ne ingatlanostól kérdezz ilyeneket, hanem ha kiválasztottál egy házat vagy telket, akkor a szomszédokat interjúvold meg.  Mert én pl. nem merem kijelenteni egyik kerületre sem, hogy tele van c-kal, mert nem az önkormányzatnál dolgozom, hogy tudjam a pontos lakóhelyüket. Viszont, mint szomszéd nagy valószínűséggel meg fogják neked mondani, hogy azon a környéken, mi a helyzet. Tehát, ha tudsz utcát, akkor itt is rákérdezhetsz konkrétan. Szerintem. Én legalábbis, megmondanám az igazat, ha erreferé akarsz jönni.

    Kvánok boldog új évet és sikeres házvásárlást!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  12. 2005. december 27. 22:0256.
    Ja és még valami a topicnyitó kérdéshez. Itt épül a sport és szabadidő centrum uszodával, jó a vonat és a buszközlekedés innen, és ha átadják hamarosan a régi hetes út bevezető szakaszán a tóvárosnál az új hidakat akkor még jobb lesz, és épül az M6-os is. Három buszmegálló a városközpont (rendelőintézet, önkormányzat, okmányiroda,) Vonattal fél óra a Déli, 25 perc Kelenföld. van óvoda és iskola is. Az utóbbi kettő minőségről és a bejutásról nem tudok nyilatkozni, mert mikor ideköltöztünk az én gyerekeim már középiskolások voltak, és a mai napig Pestre járnak iskolába és dolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. december 27. 21:5455.

    Szia!

    Én a madár nevű utcáknál lakom és az igaz, hogy a múlt évi nagy esőzés miatt a talajvíz elég magas, de az általad emlegetett etnikum miatt semmivel sem kell jobban aggódni mint Érden bárhol.  Laktam a nagy történelmi nevekkel bíró utcák környékén a Tusculánumban ott pl. ez sokkal gyakoribbnak tűnt. Viszont barátságos segítőkész emberekkel annál inkább találkoztam erre 

    előzmény:
    adrieri (54)
    2005-12-27  21:45
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. december 27. 21:4554.
    Madár nevű utcákban nehogy vegyetek! Tudomásom szerint eléggé vizes terület(talajvíz)+etnikum.
    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  15. Torolt_felhasznalo_837229
    Torolt_felhasznalo_837229
    2005. december 20. 15:0953.

    Sziasztok :-))

    A topiknyitó kérdésedből is látható, hogy Érdet valamiért a legtöbb ember az M7-es körüli területtel azonosítja. Pedig Érd nem ott van, az a terület, amiről írsz, Parkváros (sőt, már Felső-Parkváros is van, az M7-en túl). Mivel a parkvárosi rész még nem annyira régen nyaralós-telkes volt, az infrastruktúra lassabban fejlődött és fejlődik, mint a valójában Érdnek nevezett településen.   Érd város központja sem Parkvárosban van, hanem a 6-os és régi 7-es (70-es) utak találkozása körül, Nagytétény után, ahol a helyközi buszok indulnak, ahová a helyi buszok befutnak, ahol elővárosi vasútközlekedés is van, most átadott P+R parkolóház, ahol aszfaltosak az utcák, ami már csatornázott terület, ahol vannak óvodák és iskolák is (azaz városias), ahol a szakorvosi rendelő is van, stb. - persze, azt nem tudom, hogy mennyire lehet beférni az óvodába, de a közlekedési viszonyok folytán könnyebben elérhető Diósd, a 22. kerület, a 11. kerület, stb.

    Miért nem arrafelé nézelődsz?

    Ez a városközponti rész most nagyon fejlődik, új üzletházak, irodaházak, Tesco, stb. Arrafelé - de azért megfelelő távolságban - épül a leendő M6-os is, a jelenlegi jó közlekedés még jobb lesz, feltehetően.

    Parkváros határa egyébként a "bor" nevű utcák környékén van, azt hiszem (a Tárnokitól felfel&eacute.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. december 15. 00:5052.

     

                  Nem történt semmi, de a buszoknál említetted, azok meg akár hova indulnak, mindig tömve vannak csúcsidőben.

    Az autóforgalom, meg nagyon megnőtt, a Fehérvári, és a Velencei utcán, mióta az M7 fizetős lett Érdtől, mert mindenki visszajön a 70-re.

    Én már nem dolgozom, de nyáron a hétvégeken, elképesztő a kocsisor a Balatonfelé,ezen a két úton, természetesen ez végig, egész Diósdig érvényes.

     

    előzmény:
    csilluci (42)
    2005-12-14  12:45
  17. 2005. december 14. 22:2051.
    Nagyon szerencsések vagytok,hogy szinte nem is kell a buszt igénybe venni.Mióta elköltöztünk Pestről, azóta szinte minden hova eltalálok Hogy pontosan meddig tart Parkváros azt nem tudom,de vhol a Tárnoki út környékén ér véget és kezdődik Tusculánum.
    előzmény:
    fuleskutya (50)
    2005-12-14  20:04
  18. 2005. december 14. 20:0450.

    Teljes tévedésben vagyunk akkor. Meddig tart az un. Parkváros rész???

    Én a fenti, M7 feletti részről beszélek, s bár teljesen más szemszögből mert sose jártam - és nagyon reménykedem, hogy nem is fogok... - autóbusszal. A gyerekem viszont igen, száz évenként egyszer jár .

    Itt nem igazán jellemző, hogy volnának kisebbségiek.

    Mióta végre sikerült a bebetonozottnak hitt városvezetés egy jó részét s*be rúgni, azóta némi fejlődés is tapasztalható, de legalább nem s*gel állnak a dolgokhoz, már az sem utolsó... szóval a remény hal meg utoljára .

    A Lőcsei út azért innét elég messze van, bár biztosan az is Parkvároshoz tartozik, ha Te mondod, nem tudom, félreértettük egymást úgy látszik.

    előzmény:
    Ibiviolet (43)
    2005-12-14  16:02
  19. 2005. december 14. 17:2649.
    Nem rossz hely, tényleg! De a 10-es út! Szinte folyamatosan, már hétvégén is dugó van. Elképesztő! Vasárnap este 7-kor jövök el anyukámtól befelé és dugó van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382499 (48)
    2005-12-14  17:25
  20. Torolt_felhasznalo_382499
    Torolt_felhasznalo_382499
    2005. december 14. 17:2548.
    Pilisvörösvár nekem nagyon tetszik. A nagyszüleimnek ott van telke! Imádok ott lenni!
    előzmény:
    salsa (46)
    2005-12-14  17:20
  21. Torolt_felhasznalo_382499
    Torolt_felhasznalo_382499
    2005. december 14. 17:2447.

    Szia mindenkinek!

    Én Diósdon lakom (Fent a hegyen. Gyönyörű, nyugodt helyen). Szerintem itt is lehet olcsón telekhez/családi házhoz jutni, csak jól körül kell nézni.

    Érden is laktam pár évig a párom szüleinél (férfi nevű utcában), de ha lehet többet nem kérek belőle. A közbiztonság botrányos és mindenhol föld út van.

    Szerintem inkább Diósd érdemelné a város címét. Csak az a bibi, hogy Diósdon kevesen laknak és így nem lehet várossá minősíteni, pedig milliószor kultúráltabb, mint Érd!

    Ez csak az én véleményem! Egy Érdit sem volt szándékomban megbántani!

     

    előzmény:
    salsa (45)
    2005-12-14  17:15
  22. 2005. december 14. 17:2046.
    Ja, egyébként pilisvörösvári vagyok eredetileg, 5 éve élek BP-en. A problémák teljesen ismerősek. De inkább legyen sáros a cipőm,  minthogy a szomszédom szemetes zacskóját bámuljam a lépcsőházban esténként és szagoljam az abból kijövő bűzt. (Pedig eddig legalább ötször megbeszéltük, hogy többet nem pakolják ki!) És sokkal jobban sajnálom a szépséges tulipánhagymáimat, (amit a szomszéd kidobott, mert nem tudta, hogy az évelő és maradhat a földben), mint a buszmegállóban való ácsorgást.
    előzmény:
    salsa (45)
    2005-12-14  17:15
  23. 2005. december 14. 17:1545.

    Szia ! 

    Amit mi kinéztünk, igaz nem aszfaltos utca, de egy aszfaltos utcáról nyílik és nincs nagyon bent. Szerencsére van két autónk. A z ovi, bölcsi dolog még egyáltalán nem aktuális. A ház készen van, nem őrlődnénk fel, mint sokan az építkezés alatt. Úgyhogy az általad felsoroltak alapján csak a korai indulás az, ami így első látásra problémát okozhat. Max. az életritmusunkat átalakítjuk és egy órával korábban indulunk otthonról, mint most.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (44)
    2005-12-14  16:51
  24. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. december 14. 16:5144.
    Hello itt is! 
    Öcsémék építettek Érden és költöztek ki tavaly télen a "...fa elnevezésű" területre. Hozzá kell tennem született "városiak". Mi csak szorítunk, hogy hogyan fogják bírni a "vidéki" életet.
    Tények:
    Az utcájuk és környéke - nyáron por, ősszel/télen nyakig sár, jég.
    Helyi közlekedés elérhető erős 15 perces gyaloglással, aztán várhatsz...
    Kocsi nélkül nem megy ez az élet, de azzal is el kell indulni 6.30 előtt. Sőt ők már ott tartanak, hogy a gyerkőcök miatt kellett venni + egyet, hogy mobilak maradjanak akkor is, ha apa nincs otthon.
    Az unokahugomat Törökbálintra vitték általánosba... napi 2x-i kocsis tortúra. A kicsikhez ki kell hívni a dokinőt, mert nem tud bejutni (állandó plusz ktg.). Mi lesz itt ha bölcsi, ovi kell? /az eddigi információk szerint csak protekció segít/ ráadásul sógornőm is Pesten dolgozik.
    Panaszkodnak az óriási szippantási ktg. + a többi miatt. Pincéjük rendszeresen beázik (minden szomszédnak is), ahogy az utcában lezúdul a víz.
    Már néha napján össze is kapnak a "vidéki" életen... 
    Alig vannak a "kertben", már ami a ház mellett megmaradt.
    Az én véleményem: jobban jártak volna ha nem építkeznek Érden. Már most látszik, hogy mennyi plusz ktg.-el jár és nem "hoz" annyi hasznot. Amennyivel kevesebbe került a házuk /igaz, hogy szép nagy/, mint a mi leendő társasházi lakásunk, annyival több most az egyéb ktg. vele. Ha megyek hozzájuk esős, havas időre be kell készítenem a gumicsizmát /(gondoltam szerzek majd egy kalucsnit!/ vagy vmi egyebet, nacit feltűrni...
    Én nem tudnám ezt azt életformál vállalni semmilyen szempontból, bár engem is vonzana egy kis kert stb.
    Jól át kell gondolni, hogy mit tudsz vállalni.
    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49

Címlap

top