Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vizsla nevelés, hogyan?

barnaszemu
Létrehozva: 2005. december 13. 14:32

Sziasztok!

Láttam, hogy van hasonló topic, de nem találtam megoldást az én problémámra.  

A probléma a következő: van egy kicsi vizsla kutyink, fél éves. Nagyon kedves, és szeretigényes kislány és a többi kutyához képest igen ragaszkodó is. (volt már korábban is elég sok, és sokféle kutyink, de ez az első vizslánk). Viszont az utóbbi időben elég sok rossz fát tett a tűzre, mindent a mit talál szétszed , össze-vissza piszkol, szétrágja még a szőnyeget is, a postaládábaól a leveleket... az udvar most úgy néz ki, minta a hungarocellt téptem volna szét icike picike darabokra.

         

Mikor megkaptuk, elég sokat gondoztuk, foglalkoztunk vele, ez egy ideje elmaradt, én is most beteg vagyok, a család többi tagja meg estig dolgozik... talán nincs aki foglalkozzon vele. De amikor van rá lehetőség mindenki tesz az ügy érdekében de mégsem.... Mennyi idő kell míg végre sikerül???Egyáltalán lehet ilyen korban még nevelni???? Igan, még csak fél éves... de akkor kezdem elveszteni a hitem, hogy kész vége...

Tudtok esetleg konkrét nevelési tanáccsal is ellátni? (nem érti meg, hogy mit szabad, mit nem... hová pisilhet... stb... egyáltalán semmit... kezdek rájönni, hogy butul...talán...)

Imádom a kutyákat, és őt is, de mégis meg kell valahogy nevelni! (Most a kinti hőmérőt szedte szét, de úgy, hogy minden tiszta üveg lett... kész!)

Tud valaki segíteni????

köszi,

ba

  1. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. október 25. 12:0358.

    Nekünk vizslánk van, de én is azt tudom mondani, hogy ki kell bekkelni a fogváltást. Addig figyelni és megelőzni a rágcsálást. Tényleg kellemetlen tud lenni.


    A szobatisztaságot pillanatok alatt megtanulja, ha mindig szemfülesek vagyunk. Én úgy csináltam, hogy amikor láttam, hogy keresi a helyet, hogy a dolgát végezze, akkor felkaptam és kiszaladtam vele az udvarra. A kisdolognál ez nehezebb, mert ott nem keres helyet, hanem egyszer csak rázendít, de akkor meg művelet közben (igen, folyik még) felkaptam és kivittem. Ezt körülbelül 4-5-szöri alkalmat jelentett, utána magától kaparni kezdte az ajtót. Soha nem piszkított be.


    Sok örömöt kívánok hozzá, de kitartást is. Nagyon mozgékony és "öntudatos" jószágok, de nagyon tudnak szeretni és ragaszkodni is.

    előzmény:
    Fiatbrava (56)
    2014-10-25  10:04
  2. 2014. október 25. 11:3757.

    Vizslám még nem volt, de a nagy német juhászom, kis borjúként is a kezemet rágcsálta, könyékig lila volt mindkét karom, aztán amikor fogat váltott, a maradandó nagy fogacskákkal már nem, magától abbahagyta, minden célzott dolog nélkül. Szóval, türelem a fog váltásig!:)


    Ha igazán jó tanácsokat szeretnél kapni, szórakoztatva, keress rá a Demény kutyusra, ő egy vizslafiú, akinek egy nagyon okos gazdija van.


    Sok örömet kívánok együtt!


     

    előzmény:
    Fiatbrava (56)
    2014-10-25  10:04
  3. 2014. október 25. 10:0456.

    Most vásároltunk egy hét hetes vizsla kislányt,állítólag királyi vérvonalú törzskönyvezett szülőktől. Ezt csak amiatt jegyzem meg,mert nem az "utcán" vásárolt fene tudja milyen kutyusról van szó,ettől függetlenül nem kiállításokra,versenyekre stb. szánjuk,hanem kizárólag,hogy a kutyus és mi is nagyon jól érezzük magunkat.Egyébként volt már vizsla kutyusunk,két éve ajánlotta az állatorvos,hogy altassuk el,szegény megöregedett mellettünk és már súlyos mozgási problémái voltak.A mostani süvölvénnyel kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kapni,mert az előző kutyusunk három éves volt mikor befogadtuk,tehát a kezdeti lépésekről nincsen tapasztalatunk.Az lenne a kérdésem,ha betartjuk a kívánt előírásokat,mennyi az az idő,hogy teljesen szoba tisztává váljon.Kertes házban lakunk,de szeretnénk ha velünk együtt a kandalló mellett kialakított helyén élne. És vajon abba fogja hagyni később,hogy ne rágja állandóan a kezünket,lábunkat? Rengeteg játékot vásároltunk neki,amivel szívesen játszik is,de az nagyon zavaró,hogy a tűhegyes fogaival akár simogatás közben is belénk mar.Arról nem is beszélve,hogy amikor még félig alva a bokánkba harap.Tudjuk,hogy ez csak játék és fel is voltunk rá készülve,csupán csak érdeklődünk,hogy mégis nagyjából,meddig tart ez a gazdi harapdálási és szobatisztasági időszak?

    előzmény:
    kata72 (15)
    2005-12-13  15:06
  4. 2005. december 13. 23:3955.

    Na hát akkor köszönöm szépen minden kedves hozzáértőnek, és segíteni vágyónak a hozzászólást!

    Sok ötletet adtatok, és hasznos tanácsokkal láttatok el!

    Kutyaiskola után már el is kezdtem keresgetni, de nevelési ötletek is születtek... úgyhogy köszi-köszi... Mindenkinek! ;o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. december 13. 21:5554.
    Nekünk is kint van. De hasonlóan, mint Nálatok bélelt, meleg nagy ólja van. Időnként azért mi is beengedjük, csakhát azért alapvetően nem ehhez van szokva...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513056 (43)
    2005-12-13  17:14
  6. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. december 13. 18:0253.

    Erre mi is gondoltunk, hogy félti a helyét a baba miatt, de elmondjuk neki minden nap, hogy van helye, a kicsi majd lovagol a hátán stb. Maradhat, csak viselkedjen, mert épp így van veszélyben a helye, ahogy viselkedik

    12 éves kutyát ugyan ki fogad de most komolyan, jó hogy ezzel jöttök. Senkinek nem kell öreg kutya, anno próbáltam, mikor befogadtuk, mert félő volt, hogy a régi kutyámmal nem barátkozik meg.

    A tüzeléssel egyáltalán nem vagyok tisztában, a másik kutyám ivartalanítva van, fogalmam sincs egy évben hányszor és mikor van tüzelés

    előzmény:
    rigocska (51)
    2005-12-13  17:35
  7. 2005. december 13. 17:4552.
    Na most beszéltem anyukámmal, holnap utaznak el, és odakészítette a garázsba a nasikat, hogy majd bepakolja, és mire hazaért Alvin kibontotta a papírból a csokikat (3 tábla, a negyedikre nem volt kapacitása), a kekszeket, meg a fél kg mogyorót, azóta egyfolytában iszik, ennyi sósmogyoró után nem csoda! Mondtam, hogy a kaja a gyengéje, máshoz hozzá sem nyúlt, de a kajából egy morzsát sem hagyott, illetve csak egy csokit. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. december 13. 17:3551.

    nem lehet, h a környéken tüzel egy kutyi és azért cirkuszol?

    egyébként az enyém is szokott csak úgy ugatni belel a levegőbe

    lehet, h érzi, h jön a baba  és attól fél, vele mi lesz....az enyémek is máshogyan viselkednek mióta terhes vagyok

    keressetek neki másik gazdit, nem érdemli meg, h elaltassátok, és gondolom nem is ezért fogadtátok be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (35)
    2005-12-13  16:33
  9. Torolt_felhasznalo_412310
    Torolt_felhasznalo_412310
    2005. december 13. 17:3150.

    Sziasztok!

    Végre sikerült regisztráltatnom magam. Most teszek ilyet először, adódhatnak technikai gondjaim. Szóval. Végre magam is gazdi vagyok! Kedvenc ebem ugyancsak 6 hónapos. Kislány, magyar vizsla, erdélyi kopó, és német juhász (az apuka)felmenőkkel. Mostanában úgy alakult, hogy sokat vagyok vele napközben, de meg kell szoknia az egyedüllétet. Kertben, illetve a ház alsóépületében él, saját kanapéval. A lakáshoz direkt nem szoktattam hozzá, bár elvétve bejár. Majd tavasszal, amikor úgyis nyitott ajtónál létezünk. Minden reggel, és este kötelező játék van nálunk. Ma napközben is becsúszott (meg ő is a hóban)  egy kis labdázás. Rágcsáláshoz becsületesen beszerzem a csont adagot a Tesco-ban, és megfőzöm. Órákat képes elnyammogni rajta, addig garantáltan béke és nyugalom honol.

    Szerintem nálunk minden oké, csak mi meg nem tudunk sétálni. Háromszor sikerült eddig, de egyre rövidebb távokat. A múltkor beült a buszmegállóba, és az istennek se akart megmozdulni. Később csak a kapuig jutottunk el. Annak rendje -módja szerint leült a kapuval szemben (mármint kívülről) és kérdőn nézett rám, hogy mi a fenét akarok, csak nem túrázni?

    Hát ezek vagyunk mi. Van valakinek valamilyen ötlete?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. december 13. 17:3049.

    Az elején, amikor nekem kellett megfogni, annak mindig volt fizikai következménye! Amikor magától jött, simi és falatka.

    Írtam, hogy belváros - muszáj volt megtanulni, napi 4 séta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513056 (47)
    2005-12-13  17:23
  11. 2005. december 13. 17:2648.

    Én se hiszem, hogy otthagytam volna, de próbáld meg a hisztizéskor a helyére küldeni egy nem-mel, aztán ha ott van, megsimizni, és egy falatka.

    Azt hiszem, akármilyen gazdája volt, a kutya szerethette!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (45)
    2005-12-13  17:16
  12. 2005. december 13. 17:2347.
    Na ez a visszajön nálunk nem működik, igaz ritkán megyünk vele sétálni, mert a kertben tud futkosni. És a pórázon menés sem az erőssége, mikor már véres hólygok lettek a kezünkön, a húgom miszlikre tört rajt egy mogyoróvesszőt: vissza se nézett, mikor suhintottunk, nem hogy lassított volna. A fojtónyakörvvel is próbálkoztunk, hát inkább megfullad. Egyébként nagyon okos, de ezt az egyet nem tudja, vagy inkább nem akarja megtanulni. Ha mondom neki a Dunaparton, Alvin, gyere ide, futtában hátranéz, majd folytatja útját valamelyik kutya, vagy döglött vadkacsa felé. Aztán valahogy nagy trükkök, íncsiklandó kaják árán sikerül becserkészni, és újra pórázra kötni, aztán repülünk utánna hazáig.  
    előzmény:
    Asta (44)
    2005-12-13  17:15
  13. 2005. december 13. 17:2146.

    Még annyit, hogy nem az a házőrzőtípus egyik sem, de amikor a lányomnak volt egy kétes egzisztenciájú ismerőse, aki becsengetett hozzánk, olyan morgással vicsorgatással fogadta, hogy nem is mert bejönni! Sose lehet tudni!

    Egyszer meg egy cigánylegény nyitott be az előszobába, hasonló fogadtatás!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. december 13. 17:1645.

    Nem lett volna szabad? amikor utánmentnk és megetettük összeesett a fáradtságtól és az éhségtől-szomjúságtól! Te otthagytad volna????

    A másik kutyám is 12éves, teljesen normális. Ezen a kutyán látszik hogy zavart sajnos. Öreg, az állatorvos szerint 12éves kor már elég szép egy vizslánál, nem mindennapos. Persze biztos hallani lehet 16éves vizsláról is, de a 12év már egy szép kor. Namost egy igazi öregember is tele van rigojákkal, tudom, mert a nagymamám 85éves.

    Nehéz vele már kijönni... ez természetes vhol. Már nem adnám másnak oda, nem bíznék meg benne, hogy megtartja és az utcára nem kerülhet vissza!!!!!! Ha akkor nem fogadjuk be már nem élne!!!!!!! EZ 10000000000% ! oda van rá figyelve, meg van szeretgetve néhány óránként, nyugalma van, nicns verve, nincs kiabálva vele, nincs semmi gond az életével. 12 éve van kutyám, tudom mire van szükségük. Ne hidd hogy rossz sora van, csak baromi nehéz már ezt tolerálni! ÉS nem mehetünk rá a kicsivel, ezt gondolom bárki megértheti!!!

    Egy ilyen öreg kutyával nehéz együttélni, ha nem nálad öregedett meg, nem ismerjük úgy egymást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377283 (41)
    2005-12-13  17:03
  15. 2005. december 13. 17:1544.

    87 óta vagyok vizslás, akkor kezdőként nagyon sokat tanultunk a hibáinkból, és a vizsi természetéről. Az elsőt a lányom vette, 2 évig spórolt rá. Nehéz volt a lakásban minden lehetséges kártételre gondolni előre, úgy kell elpakolni előle, mint egy kisgyerek elől. A "nem"-et úgy lehet nyomatékosítani, hogy amikor rosszat csinál, mellette a padlóra, földre csapni az újsággal, amivel. Ha nem folytatja, jutalomfalat. Ha kint van a kertben, amíg kicsi, én kennelbe tenném napközben sok-sok rágható játékkal, amikor van időm játszani, foglalkozni vele, akkor kiengedném, ill. ha otthon vagyok napközben is, időnként ellenőrizném, és a fentiek szerint nevelném.

    Megfigyeltük pl., hogy amikor a mostani kicsi volt, és a helyére küldtük, amivel nem értett egyet, elkezdte a rongyszőnyegét cafatokra szedni. Az volt a dühöngője! Sokat rágott, nem tudom, jól tettem-e, de hazajőve körutat tettünk a vandálkodásoknál, egyenként megnézettem vele, mit csinált, leszidtam és néha volt fenekelés is az újsággal. /telefonzsinór!/Az elsőt a lányom hordta kutyaiskolába, a mostanit mi neveltük. Nem vadászunk vele, tehát csak olyanra tanítottuk, ami az együttéléshez, kiállításhoz  kell. Nem megy ki az útra /belváros!/, első szóra visszajön, de arra, hogy "kinek szóltam?" biztosan. Póráz nélkül sétálunk, de a nem-re még a macskáktól is elfordul. Ugatni akkor kezdenek, amikor az önbizalmuk megjön, az enyémek amikor már fánál pisiltek.

    Egy praktikus tanács: minden parancsot kézjellel is erősítsetek meg! Az enyém 11 és fél évesen kezd süketülni, de így tudok vele kommunikálni, ha nem akarok kiabálni.

    És még egy: mindent jutalomfalattal! Minden zsebemben volt apróra vágott sajtkocka, kutyakaja, olyan amit egyébként is kapott, de jutalomnak valahogy értékesebb volt.

    Segítettem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. december 13. 17:1443.

    Házőrzőnek pocsék lenne, előbb tartana bakot a betörőnek és mutatná meg, hol vannak az értékek, különösen ha kaját kap Viszont anyukám allergiás, és takarításmániás.

    Azért néha bejöhet, pl szilveszterkor, vagy ha tűzijáték, petárdázás van, azt nem bírja. Két éve egyedül hagytuk szilveszterkor, és szétszedte az ajtó szigetelését, aztán mikor elolvadt a hó, megtaláltuk a kertben a petárda maradványát. Hát nem csoda, hogy így meggajdult szegény.

    De szerintem nincs rossz sora, apukám kibélelte a kutyaházat hungarocellel, padlószőnyeggel, meleg takarója van, és tegnap még valami műanyag szalagokat is abrikáltak a bejáratra, majdhogynem amerikai típusú fűtött kutyaház, csak olcsóbban És a garázsba, meg apukám barkácsműhelyébe lemehet, van kutyaajtó. De ő nagyon jól érzi magát a kertben, ha nagy ritkán bejön, 10 perc múlva kiugatja magát. Az ismerőseink meg mindig irigylik, mert hát különösen ilyenkor télen, kocsonyafőzéskor fejedelmi lakomákat rendez, füstölt húsok, csontok, bőrkék hegyeit pusztítja el, ráadásul a szomszéd is minden délben dobálja át neki a csontokat, mert az ő spánieljük nem bírja elrágni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377283 (40)
    2005-12-13  16:54
  17. Torolt_felhasznalo_377283
    Torolt_felhasznalo_377283
    2005. december 13. 17:0342.
    a szabad kimaradt....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377283 (41)
    2005-12-13  17:03
  18. Torolt_felhasznalo_377283
    Torolt_felhasznalo_377283
    2005. december 13. 17:0341.
    Nem lett volna befogadnotok! Az Ő érdekében, mert nem sokkal lesz jobb hamarosan a helyzete, mint volt! Egy ilyen sérült kutyinak ennél sokkal több gondoskodásra van szüsége! Ráadásul a pici miatt (Gratula hozzá!) még inkább el lesz hanyagolva! AZ elméje nem zavart, csak nagyon sokat szenvedett, nyugalomra, békességre, odafigyelésre lenne szüksége. Olyan gazdit nem tudtok neki, aki idős, egyedül él? Jól megértenék egymást. Az ugatással valamit szeretne kifejezni.....csak nem értjük .Az Istenért el ne altassátok!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (35)
    2005-12-13  16:33
  19. Torolt_felhasznalo_377283
    Torolt_felhasznalo_377283
    2005. december 13. 16:5440.

    Te jó Isten! Nem mehet be a lakásba????   

    Nem lennék Nálatok kutya! Csak nem házőrzésre tartotok vizslát????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513056 (17)
    2005-12-13  15:09
  20. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. december 13. 16:5439.

    Nem, már mindent megpróbáltam akkor

    és őszintén szólva amilyen állapotban volt nem szívesen adtam volna vissza annak, aki hagyta így leépülni. Aztán átgondoltam, hogy lehet elszökött, végülis kan, de nem találtam meg a gazdit. Mi beoltattuk. Körzeti orvos itt nincs, sok kis település van körülöttünk én a helyinél voltam.

    Ez a része már lerágott csont, a viselkedését tekintve adjatok tanácsot.

    Már 6 hónapja itt van, ha az elején csinálta volna ezt azt mondom honvágy, de már 6hónapja.... megszokott minket, folyton a hátsómban van, szeret minket... de ez az ugatás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (36)
    2005-12-13  16:43
  21. 2005. december 13. 16:4438.
    Mar itt se vagyok!  
    előzmény:
    liat (34)
    2005-12-13  16:21
  22. 2005. december 13. 16:4437.
    +e...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (36)
    2005-12-13  16:43
  23. 2005. december 13. 16:4336.
    Talan a korzeti allatorvos utana tud nezni a gazdajanak, a veszttsegoltas alapjan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (35)
    2005-12-13  16:33
  24. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. december 13. 16:3335.

    Sziasztok

    segítséget kérnék!!!

    Májusban befogadtunk egy 12éves vizsla fiút. Törzskönyvezett, de aki tenyésztette már nem foglalkozik tenyésztéssel és nem tudja kinek adta el, mert nem vezetett nyilvántartást, így nem találtam meg a gazdáját.

    Nagyon rossz állapotban volt, mostanra kikupálódott, de a viszontagságos élete nyomait viseli a testén sebhelyek, miegymás. Hamar megszokta  a helyét. Látszott, hogy laksában lakott, így kiderült számunkra, hogy kinn nem alhat, beszoktattuk. Nyáron még nem is volt gond, hisz ki-be mászkálhatott kedvére, késő estig nyitva volt az ajtó.

    Játszani nem volt hajlandó első perctől, fogalmam sincs miért. Vettünk neki játékokat, de semmire nem reagál. Ha dobom nem fut érte, ha a szájába teszem elveszi, de rögtön ki is köpi fura egy srác.

    Kétszer kap enni, eleinte 3x kapott kevesett, meg 4x, orvosi javaslatra, mert nagyon alultáplált volt.

    Most már 2x eszik.

    A gond a következő. Emeletes a ház, meredek a lépcső ő így lenn lakik, nem tud feljönni. Eleinte nem is zavarta, de mostanra iszonyú zavarttá vált ha lemegyek 1 percre, megsimizem, feljövök és üvölt 20 percig éjszaka 2-3x ki kell engedni, megszoktuk már, ez van, öreg, sokat iszik-sokat pisil. De a visszajövés után már nem elalszik mint nyáron, hanem megint 20 perces ugatás jön. Nem beteg, állatorvos vizsgálta, van egy kis daganata a fenekén, de azzal elél úgy hogy természetes halála lehet, azt mondta a doki. Szépen eszik, wc-zik, nem látszik betegnek. Mi a fene lehet? ha lenn vagyok is vergődik, nyűglődik.

    Ami a fő gond, hogy 8 hónapos terhes vagyok, mi lesz így velünk??? sajnos már a legrosszabbra is gondoltunk. Nincs megoldás, látszik rajta, hogy zavart az elméje. Sokszor ül és nézi a falat, vagy ugat, és közben a falat nézi, nem akar semmit, mert akkor is ugat ha lenn vagyok. Kimegyünk a kertben és ugat, csak úgy bele a világba. Most már éjszaka is ha kimegy nemcsak a dolgát végzi mint korábban, hanem megáll a kert közepén és ugat bele az éjszakába ezt nem fogjuk bírni ha meglesz a pici. Ilyen öregen már szerintem semmit sem lehet vele csinálni. Próbáltuk nevelni, hiába kap ki vmiért ugyanúgy csinálja. Pl az előző gazdi megtaníthatta neki az ajtó kinyitását, simán a kilincsre ugrik és ha megfelelő irányba nyílik az ajtó elsőre-másodikra kinyitja. Amelyik nem azt szarrá kaparja, ezért nem vettünk hőszigetelt ajtót télire

    Mit tanácsoltok????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top