Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskaűző praktikák

szojacsira
Létrehozva: 2005. július 1. 07:56
Nem tartok macskát. Ennek ellenére a szomszéd macskája állandóan átjár a kerünkbe, összesározza a taraszt, a kerti bútoron slattyog a koszos tappancsával! Időnként bejön a lakásunkba a nyitott teraszajtón. Nem szellőztethetek nyugodtan! Időnként ide-oda pisil a mi udvarunkban, irtózatos bűzt hagyva maga után.
Mondjátok: köteles vagyok ezt eltűrni? Nem lehet egy macskát úgy nevelni, hogy ne mászkáljon el otthonról? Mit lehet tenni?
  1. Torolt_felhasznalo_839397
    Torolt_felhasznalo_839397
    2007. december 5. 11:02131.

    Hát nem lesz könnyű leszoktatnod   Én a virágaimat jó magasra tettem fel  és amelyiket nem tudtam máshova rakni annak a tetejére apó kavicsot raktam és levendula illóolajával átitatott vattát kötztem a cserépre Ja és minden nap csepegtettem rá illóolajat.

    Anyukám pedig átültette az összes virágot és át is rendezte ( mert a kis édesek szagra mennek ha már elkezdték) és ő is kavicsot tett a tetejére és levendulás zsákocskát a virágcserphez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_331725 (130)
    2007-12-02  21:13
  2. Torolt_felhasznalo_331725
    Torolt_felhasznalo_331725
    2007. december 2. 21:13130.
    Én szeretném kérni a segítségeteket, mitlehet tenni, ha a macska az összes cserepesvirágomat kispécizte, és lassan már csak odajár pisilni. Jövőhéten lesz ivartalanítva, a kiskrapek.Amúgy imádja az egész család, nagyon jó kis kandúr Bandi. Javulni fog a helyzet, vagy van valamilyen ötletetek? Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. július 7. 17:37129.
    Hisz ha cseppeket teszel az alomba (valériana) akkor az huzza oda öket és oda fognak aztán menni. Azt szeretik. . . . . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591478 (127)
     
  4. Torolt_felhasznalo_825802
    Torolt_felhasznalo_825802
    2005. július 7. 16:34128.
    Valeriána?! Milyen formában? És az udvaron?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591478 (127)
     
  5. Torolt_felhasznalo_591478
    Torolt_felhasznalo_591478
    2005. július 7. 15:27127.
    ósi modszer be kell kenni azt a helyet ahol a macska jár valariánával többet nem megy oda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_825802 (126)
     
  6. Torolt_felhasznalo_825802
    Torolt_felhasznalo_825802
    2005. július 7. 15:12126.
    Sziasztok!

    Sajnálom, hogy nem szereted a cicusokat, de azért megértelek. . . :)
    Az én rosszaságaim is átjárnak a szomszéd gyönyörűen rendbe rakott virágoskertjébe, ott végzik a dolgukat stb. főleg ha frissen van kapálva a terület. . . . Mérgelődnek miatta.
    Haragszom én is a cicusra, mert szófogadatlan, dehát a macska nem tanítható, mint a kutya, mivel öntörvényű jószág. . . Én annyit teszek, ha látom, hogy odajár, elkergetem onnan. . . . :)
    előzmény:
    szojacsira (3)
     
  7. 2005. július 4. 08:45125.
    Lehet, hogy jó lenne. Pláne, ha egy kis borsot meg ecetet is belekevernék. ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (124)
     
  8. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 4. 08:37124.
    Gondolom be kell kenni a helyet ahonnan távol akarjuk tartani a jószágot. Ez Nektek az ablakra sztem jó lenne.
    előzmény:
    szojacsira (123)
     
  9. 2005. július 4. 08:34123.
    Zselé? Ezt hogyan kell használni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (121)
     
  10. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 4. 08:30122.
    Sziasztok. Ez ugyan sem kuty sem macskatéma, de nagyon aranyos dolog történt az este. Az este a macsekot ettetem volna a garázsba, de semmi nem kellett neki, a végén kapott szárazat, és a garázs ajtót résnyire hagytam hogy ki tudjon menni. Közben átjöttek a szomszédok és kiabál a férjem hogy menjek gyorsan. Képzeljétek egy süni bent a garázsba ferfordította függőlegesbe a téglalap alakú műa edényt, és boldogan lakmározott a macsek kajájából. Már tavaly is rájöttem hogy szereti, de eddig csak kint járőrözött körbe a kertbe, most meg szépen besétált a garázsba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 4. 08:26121.
    Most láttam, egy nálunk megnyíltkereskedésben, távoltartó zselé macska-kutya (de hozzáértő szerint is jó) v450 gr. 1450 Ft Saját tapasztalat nincs, a gyerekem is most akarja megpróbálni a kutya kaparásai ellen. Hátha Neked beválik.
    előzmény:
    szojacsira (113)
     
  12. 2005. július 1. 19:54120.
    Ennek nagyon örülök, hogy nem tekinted egyenértékűnek. . . én sem. . . . bár ha jobban belegondolok ez is negatív diszkrimináció rendesen a legyekkel szemben:-))
    előzmény:
    szojacsira (117)
     
  13. 2005. július 1. 19:50119.
    A cicáim 15 évesek múltak. Az első évben nappal kijárósak voltak, akkor még kicsik és bátortalanok, nem mentek el a háztól. Aztán az egyiket félig hasfelmetszette az egyik akkori kutyám, innentől kezdve nem engedtem ki őket a házból. Most már öregecskék, nem is tudnak magasra ugrani, amikor kiengedem őket nem mennek ki a kertünkből, át se tudnának menni a kerítésen.
    De ezt csak a lakásban tartott cicáknál lehet megvalósítani, hogy mondjuk csak nappal engeded ki őket, és akkor sem mennek messze, persze ehhez az is kell hogy ivartalanítva legyenek. A tipikus ház körül élő cicát nem tudod ránevelni, hogy ne menjen más kertbe is. . . . a kutyát is csak azért tudod mert ugye ott a kerítés amin nem tud átmenni, legalábbis optimális esetben:-))
    El kell fogadni, hogy közös az életterünk, meg kell próbálni megtalálni a mindkét félnek elfogadható megoldást. . . . . és ez részünkről is lemondással jár.
    előzmény:
    szojacsira (118)
     
  14. 2005. július 1. 19:29118.
    Hogyan tudod elérni, hogy nem járnak ki a cicáid a kertből?
    előzmény:
    Kapuc (114)
     
  15. 2005. július 1. 19:28117.
    A macskát továbbra sem tekintem a szúnyoggal, darázzsal, léggyel egyenértékű betolakodónak. Vagy annak kellene? Akkor mindenki vadul irtaná a közelébe kerülő macskákat.
    előzmény:
    Kapuc (114)
     
  16. 2005. július 1. 16:38116.
    >>nagy örömömre szolgál ez a vélemény

    Igen, ilyen hozzáállást hiányolok a legtöbb macskagazdiból. Mert ha látnám, hogy legalább megpróbálja. . . De nem. A legtöbb elintézi ezzel az egyszerű felkiáltással, hogy a macska öntörvényű. Puff neki. :-( Nem tudom, mit szólnának, ha a kisgyerekesek azt kiáltanák ki, hogy öntörvényú a gyerekem, nem tehetek róla, hogy köveket dobál át a szomszéd kertjébe. . .
    előzmény:
    szojacsira (113)
     
  17. 2005. július 1. 16:31115.
    (97)
    >>aki csírátlak környezetben akar élni, az ne kertes házban lakjon!<<

    Remélem, azért érzed, hogy ez egy óriási sarkítás!!! Az antiszeptikus környezet és a bűzös, koszos kert között millió átmenet van. Attól, hogy utálok macskaszarba tapicskolni, meg mások után rendet rakni, felszedni, újraültetni és hasonlók, még szerethetem a természetet. Tele van a kertünk saját kihelyezésű odúval, telenként több ezret elköltünk madáreleségre. . . Yannanak igaza van, a gyerekek egészsége sokkal előbbre való!

    Én se értem, hogy a panel-macskák öntörvényűségével, szabadságvágyával mit csinálnak a gazdák? Ne mondjátok, hogy azokban kikapcsolják ezt a funkciót. :-))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (97)
     
  18. 2005. július 1. 15:33114.
    Szia!
    Én is macskatartó vagyok, kertes házban élek, az én cicáim nem járnak ki, a szomszédéi átjárnak hozzánk. . . . lepisilik az ajtót, odakakilnak a fűre, virágoskertbe, stb. . . . . én sem örülök neki, és én is boldog lennék ha vhogy távol tudnám őket tartani. Van 3 gyerekem, a lakásban nyuszik, tengerimalacok, hörcsögök, stb. , őket is a kertben szoktuk sétáltatni, és nagyon félek hogy összeszednek vmi nyavalyát a szomszéd cicáktól, én is minden reggel nagyítóval járom be a kertet és takarítom a "melléktermékeket". A riasztóspray nem hogy kint, bent sem ér semmit, mással még nem próbálkotam. Azok az ötletek, amiket itt írtak, állatbarát megoldásnak tűnnek és remélhetőleg vmelyik használ is.
    DE: ez a bolygó nem kizárólag a mi, emberek tulajdona. . . . sőt, a macskák régebb óta élnek rajta mint mi. . . . . tehát én úgy gondolom, ha kertes házban élek, akkor vállalnom kell a vele járó "társbérlőket" is, mint macska, légy, szúnyog, darázs, stb. Nekik igenis ugyanannyi joguk van itt élni mint nekünk. . . . . . . azért mert felparcelláztuk az egész bolygót szinte nehogymár azt mondjuk hogy "birtokháborító" az állat ha őt nem érdekli a földhivatalnál lévő bejegyzés!!
    Remélem sikerül vmelyik "macskabarát" módszerrel távol tartanod a nem kívánatos látogatóidat. . . . . .
    előzmény:
    szojacsira (113)
     
  19. 2005. július 1. 13:18113.
    "aki szereti a cicákat mint én is, és Ti is , nekünk kell arra vigyázni , hogy a szomszédainkat ne háborgassa a cica"
    A macskás topikon olvastam, nagy örömömre szolgál ez a vélemény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 1. 13:02112.
    Nem kell hozzá artistának lennie. Sorház, így simán felmászik az emeleti teraszról és hopp, máris ott a szomszéd tetője, ablaka, szobája!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (110)
     
  21. 2005. július 1. 13:00111.
    Húúúúú! Ez is kész horror! Fogadd együttérzésemet utólag is!
    előzmény:
    annath (109)
     
  22. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 1. 12:59110.
    Hát az igaz, hogy mifelénk még nem láttam a tetőn mászkálni macsekot. Nagyon agilis lehet ez a jószág
    előzmény:
    szojacsira (106)
     
  23. 2005. július 1. 12:29109.
    Hozzám meleg nyári éjszakákon a nyitvahagyott franciaerkély ajtón keresztül (földszint) látogatott be néhányszor egy kandúr. Majdnem infarktust kaptam és szörnyethaltam, mikor legszebb álmomból arra ébredtem, hogy úgy éreztem valaki áll az ágyam mellett. Kinyitottam a szemem és a sötétben, közvetlen az arcom mellett egy szempár meredt rám mereven. A cicc az első két lábát felrakta az ágyam szélére és úgy bámult bele az arcomba. DE megcsinálta azt is, hogy körbejelölte a hálószobát azzal a mérhetetlenül büdös spriccével. Gondolhatjátok, padlószőnyeg, tapéta, szövetbevonatú ágy, földig érő függöny+sötétítő. Napokig a nappaliban aludtunk a kihúzható kanapén, mert hiába mostam ki többször is a függönyöket, takarítógéppel 2-3-szor átmostuk a szőnyeget, mindent elkövettünk, de nem lehetett a szobában megmaradni. Brrrr. . . rettenetes volt. Azóta kicseréltük az ablakokat és az erkélyajtót alul fixre csináltattuk, franciaerkély lévén úgy sem volt funkciója.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (108)
     
  24. 2005. július 1. 11:54108.
    bemásznak a tetőablakon???
    Az azért nem semmi. . .

    Én amikor tetőtérben laktam, egyik nyári éjszaka kitárva maradt az ablak. . .
    felébredtem, nézem, macska sehol. . . megyek az ablakhoz, már jön vissza, és vigyorogva élvezi hogy a tetőn mászkálhatott. .

    képzelem, hányan kaptak szívrohamot, ha bemászott valakihez. . .
    :))
    utána csak résnyire volt nyitva. . .
    előzmény:
    szojacsira (106)
     

Címlap

top