Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

LINÓLEUM

Torolt_felhasznalo_511608
Torolt_felhasznalo_511608
Létrehozva: 2005. június 22. 08:45
Sziasztok!

Ma óriási divat lett a laminált parketta, de én nem nagyon szeretem. A hajópadló lenne az álom, de túl drága.

Viszont láttam mindenféle modern linóleumot. Van olyan vki, aki mostanában ilyennel burkolta a lakását? Nem kizárólag a vizes helyiségekre gondolok, hanem esetleg a lakószobákra is.

Mennyire műanyag hatású? Milyen érzés azon enni-inni-aludni-élni? Ugye a lam. parketta is gyakorlatilag kis forgácslap, aztán rá a műanyag borítás, szóval laikusként úgy gondolom, hogy kb. ugyanolyan hatású lehet.

Lécci, akinek van jó/rossz atapasztalata, írjon.
Köszi:ad
  1. 2017. augusztus 24. 09:3225.

    Szia!


    Linóleum alatt a PVC padlót érted? Az véleményem szerint sem való mindenkinek, bár konkrétan nem gondolom, hogy egészségkárosító lenne. A linóleum drága, de természetes, így ha belefér a keretbe, mindenképp jobb választás.


    Üdv,
    Gizi

  2. 2009. július 25. 11:5524.
    Egyetértek amiket írtál a PVC tényleg egészségkárosító!A parafa padlóról még annyit írnék,hogy nagyon jó hang és hőszigetelő,az élettartama korlátlan(persze lehet,hogy 10 év után már nem szép)atka nem marad meg benne,sőt a bacik sem és nagyon nem gyúlékony!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342998 (21)
    2005-06-22  11:29
  3. 2009. július 25. 02:0923.

    Szerintem a linoleumnak mindenképp olcsó hatása van,én max műhelybe-spájzba,kamrába tennék.

     

    Anyuék vettek linóleumot,olyan klassznak tűnt,de mégis lerakva----olcsós.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
    2005-06-22  08:45
  4. 2009. július 25. 02:0822.

    Szerintem a linoleumnak mindenképp olcsó hatása van,én max műhelybe-spájzba,kamrába tennék.

     

    Anyuék vettek linóleumot,olyan klassznak tűnt,de mégis lerakva----olcsós.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
    2005-06-22  08:45
  5. Torolt_felhasznalo_342998
    Torolt_felhasznalo_342998
    2005. június 22. 11:2921.
    Elnézést hogy közbekotyogok, de nem a padlószőnyeg felett lebeg a por 1 m magasan, mivel nincs ami lebegtesse, hanem a padlófűtéses padló fölött. Függetlenül attól, hogy milyen burkolatod van. Persze a kerámia és kőburkolatok könnyen tisztíthatók, ezért ott kevesebb a por. Ha padlószőnyeg alá teszel padlófűtést, akkor tényleg sok port lebegtet, mert nem tudod kitakarítani igazán.
    A PVC padló és az egyéb műanyagfelületű burkolat kifejezetten rossz allergiások számára, mert a surlódás (lépés, mozgás) során elektromos töltöttséget kap, ami átvándorol az őt borító porba is. Ez amellett, hogy magától is képes lebegni (a töltöttség hatására) sokkal jobban igénybeveszi a nyálkahártyát belégzéskor.
    A linóleum pedig nem műanyag padló. Sokan öszekeverik. A linóleum természetes anyag, mely a parafával hasonlítható össze. Csak sajátos lerakási technikája és kinézete miatt a MŰlinóleumot, azaz PVC padlót kezdték el elnevezni linóleumnak. (Bocsi meg kellett védenem a hírnevét)
    A parketta a legjobb burkolat. Ebből többféle létezik. van a tömör fa parketta, mely legtöbbször 2 cm vastagságban létezik, különböző keményfákból, különböző méretekben. Ezt általában deszkaaljzatra szögelik, vagy betonaljzatra ragasztják. Van a szalagparketta, ami ugyanez, csak táblásítva, kicsit kisebb anyagvastagsággal. És újabban van egy elég olcsón kapható parkettafajta, mely forgácslap aljzaton kb fél cm vastag kopóréteggel rendelkezik. zaz újracsiszolható, és lakkozható, és valódi fa felülete van! Olyan 3000 HUF környékén már lehet kapni.
    Másik alternatíva amit javasolok, az a parafa padló. Ez minőségében nem szárnyalja túl a laminált parkettát. Azaz használattól függően az élettartama kb 10 év. Ettől tovább is lent lehet, csak nem szép. De viszont baromi olcsón kapható. Általában 30×30-as méretben, van, és úgy kell lerakni mint a taposót. Szép, és ruganyos. Annyi az előnye, hogy földszinten (alápincézetlen helyen) a padlóra lerakva megszűri a föld káros sugárzását. Már ha valakit ez a dolog érdekel. Engem igen.

    Na bevezetőnek ennyit. HA kérdés van, szívesen jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_511608
    Torolt_felhasznalo_511608
    2005. június 22. 10:5620.
    kösziu mindenkinek a válaszokat, Oskonak külön a szakértő segítséget.
    padlószőnyeg kizárva, én magam is asztmás vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112726 (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_872667
    Torolt_felhasznalo_872667
    2005. június 22. 10:1819.
    A linóleum mellett szerintem két dolog szól, hogy olcsó és könnyű lerakni. Ezen kívül minden ellene: igénytelenné válik nagyon rövid idő után, ha mintás, akkor a nyomott mintákba beül a kosz, ha egyszínű, minden meglátszik rajta, ragasztóval kell letenni, ami egészségtelenül párolog. . . A padlószőnyeg lehet egy alternatíva, de csak ha senki nem allergiás a porra, mert az meg nyüzsög a háziporatkától. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_112726
    Torolt_felhasznalo_112726
    2005. június 22. 10:1618.
    A (modern) linolem-szerű műanyag padlóburkoló (pl. Marmoleum márkanevű) hatásában szinte teljesen hasonló a PVC burkolathoz, csak szebb és jóval strapabíróbb. A laminált parketta valóban forgácslap-szerű anyag, kemény műanyag burkolattal (laminálás). A kemény műanyag könnyen törik, pattan, míg a linóleumszerű kissé lágyabb és nehezen törik, akkor sem pattanva. De mindkettő műanyag hatású. Sokkal inkább hasonlítanak a hideg burkolatokhoz, mint a hagyományos parkett, vagy padlóburkolathoz. Nedves helyiségben, konyhában, ahol nagyobb strapának, víznek vannak kitéve nagyon jók. Könnyű takarítani is. Szobába, szerintem hideg hatású.
    A fa szalagparketta nagyon jó szobába, akár a megunt szőnyegpadlóra is rá lehet tenni. Sajnos, ahol a gyerek allergiás, ott a szőnyegpadló teljesen alkalmatlan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
     
  9. 2005. június 22. 10:0617.
    A rendes szőnyeg fölött is szerintem, az meg általában minden lakásban van. Sőt, az ágytakaró is ilyen eset. Nem lehet sajnos a gyereket elszigetelten tartani az ilyen dolgoktól. Persze én könnyen beszélek, mert ez nálunk nem gond.

    Minden nap porszívózunk, főleg azért mert Anita mindent összevissza morzsál. De ezzel ugye nem lehet minden port eltávolítani. Ilyen világban élünk.

    Akinek viszont ez gond, az ne rakjon le szőnyeget, válasszon más megoldást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741727 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_741727
    Torolt_felhasznalo_741727
    2005. június 22. 10:0316.
    bocsika, nem akarok nagyon belekotyogni, de azt tudod, hogy a padlószőnyeg felett kb. 1 m magasan porfelhő lebeg? sajna. ezért allergiások lakta lakásban egyáltalán nem használható a padló szőnyeg.

    előzmény:
    Birok (13)
     
  11. 2005. június 22. 09:5815.
    Igen, de ha a másik oldalt nézed: a padlószőnyegben a poratka elég valószínű. . .
    De biztonság és meleg szempontjából viszont jó. . .

    Én még mindig a parketta és rá szőnyeg megoldást javaslom. . .
    A szőnyeg véd, de mégse padlószőnyeg, könnyebben lehet tisztítani. . .
    előzmény:
    Birok (13)
     
  12. 2005. június 22. 09:4814.
    Én emlékszem még kicsi koromban a szobában rohangáltam és a parkettán elcsúsztam. . . akkorákat estem. . . Na ezért is jó rá a padlószőnyeg szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. június 22. 09:4513.
    Talán, de mi csórók vagyunk. :) Így a padlószőnyeget nem féltem annyira, akár le is eheti.
    Na mióta megvan állandóan azzal foglalkozik, hogy megkeresi a szélét és emelgeti, nézi mivan alatta. :D
    előzmény:
    aditte (12)
     
  14. 2005. június 22. 09:4112.
    A padlófűtés lenne a legjobb megoldás. . . :)
    előzmény:
    Birok (11)
     
  15. 2005. június 22. 09:3911.
    Nálunk a konyhában járólap van. Elég hideg. Éppen ezért választottunk egy olcsóbb padlószőnyeget, amit beszegettünk és azt tettük rá. Így már csúszkálhat a baba, akár a földön is fetrenghet, nem fázik fel. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (5)
     
  16. 2005. június 22. 09:3110.
    Ezt jó lenne, ha odaírnák a topiknyitó ablakba. . . mindenki türelmetlen. . .
    előzmény:
    Infomaker (7)
     
  17. 2005. június 22. 09:309.
    Én is gyűlölöm a laminált parkettát, de pont azért, mert műanyag. A linóleum még rosszabb. Inkább elnéztem egy ideig a létező legolcsóbb padlószőnyeget, míg nem lett pénzünk parkettára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
     
  18. 2005. június 22. 09:298.
    Hát. . . nekünk volt. . . én nem szeretem. . . olyan mű érzés. . . olyan semmilyen. . . nem lehet rá szőnyeget sem tenni, mert úgy még borzasztóbb. . . dehát ízlések és pofonok, próbáld ki. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
     
  19. 2005. június 22. 09:267.
    1000 másodpercenként frissül a lista, nem kell hozzászólni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (2)
     
  20. 2005. június 22. 09:266.
    Linóleumot semmiképp ne. . . szerintem csak átmeneti megoldásnak jó. Akkor már inkább a laminált parketta. Azért nem ugyanaz. Nálunk linó van a konyhában, és nagyon nem szeretem! Valaha a szobámban is az volt, és azt se szerettem. Esetleg ha fa szalagparkettát vennétek? Nekünk azt van, és nagyon jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_511608
    Torolt_felhasznalo_511608
    2005. június 22. 09:225.
    a járólap hideg hatású, gyereket szeretnénk, aki csúszik-mászik a földön, és nem szeretném, hogy felfázzon.
    előzmény:
    Milu (4)
     
  22. 2005. június 22. 09:184.
    Én a linóleumot csak melléképületbe tenném, mondjuk műhelybe, ahol nem lakik az ember. Járólapot sem szereted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511608 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_511608
    Torolt_felhasznalo_511608
    2005. június 22. 09:153.
    fel, topik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_511608
    Torolt_felhasznalo_511608
    2005. június 22. 09:082.
    fel, topik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top