Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fotó bögrére S.K.

piruli
Létrehozva: 2005. június 21. 20:37
Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni:hogyan lehetne esetleg házilag (de azért a lehetőségekhez mérten) használható és igényes kivitelben) előállítani ilyesféle csuprokat? Elég fontos lenne,hálásan várok mindennemű infót!! Üdv, Piruli
  1. Torolt_felhasznalo_868212
    Torolt_felhasznalo_868212
    2005. június 22. 18:5916.

    Lehet, hogy mas modszer(ek) is van(nak), de a polos-vasalhatos
    nyomtathato papirokhoz hasonloan vannak ontapados (vagy matricas) nyomtato-papirok is (pontos nevuk angolul "water slide decal paper"). Az, hogy Magyarorszagon hol lehet ilyet kapni, azt sajnos nem tudom, de ez alapjan szerintem mar el lehet indulni.
    Ami nagyon fontos, hogy kulonbozo papir kell a kulonbozo nyomtato-tipusokhoz, illetve mas fajta szinu kell a feher szinu bogrekhez es mas a szinesekhez!
    A nyomtatas elkeszulte utan valamilyen fixalo spray-vel kell a kepet "rogziteni", majd vizben leoldhato maga a matrica, amit utana egyszeruen ra kell simitani a bogrere, hagyni megszaradni, es kesz. . .

    angolul meg tobb info: http://www. mcgpaper. com/ howtomakdecf. html
    vagy meg egy kis elmelet: http://www. printandclay. net/printandclay /viewpointtext. htm

    Udv,
    Csaba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. június 21. 23:0415.
    Köszönöm a segítséget mindenkinek, most megyek szunyázni. Az NLC-s szakértő eszembe se jutott, pedig biztos jó ötlet!! Köszi még1szer, szép álmokat / éjszakát , jó fórumozást Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 21. 22:4914.
    Az alapkérdésre nem tudok válaszolni, de addig is egy ajánlat:
    www. promontorprint. hu
    Utólag is: sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. június 21. 22:2613.
    Vannak itt a fórumon nagy dekupázsolók több topikban is, ők hátha tudnak Neked segíteni. Vagy meg lehetne kérdezni az Nlc kreatív szakértőjét is.
    előzmény:
    lumaca (10)
     
  5. 2005. június 21. 22:2012.
    A helyzet nem bonyolult, csak reménytelen:-)))) Ha elképzelem, mit művela nyomtató a fénymásolópapírral, és ugyanezt levetítem a szalvétára (mmint a mi szadi nyomtatónk esetben), akkor szegénynek már csak a cafrangjait kurkászhatom elő hosszas csata után:-)))) Marad az ipari kémkedés!!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. június 21. 22:1211.
    Ha kerámia lakkal viszi fel és kiégeti a sütöben, akkor tartos, de mivel a hagyományos nyomtatobol fixálni kell a szint elöször, ezért bögréhez inkább lézernyomtatoval kéne nyomtatni.

    Tehát meg lehet csinálni, de kezdö dekopácsolonak nem ajánlanám, már magára szalvétára nyomtatni sk se könnyü. Decpács pedig ha nem is nehéz, de van néhány dolog amire gondolni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (9)
     
  7. 2005. június 21. 22:0810.
    ez jól hangzik :) bár sztem az ilyen az max dísz. bár én még nem próbáltam.

    a legegyszerűbb tényleg az lenne, ha megkeresnék hol csinálnak ilyet és ott "kilesni" a titkot :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (9)
     
  8. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. június 21. 22:059.
    Olvastam itt valahol hogy dekupázzsal is lehet készíteni. A fényképet szalvétára kell kinyomtatni, és úgy ráragasztani a bögrére spéci dekupázs ragasztólakkal, majd rá egy réteg ragasztólakk. De hogy ez mennyire tartós?- azt nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. június 21. 22:008.
    nézd meg plázákban, hogy ezt hogy csinálják. . . jobbb ötletem ninccs
    előzmény:
    piruli (7)
     
  10. 2005. június 21. 21:597.
    Hűű. . . akkor ez (mmint a bögre) komly dolog ám:-) Eddig még semmi használhatót nem talátam róla a neten, csak olyan (többnyire) bp-i cégek címét, ahol készítenek ilyet. Jelzem: a legkisebb (2dl) bögre 2. 980, - ha jól emlékszem. . . (max a 2. -3. számjegyet cseréltem föl) Eszméletlen!:-)
    előzmény:
    lumaca (6)
     
  11. 2005. június 21. 21:536.
    én már kipróbáltam, olyan lesz a pólón is a kép, mint ahogy kinyomtatod. tehát nézd meg, hogyan tetszik. a bögréhez meg van egy külön gépük asszem
    előzmény:
    piruli (5)
     
  12. 2005. június 21. 21:495.
    Igen, ezt a pólós módszert már én is olvastam vmelyik szöszmötölős-magazinban, bár még ez sem volt kipróbálva. Vajon milyen felbontás kell hozzá, nem tudod? (fénykép&nyomtató részéről)
    Az egyik ismerősöm kitalálta, hogy ez milyen jó dolog, ő nyit egy ilyen boltot-de még neki sincs ennél közelebbi sejtése a fotós ajándékokról:-)) Gondoltam hátha tudok neki is segíteni. . . (?)
    előzmény:
    lumaca (4)
     
  13. 2005. június 21. 21:374.
    hát bögréről még nem hallottam házilag, de pólót könnyen tudsz csinálni. kapható olyan papír, amire rányomtatsz, és utána rávasalhatod textilre. ajándékba ilyen nem jó (pl. párna, póló vagy vmi más?)
    előzmény:
    piruli (1)
     
  14. 2005. június 21. 21:183.
    rendes Fotót házilag?????? Hát nem tudom én csináltattam már ilyet (kár volt) de azt üzletben! Még nem hallottam róla, hogy házilag is lehet ilyet csinálni, de azért kiváncsi lennék rá én is!
    előzmény:
    piruli (1)
     
  15. 2005. június 21. 21:002.
    Mosst elmegyek zuhizni, aztán jövök vissza-ha nem írok azonnal, légyszi ne sértődjetek meg. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top