Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ruhafestés mosógépben?

remora
Létrehozva: 2005. június 13. 09:32
Sziasztok,
van ebben valakinek tapasztalata? Hallottam már, hogy tuti, de bizonytalankodom, nem akarom a mosógépet sem összebarmolni, meg a végeredmény se mindegy. Egy majdnem fehér vászonnadrágot festenék narancsra. Egyáltalán hova kell a gépben a festéket szórni?
Vagy felejtsem el az egészet és csináljam a régi bevált fazékban- módszerrel?
  1. 2016. december 1. 06:5024.

    Sziasztok! Az Iberia festékre az van írva, hogy 80-90 fokon indítsuk be a programot. Ezzel viszont összemennek a ruhák. Esetleg kisebb hőfokon nem oldódik a festék? Köszi a válaszotokat. 

  2. 2015. március 25. 16:3923.

    Én is szoktam festeni, szín megújítani, de nem volt ilyen gondom. Ibéria és Dylon típusokkal.


    Szerintem tisztítsd ki a szűrőket, és a gumis részeket is töröld át.


    Nem oldódhatott fel rendesen a festék és valahol maradhatott benn. Próbáld meg, önts bele egy üveg ecetet, indíts el egy programot, hogy tele szívja magát vízzel, állítsd le a programot és hagyd úgy éjszakára. Reggel futtass le egy hosszú 40 fokost.

    előzmény:
    Evul (22)
    2015-03-25  16:23
  3. 2015. március 25. 16:2322.

    Sziasztok!


    Képzeljétek, múlt héten csak kiöblítettem egy frissen festett nadrágot a mosógépben, és még mindig mindenünk színes lesz! Ment rajta végig egy üres mosás a festés után, aztán 2 adag fekete (ezeken ugye nem látszott), aztán egy adag fehér!


    Ezek szürkék lettek. Erre megcsináltam két plusz mosást a gépen üresen. Színeltávolítón kívül minden fehérítő cuccot végigpróbáltam a ruhákon, majd ismét betettem a mosógépbe, és most rózsaszínek!


    Szeretném megtudni, hogyan tisztíthatom ki a mosógépet! Szeretném még használni, és hamarosan mosnom kéne!


    Segítsééééég! 


    (Az Amerika felfedezőjéről elnevezett ruhafestéket használtam...)

  4. 2013. június 10. 13:5121.
    Szia, igen, nekem van tapasztalatom a mosógépes festésben és teljesen pozitív! A Simplicol.hu-n lehet venni több színben is mosógépes testilfestékeket. Ez kristályos állagú, csak ki kell nyitni, ráhelyezni a ruhákra és elindítani a mosógépet. Ha végigfutott, még egyszer- rendesen ki kell mosni- ekkor fixálódik a szín. Nekem egyáltalán nem fogta meg a mosógépem, csak a ruhákat, azoknak pedig nagyon szép egyenletes színe lett!! Csak arra kell figyelni, hogy milyen anyagú textilt festessz és mennyit, mert az tényleg nem mindegy. De fehér vászonnadrágot szerintem biztosan be lehet ezzel festeni. üdv!
    előzmény:
    remora (1)
    2005-06-13  09:32
  5. Torolt_felhasznalo_422862
    Torolt_felhasznalo_422862
    2006. február 13. 21:5920.

    Üdv mindenkinek!

    Csak egy kérdésem lenne a témával kapcsolatban!Esetleg valahogy kézileg nem mososgépben és nem forralva meg lehet oldani a festést?Szóval egy elég kényes nadrágot szeretnék befesteni amire az van ráírva hogy max 30 fokon lehet mosni ezért szeretném inkább kézzel festeni.Erre van bármilyen lehetőség?Nem biztos hogy mindig tudok forumot nézni ezért megadok egy emil címet és légyszíves ide írjatok!!Előre is köszsönöm!

    zakk_tell@yahoo.com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_261030
    Torolt_felhasznalo_261030
    2005. augusztus 15. 11:2319.

    Sziasztok!

    Lehet hogy már volt errõl szó!

    Kérdezem, hogy a festéket hová kell tenni a gépben ?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. augusztus 11. 09:0918.
    meg tudnád mondani hol lehet kapni az Ibériát??? nagyon megköszönném... getene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335860 (17)
    2005-06-27  21:15
  8. Torolt_felhasznalo_335860
    Torolt_felhasznalo_335860
    2005. június 27. 21:1517.
    Szia, én ezzel foglalkozom egy ideje, szóval van némi tapasztalatom. Én Columbus ruhafestékkel szoktam festeni, ennél a sötét színekbe sót kell rakni és a festés után ecetes vízben öblíteni. Egyébként még vmennyire így is fog még szárazon is, az Ibériához nem kell só meg ecet és nem fog utána annyira, szóval azt ajánlom inkább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222598 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_222598
    Torolt_felhasznalo_222598
    2005. június 21. 08:2816.
    Sziasztok,
    és arra kinek van valami jó ötlete, hogy a festett ruha színe ne fogjon össze mindent?
    Én már jó néhány évvel ezelőtt festettem be egy szoknyát sötétkékre, viszont ha fehér pólót vettem hozzá, a póló alja teljesen kék lett.
    Így hordhatatlanná vált.
    Most megint be szeretnék festeni egy ruhát, viszont nem szeretnék még egyszer így járni. Lehet valamivel kezelni a ruhát mosás után?
    A ruhát kézzel, s nem mosógépben fogom festeni, ha esetleg ez számít valamit.
    előzmény:
    micser (15)
     
  10. 2005. június 13. 22:1215.
    Én a Tescoban vettem, vmi color-valami a neve, szintén mosógépes, és tök jó. Én pl. a márkás fehérneműimet szoktam festeni, mikor már elszíneződnek, nem olyan szép fehérek de még totál jó állapotúak, akkor befestem őket. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. június 13. 21:4314.
    Sziasztok!

    Én nagy festőművész vagyok. Sajna nemegyszer előfordul a heti 5-6 mosásban, hogy valamelyik ruhadarabot baj éri. . . mondjuk beszinezi egy másik, folt kerül rá, stb. Néha megmagyarázhatatlanul. Én legalábbis nem tudom megmagyarázni a páromnak, amikor sérelmezi, hogy miért mindig az ő cuccaival történik mindez.

    De tény, hogy van néhány ruhadarabja, ami eredetileg nem olyan volt. Mondjuk egy krémszínű póló idővel sötétszürkévé változik, de szerintem állati jól néz ki.

    Ma épp a kislányom babarózsaszín szoknyácskája vált rubinpirossá. . . Valamelyik mosószer kiszedte foltosan a színét. . . De a gyerek most épp odavan, milyen tuti piros szoknyája lett. . .

    A mosógép bírja, persze, a műanyagot megfogja, de a következő mosás előtt domestossal átmosom, meg átöblítem. Igaz, az enyém még tizenhárom éves Hajdú, nem tudom, ha lesz új, akkor mi lesz. De ezt nem sajnálom.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2005. június 13. 11:2313.
    Én például egy kicsi háztartási boltban (igen, van még ilyen!) vettem és minden szín volt.
    HAJRÁ! :-)))
    előzmény:
    remora (12)
     
  13. 2005. június 13. 11:1312.
    Köszi mindenkinek, kezdek felbátorodni.
    Ma igyekszem megcsinálni és utána beszámolok az eredményről.
    Nekem még a régi féle ? colombus? ruhafestékem van, de láttam már a DM- ben Ibériát is, csak nem volt narancssárga. Megpróbálok venni, aztán egy nagy levegőt is, és belevágok.
    még egyszer köszi, remora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (10)
     
  14. Torolt_felhasznalo_670135
    Torolt_felhasznalo_670135
    2005. június 13. 10:3311.
    szintén ibéria, semmi gond nem volt utána
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2005. június 13. 10:3010.
    Szia,
    sokszor festettem már mosógépben és nagyon tuti - a dobba kell tenni, oldott állapotban (forróvízben kell a festéket feloldani - befőttesüvegben szoktam és felhasználás után kuku), só és hőmérséklet nagyon fontos. Iberia a festék neve és az ilyen nem kevergetős, tiszta színek (mint narancssárga)nagyon mennek. Biztos, ami zicher átöblítem utána a gépet és szigorúan hasonszőrűvel mosom az első néhány alkalommal. Festéken rajta van, hogy mennyi súlyú ruhához jó egy tasak, erős vagy gyenge szín lesz-e. Az oldott festéket ne csorgasd végig a gép külsején és a fürdőben, mert megőszülsz! :-))
    előzmény:
    remora (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_759756
    Torolt_felhasznalo_759756
    2005. június 13. 10:279.
    Ja, a festék dobozán rajta van, mit kell csinálnod! Só is kell hozzá. Pontosan úgy csináld, ahogy írva vagyon és nem lesz baj!:-)
    előzmény:
    remora (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_759756
    Torolt_felhasznalo_759756
    2005. június 13. 10:258.
    Nyugodtan csinálhatod, az Ibéria festék tényleg tuti. Én pólókat szoktam így batikolni. Festetem már kékkel, feketével, sárgával, még nem lett baja a gépnek. Legfeljebb utána üresen futtass le egy fél programot clorox-szal vagy Flóraszepttel.
    előzmény:
    remora (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. június 13. 10:237.
    Simán!

    Mondjuk még anyunál laktunk, és egy ezeréves felültöltős gépe volt. Az enyémbe nem szórnék fekete festéket! :-)))

    Úgy csináltam, hogy tök forró vízzel félig töltöttem a gépet vödörrel. Beleszórtam a festéket, és beindítottam, hogy összekeverje rendesen.
    Aztán beleraktam a ruhát is, és végigment egy főzőprogrammal. (Farmert festettem, az bírta a forrót. )

    Utána egy ecetes programmal üresen kimostam a gépet is. Ja, az öblítő vízbe is tehetsz ecetet, az megköti a színt.
    előzmény:
    remora (1)
     
  19. 2005. június 13. 10:206.
    Ibéria. Én is azzal szoktam festeni. Leginkább a kifakult feketéimet újítom fel vele. A mosógépet át szoktam öblíteni utána és eddig jól működött.
    előzmény:
    Katuss (4)
     
  20. 2005. június 13. 10:145.
    Én is festettem mosógépben, méghozzá feketét. Nagyon körültekintően kell eljárni, hogy ne folyjon szanaszét a festék, és utána át kell mosni a mosógépet. . . vagy ugyanolyan színű ruhákat mosni, mint amiket festettél. Én most is tervezem a festést, de még nem jutottam oda. A festék neve Ibéria. Szerintem:-)
    előzmény:
    Katuss (4)
     
  21. 2005. június 13. 10:104.
    Szia! Én már festettem így többször. A DM-ben vettem ruhafestéket, nem jut eszembe a neve, kicsi fehér alapon szines dobozban van. Valami I betűs, ideria, vagy valami hasonló. Nekem jól sikerülnek, és utána nem lesz festékes minden. Mondjuk én utána egy sima ruha nélküli átmosást le szoktam futtatni.
    előzmény:
    remora (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_658086
    Torolt_felhasznalo_658086
    2005. június 13. 10:013.
    szerintem felejtsd el! :-) egy kolléganőm festett már mosógépben (oké, lehet, hogy nem pont a leírás szerint járt el, nem tudhatom), de utána napokig még minden mosott holmiját megszínezte a mosógép! Én nem rizikóznék. . . :-)
    előzmény:
    remora (1)
     
  23. 2005. június 13. 09:562.
    gyere elő!
    előzmény:
    remora (1)
     

Címlap

top