Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés

Torolt_felhasznalo_206855
Torolt_felhasznalo_206855
Létrehozva: 2005. június 10. 13:49
Szerintetek érdemes lenne lakberendezőt keresni, ahhoz, hogy a hamarosan felépülő társasházi lakásunkat pofássá tegye, segítsen a kis lakás sok holmi gondon?
  1. 2017. december 18. 14:3146.

    Szerintem itt nézz utána a dolgoknak!


    origo.hu

    idézet:
    F3Ka (45)
    2017-12-18 14:26:24

    Inkább itt:


    index.hu

    előzmény:
    F3Ka (45)
    2017-12-18  14:26
  2. 2017. december 18. 14:2645.

    Szerintem itt nézz utána a dolgoknak!


    origo.hu

  3. 2017. augusztus 8. 17:4744.

     


    Szia! Szerintem mindhárom cég borzasztó minőségű bútorokat árul. Nagyon vigyázz velük, és messziről kerüld el!
     
    Kik ajánlották neked?  
    Ez egy és ugyanaz a bolt, csak a "becsületes" tulaj több néven futtatja. Ráadásul vidéki iroda, ha nem pápai vagy intézkedni sem egyszerű... Az első két linkednél ugyanaz a honlapkészítő és az üzlet mobilszáma, a pofátlan tulajt még ez sem érdekli. Ha rájuk csörögsz vajon megkérdezik, melyik boltot hívtad? Adózás szempontjából oké is, hiszen a bevétel egy-egy cégnél kevesebb, így több kedvezményt igénybe tud venni, nem kell annyit a közösbe befizetni. Mindenki úgy él meg, ahogy tud.
    A másik, ami a te -mint leendő vásárló szempontjából rosszabb lehet, hogy ha megszünteti azt a csápját cégét amitől te (és sorstársaid) vásároltál akkor kb. fújhatod a garanciát. Amire pedig a silány, gányolt minőség miatt nagy szükséged lenne. Tehát semmilyen, érvényesíthető gari nem lesz. Az ilyen, több lábon álló ügyeskedők esetében véleményem szerint erre nagy az esély. Ha pedig csak előlegeket gombolnak le és azzal lépnek, akkor még tűzifád sem lesz :-( 2017-es cég mindkettő, nincs hírnév, nincs vesztenivalójuk. Fél év múlva pedig keresheted a Hoxán a károsultakat a közös rendőrségi feljelentéshez


    Remélem, tudtam segíteni, és most úgy érzed, hogy jó helyre tetted ezt a fórumbejegyzésedet


     

    előzmény:
    Gábor2017 (43)
    2017-08-08  15:54
  4. 2017. augusztus 8. 15:5443.

    Sziasztok!


    Kanapét, ülőgarnitúrát keresek. Lehetőleg egy sarokkanapét, azaz L alakút és világos színben, fiatalos formában... Maximum 230-250eFT. Maximum 270X210 cm-es férne el. Tudtok valami jó üzletet ajánlani? Nekem a kanape.net és olcsulogarnitura.hu oldalakat ajánlották, van velük bárkinek tapasztalata? A Riodesign milyen? Őket én találtam, és velük szemezgetek. Köszönöm!

  5. Torolt_felhasznalo_206855
    Torolt_felhasznalo_206855
    2005. június 20. 08:3942.
    Szerintem a lakberendező is pont erre jó: előre átgondol mindet, megretvezi, tudja, hogy lehet olcsóbban vásárolni (általában elég sok helyen kedvezményesen vásárolhat, mivel szakmai partner). Plusz, ha előre gondolkodik helyettünk is megspórolhatunk egy csomó felesleges munkát, mivel tapasztalata révén gondol egy csomó olyan dologra amire egyébként mi csak akkor jövőnk rá, amikor már késő - lehet újra falat bontani, festeni, stb. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. június 10. 16:3741.
    Nekünk az építésszel volt ez. Másfél évig húzódott az építkezés! Végül nem jutottunk közös nevezőre. Aztán jött egy másik, aki pár hét alatt megoldotta a problémát, és úgy, ahogy mi akartuk!!! Csak azt az elvesztegetett másfél évet sajnálom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (35)
     
  7. 2005. június 10. 16:3640.
    Háát, ezt olyan nehéz megítélni, ha nem csak 1-2 évet szeretnétek ott lakni, akkor szerintem igen, mert ezek időtlen dolgok, most rendezgettem a képeimet a gépemben, s találtam egy olyan terv részletet, amit az egyik szoba sarkára csinált, ahol "csak" berendezni kell, ha van egy e-mail címed, elküldöm, talán segít.
    előzmény:
    catharina (39)
     
  8. 2005. június 10. 16:1939.
    Apám mérnök, bátyám is, anyám műszaki tanár. . . Úgyhogy én is inkább az ésszerű, praktikus megoldásokat szeretem. Persze nem azt mondom, hogy legyen ronda, de fontos, hogy ne ésszerűtlen cicomákkal legyen tele a lakás. Ezért szimpatikus. De érdemes szerinted "csak" a berendezésért, ha a többi már megvan???
    előzmény:
    robotjani (38)
     
  9. 2005. június 10. 16:1438.
    Én még anno a lakberendezes. lap. hu -ról vettem a címét, nagyon sok oldalt végignéztem, találkoztam is pár lakberendezővel, de végül Ő tünt nekem a legprofibbnak, s az árai teljesen normálisak, előre meghatározottak voltak. A mi lakásunk nem ennyire modern lett, de azért, mert mi is inkább a melegebb árnyalatokat szeretjük, de ha másra vágysz, rengeteg "csajszis" lakberendező van, jóval több, mint férfi, biztos ez ízlésben is megmutatkozik, csak nekem a nők nem voltak annyira meggyőzőek, mert sok technikai problémát is meg kellett oldani, ami így tökéletesen sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (35)
     
  10. 2005. június 10. 16:1037.
    Nekünk ezek a dolgok megvannak már. Épp ma csempézik a fürdőt. :)Igazából "csak" a berendezés maradt feladatnak. Szerinted arra is érdemes még?
    előzmény:
    robotjani (36)
     
  11. 2005. június 10. 16:0736.
    Szia:-)))!
    Én is azt hittem, mindent tudok, de nagyon elcsodálkoztam azon, amiket Ő tudott :-)). Azt tudom mondani, hogy a lakásunkat Ő csinálta, halál korrekt, semmi "álművésziesség" nem volt benne, a műszaki tartalommal is hihetetlenül tisztában volt, olyan dolgokat úsztunk meg, így, amiket én simán bevállaltam volna (felesleges burkolat, rossz helyre bekötött kapcsolók, nem megfelelő elektromos hálózat, stb), s minden, amit előre megbeszéltünk, pont úgy alakult, ahogy azt előre megmondta, kiszámolta. Mi több szakaszban terveztettünk vele, egy-egy szakasz kb. 20-40 e Ft volt, viszont csak azokon a bútorokon, amit Ő tervezett majdnem visszanyertük ezt a pénzt. Én csak ajánlani tudom :-).
    előzmény:
    catharina (31)
     
  12. 2005. június 10. 16:0735.
    Igen. . . ez a bajom nekem. . mutat egy portfóliót, de olyat még nem csinált, amit én szeretnék. Akkor, hogy lehet mégis kitalálni, hogy tudná azt, amire nekünk szükségünk van?
    előzmény:
    catharina (34)
     
  13. 2005. június 10. 16:0534.
    Kicsit az. De nem tudhatjuk, lehet, hogy a megrendelő ízlése volt ilyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (33)
     
  14. 2005. június 10. 16:0133.
    Nem rossz, amit megadtál, jó ötletek vannak benne, de nekem nagyon 'merev', nagyon pasis az egész.
    előzmény:
    robotjani (28)
     
  15. 2005. június 10. 15:5932.
    Ez priviben akart menni, de így is jó. :)))
    előzmény:
    catharina (31)
     
  16. 2005. június 10. 15:5831.
    Szia!

    Na, rácáfolok magamra. Nagyon megtetszett nekem ez a Sághy Zoltán. Szépek a munkái. Te honnan ismered? Tényleg jól dolgozik? És úgy kb mennyiért? Gondoltam, mielőtt időpontot kérek, beszerzek egy-két infót. . . :)
    Előre is köszönöm!

    catharina
    előzmény:
    robotjani (28)
     
  17. 2005. június 10. 15:4830.
    Hát, én nem gondolom, hogy kész lakberendező vagyok, de a korábbi (még családdal közös) dolgok is jók lettek. Csak most egy egész lakást kell kettőnknek berendezni, és ez egy kicsit nagyobb falat.
    előzmény:
    robotjani (28)
     
  18. 2005. június 10. 15:4529.
    No én új lakásba költöznék és oda kell az hogy melyik vezeték pont hova kell esni, melyik dugasznak, hol a legjobb. Imádom a fényt így azt is jól ki kell találni és egyben nem látom az egészet, nekem ehhez kellene segítség. Szóval terv van, de finomítani kellene és kidolgozni, de ehhez -már bármennyire ügyes és kreatív tipus vagyok- én nem érzem elégnek magam. Amilyen bítorokat szeretnék nem találtam még meg boltban. Most a Lakáskúltúra végiglapozgatása klövetkezik :)
    előzmény:
    catharina (27)
     
  19. 2005. június 10. 15:4428.
    Én tapasztalatból mondom, hogy bejön az ára, persze mindenki, aki szeret a Kikában és Ikeában nézelődni azt gondolja, hogy már kész lakberendező, de aki komolyan ért hozzá, olyanokat tud, ami lényleg lakbrendezés és nem "kis függönyt ide rakok jaj de szép" Nekem Ő bejőtt:

    www. a-lakberendezes. hu
    (szóköz nélkül)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. június 10. 15:3827.
    Megnézem, köszönöm. Az igazság az (most biztos leszólnak a lakberendezők), hogy most már én is úgy gondolom, ha sok "munkát" megnézek + meg vagyok áldva némi jóízléssel, akkor talán nem is olyan fontos, hogy más rendezze be a lakást. Megbírkózunk vele egyedül is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (26)
     
  21. 2005. június 10. 15:3626.
    www. lakterito. hu
    :)
    előzmény:
    catharina (25)
     
  22. 2005. június 10. 15:3525.
    Mi a cím?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (24)
     
  23. 2005. június 10. 15:3324.
    Nekem nagyon tetszik a tv2-n a lakberendezős műsor, hogy itt van fél milla ebből gazdálkodsz. Így vannak benne drága dolgok és praktikus olcsó, de mégis nagyszerű megvalósítások.
    Persze nem tetszik minden tervező munkája, de akadt pár, akié nagyon bejön. Épp az ő oldalaikat böngészem :)
    előzmény:
    catharina (23)
     
  24. 2005. június 10. 15:2523.
    Mi is épp itt tartunk. Először nagyon szerettem volna lakberendezőt, de lebeszéltek, hogy a gatyánk rámegy. Úgyhogy magunkra maradtunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top