Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők IDE!

Torolt_felhasznalo_411882
Torolt_felhasznalo_411882
Létrehozva: 2005. március 30. 12:09
Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de alig várom, hogy lehessen végre tevékenykedni a kertben.
Nagyon szeretek növényekkel foglalkozni, de ez eddig a szobanövényekre korlátozódott. Szeretném szépítgetni a kertünket is.
Milyen ötleteitek vannak egy amatőr számára ? Eddig annyit tettem, hogy kitaláltam, hol legyenek virágok a kertben, és vettem különböző virágmagokat.
Üdv.
N
  1. 2014. december 8. 08:4631561.

    Édes Marikám, minthogy itt végképp elnéptelenedtünk, gmail-ben válaszoltam Neked.


    Mindnyájatoknak nagyon kellemes adventi készülődést , majd boldog ünnepeket kívánok szeretettel:


    Liza

    előzmény:
    Marika07 (31560)
    2014-11-26  09:34
  2. 2014. november 26. 09:3431560.

    Szép napot, örömet kívánok!


     


    Lizám! Örömmel töltött el a válaszod!


    Ha ritkán is jelentkezünk, az én legkedvesebb ismerőseim között úgy  is ott vagy, Te is tudatod velem más csatornákon , hogy gondolsz rám és ez nagyon jó!


    Virágaim elraktározva, a leanderek még kinn vannak, de jobb is nekik, mint a sötét pincében lenni.


    Kétszer jártuk meg Erdélyt,   a második alkalommal népdalkörünk kapott felkérést egy emlék hangverseny keretében , fellépésre.


    Felejthetetlen napokat töltöttünk ott.


    Készülődünk az ünnepekre, mögöttünk egy disznó tor.Az unokáim aktív közreműködésével.


    Szépet, jót,szívet melengetőt kívánok Neked és kedves családodnak szeretettel.


    Képek Torockóról.

    előzmény:
    Liventa (31558)
    2014-11-20  05:13
  3. 2014. november 20. 05:2231559.

    Még néhány októberi fotó, bár most is nyílik még néhány virág, csak a fotózást hanyagolom.

    előzmény:
    Liventa (31558)
    2014-11-20  05:13
  4. 2014. november 20. 05:1331558.

    Szia édes Marikám!


    Korán kivetett az ágy, gondoltam körülnézek itt egy kicsit --- és nagyon kellemes meglepetésemre szépséges virágokat és egy tünemény Nagyfiút találok. Szívből gratulálok mindkettőhöz!


    Az enyémek is cseperednek, Barnus 3 múlt és rém jópofa, Zsófi érettségire készül, jövő héten lesz a szalagavatója. Marci pedig a hétvégén készült bezsákolni a rengeteg lehullott levelemet, mert ma viszik el utoljára a zöld hulladékot, de szakadt az eső és a projekt befuccsolt. Sőt, minthogy azóta is naponta esett, a hulladék marad (főként vadkörte és szelídgesztenye levelek, mindegyik olyan, mint a bőr, a komposztban nagyon soká érnének be), majd takarom vele a fagyra érzékeny növénykéket, ha megszáradt.


    Tegnap kezdtem el behordani a kényesebb növényeket (aloé, pozsgafa, levélkaktusz), mert a hét végére már fagyok várhatók. Addig még következik a rengeteg muskátlim, a leánderek pedig várhatnak, hozzájuk segítség kell.


    A Tőled kapott árnyliliomok és cipruskák nagyra nőttek, 1-2 virágzott is --- állítólag az átültetés évében nem nagyon szoktak virágzani. Ez igaz, vagy valamiben hiányt szenvednek?


    Marikám, örülnék, ha feléledne kedvenc topikunk -- ehhez persze kell Mandy, Sea és a többiek is.

    előzmény:
    Marika07 (31557)
    2014-11-07  12:31
  5. 2014. november 7. 12:3131557.

    Kedves Liza! sea! mandy44!


    Olyan régen voltam én is a régi helyünkön.


    Most, hogy az ősz  már beszorít a lakásba, kedves ismerőseimre is többet gondolok.


    Hiába a kellemes idő, a talaj nedves, nem tudunk és már nem is akarunk kertészkedni.


     


    Furcsa egy nyár volt, rengeteg bogárral, szúnyogok lepték el a kis teraszunkat is.


    Gyarapodtunk két cicával, a barátnőmtől kaptam két kis kandúrt,  ők besegítettek a kert és növényápolásba.


    Jól vagyunk, panasz mellőzve.


    Benim már 5 éves is elmúlt.A nagy unokám pedig gimnazista lett.


    Írjatok, kíváncsian és reménykedve várom jelentkezéseteket!

    előzmény:
    sea (31556)
    2014-06-20  20:43
  6. sea
    sea
    2014. június 20. 20:4331556.

    Sziasztok,


     


    Marika, nagyon szép lett a teraszotok, tényleg klassz lehet ott összejönni vagy csak este kiülni.


     


    Nálunk is sok az esemény, évzáró, kirándulás, majd hamarosan nyaralás. Egyik szemem nevet (megyünk nyaralni) a másik meg sír, hogy nem leszek a szeretett kertemben, vkit meg kell kérni a gondozásra...


     


    Gyönyörű a rózsa, megpróbálok képeket feltölteni.


     


    üdv,

    előzmény:
    liventa (31554)
    2014-06-14  23:24
  7. 2014. június 16. 10:1331555.

    Sziasztok!

     

    Tudnátok nekem segíteni? nemrégen vettem egy ámpolnás nem virágzó növényt, a nevét szeretném megtudni. Sajnos a cserepén nem volt rajta, csak az, hogy balkonnövény.

     

    Köszönöm!

    Era

  8. 2014. június 14. 23:2431554.

    Marikám, gyönyörű a teraszotok, gratulálok hozzá! És micsoda komfortos tűzhelyed is lett -- itt a Család még az eddiginél is szívesebben fog üldögélni / tevékenykedni / falatozni. 

    A ballagás megünnepléséhez is remek helyszín, és mennyivel jobban kihasználható a tetővel. 

    Beni fiatalúrral nagyon kellemes, vidám napokat kívánok szeretettel! 

    előzmény:
    Marika07 (31552)
    2014-06-13  19:46
  9. 2014. június 13. 19:5731553.

    Még néhány fotó.

     Benim, már igazi nagy fiú, hétfőtől itt nyaral.

     

    Az utolsó két kép Szarvason készült.

  10. 2014. június 13. 19:4631552.

    De örülök, hogy nem hagytátok el a mi kis helyünket!

    Nagyon rég voltam, mert annyira sok volt a tennivalóm, meg a térdem is fájdogált rendesen.

     

    Sok közösségi programban vettem részt, elkészült a teraszunk , és a gyerekek is jönnek folyamatosan.

     

    Holnap  szép napunk lesz minden bizonnyal, ballagni fog általános iskolából az én unokám.Őt ünnepeljük.

     

    Kívánok Nektek tartalmas, szép napokat.

    Lizám, Mandym! Gondolok ám Rátok, sőt Margó is jut az eszembe.

  11. 2014. június 11. 05:0131551.

    Szia! En szemelyszerint orulok a vakondnak,...

    De csak egy reszrol.

    Ha tur a kertben a akkor azt jelenti hogy SOK  akartevo  a foldben  es azokat fogyasztja.pl  lotetu pajor es egyeb szepsegek.

    Ugyanez van a varanggyal is .a mi kerunk is szomszedos a gazdatlan kertekkel....igyboven el vagyunk latva kartevokkel.

    Mig ezek elragjak a novenyeimet addig a vakonnd CSAK FELTURJA vissztataposom es belocsolom.

    Ha megis megszabadulnal tole ,ultessel ricinus novenyt .

     

    Tuti elhagynak. Egyebnkent a vakond es a beka is vedett allat.

     

    Ha vegkepp bizonytalan vagy kerdezd meg az oreg fokerteszt Balint gazdat

     

    .jo kerteszkedest 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    aniko6o (31550)
    2014-06-10  15:26
  12. 2014. június 10. 15:2631550.

    Kertészkedők segítsetek! A kertemben 1-2 hete megjelent egy, de az is lehet, hogy több vakond.. és már ennyi idő alatt is elég nagy munkát végeztek, lassan a kert fele földkupacból áll.

    Van valami ötletetek, hogy lehetne elkergetni őket, bántani nem szeretném őket, csak valahogy elzavarni.. ??  A szomszéd kert üresen áll, jó lenne, ha ott tevékenykednének. Ott nem zavarnának senkit..

  13. 2014. június 5. 08:3431549.
    Adtam...
    előzmény:
    mandy44 (31548)
    2014-06-05  08:13
  14. 2014. június 5. 08:1331548.

    Szializam!

    Koszonom a recipet, maris probalom.

    Gyonyoru viragaid vannak de az aloeverad az kulon irigylesre melto,

     

    A batatam  hujebatata de harcolok erte

     

    Tetves sargul,foltos,de nem mind.

    Pl ami bent van a zoldhazban az gyonyoru,  mar fut.

    Deami kint va naz sem fog vacakolni velem

    BEINTEK NEKI ES EN GYOZEDELMESKEDEKKKK 

    maris indulok es gatyaba razom oket!!!

     

    Mas minden jol alakul.majdnem minden . a fotofelrakas nagyon!!! Nyugos ha adsz egy emil cvimet abban elarasztalak!

    Megyek ki addig mig nincs nagy meleg !!! 

     

     

     

     

    előzmény:
    liventa (31547)
    2014-06-04  14:43
  15. 2014. június 4. 14:4331547.

    Nagyon elfogytunk, az biztos!

    Levéltetvek ellen az itt divatos recept:

    fél liter vízben feloldunk 2 evőkanál cukrot, ugyanennyi ecetet és mosogatószert, és többször lepermetezzük vele a delikvenseket.

    Én még nem próbáltam, de a szomszédasszonyom sikerrel használja. 

    Van meleg is, eső is, és burjánzik minden. Meghalt a kb. 20 éves fűnyíróm és tegnap hozták meg az újat, hát olyan volt az udvarom, mint egy ringó búzatábla. Előbb le kellett sarlóznom egy nagy helyen, hogy egyáltalán a fűnyíróval rámehessek.

    Na és persze a meztelencsigák is tenyésznek vígan, irtom is őket rendesen, mert már megkóstolták a salátámat, az epremet, és ilyenkor már nekem se nagyon van hozzájuk gusztusom. 

    Azért az előbb leszedtem a második tál epret, gyűjtöm a családnak a hétvégére. Friss borsóleves is lesz, zöld és bordó saláta is.

     

    A batátám viszont csúnyán befuccsolt: amiket kb. 1 hónapja kiültetgettem, egy fél centit se nőttek, viszont sárgulnak. Van még palántám, rakhatok megint kukazsákban, de egyrészt már elég késő van, másrészt kiábrándultam.

    Gyere gyakrabban és fotókat is kérünk szépen. 

    előzmény:
    mandy44 (31545)
    2014-06-03  04:30
  16. 2014. június 3. 04:3731546.

    Sea...azt olvastamhogy a kkrupli viragjat bimbojat ki kell torni,mert nem virasgot es mergezo bogyot akarunk termelni hanem krumplit.

    Egysoron kiprobaltam,kivancsi leszek.

    Itt nalunk mindig nagy lombozata van,es mi lenne ha visszavagnam?

     

    Erre a gondolatra azert jutottam, mert azt tapasztaltam hogy ha a paradicsom leveleket megkurtitom,akkor a bogyok rohamosan noni kezdenek

     

     Szeretek kiserletezni! 

     

    előzmény:
    sea (31544)
    2014-05-15  20:05
  17. 2014. június 3. 04:3031545.

    Joreggelt szepnapot fenyeset es meleget!!!

     

    Meghalt a forum eljen a forum!!!

     

    Mitszedunk?? Mitszedunk??? 

    CSERESZNYET AKAROK SZEDNI!!!

    KI TUD MISKOLC KORNYEKEN CSERESZNYE SZEDDMAGAD LEHETOSEGET??

     

    Ezen tul,a kertem nagyon igeretes  , mindennel elegedett vagyok,csak a batatam let total leveltetves ..…most harcolok vele.

     A kinti gdinnye palantam mar a mult, ujra vetetterm nemtudom a zolddinnyen kivul lesz e belole valami.

     

    Ami a meleghazikomban van,azon mar vanketcentis kisdinnyus. 

     

  18. sea
    sea
    2014. május 15. 20:0531544.

    Sziasztok,

     

    hogy áll a kertetek? Miket szedtetek már? A fagyos szentek nem tesznek kárt? Talán a jövő héttól már kellemesebb lesz.

    Elkészült a kövekkel határolt (hobbi) kertem. A tetején dísznövények, az alján körben haszonnövények vannak. Jó nagy munka volt, de megbirküztam vele. 

     

    Vetett valaki krumplit közületek? A kelbimbót is megpróbálom az idén először. Meg a bokorbabot.

    Kíváncsi leszek, jó nézni őket. 

     

    A pünkösdi rózsa gyönyörű. 

    Meleget. 

    Sea 

    előzmény:
    neta (31543)
    2014-04-21  12:37
  19. 2014. Április 21. 12:3731543.
    Verőfényes, szép ünnepet kívánok NEKTEK! 
  20. 2014. Április 20. 06:4631542.
    Kívánok  örömöt,sok -sok szeretteitekkel együtt töltött órákat!
  21. 2014. Április 18. 01:4331541.
    Szep es finom husvetot kivanok
    előzmény:
    liventa (31540)
    2014-04-17  08:03
  22. 2014. Április 17. 08:0331540.

    Szép jóreggelt! -- bizony itt se meleg, se fényes. De sebaj, én örülök minden csepp esőnek, bár az edényeim már megteltek. Remélem azért a hosszú hétvégére vidámabb lesz az idő és a kedvünk is.

    Kellemes húsvéti készülődést kívánok Mindnyájatoknak! (még egy húsvéti tojásos szmájlira se telik az NLC-nek...)

    előzmény:
    mandy44 (31539)
    2014-04-14  06:17
  23. 2014. Április 14. 06:1731539.

    Joreggelt szep napot fenyeset es meleget !!!

     

      Amiota jarunk furodni ..mert az kell )))

     

    meg a a lomispiacra )))) ritkitani a haz raktarkeszletet ))))))azota semmire sincs idom !!!

     

     KIS es nagykerteszkek figyeljetek mert rengeteg  leveltetu es a zoldhernyo ,, jokoverek ))))

     

     ahol megjelenik a hangya ott BIZTOS hogy jelen van  leveltetu is !!!

     

    Finomsagos husvetot kivanok puszi es udvozlet  a kertembol

     

     

    előzmény:
    liventa (31531)
    2014-04-10  08:48
  24. sea
    sea
    2014. Április 11. 22:3331538.

    Játszint, a hűséges, évről-évre megörvendeztet hatalmas virágjával. (nem úgy, mint némely nemes tulipán, fittyet hány a tavaszra és már nem is bújnak elő.

     

    és végül őt se felejtsük a ki a sorból... 

    előzmény:
    sea (31536)
    2014-04-11  22:27

Címlap

top