Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásfelújításb an jártas?

Torolt_felhasznalo_956273
Torolt_felhasznalo_956273
Létrehozva: 2005. március 29. 19:06
Sziasztok!

A napokban kezdenék neki egy 64 nm-es lakás felújításának, de nem tudom hová nyúljak!
A lakás 20 éves, és rettentő lelakott állapotban van. Az ablakoktól kezdve mindent ki kell cserélni.
Nem tudom hol lehet legolcsóbban megkapni mindent. Mit érdemes!
Mi a véleményetek pl. a parkettáról? Én tartok tőle, de a párom ragaszkodik hozzá.
Várom a véleményeteket!
  1. 2008. március 27. 18:1444.
    amit a mész és adiszperzit viszonyáról irtál az mind igaz. csak annyit még hogy a diszperzit is lélegzik ugyan ugy mint a mész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420078 (43)
    2006-07-14  16:43
  2. Torolt_felhasznalo_420078
    Torolt_felhasznalo_420078
    2006. július 14. 16:4343.

    Szia Zsuzsu!

    Mindenképp valami mást akartok festeni a a mészre? Az miért nem jó? Oké, nincs akkora színválaszték, de lélegzik a fal, meg mittudomén...

    Sajnos nem nagyon értek hozzá, de Josh30 profinak tűnik /ld. Lakásfestés eská/n Talán te is olvastad, amit írt:

    "Ha meszes festékkel festetek, akkor a következo festésnél is azzal kell, vagy - ha akkor már diszperziós festéket használnátok - a teljes meszes réteget le kell kaparni és a falat újraglettelni, mészre ugyanis nem tapad a diszperzit. Ha mégis mésszel festetek, akkor ne zsákos mészbol kutyuljátok a festéket, hanem lehet szép simára szurt mészfestéket kapni, ami ugyanúgy hengerezheto, mint a diszperzit. Ha ezt használjátok, számítsatok rá, hogy kicsit jobban csöpög, mint a diszperzit."

    Valahol mintha olvastam volna (másik topicban?) a meszes falak festés előtti kezeléséről, de most nem találom...

    Ügyik vagytok, ha mindent meg tudtok csinálni együtt (talán a csempézés se olyan nagy ügy, de mindenképp munkaigényes)! Majd tájékoztass minket, hogy haladtok!  

    Az én házikóm felújítása még mindig a tervezési szakaszban van... augusztusban esedékes.

    Üdv: Tengelic

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863908 (42)
    2006-06-27  13:14
  3. Torolt_felhasznalo_863908
    Torolt_felhasznalo_863908
    2006. június 27. 13:1442.

    Sziasztok!

    Ebben a témában lenne nekem is néhány kérdésem, ha még nem halt ki a topik.

    Vettük egy lakást, kb. 30 éves, azóta nem volt átfestve. Minden szoba festve van, szerintem mésszel. Nem tudom, hogy akkor festettek-e egyáltalán mással.

    A párommal akarunk mindent megcsinálni (kivéve csempézés), anyagi okok miatt (nagyon drágán dolgoznak a mesteremberek).

    Olvastam minden félét, hogy mészre nem lehet diszperzittel festeni...

    Milyen anyagú festéket tudnátok ajánlani (mész persze kizárva).

    Olvastam valamelyik topikban, hogy jók a Dulux festékek, meg hogy van valami akrill alapanyagú festék is...

    Már kaptunk egy-két jó tanácsot, csak kezdünk elveszni. Minden tanácsnak és hozzászólásnak örülnék.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_205887
    Torolt_felhasznalo_205887
    2005. március 31. 21:1741.
    Kedves lanyok, asszonyok!
    Elnezest, hogy nem olvasom vegig a forumot. Biztos hasznos lenne, s elöfordulhat, hogy a keresemre is megtalalnam a valaszt valahol. . . idö kerdese az egesz. . . idöm sajnos nincs. Mas is keves. . . de hat ilyen az elet :)
    Rövidre fogva a dolgot. A segitsegeteket kerem. Keresek, epiteszmernököt, aki elkeszitene a tervet, egy bejarati ajto at-be- helyezeseröl, csak egy egyszerü mezei dolgorol van szo. Nincs is mas lehetöseg, adva van minden. . . meg annyi valasztasom sincs, hogy 10 cm balra vagy jobbra kerüljön az ajto. Termeszetesen engedelyeztetnem kell, ezert a terv. Regi belvarosi lakasrol van szo, a statikust biztositja az önkörmanyzat. Kivitelezönk van, most folyik a haz teljes felujitasa, tatarozasa. Sürgös lenne a dolog, mert kesöbb a vakolast, szinezest is helyre kell hozni, ha lemaradunk. Na es persze a ha lehet, ne olyat ajanljatok, aki rögtön meg az unokaim hazat is megtervezne, felepitene. Mert eddig csak olyen mernökökkel talalkoztam, akik eljöttek megneztek, igen az ajto az egyszerü. . . de keszitünk tervet a belsö atalakitasrol a fürdoszobarol. es, es, es, . . . es ha ezt nem fogadom el, akkor nincs ajto se. . . . hat ennyit a rossz tapasztalatokrol.
    Meg remenykedem!
    Köszönettel bekesi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (40)
     
  5. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. március 30. 21:3540.
    Szerintem minden attól függ, mennyit tudsz rá szánni. A megoldásokban a határ a csillagos ég. Bármit megkapsz, ami szem-szájnak ingere. . . csak hát azok a piszkos anyagiak.

    Mi a fokozatosság elvét követtük, két éve vettük a lakást, 95 négyzetmétert. Hát reménytelen volt egy körben mindent megcsinálni. Az első körben a látványos dolgokat csináltuk, falbontás, minden szoba kitapétázása, festése, padlólapozás. A nappaliban szőnyegpadlót raktunk le, nekem melegérzetem van tőle, a parketta önmagában kevés. . . Így nem kellett felújítani.

    Most kezdjük a második kört, a lepukkant fürdőszoba felújítását, itt viszont mindent kidobunk. Azért sem újítottuk fel idáig, mert erre rá akartuk szánni a pénzt. Néhány hét, és végre egész más lesz. . .

    Ki akartuk cseréltetni az ablakokat is, de én cirka 1 millióra saccolom, , (hál istennek nagyon sok van belőle. . . ) ennyit nem tudunk előteremteni egyszerre, így csak a gyerekek kapnak majd meg a konyha új ablakot egyelőre, a többit a mesterek azt mondták, rendbehozzák, így azokkal nyerünk néhány évet. De utolsó körben azt is ki szeretnénk majd cserélni.

    Sok sikert mindenesetre. Ja, és böngészd a netet, rengeteg ötlet, megoldás található, árak, áruházak ajánlatai. Én már az utóbbi hetekben csak csempével bírtam álmodni, amíg meg nem lett. . .

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956273 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_300662
    Torolt_felhasznalo_300662
    2005. március 29. 20:4839.
    Nekem 20 éve(!) szalagparkettám van. Vízzel mosva, nem törölgetve. Ráadásul semmiféle padlómosó szert nem használok, mert úgy csúszik tőle, hogy hanyat esünk állandóan. És gyönyörű még mindig. Fényes, nincs szétcsúszva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_397194
    Torolt_felhasznalo_397194
    2005. március 29. 20:4338.
    Amúgy a lamináltnak egy nagy ellensége van, pl. ha megreped egy nagyobb akvárium alja munkaidőben amikor senki nincs otthon. . . . ugyanúgy felpúposodik, mint a hagyományos :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. március 29. 20:3437.
    A mi albérletünkben négyen laknak, ott is laminált parketta van és semmi baja nincs, pedig ott van jövés-menés. A tűsarkúról meg annyit, hogy a cipőt általában az ajtóban leszoktuk venni. Egyébként már vannak kifejezetten laminált parkettára való tisztítószerek, és ha egy jól kifacsart felmosóval áttörlöd még nem fog megrohadni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 29. 20:2836.
    Szia!
    Én most újítok egy 62 nm-est. mi a falbontással kezdtük (2 szoba+fürdő+gardrob+spejz+konyha+étkező volt, most gardrob nincs, helyén a konyha egyben a nagyszobával, viszont az étkező+konyha helyén lett még egy szoba). Szóval falbontás, tapéta-szőnyegpadló-linóleum leszedés, utána víz-gáz-villanyszerelés (víz-gáz áthelyezés, villany áthuzalozás). Most kezdtem el a padlókiegyenlítést, utána jön a (fűrészporos) tapéta, festés-mázolás, a végén a járólap és a laminált parketta. Mivel a pénz (sokat) számít, én először kiválasztottam, ami tetszett, aztán abból mindent legalább 5-6 helyen néztem meg. Szintén a pénz miatt, én elég sokmindent saját kezűleg csinálok (bontások, padló kiegyenlítése, járolap, csempe, parketta lerakása, tapétázás, festés, mázolás). A víz- gáz- és villanyszerelést nem vállaltam be :-)
    A laminált parkettát sokan szidják. Én is szívesebben csináltatnék rendes parkettát, de többszörös az árkülönbség. Több ismerősömnél is van, gyerekeseknél is, és évek óta bírja a gyűrődést. És rendesen mossák fel (persze nem 15 liter vízzel nm-enként). Szerintem a száraz rongy az olyan, mint a halottnak a szentmise.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956273 (32)
     
  10. 2005. március 29. 20:2435.
    Nekünk az alsó szinten hagyományos parketta van, 2, 5 éve lett felcsiszolva és lakkozva, de úgy néz ki, mint a hányinger. Soha többet nem kéne, nem bírja a gyűrődést egyáltalán. Az emeleten van laminált, az sokkal szimpatikusabb. Nyilván nagy terhelést az sem bírna (a járólaphoz képest), de emeleti hálószobába jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956273 (32)
     
  11. Torolt_felhasznalo_956273
    Torolt_felhasznalo_956273
    2005. március 29. 20:2334.
    Tapétát nem szeretnék. Jó festőink vannak, szerencsére.

    Köszönöm szépen a hozzászólásotokat, most megyek vacsizni.
    Ha esetleg van még ötletetek, később elolvasom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397194 (33)
     
  12. Torolt_felhasznalo_397194
    Torolt_felhasznalo_397194
    2005. március 29. 20:1933.
    A falra ajánlom a fűrészporos tapétát, többször át lehet festeni csere nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956273 (32)
     
  13. Torolt_felhasznalo_956273
    Torolt_felhasznalo_956273
    2005. március 29. 20:1832.
    a szőnyeget mindenképp fel kell szedni, mert beleszövődött már a kutyaszőr. . .
    a lerakás remélem, nem az én gondom lesz. . . de a takarítás annál inkább. . .

    és akkor ez csak a padló. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397194 (30)
     
  14. Torolt_felhasznalo_956273
    Torolt_felhasznalo_956273
    2005. március 29. 20:1631.
    Na! Volt-van itt egy belsőépítész, van pár ügyeskezű - gondolom én - férfiú, és olyan eltérő tapasztalatokat hallok, hogy el se hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_397194
    Torolt_felhasznalo_397194
    2005. március 29. 20:1430.
    A hajópadló hülyén néz ki kis térben. . .
    alatta lehet hagyni a padlószönyeget, de egy idő után a szönyegben lévő por felkéredzkedik a lami résein. .
    A klikkeset ajánlom a ragasztós helyett, mert ha esetleg sérül, azt a részt lehet cserélni.
    előzmény:
    maroony (26)
     
  16. Torolt_felhasznalo_956273
    Torolt_felhasznalo_956273
    2005. március 29. 20:1329.
    1 ide 1 oda

    Most vagy kipróbálom, és belebukok, vagy nem próbálom ki. A döntés a kezemben.
    Láttam a neten gyönyörű intarziás parkettákat, azok már tetszenek. Mibe kerülnek ezek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231698 (24)
     
  17. 2005. március 29. 20:1328.
    Bizony a miénk már lerakáskor megsérült, pedig nem gagyi volt:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397194 (27)
     
  18. Torolt_felhasznalo_397194
    Torolt_felhasznalo_397194
    2005. március 29. 20:1127.
    Két éve van laminált a lakásban és még egy karcolás sincs rajta. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127232 (21)
     
  19. 2005. március 29. 20:1126.
    A laminát az a klikkes, pár óra alatt lerakható, de én nem csipázom, inkább hajópadló:))A laminát elég hideg, szerintem. Viszont olcsó. Alá kell tenni ilyen szigetelőalátétizét, de van, hogy alattahagyják a padlószőnyeget is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_956273
    Torolt_felhasznalo_956273
    2005. március 29. 20:1125.
    Én nem bántottalak, ne sértődj meg!
    Ez csupán vita!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127232 (21)
     
  21. Torolt_felhasznalo_231698
    Torolt_felhasznalo_231698
    2005. március 29. 20:1024.
    Szia!
    Én a laminált parkettára szavazok, és nyugodtan felmoshatod jól kicsavart tiszta vizes felmosóval, vagy azzal a szerrel amit kimondottan ehhez a parkettához adnak. A zsírkréta is lejön róla. Tisztábban tudod tartani mint a szőnyegpadlót és nem kell lakkozni, kezelni x idő múlva. Szóval ne ijedj meg tőle szerintem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956273 (15)
     
  22. Torolt_felhasznalo_397194
    Torolt_felhasznalo_397194
    2005. március 29. 20:1023.
    "Vannak már olyan szalagparketták, melyek félig műanyagok?"
    Ha jól sejtem, pont a lamináltra gondolsz. .
    Ha jársz nagyobb barkácsáruházakban ott láthatsz ilyet, kb 5-7 mm vastag, lerakása egyszerű, különböző szinekben és mintákban kapható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956273 (19)
     
  23. Torolt_felhasznalo_956273
    Torolt_felhasznalo_956273
    2005. március 29. 20:1022.
    Állítólag az igazi parkettán tűsarokkal se nagyon mászkáljunk, mert tönkremegy. . . hú ez egyre rosszabb. . .
    Asszem nagyon meg kell puhítani a páromat, hogy elmondjon erről az ötletéről. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127232 (17)
     
  24. Torolt_felhasznalo_127232
    Torolt_felhasznalo_127232
    2005. március 29. 20:0821.
    ok ha laminalt parkettarol beszelsz az mas mint a fa igazi parketta!!!!
    a laminalt parketta az 20 evig birja es minden egyes karcolas meglatszik rajta,

    de en mar megyek is innen mert ha kotekedni akartok akkor erre nekem nincs szuksegem, !!! Ma ket hazat alakitottam at es terveztem meg belulrol, ugyhogy azt hiszem hogy a melobol eleg volt mara
    előzmény:
    Milu (16)
     

Címlap

top