Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó karácsonyfa

Torolt_felhasznalo_198634
Torolt_felhasznalo_198634
Létrehozva: 2004. december 17. 11:05
Sziasztok!

Minden évben szokott lenni itt Budapesten egy pár hely, ahol viszonylag olcsón lehet ezüstfenyőt venni. Volt már a Kika parkolójában ilyen vásár...
Nem tudjátok ebben az évben hol van ilyen, ahol darabáron lehet kapni fát?

köszi előre is.
  1. 2015. december 15. 09:4734.

    Sziasztok!


    Nálunk minden évben feketefenyő szokott lenni, már tavaly is elég nehézkes volt a beszerzése, idén viszont mintha lehetetlenségre vállalkoztunk volna. Nem láttatok esetleg Budapesten valahol? 

    Lídia

  2. 2014. december 20. 10:2033.

    Kedves Arikan!


    Érdeklődni szeretnék, hol lehet ilyen olcsón Nordmann-fenyőt vásárolni? Én mindenhol 5-6000 Ft/m áron találtam. Nekünk ez a fajta vált be a legjobban. :) Köszönöm válaszát! :) Békés ünnepeket!


     

    előzmény:
    Arikan (9)
    2004-12-17  11:35
  3. Torolt_felhasznalo_673187
    Torolt_felhasznalo_673187
    2005. december 7. 15:0532.

    Ki meri megkockáztatni?! Én azt szeretem, ha a fa már 10.-e utáni napokban az udvarunkon áll.  Amikor megvesszük, akkor be is faragja a tartóba a férjem a fát, hogy legyen idejük az ágaknak szépen leereszkedni és elrendeződni.

    Nekem nincsen lelkiismeret furdalásom a fák kivágása miatt. Nem ruházom fel a fát emberi tulajdonságokkal, nem sajnálom őket.Ezeket a fákat erre a célra termelik. A vágott virágot is megveszem, a húst  is megeszem, a bőrből készült cipőt,  táskát  és ülőgarnitúrát is használom. Jelzem ez utóbbit nem a saját lakásomban. Viszont! Van egy nagy kertem, ahol rengeteg növényt - virágokat, bokrokat, fákat - gondozok. A növényeket szaporítom, és igyekszem az ismerőseimnek örömet okozni az ajándékozásukkal. Adtam már növényeket a helyi iskolának is, közterületre is. Többet ültetek, mint amennyit évente elpusztítok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. december 7. 14:4331.
    vagy lehet, hogy csak most ilyen drága, míg nem vett senki??
    ÉS 23-án este, 24-én meg feleárban adják?? LEhet, hogy jobb lenne várni 24-éig?? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673187 (28)
    2005-12-07  14:41
  5. 2005. december 7. 14:4230.
    Ikea előtt néztem reggel: 4000 ft métere!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673187 (28)
    2005-12-07  14:41
  6. 2005. december 7. 14:4229.
    Á, szia, végre valaki idetalált!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673187 (28)
    2005-12-07  14:41
  7. Torolt_felhasznalo_673187
    Torolt_felhasznalo_673187
    2005. december 7. 14:4128.

    A normann fenyőnek nincs illata, azonban nagyon tartós, nem hullik.

    A hosszú tűjű erdei fenyő vagy fekete fenyő szintén kevésbé hullik.

    Az ezüstfenyő nem túl tartós, de a lucnál tartósabb, van fenyő illata is, és rém bökős. Akkor ezüst, ha szürkés a tűje mindenütt, a fonákján is, és rendkívül kemények a tüskéi.

    A hagyományos lucfenyőt ismeritek.

    Én Győr környéki faluban élek, most délelőtt néztem meg a helyi kínálatot. Ha hiszitek, ha nem, nálunk most a kb. másfél méteres normann jegenyefenyőt 10.000 Ft-ért kínálják. Nem írtam el, másfél méterest adnak ennyiért. Sima lucfenyőt nem is hozott a pasas. És véletlenül sem méterre adják, hanem darab árra. Ezek szerint a fenyőfa sem lesz ott minden lakásban, mert nem hiszem, hogy a szerényebb körülmények között élők ezt megengedhetik maguknak.

    Tudja valaki, hogy egyes fenyőket miért méterre árulnak, másokat pedig miért darabra? Nincs erre valamilyen előírás, hogy mi határozza ezt meg?

    Szombaton körül nézek majd Győrben, tavaly a Zala-i árusok nagyon szép fákat hoztak, aránylag elfogadható áron, és több fajtát is.

    Mindenütt ilyen drága a fenyőfa, vagy csak itt a mi megyénkben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. december 7. 14:3027.
    Sehol senki? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. december 7. 14:2426.
    Ja, és aki tudja, mondja meg, hol lehet kicsit venni, max. 1 métereset...

    Direkt nézelődök ilyen "korán", hátha kifogok még szépet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. december 7. 14:2325.
    Nektek milyen lesz??


    Tudja vki, hogy melyik fajta az, amelyiknek nagy, hosszú levelei vannak?

    És melyik nem hullik annyira??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. december 7. 14:2224.
    Ezek a tavalyi árak...   " Efölött ne nagyon vegyetek, ha lehet. . .

    Luc fenyő 400 - 450 Ft/m
    Fekete fenyő 600 Ft/m
    Duglász fenyő 1200 Ft/m
    Ezüst fenyő 1200-1500 Ft/m
    Nordmann fenyő 1500 - 1800 Ft/m
    Földlabdás fenyő alapár + 20 - 25 % "


    Hát idén mintha kicsit több lenne...
    Kb. a duplája...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. december 7. 14:2123.
    Szóval:

    milyet vegyünk és hol?

    Ez itt a nagy kérdés idén is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. december 7. 14:2022.
    Megpróbálom feljebb hozni ezt a topikot, mert nem akarok újat nyitni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_205759
    Torolt_felhasznalo_205759
    2004. december 17. 14:0221.
    Igazad van! Én sem szeretem a mű dolgokat, de veszek egy műfenyőt, mert soknak tartom a pénzt amit egy halott fáért ki kell adnom, másrészt jobb a fákat élőben látni és nem a zúzdában. jutka
    előzmény:
    Matska (19)
     
  15. 2004. december 17. 13:2920.
    Amint látod, latinul itt is jól írták a nevét, csak a magyarok fordították rosszul, Bizti:)
    előzmény:
    Milu (17)
     
  16. 2004. december 17. 13:2719.
    MŰFENYŐ!

    Akkor talán egyszer megérjük, hogy nem kell a több ezer darab kivágott fát karácsony után felhasználatlanul megsemmisítésre szállítani látnunk!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Egyébként ki nem állhatom a mű dolgokat, de hátha segít, hogy legalább én nem állok oda a sorba mustrálni, válogatni a fák közül. . . :( Meg a többiek, akik egyetértenek velem. . . .

    Remélem egyre többen és többen leszünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_149260
    Torolt_felhasznalo_149260
    2004. december 17. 12:3118.
    Az az igazság, hogy a rügyecskéknek ebben az akciójában én nem veszek részt, de holnapra rákérdezek !
    ! !
    előzmény:
    Arikan (16)
     
  18. 2004. december 17. 12:1717.
    Ez is díszfaiskolás oldalakról másolt:

    "Abies nordmanniana - Normand jegenyefenyő"

    "lucfenyõ, ezüstfenyõ, Douglas fenyõ, normann fenyõ"

    ". . . mint az egzotikusabb és jóval drágább douglas vagy normann fenyő"

    Na, akkor melyik az igazi? Szerintem legkevésbé a Nordmann:-)))
    előzmény:
    Arikan (7)
     
  19. 2004. december 17. 11:5716.
    És vajon milyen fajta fenyők?
  20. 2004. december 17. 11:5615.
    Mekkorák ezek?
  21. 2004. december 17. 11:4514.
    Igen, a kika parkolójában.
    (amúgy Arikan F nélkül:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669136 (13)
     
  22. 2004. december 17. 11:4113.
    Szia Afrikan!

    Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor ezeket a fenyőfákat hol lehet megvenni, A KIKA parkolójában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. december 17. 11:3812.
    Rövid tűlevelek

    *

    Közönséges luc - Picea abies

    30-40 méter magas, koronája hengeresen kúpos. 1-2, 5 cm hosszú levelei négyélűek, megszáradva lepotyognak. Páraigényes, az üde talajokat kedveli.

    Városba nem való, mert gyakran megtámadja a lucgubacstetű. A leggyakoribb karácsonyfának való. Száraz levegőjű lakásban érdemes vizzel töltött karácsonyfatalpba állítani, különben hamar lehullanak a tűlevelei.

    *

    Ezüstfenyő - Picea pungens

    Keskeny, kúpos koronájú, 20-30 méter magas fa. Szürkészöld, 2-3 cm hosszú levelei szintén négyélűek és megszáradva lehullanak.

    A közönséges luchoz képest jobban viseli a páraszegény környezetet és a városi levegőt.

    *

    Nordmann jegenyefenyő - Abies nordmanniana

    Tömött, kúpos koronájú fa, 20-30 méter magas is lehet. A lapos, gyümölcsös illatú, 2-3 cm hosszú levelek a hajtás felső részén félkörben állnak, rászáradnak az ágakra, nem hullanak le.

    A fonákon 2 viaszcsík látható, ez az egyik legfontosabb ismertetőjel. Igényes faj, fiatalon fagyérzékeny lehet.

    *

    Duglászfenyő - Pseudotsuga menziesii

    Hazájában 100 méter magasra is megnőhet, nálunk csupán 20-40 méter magas.

    A lucfenyőhöz hasonló, de tűi sokkal hosszabbak és lágyabbak, megdörzsölve narancsillatúak, megszáradva sem hullanak le. A tűket letépve sebhelyek maradnak az ágakon. Közepesen igényes faj, kissé mészérzékeny.

    Hosszú tűlevelek

    *

    Simafenyő - Pinus strobus

    25-40 méter magas, kúpos koronájú fa. 5-15cm hosszú tűlevelei ötösével állnak, vékonyak, puhák, selymesek.

    Kérge sima. Páraigényes, mészre érzékeny. Kedvezőtlen körülmények között gyakran megtámadja a gyapjastetű.

    *

    Erdei fenyő - Pinus sylvestris

    20-30 méter magasra is megnőhet. Fiatalon a koronája kúpos, később szabálytalanná válik.

    Törzse sárgás-vöröses. 3-7 cm-es tűlevelei kettesével állnak, kékes vagy szürkészöld színűek, közepesen merevek. A rügyek nem gyantásak. A talaj és a klíma iránt közepesen igényes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 17. 11:3811.
    Ha szabad:
    HOGYAN VÁLASSZUNK KARÁCSONYFÁT?

    December elején indul a karácsonyfa-biznisz, egészen szentestéig válogathatunk a szebbnél szebb fenyők közül.

    A fa méretének csak pénztárcánk (és nappalink belmagassága) szab határt. A döntésnél nyugodtan legyünk rasszisták: egyáltalán nem mindegy, milyen fenyőfajt viszünk haza.

    Az egyik faj illatos, de hullanak a tűi, a másik tartósabb, de kevésbé természetes látványt nyújt stb. Ez a kis összefoglaló azoknak szól, akiknek nincs határozott elképzelésük a megvásárlandó fajt illetően, illetve nem szeretnének a fenyőfaárus szakértelmére hagyatkozni. Ha pedig konténeres vagy földlabdás fácskát vásárolunk, nem mindegy, hogy kiültetés után mire számíthatunk.

    A kivágott fenyőfák frissességét még vásárlás előtt célszerű megállapítanunk. Állítsuk fel a fácskát, és tönkjével üssük a talajhoz. Ha hulló tűleveleket látunk, akkor válasszunk másik fát (vagy kérjünk árengedményt). Hajlítsuk meg a fenyő egyik tűjét: ha gyorsan kirúgja magát, akkor friss, ha görbe marad, akkor már kiszáradóban van a fa.

    Ha élő, földlabdás fát választunk, akkor tisztában kell lennünk a ténnyel, hogy szerzeményünknek nem sok esélye van a karácsony túlélésére. Ugyanis a hirtelen hőmérséklet- és páratartalom-változás nagyon megviseli a fenyőket. Növelhetjük a túlélési esélyt azzal, ha csak az ünnep pár napjára visszük a fát a lakásba, és egyébként a védett teraszon, vagy a kert talajába ásva tároljuk jövő karácsonyig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top