Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutya menstruáció :))

yasmeen
Létrehozva: 2004. november 12. 16:08
Sziasztok!
Van egy nyolc hónapos yorkshire terrier kslány kutyusom és kedden jött meg neki először a menstruációja. Eddig még csak kan kutyám volt, ezért szeretném megkérdezni, hogy kb. hány napig tart átlagosan, és hogy más kutyus is olyan kis letört, kedvetlen volt-e közben? Esetleg van-e olyan dolog amire nagyon kell figyelni?
Köszönet a válaszokért. Mindenkinek jó hétvégét!!
  1. 2015. augusztus 20. 14:0528.

    Sziasztok nekem is van egy yorkshire kutyusom aki állítólag szeptember végén fialna de most három napja vérzik és nem tudom hogy mivan ijenkor lehet hogy elvetelt 

    előzmény:
    peko (18)
    2004-11-12  17:38
  2. Torolt_felhasznalo_405586
    Torolt_felhasznalo_405586
    2004. november 30. 20:1227.
    A hormonális injekciónak komoly következményei lehetnek, pl. méhgyulladás. Ezért nem választottuk mi sem ezt a lehetőséget, inkább szenvedünk. De aki nem akarja tenyészteni a kutyáját-macskáját, jobb, ha az ivartalanítást választja. Lehet, hogy elhízik egy picit, de nyugisabb lesz, és nincs több gond a tüzeléssel.
    előzmény:
    Andaxin (25)
     
  3. Torolt_felhasznalo_405586
    Torolt_felhasznalo_405586
    2004. november 30. 19:1226.
    Az én kutyám is most tüzel először, hála az égnek már a végén vagyunk. Az utolsó héten teljesen be volt sózva, hívta a kertben a kanokat. Alig mertük 5 percekre kiengedni pisilni. Azon a héten nagyon szenvedett, még morgott is néha ránk, amikor hallotta, hogy kint vannak a fiúk és nem engedtük ki.
    A biztonság kedvéért 4 hét szobafogság van. Jön velünk dolgozni, tulajdonképpen élvezi is az együttlétet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. november 16. 21:0625.
    Nincs semmi baja az antibébi injekciótól? Én úgy hallottam, hogy nem egészséges, a mi állatorvosunk nem ajánlotta, csak ha "nagyon muszáj" alapon.
    előzmény:
    jumeira (24)
     
  5. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. november 16. 20:4924.
    Bizony olyan erős, hogy lassan a szőnyegeket felszedjűk, mert hihetetlen milyen hangos és zavaró, ha az éjszaka közepén elkezd vackolni, én ugy mondom "fészkel" , persze hogy nem megfelelő, de oda akarja majd tenni a piciket. . . . az ég világon minden stimmel, csak a 3 honaponkénti "antibébi" inj. hatása kitart 4 honapot is. igy nem lehetséges, de valami van a génjeikbe, hogy ezt igy kell. . . . . amen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (14)
     
  6. 2004. november 16. 17:4023.
    sajnos nekünk nem kell kilométeres séta ahhoz, hogy az összes környékbeli kutya itt legyen. . . :(
    igencsak be van itt építve minden, és nagyon sokan járnak ugyanoda sétálni, ahova mi is. . .
    a kankutyának pedig pont elég, ha a egy vizelet szagát megérzi, ha teheti ki fog szabadulni, és nyomon követi a pisi tulajdonosát a házáig. . .

    három hét szerintem sok a kis szukának is, hogy zömében otthon üljön. . .
    minket is inkább külsö körülmények (a kanok csapata) kényszerít arra, hogy a napi sétákat lerövidítsük tüzelés idején. . .
    előzmény:
    stühmer (22)
     
  7. 2004. november 14. 14:2922.
    Az íratlan kutyatartó-erkölcsi kódex alapján a tüzelő kutyát nem illik kutya-társaságba vinni. Nehéz korszak ez, nekem 3 leánykám volt, bizony, bújkáltunk, hajnalban sompolyogtunk le pisire.
    A bugyi otthonra való, hogy megvédje a szőnyeget, a kosárkáját, az utcán persze hogy leszeded.
    A kan kutyatartók rémülete, ha a tüzelő szukával több kilométeres sétát teszel, az övéik nem tudnak aludni se utána hetekig.
    Én azt gondolom, hogy ilyenkor jobb csak egészségügyi sétát tenni, és a leánykát otthon, a négy fal között megmozgatni labdajátékkal, birkózással, ki mit szeret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 14. 14:1821.
    Sziasztok! egy tüzelést már végigkínlódtunk a kutyalányunkkal - van fiúkutyánk is - de érdekelne ez a bugyi-téma. . . Hogy működik?
    Úgy értem, pisilnie-kakilnia kell. . . akkor mi van? És nem kapnak tőle idegbajt. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. november 12. 19:0520.
    Ha a bugyira bízod a védekezést, akkor készülj fel a kiskutyákra:-) Az összes olyan ismerősömnek, aki azt hitte, hogy a kanoktól is véd, sikeresen befedezték a kutyáját. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312945 (6)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 12. 18:0619.
    Szisztok! Az eddig leírtak pontosan megegyeznek Cornetto tüzelésével is, de én még egy dolgot észrevettem. A tüzelés időszaka alatt szinte csak hozzám bújik és csak utánam jön, a páromat ilyenkor jóformán le is. . . :D Gondolkodtam már ezen sokat, talán érzi, hogy megértem, vagy hogy nálam is van ilyen? Szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. november 12. 17:3818.
    van róla képed a bemoldaladon? adsz egy jelszót?
    előzmény:
    yasmeen (16)
     
  12. 2004. november 12. 17:3717.
    igen, Pepe is olyan volt kicsinek. . . :) állandóna láb alatt volt, sokszor szó szerint. . . olyan kis csöpp kutyus volt, nagyon kellett vigyázni, rá ne lépjünk, de sajna párszor azért megtörtént, na akkor volt nagy sírás, jogosan persze. . . De aztán hozzászoktunk, így mikor a kölyke a Kokó jött, már gyakorlottabbak voltunk:)
    Söt ök még ma is állandóan ott érzik csak jól magukat, ahol mi vagyunk. Söt még szobán belül is: ha a számítógépnél ülök, akkor a szék, meg az asztal alatt vannak, ha meg tévézünk akkor egyértelmüen a kanapé, vagy a dohányzóasztal alatt.
    Már nagyon tudnak hiányozni, ha valahova el kell utazzak:)
    előzmény:
    yasmeen (16)
     
  13. 2004. november 12. 17:3316.
    Szia!

    Köszi az infókat. Sokkal többet lehet így megtudni, mint csupán a könyvekből. Nagy csibész ám a kutyus, viszont most szinte egy percre sem hagy magamra, állandóan követ, olyan kis édes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (14)
     
  14. 2004. november 12. 17:2615.
    na, nem tudok írni: szóval "könyvek" és "tej" folyik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (14)
     
  15. 2004. november 12. 17:2514.
    ja, azt elfelejtettem írni, hogy ha nem párzik ez idö alatt, akkor a hatvanhárom nap (kb. két hónap) múlva megfigyelhetö (nálunk legalábbis) hogy a kutyus ismét kicsit érzékenyebb, vackokat csinál magának a lakásban stb. Lehet hogy ez nála egyfajta álvemhesség, de nem hiszem, mert pl. amit a könvek írnak erröl az állapotról (emlök megduzzadnak, esetlegesen tef folyik belölük stb. ), az nálunk nem igaz, csak ez az érzékenység, meg a vackolás. De gondolom az álvemhesség lefolyása is lehet enyhébb vagy erösebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (12)
     
  16. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2004. november 12. 17:2213.
    szaisztok,

    mi is betétezünk:-) van kis bugyija amin macik vannak és persze kivágtuk a farkánál, eszméletlen édes:-)vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733275 (8)
     
  17. 2004. november 12. 17:2212.
    Szia! Az én kislánykutyám már több mint hét éves:) Tényleg három hétig tart a dolog, ahogy azt írták. Nálunk általában Pepe ezt precízen "betartja:) Viszont tüzelés elött (és alatt is) a kelleténél bújósabb, érzékenyebb a kutyus. Mielött a tüzelés megkezdödne, észreveheted, hogy többet pisil, többet jelöl, izgatottabb, érzékenyebb.
    A szakkönyvek azt mondják, hogy kb. félévente (hat havonta) tüzel egy kutyus, de nálunk ez beállt öt hónapra. Ezt majd figyeld meg, hogy nálatok hogy fog jönni, hasznos lehet. Én a naptárba is beírom;) És akkor már készülhetsz a következöre.
    Arra igen kell vigyázni, tényleg nehogy "elkapják". A kert tele van kanokkal, söt kutyasétáltatáskor egy kisebb falka követ minket mindig.
    Szóval osonni kell, meg kivárni a kellö pillanatot a sétához.

    Ha esetleg mégis elkapják a kutyusodat, akkor kb. 63 napon belül fognak kiskutyái születni. De ez már egy másik topic;)
    előzmény:
    yasmeen (1)
     
  18. 2004. november 12. 17:1211.
    Ezt a szuka kutyáknál tüzelésnek hívják, nem menstruációnak, a vérzés is más okból van.
    Amikor vérezni kezd, onnantól számolható a tüzelés kezdete (proösztursz szakasza, ilyenkor vonzza a kanokat, de általában még elutasító).
    A nulladik naptól számított 9. és 13. nap között (ösztursz) szokták a tenyésztők fedeztetni a szukáikat, azaz ekkor a legnagyobb az esély, hogy megfoganjanak a kiskutyák. A szuka ekkor igen receptív. Neked tehát ebben az időszakban kellene a legjobban vigyáznod a kutyura, ha nem akarsz kölyköket!
    Ezután még továbbra is "vonzó" marad, de megint elutasító lesz (. Általában kb. 3 hét a teljes időtartam, amíg lemegy az egész.
    előzmény:
    yasmeen (9)
     
  19. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. november 12. 17:0510.
    nekem hál istennek fiu yorkim van :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. november 12. 16:379.
    Én is adtam rá bugyit, sajnos nem igazán tetszik neki, de azért valahogy elviseli. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312945 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_733275
    Torolt_felhasznalo_733275
    2004. november 12. 16:328.
    Én tisztasági betétet használok neki:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312945 (6)
     
  22. Torolt_felhasznalo_733275
    Torolt_felhasznalo_733275
    2004. november 12. 16:307.
    Nálunk előfordul a 4 is, mondjuk számold bele azt is, higy mielött megjön neki tehát effektiv vérzik már elötte 1 héttel is már van ez a tüzelés, szerintem mert a fiú kutyám már akkor jelez nekünk
    előzmény:
    yasmeen (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_312945
    Torolt_felhasznalo_312945
    2004. november 12. 16:296.
    Szia! Nekem is pont most tűzel a yorki kutyusom :) A kutyus boltban vettünk neki butyust, amibe bele lehet tenni papír zsepi. Ez a butyi "védi" meg a fiú kutyusonktól is :) Kb 3 hétig tart maj a dolog és félévente ismétlődik.
    előzmény:
    yasmeen (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_733275
    Torolt_felhasznalo_733275
    2004. november 12. 16:295.
    Hát nem. . . az enyémbe olyankor mindenki szerelmes. . . )))
    előzmény:
    adelinus (3)
     

Címlap

top