Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Energiaszámoló

zizi02
Létrehozva: 2004. szeptember 28. 18:35
Sziasztok!
Most kaptam kézhez egy bődületes villanyszámlát és kerestem de egyenlőre nem találtam a neten olyan kalkulátort amivel egy kicsit utána tudnék számolni milyen ketyere mennyit eszik?
nem tudnátok egy olyan címet mondani, ahová nem nekem kell beírni melyik gép menyit fogyaszt, hanem csak azt, hogy melyiket mennyit használom?
Ui ugyanazokkal a gépekkel változatlan szokások mellett a felhasználásunk 20 %-kal nőtt és ezt igen furcsállom :(((
Köszi Zizi
  1. 2004. szeptember 29. 09:179.
    ezt azért megmagyarázhatnák:(((
    ha leosztom nálunk is kb 2000-rel nőtt a számla
    előzmény:
    bababetű (3)
     
  2. 2004. szeptember 29. 09:118.
    Én tudom hogy az energia nem olcsó, meg árat is emeltek, igazából azt nem értem mitől nőtt meg a fogyasztásom 700 kW-ttal?
    átnéztem több évre visszamenőleg a számlákat és éves átlagban 2500 kw. t használtunk.
    most ugyanúgy dolgozunk, ugyanannyit használjuk a gépeket stbés 3200-ra jött ki a fogyasztás pedig nem vettünk se klimát se szárítógépet se egyéb kütyüt. egyszerüen nem értem :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 28. 21:137.
    Ez érdekes! Én kipróbáltam. Kihúztam mindent és nem forgó-morgózott tovább. Arra nem gondoltatok, hogy nem az energiafogyasztás nőtt meg hanem az ára emelkedett. Nekem is többet számláztak (átalányos vagyok év közben 1x olvasnak csak. ) de az az emelkedés volt. Én minden hónapban írom a fogyit és az össesenben sajna annyi mint amit kiszámláznak! :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187021 (6)
     
  4. Torolt_felhasznalo_187021
    Torolt_felhasznalo_187021
    2004. szeptember 28. 20:126.
    Sziasztok!
    Erre a problémára én már év elején megtaláltam a magyarázatot. Történt ugyanis hogy minden évben havi 3000 volt a villanyszámlánk, amit átlagfogyasztás alapján számoltak ki, még az tavaly év elején. Na most ezt a múlt évben túlléptük. Nem is kicsit, 30000Ft-ot kellett ráfizetnünk, holott nem használtunk semmivel sem többet(nincsen villanybojlerünk).
    A lényeg:új típusú órát szereltek fel és tudniillik róla(ezt szakembertől is megtudakoltam)hogy az óra önmagában is fogyaszt.
    Próbáljátok ki, kihúztok mindent és lám-lám forog tovább-de nem a lendülettől.
    Ez van ezzel nem lehet mit csinálni.
    Ezeknek az óráknak még a működését is kell fizetnünk, hogy a szolgáltató ki tudja számlázni, mennyit is fogyasztunk-az órával együtt.
    Ez a magyar gazdaság :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 28. 19:385.
    Világítás
    Az energiatakarékosság megértéséhez tudnunk kell, hogy mit értünk energia és teljesítmény alatt:

    Iskolapéldák:
    Ha egy vasaló 1000 W-os teljesítményű fűtőtesttel működik és a vasalóval két órát dolgozunk, akkor a vasaló energiafogyasztása: 2 óra x 1000 W, azaz 2 h x 1 kW = 2 kWh.

    Körülbelül 1 kWh energiát fogyaszt a tűzhely egy négyszemélyes ebéd elkészítésénél, vagy 9 liter tea, illetve kávé főzésekor. Ugyanennyi energia szükséges 1 nap alatt egy közepes méretű hűtőgépnek, 3-4 kg ruha mosásakor az automata mosógépnek, illetve 11 órányi tévénézéshez. Egy hagyományos 100 W-os izzó pedig 10 óra alatt használ el ennyi energiát.

    Íme egy táblázat mely egy átlagos 4 tagú család éves energiafelhasználását tartalmazza a világításra fordított energia kivételével.

    Készülék Alkalmazás Teljesítmény Éves fogyasztás
    (watt) (kWh)

    Tűzhely napi egy ebédfőzés/ 9600 610
    heti egy sütés
    Fagyasztó folyamatos üzem 150 600
    Hűtő folyamatos üzem 120 400
    Mosógép 4 x hetente 3300 350

    Az alábbiakban összefoglaltuk azokat a szempontokat amelyeket érdemes figyelembe venni, elektromos készülékeink vásárlásakor, illetve használatuk során.

    Világítás
    A világítással való takarékosság nem azt jelenti, hogy kevés fénnyel világítsunk, vagy hogy egyszerűen lekapcsoljuk a világítást. A hiányos, rossz világítás, a nem megfelelő látási viszonyok jelentősen csökkentik a komfortérzetet, a belsőépítészeti megoldások nem érvényesülnek, és egészségügyi szempontból is kifejezetten károsnak mondható.

    Az általánosan elterjedt izzólámpának a hatásfoka mindössze 6%. A hagyományos izzóhoz mérve a halogénizzóé már 12%-os, kb. 20% energia takarítható meg. Energiagazdálkodási szempontból a kompakt fénycsövek alkalmazása igen kedvező, fogyasztásuk mindössze egyötöde az azonos teljesítményű izzólámpának (szemünk a fény hatásfokában többnyire négyszeres különbséget érzékel). Előnyük még, hogy élettartamuk 4-10-szerese az átlagosan mintegy 1000 órás izzólámpáknak. A kompakt fénycsöveknek és a hálózati feszültséggel működő halogén izzóknak a hagyományos izzólámpákkal megegyező (E14, E27) csatlakozása van, egyszerűen cserélhetőek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 28. 19:174.
    Sziasztok. . . . nekünk az Édász szerint akkor is megnött a fogyasztásunk, amikor a legnagyobb fogyasztót a villanybojlert kiiktattuk. . . és áttértünk gázbojlerre. . . . EZ Felfoghatatlan!!! Semmi más nagyfogyasztó nem müködött. . . csak az ami elötte volt - a villanybojler pedig megszünt leszerelték éa óráját ők kötötték ki. !!
    Azóta megyözödésem, hogy ugy számláznak, ahogy akarnak. És nem lennék meglepve ha ők manipulálnák az órát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. szeptember 28. 19:093.
    http://www. pannonpower. hu/main. php?apps=5&pos=1&pos1=4

    Én itt találtam mintákat, még én sem néztem át.

    Nekem is óriási számla jött ki :o((
    Ami azt is jelenti, hogy úgy megnőtt a fogyasztásom, hogy szeptembertől havi 3. 000 Ft-al kell többet fizetnem.
    Semmit nem változtattam a szokásaimon.
    előzmény:
    zizi02 (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. szeptember 28. 19:022.
    Lehet olyan kütyüt bérelni vagy venni is, ami lokál megméri, melyik gép mennyit fogyaszt.
    előzmény:
    zizi02 (1)
     

Címlap

top