Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng shuival tapasztalat

Torolt_felhasznalo_584331
Torolt_felhasznalo_584331
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 09:32
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen tapasztalataitok vannak a feng shuival kapcsolatban.
Mindenféle tapasztalat érdekel, olyan is, aki profival csináltatta meg a lakását, olyan is, aki maga ügyködött.
Most szeretnék ezzel behatóbban foglalkozni, harmóniát teremteni a részletekben is.
Egyénileg szeretnék neki indulni, de ha sok + vélemény érkezik, lehet, hogy megkérdezek egy szakembert.

Ilyesmi tapasztalatokra gondolok, hogy érezhetőbben jobb lesz a lakás hangulata? vagy jobban érzi magát benne az ember? vagy esetleg tapasztalható + változást hoz az életbe?
nagyon várom a hozzászólásaitokat.

  1. Torolt_felhasznalo_250000
    Torolt_felhasznalo_250000
    2006. október 16. 12:5233.

    Sziasztok!

    Én is elolvastam egy nagyhalom FS könyvet, részt vettem előadásokon, kezdő, és haladó tanfolyamokon, kb 6 évvel ezelőttig.

    Tanfolyamok kizárólag Bp-en vannak, (nagyon ritka a vidéki).

    Hátrányos helyzetű vagyok. 

    Elfogadom, hogy a tisztaság és a rend alapfeltétel. De ez nem FS...

    Szerintem egy Vörös Főnix, sárkányok....stb annyira idegen a kultúránktól... bár egy keleti ihletésű lakásba illik.

    Nem attól lesz pénzed, hogy leraksz a gazdaság területére egy 3lábú békát, masnival, pénzzel...stb.., hanem hogy az elhelyezett tárgyra tekintve eszedbe jut, miért tetted oda, és gondolatban nyitott leszel és meglátod a lehetőségeidet. Szerintem ez tiszta agykontroll...

    A negatív sugárzások (sá=néhány könyv fordítás szerint), meg vízér, Hartmann-háló...stb néven már évek óta ismertek.

    De nem akarom elvenni senki kedvét, hiszen én is tologattam a bútort, kísérleteztem a színekkel, készítettem "szentélyt"....stb.

    Az egyik előadáson azonban volt egy fontos dolog, amit nagyon megjegyeztem.

    1.,Ha FS szerint akarsz berendezni egy lakást, helységet, akkor törekedj az egyensúlyra az összes területen.

    2., Tűzz ki EGY célt, amit el akarsz érni!

    3., Egyszerre 3 résznél többen NE hangsúlyozz! A cél eléréséhez mindenképp kell a segítő emberek területét hengsúlyozni, tehát marad még 2 terület...!!!!

    Bocsi hogy hosszú lettem...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_474138
    Torolt_felhasznalo_474138
    2006. október 14. 20:4732.

    Szia!

    Hátt ahoz képest h nem vok olyan idős szivesen olvasgatok és foglalkozom ilyen dolgokkal. Azt nem tudom h mikor kezdtem el a lakást a szobámat át alakitani de szerintem ez hatásos. Mondjuk szerintem hinni is kell benne.

    Az egyik oszttársam megdicsérte az eggyik rajzomat  és én gondoltam kiteszem a hirnév területére, ez meg is hozta az eredményét néhányhét múlva oklevelet és néhány ajándékot kaptam egy versenyre beküldött rajzomért. 

    Hát még van néhány dolog de nem szeretném untatni a népeket  .

    Sziasztok!!   

    előzmény:
    csillinqve (1)
    2004-08-19  09:32
  3. Torolt_felhasznalo_800564
    Torolt_felhasznalo_800564
    2006. szeptember 21. 20:0631.

    Szia!

    Szerintem a FS mindenképpen hasznos, már a harmóniára való törekvés miatt is! Mielőtt bevásárolsz nézdd + ezt a könyvet, hátha tetszik: http://mek.oszk.hu/01100/01194/html/

    előzmény:
    csillinqve (1)
    2004-08-19  09:32
  4. Torolt_felhasznalo_823244
    Torolt_felhasznalo_823244
    2006. szeptember 21. 19:4230.

    Szia!

    Én - nómen eszt ómen - az Egyszerűen feng shui című könyvvel kezdtem, ami tényleg érthető volt, nem "kínai", tudod... N. Menyhárt Edit írta, egy piros könyv. Atán megvettem a másik könyvét is, a Hálószobák feng shui titkait, az meg egy nagy, szép narancssára könyv, egy csomó fotóval, elég sokfelé kapni. Ezeket tudom ajánlani, megtalálod a neten is, ha a google-be beírod a szerző nevét.

    Szilvási Judit könyvei nekem annyira nem jöttek be :-( Horváth Mária nagykönyve viszont egészen kiváló. Szerintem kezdd ezekkel! 

    előzmény:
    evocska1 (29)
    2004-08-31  07:40
  5. 2004. augusztus 31. 07:4029.
    Sziasztok!
    Ne haragudjatok, hogy betolakodom, de nagyon érdekel a feng shui. Illetve az utóbbi időben kezdtem érdeklődni, de nem igazán tudom hogyan kezdjek hozzá.
    Azt szűrtem le az olvasmányaimból, hogy érdemes egy alapos selejtezéssel és rendrakással, nagytakarítással kezdeni. Igaz ez?
    Ez a térképes dolog sem világos egészen. Most az ajtótól számolva kell elindulni, vagy fontos az észak-dél is? Szobánként is számít, vagy az egész lakásra kell levetíteni a dolgot?
    Ti hogyan kezdteteek hozzá? Miért?
    Nagyon örülnék, ha válaszolnátok a kérdéseimre, és ha nem baj, hosszabb távon csatlakoznék hozzátok így tudatlanként.
    Ja! Melyik könyveket érdemes elolvasni. Olyat szeretnék, ami tényleg normálisan, érthetően ír a feng shuiról.
    Köszönöm előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 29. 13:2528.
    Tündi, milyne időközönként cseréled a vizet? Nekem is volt üveghalacskáim, de álladóan beikrásosdott a víz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694795 (26)
     
  7. 2004. augusztus 29. 13:2327.
    Teljesen egyetértek ezzel. Szerintem sem lehet nálunk alkalmazni a többezeréves kinai FS. -t. Én ezt egy FS-s szakembertől hallottam. Éppen ezért Ő nem is gyakorolja már ezt a tudást, vagy művészetet.
    A kinai császárok is minden évszakban másik palotába költöztek, figyelembevették a számok mozgásrendjét, a bolygóállást, . . stb mi nagyon fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732099 (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_694795
    Torolt_felhasznalo_694795
    2004. augusztus 27. 06:4926.
    Köszi ott még nem, de már vettem. Fel is rakom, meg lehet nézni mire gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (24)
     
  9. Torolt_felhasznalo_694795
    Torolt_felhasznalo_694795
    2004. augusztus 27. 06:4925.
    Köszi ott még nem, de már vettem. Fel is rakom, meg lehet nézni mire gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (24)
     
  10. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2004. augusztus 26. 22:4224.
    Kínai piacon nézted? én ott látam a múltkor, a Fáy utcain . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694795 (23)
     
  11. Torolt_felhasznalo_694795
    Torolt_felhasznalo_694795
    2004. augusztus 23. 07:5823.
    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy Bp-en van-e FS. bolt a Podmaniczky utcán kívül? Esetleg az Asia Centerben van-e? Célirányosan szeretnék vásárolni üveg halacskákat.
    Köszönöm, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_146140
    Torolt_felhasznalo_146140
    2004. augusztus 19. 11:3022.
    Köszi juditko30! Reméltem, hogy valami ilyesmi választ kapok. :-)))
    De be kell vallanom mostmár tényleg egy kicsit sok a száraz gyűjeményem. De nem tudom, hogy megvállnék-e tőlük. Mindenesetre köszi.
    előzmény:
    juditko30 (21)
     
  13. 2004. augusztus 19. 11:0421.
    momsi! Szerintem nyugodtan tartsd meg őket, mert nem szabad bigott módon betartani az összes szabályt, csak az ésszerűség határain belül, csak ameddig jól esik. A barátnőm átrendezte a nappaliját a fs szabályok szerint és borzalmas lett, nekik sem tetszett, nem érezte jól magát benne, úgyhogy visszarakott mindent és azóta - nem feng shuisan - jól érzi magát ott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146140 (19)
     
  14. 2004. augusztus 19. 11:0020.
    És milyen könyveket olvastál. Mert én ahányat olvasok, annyiféle más dolgot írnak. :-(
    előzmény:
    andimanó (14)
     
  15. Torolt_felhasznalo_146140
    Torolt_felhasznalo_146140
    2004. augusztus 19. 10:5619.
    Sziasztok!

    Engem is érdekel a feng shui, bár van egy "nagy" problémám vele. Gyűtöm a száraz rózsákat, már tényleg a szobám minden zeg-zugában csokorba kötve állnak a rózsák. Van a falon, az ablakban, az asztalomon, a plafonról lelógatva . . . stb. Lassan nem férek be. :-))) És persze a fs. felfogás szerint a száraz növények nem hagyják áramolni az energiát.
    Valahol hiszek a feng shuiban, bár nem tudom, hogy tényleg egy száraz kórón múlik-e a szerelmem, vagy a szerencsém??!!
    De kidobni őket nem lenne szívem. Csodálatos emlékeim fűznek hozzájuk. Mindegyikhez külön-külön.
    Szóval mit gondoltok? Egy-kettőt minimum ki kéne dobnom, vagy megtarthatom őket??? :-((((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 19. 10:4218.
    Én most ismerkedem a témával, mert egy jó ideje vonz a feng shui. . Éppen most olvasok egy könyvet róla és nagyon érdekes dolgok vannak benne. Én látok benne so-sok jó és hasznos ötletet. Hiszek benne:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_732099
    Torolt_felhasznalo_732099
    2004. augusztus 19. 10:2817.
    Sziasztok!
    Én csak annyit szeretnék hozzátenni, amit nemrég hallottam, hogy a kínai feng suit (amiről általában a könyvesboltokban kapható könyvekben olvasni lehet) nem igazán alkalmazható Magyarországon. Teljesen eltérő a kultúránk.
    Ha érdekel valakit, akkor kaptam két könyvcímet, elküldöm. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 19. 10:2216.
    Sziasztok! Én is régebben nagy feng shui "rajongó" voltam, kiműveltem magam könyvekből, folyóiratokból, úgyhogy az alapokat ismerem. Na, azóta tényleg nem vagyok kacatgyűjtögető, az tény. A múltkoriban vettünk egy széfet, olyan kicsi, amit be lehet fúrni a szelrénybe vagy a falhoz. A férjem betette a szekrénybe, de még nincs befúrva. Már úgy használtuk hetek óta, amikor észrevettem, hogy a ház gazdagság sarkában van. Amióta a széfet ott használjuk, érezhetően "jobban megy". Szóval, lehet, hogy tényleg nem ettől van, de én azt mondom, ezen már tényleg ne múljon. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. augusztus 19. 10:1415.
    Igen. fontos, hogy nem rögtön az összeset és nem halmozottan kell erősíteni, csak egy-kettőt és picike dolgokkal kell kezdeni. . .
    előzmény:
    andimanó (14)
     
  20. 2004. augusztus 19. 10:1314.
    Sziasztok!

    En is olvastam tobb konyvet es es nekialltam egy-ket teruletet (hirnev/elismertseg +szerelem) erositeni. . Es lassatok csodat par nap alatt mukodott! Tudom, erosen hinni is kell benne, de en lepodtem meg a legjobban amikor egyik naprol a masikra uj baratokat talaltam illetve olyan regiek is sorban hivnak fel / kozos programokra invitalnak akikkel mar evekkel ezelott megszakadt a kapcsolatom. Sot, ugy nez ki, hogy a szerelem is be-be kacsingat, de ez utobbit nem kiabalom el :-)
    Szoval, en csak ajanlani tudom, hogy probaljatok ki, egyenlore 1-2 terulet erositesevel, amelyeket a legfontosabbnak ereztek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. augusztus 19. 10:1213.
    Egyébként én is észrevettem, hogy van része, ahol szinte meg se lehet mozdulni annyian vannak és van, ahol pang az egész. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720829 (10)
     
  22. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. augusztus 19. 10:1112.
    Érdekes.
    Egyébként könyvtárban lehet kivenni FS könyveket. Nálam most kapásból kettő van. . . . Viszont ezzel együtt ki lehet venni meditációs és más, hasonló könyveket. . . . csak így működik minden. Ha rohansz, ha ideges vagy, ha kapkodsz és rendetlen vagy, akkor nem fog menni semmi, akármennyi vackot berakhatsz akkor sem lesz semmi jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720829 (10)
     
  23. 2004. augusztus 19. 10:0811.
    Igaz:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722177 (9)
     
  24. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2004. augusztus 19. 10:0610.
    Szerintem nagyon jó a feng shui, persze minden problémára nem nyújt megoldást. Sajnos az a baj, hogy mostanában nagyon divatos lett, és ezért drága is. A szakkönyvek, a tanácsadás, a tanfolyamok, egyszóval rendesen próbálnak pénzt csinálni ebből is.
    Egy csomó mindennek utána lehet olvasni a neten, mielőtt még kemény ezreseket belerakna az ember, ki lehet próbálni, hogy mennyire válik be.

    Egy érdekesség, amit feng shui szakértő mesélt:
    Az Ázsia Centert eredetileg nem a jelenlegi formájában akarták megépíteni, és a változtatások miatt nem igazán passzol a feng shui szempontokhoz. Állítólag ez is közrejátszik abban, hogy nem igazán megy. Amikor voltunk ott, tele volt üres üzletekkel, és csak az egyik szárnyba mentünk be (valahogy ösztönösen így jött). Csak éppen ezzel nem vagyunk egyedül, azt mondják, hogy a másik szárny forgalma nagyságrendekkel kisebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top