Kedves Fórumozók!

A következő napokban némi ráncfelvarráson esik át az NLCafé, célunk a mostaninál könnyebben kezelhető felhasználói felület. Megeshet, hogy egyes funkciók átmenetileg nem érhetőek el, türelmeteket kérjük! A fórumon böngészni, hozzászólni, topicot nyitni természetesen továbbra is tudtok. Jó böngészést!

Az almafa

Blanche202
Létrehozva: 2017. augusztus 29. 08:36

Az alma vagy almafa (Malus) a rózsafélék (Rosaceae ) családjába tartozó növénynemzetség. Körülbelül 55 faj tartozik ide, melyek többsége Ázsiában, kisebb része Európában és Észak-Amerikában honos.

A nemzetségbe tartozó egyedek, vagyis az almafák termésének a neve is alma.

20 hozzászólás
  1. 2017. augusztus 29. 18:089.

És kéremszépen, ki-mit-tud a somról? (azaz somfáról)

Pl. én azt tudom, hogy az Apám azt használta (kőtörő)kalpácsnyélnek, amivel egész nap törte a követ, hogy beburkolják a falunak a fő útját, hogy a (lovas) kocsi kerekek ne tudjanak mélyebbre sűlyedni mint a kocsi tengelye.

2. 2017. augusztus 29. 17:578.

Én úgy tudom, hogy a körtéknek Pyrus a neve...

Ja, és van még szilva, kajszi, őszibarack, naspolya, szőlő stb. is...

Majd elfelejtettem: a szelídgesztenye latin neve: Castanea Satíva

3. 2017. augusztus 29. 13:255.

Az is az almafélék családjába tartozik, de biztosan tudod. 

De milyen céllal indult a topik?

előzmény:
    deva (4)
    2017-08-29  12:13
  4. 2017. augusztus 29. 08:383.

Ritkán tövises, lombhullató kis fák vagy cserjék. Leveleik egyszerűek, karéjosak, néha hasadtak. Virágzata csomó, bogernyő vagy sátorozó fürt. Virágaik fehér, rózsaszín vagy piros színűek. Párta 5, csésze 5 van, porzóinak száma 15, 20 vagy 50, a 2-5 bibeszál alul összenőtt.

Az almafa termése botanikailag csoportos tüszőtermés, alma áltermés (pomum): gömbölyded alakú, két végén bemélyedés található. A felső mélyedésből ered a rövid kocsány, ezzel csüng a fán. A másik mélyedésben az öt apró, elszáradt csészelevél. Az alma viaszos héja a gyümölcshúst veszi körül. Ezen belül öt hártyás rekeszben ülnek a magvak.

5. 2017. augusztus 29. 08:372.

Ritkán tövises, lombhullató kis fák vagy cserjék. Leveleik egyszerűek, karéjosak, néha hasadtak. Virágzata csomó, bogernyő vagy sátorozó fürt. Virágaik fehér, rózsaszín vagy piros színűek. Párta 5, csésze 5 van, porzóinak száma 15, 20 vagy 50, a 2-5 bibeszál alul összenőtt.

Az almafa termése botanikailag csoportos tüszőtermés, alma áltermés (pomum): gömbölyded alakú, két végén bemélyedés található. A felső mélyedésből ered a rövid kocsány, ezzel csüng a fán. A másik mélyedésben az öt apró, elszáradt csészelevél. Az alma viaszos héja a gyümölcshúst veszi körül. Ezen belül öt hártyás rekeszben ülnek a magvak.

Legnépszerűbb cikkek