Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Étkészlet kereső

Jégmacska
Létrehozva: 2017. február 4. 10:49

Sziasztok,


Szeretnék új étkészletet vásárolni. 3 fontos szempont: 1. nagyon könnyűek legyenek a tányérok. 2. mosogatógépben mosogatható 3. szép is legyen.


A gyerekek felnőttek, már nem kell féltenem a tányérokat, poharakat. Hétköznapokra szeretnék egy igazán szép (klasszikus mintás, nem csiri-csáré csíkos-pöttyös-virágos-pipacsos), könnyű anyagból készült étkészletet a klasszikus leosztásban (mélytányér, lapos, kistányér, kávés/teás bögre, mini tányér). Amit eddig átböngésztem: luminarc és churchill választék. Kika, Ikea bejárva és kizárva. Internetet böngésztem látványilag.


Ha tud valaki egy jó boltot Bp-en, ahol sok-sok étkészlet van, akkor kérem ossza meg a bolt nevét és elérhetőségét velem. Ha van valaki, akinek otthon napi használatban van könnyű étkészlete, akkor ossza meg velem tapasztalatait, az étkészlet típusát (esetleg beszerzési helyét).


A könnyű étkészlet értelmezése: az étkészlet súlya ne 30 kg! Régen, Nagymamámnak voltak pille könnyű porcelán tányérjai, gaz, hogy színezés nélküli, hófehér volt, dombor-mintás. De létezik könnyű porcelán tányér.


Ami biztosan nem érdekel: luminarc füstüveg étkészlete, ami nem törik, hanem robban. 


Köszönöm a segítséget!

  1. 2017. február 6. 22:249.

    gasztronagyker.hu -n van sokféle porcelán étkészlet. súlyt ugyan nem írnak, de hátha emailben tájékoztatnak.

  2. 2017. február 5. 22:138.

    Lemaradt a Saturnus-étkészlet.

    előzmény:
    nyugger (7)
    2017-02-05  22:12
  3. 2017. február 5. 22:127.

    Én ezt a Saturnus-étkészletet keresem. Díjnyertes volt 1972-ben, nemesen letisztult formavilága ma is időtálló. Annak idején darabonként lehetett kapni, tányérokat vettem, ma is abból eszünk, de tört el belőle.


    Sajnos már nem lehet pótolni, megszüntették a gyártását.


    Pedig még vennék belőle.

  4. 2017. február 5. 20:296.

    Köszönöm szépen az ajánlásokat!  Vásárokra nem gondoltam, de jó ötletnek tűnik. Jó időben kifejezetten férjet otthon hagyós, barátnős program.  Köszönöm a mellékelt oldalakat, átböngészem. 

  5. 2017. február 4. 17:455.

    Hát igen... a V&B-nek nagyon szép készletei vannak, de az árak is eléggé a szépséghez méretezettek. :)


     


    Most nézem, hogy a legolcsóbb szóló tányér 1500-tól fölfelé kezdődik...


     


    https://www.gastrozone.hu/znacka/villeroy-boch/tanyerok/


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (4)
    2017-02-04  16:37
  6. 2017. február 4. 16:374.

    Villeroy & Boch itt nézz körül.


    http://www.etteremellato.hu/porcelan-tanyer/porcelan-tanyer.html


    A könnyű- (vékony falú) és a márkás porcelánt ritkán lehet minta nélkül, fehér színben kapni. Mindennapos használatra elég drága , nemesfém dekorral nem is mosogatógép álló (hosszú távon).


    A kommersz étkészlet viszont általában vastagabb falú, legtöbbször nem is "igazi porcelán" csak kerámia. Vásároltam már porcelán címkés bögrét, amiről láttam, hogy csak kerámia, s lemosva a papír cimkét- alatta ráégetve a Ceramic felirat tűnt elő.


     A francia tulajdonú "Alföld Porcelán" sem könnyű, de strapabíró. 


    Könnyű, kecses kivitelű a "Bavaria" márkájú.


    Ritkán jár együtt a vékony, könnyű és a mindent bíró porcelán.


    Ha vastagabb, de könnyű, akkor törékenyebb( nem elég tömör!)hajszálrepedések jelennek meg idővel.


    Szóval érdemes alaposan megnézni, ha használtat vesz az ember- még a márkásból is.


     

  7. 2017. február 4. 13:253.

    Ha van METRO kártyád, érdemes ott megnézni az éttermeknek szánt (gasztro) készleteket, van ott a Zsolnay-nak fehér, szép egyszerű készlete, és nem is drága!


     


    A súlyát nem néztem... :)))

  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 4. 11:462.

    Én nem túl régen egyszer elbumliztam Budaörsre a vasárnapi bolhapiacra.Te jó ég mi minden volt ott!!!!!!!!!!!


    Ott láttam rengeteg készletet, régieket , újakat. Sokféle volt....


    Az nem néztem hogy megvan e a 6 -os mindenből, de ha ez nem annyira fontos neked , akkor esetleg érdemes egy kirándulást tenni és körbenézni.


    Ha gondold.

Címlap

top